Таблиця калорійності горілки і пива

Вживання спиртного – традиція, якої не одна тисяча років. Без алкоголю не обходиться дружня вечірка, родинне свято (природно, дорослий), службовий корпоратив. Та й після роботи хочеться розслабитися за келихом ароматного еля. У малих дозах алкоголь не завдасть особливої шкоди організму, але постає інше питання.

Питання стрункості і привабливості. Відомо, що в багатьох дієтах алкоголь повністю виключається саме через калорійності. Постійно стежать за своєю фігурою людям цей факт відомий, але далеко не всім. А скільки калорій в горілку й пиво, чи можна їх взагалі пити, якщо в планах бути струнким і підтягнутим? Потрібно розібратися.

Калорійність спиртного

Складно повірити, але алкогольні напої славляться великим запасом калорій. Враховуючи, що п’ють вони зазвичай в чималій кількості, людям, які люблять частенько прийняти «на груди», доведеться забути про красивому тілі, особливо тим, хто спочатку схильний до зайвої ваги. Але чому спиртне так калорійно?

Якщо досконально вивчити склад та енергетичну цінність спиртний продукції, можна побачити, що в них практично відсутні жири і білки. Та й вуглеводів присутній трохи. Так звідки беруться калорії? Вся справа в спирті, який входить до складу будь-якого алкоголю. Його одержують способом бродіння, використовуючи різну сировину:

 • ягоди;
 • фрукти;
 • зернові;
 • картопля.

Всі ці продукти володіють певною харчовою цінністю. До речі, калорійність чистого спирту ненабагато нижче показників того ж сала або рослинного масла.

Енергетична цінність чистого спирту (міцністю 96⁰) становить 700-710 ккал (на 100 г).

Звичайно, етанол в чистому вигляді не п’ють, але саме він і є основною складовою будь алкопродукції. Чим міцніше градус у напою, тим він вищий за калорійністю. Але враховуйте, що в тому ж пиві при виготовленні додають дріжджі, цукор, підсолоджену воду, різні консерванти, ароматизатори. Це додає калорій, адже і ароматного хмелю п’ється за один присід набагато більше, ніж тієї ж горілки.

Що калорійніше: горілка чи пиво

У середньому харчова цінність пива укладається в 45-50 ккал (беремо все ті ж горезвісні 100 г). Враховуючи, що хмільного еля споживається досить багато (на відміну від горілки), можна припустити і активний ріст калорій. Не дарма у шанувальників бурштинового еля часто є зайва вага.

А от горілку зазвичай п’ють в малих дозах (ми не говоримо про завзятих алкоголіків). Тому враховуючи відносно високу енергетичну цінність порівняно з пивом (близько 250-280 ккал на 100 г) при середньостатистичному її споживанні харчова калорійність все-таки трохи нижче.

За темою:  Симптоми алкогольного психозу

Але складно розмірковувати, де більше калорій, в горілці або пиві, узагальнюючи обидва напою. Адже у цього спиртного величезна кількість різноманітних видів і сортів. Тому на виході і горілка може стати більш калорійною, ніж пиво. Щоб наочно зрозуміти калорійність цих алкогольних напоїв, краще озброїтися більш детальним наочним посібником.

Таблиця калорійності горілки і пива

Цей список стане в нагоді тому, хто стежить за своєю вагою і намагається не набрати зайвих калорій. У наведеній нижче таблиці йдуть різноманітні (найбільш поширені) сорти пива та горілки по мірі збільшення їх енергетичної цінності.

Калорійність горілки

Назва Енергетична цінність (на 100 г)
Парламент 220
П’ять озер 220
Граф Ледофф-Лайт 220
Немірофф 221
Хортиця 221
Фінляндія 222
Біла берізка 224
Журавлі 224
Талка 224
Кедрова особлива (зелена марка) 224
Біленька 224
Хаскі 224
Російська 224
Столична 224
П’ять озер 224
Saimaa 224
Eristoff 224
Blavod 224
Хаома оригінальна 224
Байкал 224
Білуга 224
Володя і ведмеді 224
Їдальня 224,4
Анісова 224,5
Ouzo (грецьке Узо) 224,5
Бульбаш 224,9
Російська калібр 225
Цельский класік 233,3
М’якенька 235
Сибалко 252
Ракія (Болгарія) 302
Арак 302

Калорійність пива

Назва Енергетична цінність (на 100 г)
Хмелеф 26
Лагер 33
Staropramen 35
Жигулівське 36
Велкопоповецкий Козел (світле) 36
Krusovice темний 36
Балтика 1 39
Арсенальне живе 39
Балтика 2 40
Bud 40
Туборг Black 41
Туборг Lemon 41
Світле 41
Балтика Кулер 41
Доктор Дизель 41
Арсенальне класичне 41
Zatecky Gus 41
Балтика 3 42
Сибірська корона 42
Клинское світле 42
Туборг Green 42
Gold MineBeer 42
Bagbier 42
Bavaria Premium 42
Amstel Premium 42
Кулер 43
Holsten 43
Heineken Premium 43
Old Gold 44
Stella 44
Балтика 5 45
Балтика 7 45
Балтика 8 45
Арсенальне традиційне 45
Miller 45
Hoegaarden 45
Старий мельник 46
Невское класичне 46
Очаково 46
Балтика 4 54
Велика кружка (міцне) 54
Redd’s 56
Арсенальне міцне 57
Балтика 9 60
Балтика 6 61
Полювання міцне 66

Як пити і не товстіти

Традиційні дієти практично все строго забороняють вживати будь-які спиртні напої. Це робиться не так через калорійності, як з-за того, що алкоголь провокує посилений зростання апетиту. Але ж можна поєднати харчування і помірне споживання алкоголю. Зовсім не обов’язково виключати гарячливе зі свого життя.

