Віта-септ: що це, можна пити

Этиловое спиртове з’єднання в нерозведеному вигляді широко використовується в медичних практиках. Ця речовина є чудовим знезаражувальним (антисептичну) препаратом. Кожній людині, більш-менш знайомого з хімією, відомо, що отримати 100%-й спирт практично нереально. Він завжди трохи розлучений.

Спиртовий розчин, який використовується в медицині і фармакалогии, називається Витасепт. Застосовують його суто для зовнішнього застосування: дезінфекції шкіри, обтирань і зігріваючих компресів. Спиртову рідину застосовують і для виготовлення різних медикаментів. Але, якщо до його складу входить один тільки спирт можна пити Віта-септ?

Спиртовий світ

У всі алкоголесодержащие напої входить спирт різної концентрації. Саме від нього залежить міцність, якість і аромат спиртного. Спирт в чистому вигляді, нерозбавлений, володіє різким, відштовхуючим запахом і смаком.

У перекладі з латинської слово «спирт» означає «дух».

Отримують спиртове речовина в лабораторних умовах, але його можна зустріти і в природі. На даний момент відомі три види спиртової рідини, кожна з яких володіє власною обмеженою областю застосування:

 1. Етиловий (або етанол). Використовується в медицині, як зовнішній антисептик. Спиртову рідину такого типу також застосують у багатьох технологічних процесах для одержання різного виду спиртного.
 2. Метиловий (або метанол). Деревний спирт (карбінол), що використовується при виготовленні різних розчинів та гігієнічних/косметичних препаратів. Безбарвна рідина, яка легко змішується з водою. За своїм запахом та смаком метанол ідентичний етанолу. Його дуже легко сплутати. Метанол отруйний, навіть мала його доза, прийнята всередину, здатна викликати повну сліпоту і призвести до летального результату.
 3. Фенілетиловий (або фетилатанол). Органічна сполука, що отримується синтетичним шляхом з ефірних масел. Смак у цієї рідини дуже різкий і квітковий. Частіше його застосовують для виробництва косметики, парфумерії і в якості консерванту, в фармакологічній промисловості.

Витасепт або етиловий спирт

Люди, що вживають різні алкогольні напої, не особливо розбираються в спиртовій градації і намагаються пити все, що горить». Частіше їм доводиться стикатися з рідинами, що містять численні похідні спирту етилового. Шкідливий для людини Віта-септ, можна пити алкоголь цю спиртову рідину?

Віта-септ: що це

Витасепт (або очищений етанол) отримують шляхом процесу дистиллирования з деякого рослинної сировини: фруктів, картоплі, фуражного зерна. Для виробництва спиртової рідини медичної і харчової (використовується для приготування питного алкоголю) застосовуються однакові інгредієнти.

Різниця між медичним і харчовим спиртом полягає в тому, що для виробництва медичного етанолу використовується більш якісну сировину.

Етиловий розчин має неоднаковою калорійністю (спиртовий концентрацією). В залежності від неї залежить і сфери використання етанолу. Калорійність спирту буває наступних видів:

 1. 70%-й. Застосовується при виготовленні різних медикаментозних препаратів і лікарських настоянок. Використовується такий спирт суто для зовнішнього застосування. Він володіє відмінними антисептичні та дезінфекційні здібностями.
 2. 95%-ї. Вважається одним з найбільш поширених і популярних спиртів в медично-фармакологічної промисловості. Широка сфера його використання: зовнішня терапія багатьох захворювань, обробка хірургічних інструментів і рук лікаря, здійснення операційних втручань. На основі 95%-го етанолу виготовляють численні медичні настоянки, які застосовуються в зовнішньому і внутрішньому вигляді. Саме цей спирт і називається «медичним».
 3. 96%-й. Спирт такої якості застосовується як в медицині, так і в харчовій промисловості. Такий розчин є чистим спиртом. І його категорично забороняється вживати в нерозведеному вигляді.

Для приготування горілки (стандартної 40%-й фортеці) використовують 70% і 96%-й спирт. Етанол розводять водою і включають різні інгредієнти.

Лосьйон Віта-септ – це медичний чистий спирт, володіє калорійністю 95,1—96,9%. Він продається у вільному продажі в аптечних пунктах у флаконах об’ємом 100 мл Використовується Витасепт суто для зовнішніх цілей, як потужний антисептик: для знезараження рук і дезінфекції предметів. Це засіб чудово справляється з:

 • грибами Candida;
 • бактеріями різної етіології (у тому числі і туберкульозними);
 • вірусами герпесу, грипу, ГРВІ, гепатиту, аденовирусными збудниками.

Пити цей засіб в чистому вигляді заборонено категорично. Легковажно вливаючи внутрішньо етанол, людина ризикує розвитком багатьох сумних наслідків, а у важких випадках і смертю.

Наслідки застосування всередину чистого спирту

При вживанні нерозбавленого етанолу великий ризик розвитку сильної інтоксикації організму. Плюс до всього чистий спирт здатний нанести сильний опік слизової ротової і глотки. Яка симптоматика властива отруєння нерозбавленим етанолом?

Нудота і нестримна блювота. Чистий етанол провокує потужний шлунковий спазм, виводячи з ладу функціонування підшлункової залози. Організм припиняє продукувати життєво важливі ферменти. Підсумком стає сильний больовий синдром області шлунка і тривала блювота.

Неприборканий блювотний синдром швидко призводить до зневоднення організму, що може спровокувати кому та летальний результат.

