Відмовляють ноги від алкоголю: що робити

Алкоголізм – важке і смертельно небезпечний наслідок тривалого вживання спиртовмісних напоїв. Така залежність повністю руйнує як психічне, так і фізичне стан особистості. Хронічне захворювання прогресуючого типу призводить до появи важких ускладнень – відмовляють ноги від алкоголю, припиняє працювати печінка, страждає серце і головний мозок.

Що стосується роботи внутрішніх органів (печінки, нирок, серця, мозку), тут зрозуміло, до їх руйнування призводить згубний вплив етанолу. Але чому у людини, що страждає алкоголізмом, починають відмовляти нижні кінцівки? Яку роль відіграє етанол у формуванні подібних парезів?

Що приносить етанол

Алкоголізм – патологія хронічного типу, що провокує численні зміни в самому структурному формуванні внутрішніх органів людського тіла. Виною всьому – тривале і наполегливе отруєння організму токсичними залишками після розпаду етанолу.

Для хронічного алкоголізму найбільш характерно глобальне ураження ЦНС (полінейропатія) і периферичної нервової системи (енцефалопатія). Такі патології можна назвати основними причинами, чому відмовляють ноги у алкоголіків. Як діє етиловий спирт, потрапивши всередину тіла?

 1. Опинившись в ШКТ, алкоголь моментально всмоктується слизовою органів.
 2. Через 4-5 хвилин спирт вже мешкає в руслі кровотоку, звідки він розноситься по всіх внутрішніх систем, включаючи мозок і печінку (саме там спостерігається максимальна концентрація етанолу).

Мозкова активність різко знижується, що призводить до падіння рівня мислення і рефлексів. Всі, хто хоч раз стикався з сп’янінням, пам’ятають, як думки поступово стають несвязными, як важко оформити власну мову, зробивши її зрозумілої. Пам’ятають і хиткість, хиткість ходи.

При цьому відбувається різке розширення дрібних кровоносних сосудиков, що створює відчуття тепла в тілі. Таке прогрівання – явище оманливе і ілюзорне. Спиртне не допомагає зігрітися, воно лише впливає на певні рецептори головного мозку, провокуючи даний ефект.

Етанол – речовина небезпечне і підступне. Наслідки підвищеної уваги до алкоголю позначаться лише через 6-9 років його регулярного споживання. Що несе з собою ця залежність? Ось лише малий список можливих патологій:

 • туберкульоз;
 • цироз печінки;
 • патології ШКТ;
 • трахеобронхіт;
 • неврози та психози;
 • падіння імунітету;
 • емфізема легеневих органів;
 • слабоумство і деградація особистості;
 • пієлонефрити (запалення нирок);
 • частковий або повний парез (відмовляють верхні/нижні кінцівки).

Параліч ніг при алкоголізмі

Це одне з найбільш можливих і поширених проявів алкогольної залежності. Парез може розвинутися при хронічному алкоголізмі у двох видах:

 1. Центральний (або спастичний). Це розлад довільних рухів. Виникає ця патологія при глибокому ураженні центрів, які відповідають за рухи. Центральний парез, у свою чергу, підрозділяється на спинномозковій і головний.
 2. Периферичний (в’ялий або атрофічний). Даний вид рухового розлади утворюється внаслідок глобального руйнування периферичних нейронів, які несуть відповідальність за рухові здібності людини. Одночасно відбувається і втрата всіх рефлексів, атрофія, дегенерація м’язів і суглобів.

Параліч ніг розвивається на базі деградації і атрофування закінчень нервів і купірування нормального кровотоку в суглобовій області.

Захворювання на ґрунті алкогозависимости, що призводять до парезу

До відмови м’язової функції ніг на тлі тривалого використання спиртного призводить і ряд інших хвороб. Дані патології, як правило, взаємопов’язані і основним винуватцем їх появи стає горезвісний алкоголізм.

За темою:  Корисні властивості пива

Поліневропатія

Або патологія периферичної нервової системи (ПНС). Таке захворювання, що стосується нервових закінчень, досить поширене серед осіб, залежних від алкоголю. Зустрічається воно в 15-20% випадків. Першими тривожними дзвіночками йде недуги стають наступні симптоми:

 1. Оніміння ніг.
 2. Підвищення чутливості.
 3. Свербіж і подразнення шкіри на ногах.
 4. В’ялість м’язів, поява судом.
 5. Ледь помітне відчуття поколювання в ногах.
 6. Людині стає боляче наступати на ноги і ходити.

ПНР – це частина ЦНС, яка утворюється отросточкамі нервових клітин (нейронів). Тіла нейронів розташовуються в ядрах стовбура спинного мозку. Отросточки, розгалужуючись від мозкового стовбура, перетворюються у волокна ПНР. До головних причин розвитку даної патології відносять наступне:

 • різке зниження рівня кисню, поступаемого в мозкові клітини;
 • проникнення отруйних залишків етанолу в волокна нейронів, що тягне купірування імпульсів;
 • перебуваючи в стані запою або сильного сп’яніння, особистість здатна довгий час лежати нерухомо в одній позі, це провокує перетискання нервів і їх пошкодження.

Дана складна патологія при алкоголізмі, крім парезу ніг, часто супроводжується сильним психозом. Особистість, перебуваючи в стані божевілля, стає небезпечною для себе і сторонніх. Несамовитий чоловік легко може травмувати себе, ушкоджуючи і нервові волокна, що створює додаткові умови для парезу.

Закупорка судин

Здорова кровоносна система – головне правило нормальної життєдіяльності людського організму. Її нормальне функціонування забезпечує насичення внутрішніх органів киснем, поживними речовинами та своєчасної евакуації з внутрішніх органів вуглекислого газу. Що відбувається, коли особистість довго і посилено п’є?

