Тремтять руки після алкоголю: що робити

Похмільний синдром знайомий практично кожному дорослому жителю планети. Приходить підступний поплічник спиртного на наступний ранок після рясного узливання міцними напоями. Тахікардія, головний біль, озноб після алкоголю, нудота, а іноді і блювота, загальна слабкість – лише деякі ознаки похмілля.

А чому трясе з похмілля, та так, що іноді страждальник не в силах утримати в руці ложку/вилку? Дана проблема особливо болісна, приносить із собою тривалий дискомфорт, а часом навіть і лякає. Чому з’являється слабкість рук і їх тремтіння? Давайте, прояснювати ситуацію.

Причини тремору

Тремор – саме так медики називають це прояв похмільного синдрому, здатний розвинутися у людини з найрізноманітніших причин. Але в своїй переважній більшості причиною «трясучки» стає саме зловживання алкосодержащими напоями.

Крім тремтіння кінцівок, при абстиненції відзначається і нестабільність мови і лицьових м’язів.

До основних причин, чому трясуться руки після п’янки, наркологи відносять наступні ситуації:

 • стан абстиненції;
 • хронічний алкоголізм;
 • формування алкогольного отруєння.

Дуже часто тремтіння кінцівок при похміллі спостерігається, якщо людина страждає яким-небудь захворюванням. Зокрема ВСД (вегето-судинна дистонія) і різні патології щитоподібної залози.

Незайвим буде згадати і про інших винуватців тремору кінцівок. Деколи руки помітно тремтять у тверезих як скельце людей. У цьому разі причини можуть полягати в наявності захворювань:

 • цукровий діабет;
 • нервове потрясіння;
 • хвороба Паркінсона;
 • висока перевтома;
 • вегетосудинна дистонія;
 • тривалий неактивний спосіб життя.

Даний синдром може статися і з-за тривалого вживання будь-яких медикаментозних засобів. Наприклад, нейролептиків, антидепресантів. До тремтіння призводить використання Вальпроату та Кофеїну.

Нюанси синдрому

Коли етанол виявляється в людському організмі, він починає активно впливати на мозок людини, руйнуючи зв’язку між нейронами і знищуючи самі клітинки. Особливо сильно метаболіти етилового спирту впливають на сегментарний апарат спинного мозку.

Сегментарний апарат спинного мозку – сукупність спільно працюючих нервових структур мозкових відділів. Даний комплекс забезпечує людині метамертную іннервацію (взаємозв’язок м’язової тканини з нейронами) різних частин організму.

Внаслідок даного порушення у людини спостерігаються проблеми з нормальним тонусом м’язів. А підсумком стає поява:

 1. Хиткості та порушення ходи.
 2. Сильного тремору кінцівок.
 3. Проблем з координацією рухів.

При алкоголізмі дуже часто спостерігаються гіперкінези. Тобто виникнення анормально недбало-широких рухів із збільшеною амплітудою. Алкогольний тремор частіше відзначається в ранковий час, приходячи одночасно з іншими проявами похмілля. До речі, тремтіння кінцівок розвивається незалежно від спожитої дози спиртного.

Тремтіння може охопити все тіло людини. Причиною цього стає активність спиртових метаболітів, які потрапляють у вестибулярну систему. Часто неприємне явище проходить через 1-2 доби разом з ознаками похмілля. Але, якщо тривалий час трясуться руки після алкоголю що робити і як допомогти прибрати цей симптом?

Як зняти тремор після запою в домашніх умовах

Звичайно, краще все-таки відвідати медичного фахівця і пройти призначені обстеження на виявлення можливих патологій. До речі, це настійно радять зробити медики, якщо тремтіння триває і після зникнення симптомів, тобто, більше 2-3 діб.

Тремор на тлі ознобу

Якщо сильне тремтіння кінцівок виникає на базі лихоманки, це свідчить, що в крові у великій кількості утворився криоглобулин. Дане з’єднання призводить до повної інтоксикації організму.

Білки криоглобулина – це анормальные речовини, що відносяться до імуноглобулінів (або антитілам). Дані сполуки продукує імунна система у відповідь на розвиток в організмі будь-якої інфекції.

Їх надмірна кількість призводить до розвитку сильних м’язових і суглобових болів, судомного стану і проблем з дихальною функцією. Тоді основною метою терапії стає повна детоксикація організму, яку краще провести в стаціонарних умовах.

Тремор на тлі нестачі дофаміну

Якщо тремтіння рук проявляє масштабний характер, дуже сильно і яскраво виражений, можна говорити про недостатній кількості в організмі гормону дофаміну. В даному випадку медики виправляють становище шляхом призначення курсу використання антидепресантів.

В домашніх умовах даний пробіл успішно заповнюється вживанням доброго натурального шоколаду або какао. Ці продукти відмінно поповнюють запаси дофаміну і підвищують його рівень.

Тремор на тлі ацидозу

Коли людський організм піддається отруєння продуктами розпаду етанолу, то в організмі потерпілого у великому обсязі продукується оцтова кислота. Це речовина стає одним із спиртових метаболітів.

Перевантажена печінка не в силах впоратися з величезним навантаженням і не здатна своєчасно очистити організм від даного з’єднання. Підсумком надлишкового скупчення оцтової кислоти, починається ацидоз.

Ацидоз – сильна дестабілізація кислотно-лужного балансу, що провокує різким збільшенням кислотності.