Доведено, що алкоголь, споживаний в помірному, безпечному для здоров’я кількості, приносить людині деяку користь.

Корисність спиртного

Ви знаєте, що мала доза алкоголесодержащих напоїв (природно, натуральних, без консервантів і ароматизаторів) навіть допомагає знизити і стабілізувати масу тіла? Тут більшою мірою працює психологія. Існує таке людська якість, як «заїдання хвилювання та стресу».

За темою:  Віта-септ: що це, можна пити

Коли людина перебуває в сильному хвилюванні, відчуває переживання, він автоматично починає багато їсти. Їжа дійсно сприяє зняттю напруги. Але в даному випадку замість нажаренной в маслечко апетитною картоплі краще випити трохи хорошого спиртного. Необхідне розслаблення прийде, а от зайві калорії немає.

Крім цього, як горілка, так і пиво володіють певним набором непоганих і навіть корисних якостей для людського здоров’я. Нагадаємо, що ми говоримо тільки про малий і помірному споживанні даного спиртного.

Безпечна доза

Щоб розрахувати для себе безпечну та оздоровчу дозу спиртного, потрібно знати власну вагу. За даними медиків, максимально допустима доза спиртного становить 1,5 мл чистого етанолу на 1 кг ваги. У перерахунку це становить:

 • для горілки 3,75 мл на кг ваги;
 • для пива 7,14 мл на кг маси.

Наприклад, для людини, яка важить 80 кг, такий показник для пива становить 570 мл, а для більш міцної горілки 300 мл. На жаль, рідко хто дотримується цих умов.

Що дає пиво

До сильних сторін ароматного хмелю можна віднести такі здібності:

 1. Відмінно втамовує спрагу.
 2. Допомагає процесам травлення.
 3. Допомагає в боротьбі із зайвою холестерином.
 4. Містить у своєму складі масу корисних для здорової життєдіяльності мінералів і вітамінів.
 5. Купірує розвитку атрофії (деградації) мозку. Така здатність базується на дії включеного до складу хмелю кремнію.

Але пам’ятайте, що при недотриманні вказаної дозування, пиво легко втрачає всі свої корисні і цілющі якості. Також при необмеженій його споживанні ароматний хміль провокує появу рясної спраги. Найкращими цілющими якостями володіє «живе» пиво.

Чим допоможе горілка

Горілка, чиста, очищена, без консервантів і додаткових барвників, також може стати людині якимось помічником. До її позитивних якостей можна віднести наступне:

 1. Антисептичні властивості. При використанні її зовнішньо, горілка допомагає знезаражувати ранки, подряпини, укуси та інші пошкодження шкіри.
 2. У народній медицині існує безліч корисних рецептів настоянок, які допомагають в терапії багатьох захворювань. До їх складу включається і чиста горілка.
 3. Як зовнішній засіб дане спиртне допомагає проводити компреси. Її використання сприяє розігріванню тіла, що дуже корисно при лікуванні простудних та інфекційних захворювань.
За темою:  Чому рве жовчю: що робити, причини

Часто в горілку включають деякі корисні добавки. Наприклад, корінь женьшеню, який надає додаткове цілющу дію на організм. А знаменита горілка з перцем, яку рекомендують вживати при простудних інфекціях? При грамотному використанні це міцне спиртне може подарувати людині чимало користі.

Корисні рекомендації

Пам’ятайте, що дане спиртне (горілка і пиво) дуже швидко засвоюється організмом, адже вони зовсім не вимагають зусиль по переварюванню. Молекули етанолу моментально всмоктуються в кров’яне русло, причому цей процес починається ще в ротовій порожнині. Етиловий спирт в процесі розпаду утворює активні сполуки, які належать до «швидких калоріях».

Під дією етанолу розщеплення інших поживних речовин купірується. Запасливий організм дбайливо складує вуглеводи і жири в резерв. У процесі регулярного накопичення даних сполук і відбувається набір ваги.

Для тих, хто стежить за власною масою, існують корисні поради, які допомагають пити (звичайно, помірно) і не товстіти. Коштувати вивчити дані корисні рекомендації:

 1. Забезпечте повільне надходження в організм спиртного. Тобто, пийте мало і з тривалими перервами. В даному випадку системи тіла встигнуть переробити додатково надходять у нього вуглеводи і жири, і не відправить їх у запас«.
 2. Слідкуйте за міцністю спиртного. Чим вона вища, тим алкоголь калорійніше.
 3. Стримайте свої апетити щодо закусок. Особливо це стосується пивних обожнювачів. Арахіс, горішки, в’ялена, копчена рибка, чіпси та інші стандартні продукти відправляйте в смітник. Згадайте, що хміль відмінно поєднується з морепродуктами і сирами.

Що можна сказати на закінчення? Калорійність спиртного – не привід для беззастережного відмови від дружніх посиденьок, виходів на розважальні заходи, зустрічей з друзями та проведення сімейних застіль. Головне – вчасно включати самоконтроль, стежити за якістю алкоголю і кількістю випитого. І тоді ніякі зайві кілограми вам не будуть страшні.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00938 sec