Варто докладніше розглянути склад крові. Еритроцити – червоні кров’яні тільця мають здатність відштовхуватися один від одного і мають власну захисну оболонку. Етанол, будучи прекрасним розчинником, моментально руйнує шар захисту еритроцитів і сприяє тяжінню цих клітинок до сусідніх. Підсумком стає тромб.

Тромб – мікроутворення, що складається з «зліплених» воєдино 200-300 еритроцитів. Така освіта несе смертельну загрозу людині.

Повільно просуваючись по капілярах, кров’яний згусток може прорвати тонкі судини, спровокувавши внутрішні кровотечі. А потрапивши в більш міцні і щільні великі судини, тромб закупорює їх, порушуючи нормальний кровотік. Сумним підсумком даної ситуації стає поява у людини тромбофлебіту – хронічного захворювання судин.

За темою:  Через скільки можна годувати дитину після алкоголю

При умовах, що створилися, недалекий той мить, коли страждає алкоголізмом людини відбувається розвиток інсульту – мозкового крововиливу. Провісниками цього небезпечного для життя ускладнення стають наступні симптоми:

 • запаморочення;
 • втрата свідомості;
 • невиразність мови;
 • оніміння рук і ніг;
 • поколювання пальців кінцівок.

Більшості людей відомі наслідки інсульту. Це параліч однієї частини тіла – протилежній вогнищу мозкового ураження. З цієї причини хронічний алкоголік може втратити здатності пересуватися.

Цироз печінки

Саме передбачуване наслідок тривалого вживання спиртним. Смертельна патологія, при якій відбувається деградація печінкового органу та заміна нормальної (здорової) тканини печінки на фіброзну. Цей стан призводить до масової загибелі гепатоцидов.

Хоча печінку і славиться своїми регенеруючі можливості, але тривале вливання в організм етанолу зводить можливість самовідновлення до нуля. При цирозі відзначається стійке порушення зв’язку між гепатоцидами (печінкові клітини) і кров’ю. Печінка з-за утворилися рубчиків вже не здатна видаляти з крові токсини.

В результаті різко зростає тиск у головному сполучному посудині печінки і розвивається венозна гіпертензія. При цьому в організмі алкоголіка відбувається бурхливе накопичення отруйних продуктів розпаду етанолу.

Одним з поширених ускладнень цирозу печінки стає печінкова енцефалопатія.

Така патологія базується на ґрунті глобальної пошкодження клітин головного мозку отруйними токсинами, які печінковий орган не зміг нейтралізувати і вивести з організму. Для печінкової енцефалопатії характерні різні проблеми у функціонуванні опорно-рухового апарату, і, як варіант, відмова кінцівок.

Відмовили ноги від алкоголю, чи можна вилікувати

Коли на тлі алкозалежності почався параліч ніг, слід вживати негайних заходів. І звичайно, першим кроком стає повна відмова від вживання будь-яких спиртовмісних продуктів. З метою боротьби з алкогольною залежністю хворого можна помістити в спеціалізований медичний заклад.

Провести грамотну терапію постраждалої рухової функції у будь-якому випадку можна лише з допомогою своєчасних лікарських заходів. Перш ніж призначати і розробляти курс лікування, фахівець детально вивчить стан хворого.

За темою:  Провали в пам'яті після алкоголю

При спостерігаються і тільки зароджуються проблем з ногами (якщо відчувається хворобливість кінцівок), категорично не можна піддавати хвору ногу фізичного навантаження.

Тому доведеться озброїтися милицями або інвалідним візком (якщо біль відчувається відразу в обох ногах). Повністю вилікований алкоголізм автоматично стає першим кроком на шляху до зцілення знерухомлених кінцівок. Але знайте, що при лікуванні даної залежності обов’язково необхідно бажання самого хворого повернутися до здорового життя і повністю припинити пити.

Профілактичні заходи

Будь хворобу простіше попередити, ніж потім займатися тривалим і складним лікуванням. Те ж стосується і парезу кінцівок на тлі алкозалежності. Отже, щоб не зіткнутися з ситуацією, коли у алкоголіка відмовляють ноги, що робити? Не допустити настільки сумних наслідків.

Найкращий і гарантований метод зберегти здоров’я і рухливість ніг – вести тверезий спосіб життя.

Слід докласти чимало зусиль, щоб у запеклого алкоголіка спрацював інстинкт самозбереження, і він захотів відмовитися від спиртного. Лікування алкозалежності стає першим кроком на шляху до здоров’я. Але, якщо вже спостерігаються деякі проблеми в роботі ніг і перші ознаки насувається парезу, слід застосувати на практиці і ряд корисних рекомендацій:

 1. Носити спеціальні стягуючі колготи або панчохи. Або щільно бинтувати нижні кінцівки еластичним бинтом.
 2. Болючість ніг можна усунути, використовуючи теплі розслаблюючі ножні ванни. У воду бажано додати відвари заспокійливих трав або морську сіль. Такі заходи сприятимуть зняттю судомних проявів і поліпшення кровообігу.
 3. Відмінний ефект подарує і ножний масаж. Буде краще, якщо терапевтичний курс масажу здійснить грамотний і досвідчений фахівець. Самостійно можна нашкодити та погіршити існуючу ситуацію.

Над такими сумними наслідками, як повна або часткова парализация нижніх кінцівок варто задуматися і помірно п’є людям. Алкоголізм підступний, він підкрадається непомітно і потім чіпко тримає людину в своїх мережах. Перш ніж заливати горе спиртним, або бурхливо святкувати якесь досягнення, подумайте, до чого це може призвести.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00665 sec