Запідозрити у себе наявність ацидозу можна за даними ознаками (крім тремору):

 • нудота;
 • сильна слабкість;
 • рясна пітливість;
 • напівнепритомний стан.

Щоб купірувати згубний вплив оцтової кислоти, медики рекомендують приймати в збільшеному обсязі хв. воду або содовий розчин. Для цього потрібно в чистій воді (1,5 л) розмішати чайну ложечку соди. Допомагають відновити самопочуття, а також знизити ознаки ацидозу та використання наступних засобів:

 • Аспаркам;
 • Фуросемід;
 • настої лікарських трав, особливо польового хвоща;
 • вітамінізований комплекс із збільшеним включенням в нього вітамінів С і групи В.

Легкий тремор

Якщо тремор верхніх кінцівок відбувається після невеликої пиятики, а симптоматика абстиненції не так сильно виражена, то допомогти можна шляхом використання звичайних препаратів, застосовуваних при купировании похмілля. Познайомтеся з такою тактикою:

 1. Пити більше рідини, щоб збільшити процес виведення метаболітів етанолу через сечовивідну систему. В цьому плані відмінно допоможуть настої трав, вживання ягід і фруктів, що володіють сечогінним ефектом. Але не варто забувати про чистій воді і домашніх морсах, компотах і соках.
 2. Слід спровокувати блювання, щоб прибрати зі шлунка залишки алкоголю.
 3. Після очищення шлункового органу бажано прийняти який-небудь сорбент. Необхідно також очистити і ШКТ, де скупчуються метаболіти етанолу.
 4. Щоб відновити порушений електролітний баланс, медики також призначають прийом Анальгіну або Аспаркама.

Крім неприємного тремтіння похмілля викликає відчуття неспокою і високого ступеня тривожності. У цьому разі медики радять використовувати різні заспокійливі:

 • Анальгін;
 • Валеріану;
 • готові антипохмельные препарати (Лимонтар, Алко-Прим, Алко-Зельцер, Похмелін та інші);
 • седативні заспокійливі (Alora, Седавіт, Релаксил, Персен, настоянки півонії, пустирника, пасифлори та інші).

Слід згадати і про нещасливе печінки, на яку лягає весь непомірний тягар по розщепленню спиртного і виведення його метаболітів. Медики призначають пацієнтам прийом таких засобів, що підтримують роботу органу, як Карсил або Есенціале.

Допомогти печінки можна і за допомогою включення до складу раціону деяких продуктів харчування. Добре справляються зі своїм завданням курячі яйця, молочні та сирні вироби, курага.

Тремор рук при хронічному алкоголізмі

Якщо сильно трясе після пиятики, що робити, особливо при наявності у людини алкозалежності? Позбавлятися від головного винуватця синдрому – тобто, від алкоголізму. При цій патології спостерігається сильне тремтіння не тільки рук, але і інших м’язів тіла, мови і особи.

Іноді неприємний синдром проходить після вживання чергової дози біленької. Тому деякі залежні, замість того, щоб впритул зайнятися своїм здоров’ям, просто знімають неприємний симптом черговою пляшкою горілки.

Якщо тремтіння рук спостерігається на тлі алкозалежності, спочатку слід лікувати алкоголізм. Краще всього звернутися за допомогою до кваліфікованого нарколога.

Трясе з похмілля: що робити в домашніх умовах

Коли після великого і веселого свята людини відвідує такий неприємний синдром, зняти дратівливу симптоматику можна з допомогою деяких заходів. Ці процедури допоможуть прибрати тремор, якщо він з’являється і в самому процесі випивки. На допомогу приходить гімнастика і деякі поради від народних знахарів.

Фізичні вправи

Щоб пальці рук і самі кінцівки не тряслися кожен раз, як тільки в організм проникне енну кількість алкоголю, їх слід потренувати. Допоможе надати сили рук наступну вправу:

 1. Зчепити докупи пальці рук.
 2. Підняти кулаки на рівень перенісся.
 3. Здійснити глибокий вдих/видих.
 4. При видиху опускаємо ліву кінцівку на відстань в півпальця.
 5. Одночасно пальцями правої руки необхідно стиснути пальцеві фаланги лівої.
 6. Потім потрібно змінити руки і продублювати вправу.

Таких підходів потрібно зробити 8-10 разів. Також може допомогти і інтенсивне потирання долонь один про одного. Розтирати руки слід до появи тепла. Ці вправи допомагають впоратися з тремором, якщо він спостерігається на фоні стресу або переживань.

Рад народних цілителів

Прибрати дискомфорт допоможуть і кошти народних цілителів. Зокрема можна спробувати наступні рецепти:

 1. Озброїтися настойкою пустирника і пити її по 25 мл 3-4 рази на день.
 2. Змішати прополіс (50 г) з якісною горілкою (500 мл). Дану масу слід наполягати в темряві 1,5—2 тижні. Приймають зілля по столовій ложці тричі на добу.
 3. Допомагає відновити нерви (а саме вони можуть стати причиною тремтіння при легкому ступені похмільного синдрому) і настоянка звіробою. Даний засіб приймається по 20-25 мл вранці та ввечері перед сном.

Варто нагадати, що дані методи (зарядка і народні засоби) можуть полегшити неприємне стан тільки у разі легкого тремтіння рук. Якщо тремор проявляється сильний, він продовжується тривалий час і навіть після зникнення похмілля, слід звернутися за допомогою до медиків.

За темою:  Чи шкідливо безалкогольне пиво для здоров'я

MAXCACHE: 0.38MB/0.00674 sec