Алкогольна кома. До коматозного стану здатне привести і вживання 95%-ного етанолу на голодний шлунок. Алкогольна кома у деяких може розвинутися і після вживання навіть мінімальної дози спирту. Медики розрізняють три фази-стадії розвитку коматозного стану при отруєнні етанолом:

 1. Поверхнева. Потерпілий втрачає свідомості, у нього відзначається найсильніша блювання, м’язовий гіпертонус і спазм кінцівок. Зіниці у хворого звужуються, але основні (головні) рефлекси залишаються в нормі. Шкірний покрив синіє.
 2. Друга стадія. Відзначається різке падіння артеріального тиску та уповільнення дихальних функцій. Пульс слабкий, ниткоподібний, ледь прощупується. На цій стадії алкогольного коматозу купіруються м’язові/сухожильні рефлекси, але на больові відчуття людина все ще реагує. Характерним і частим ознакою алкогольної коми другій стадії стає мимовільне, неконтрольоване сечовипускання і дефекація.
 3. Глибока кома. ПЕКЛО неритмічне, дуже слабовыраженное, рідкісне. При алкогольному коматозі даної фази у людини зникають усі рефлекси, він не реагує і на сильний, різкий біль. Зіниці очей розширюються, а шкірний покрив набуває яскраво виражену синюшність.

Якщо не надати людині термінову медичну допомогу, потерпілий впадає у глибокий наркотичний коматозний стан, з якого вже не виходить. Настає летальний результат. Найчастіше смерть людини приходить через захлебывания власними блювотними масами. Може статися удушення внаслідок западання язика. Здатна відмовити і серце з-за високої концентрації чистого спирту в крові.

Дисбаланс рухових функцій. Якщо вживати всередину Витасепт, антисептик може зреагувати порушенням всіх рухових здібностей. У людини спостерігається:

 • судоми ніг, шиї та рук;
 • нерівна, хитка хода;
 • сильний тремор кінцівок;
 • нездатність контролювати власні рухи.

Летальний результат. Якщо одночасно використати весь флакончик Витасепта, смерть здатна наздогнати людини всього за 3-4 години. Етанол руйнівно впливає на ЦНС і головний мозок, провокуючи розвиток найстрашнішої мігрені, паралічу легенів і припинення серцевої діяльності.

Якщо розвести спирт

Медичний чистий спирт дуже рідко використовують для виробництва горілчаних виробів. Але деякі особистості набувають флакончики етанолу і розбавляють його водою в пропорції на 3 спиртові частини 6 частин чистої води. А деякі з виробники вина додають його в свій виріб для збільшення міцності.

Якщо приймати всередину такий засіб, великий ризик отруєння і розвитку багатьох патологій. До речі, такі проблеми виникнуть набагато швидше, ніж при вживанні звичайної покупної горілки. Що чекає любителя ризикувати?

 • виразки ШКТ;
 • онкологія;
 • панкреатит;
 • безсоння;
 • втрата пам’яті;
 • цироз печінки;
 • психічні захворювання;
 • галюцинації (зорові і слухові);
 • порушення адекватного сприйняття реальності.

Звикання, формування залежності і розвитку хронічного алкоголізму при вживанні спирту (чистого і розведеного) відбуваються так само, як і при зловживанні горілкою. І навіть ще швидше, адже в основному приймають подібні рідини люди, у яких вже відзначається перша стадія захворювання.

Коли можна вживати спирт

Всі напої, що відносяться до алкогольних, різні за своїм складом і спиртової концентрації. До самого высокоградусному алкоголю відноситься горілка, джин, віскі і коньяк. Спирт в них входить в концентрації 40%. Такі напої пити можна, але суворо дотримуючись таких рекомендацій:

Стежити за якістю спиртного. Слід вживати такі напої, тільки зроблені відомим брендом, компанією, що має дозвіл-ліцензію на провадження алкоголю. Приймати всередину кошти з концентрацією спирту більше 40% загрожує летальним результатом.

Контролювати дозу. Строго стежте за обсягом спиртовмісної рідини (особливо міцною, з високою концентрацією етилового спирту). Дорослому, здоровій людині можна без особливої шкоди для здоров’я вжити не більше:

 • 100 мл 40%-го напою за раз і тільки при наявності хорошої і якісної закуски;
 • напої слабоалкогольні дозволяється приймати в обсязі не більше 300-400 мл за один присід.

Тільки таким способом можна мінімізувати можливу шкоду для організму. Збільшивши дозволену дозу, можна отримати алкогольну інтоксикацію з усіма витікаючими сумними наслідками.

Не пити, якщо хворий. Лікарі категорично не рекомендують взагалі вживати навіть слабоалкогольні напої при наявних проблемах зі здоров’ям. Особливо коли у людини є:

 • патології ШКТ;
 • важкі розлади ЦНС;
 • проблеми з серцево-судинною системою.

Алкоголь у будь-якому вигляді не можна пити одночасно з проведеної медикаментозної терапією. Навіть 50 мл прийнятого спиртного в цьому випадку може спровокувати важкі наслідки для організму і відмова роботи внутрішніх органів.

Висновок

Кожен з напоїв та продуктів, створених людиною, має своє суто індивідуальне призначення. Якщо лосьйон Витасепт створений як надійний і потужний антисептик – обробляти їм потрібно тільки зовнішні покриви, але ніяк не внутрішні. Хоч ціна даного засобу набагато нижче, ніж спиртне в магазині, економити на таких варіантах занадто небезпечно.

А заощадити прагнуть саме люди, які страждають алкогольною залежністю. У цьому випадку вихід є тільки один – грамотне лікування від алкоголізму. І чим раніше особистість зрозуміє, що необхідна допомога, тим швидше і ефективніше пройде терапія.

Сучасна медицина пропонує безліч результативних способів, повертають людей до тверезого життя. Потрібно лише встигнути ними скористатися, інакше буде пізно. Бережіть себе!

За темою:  Вміст алкоголю в крові: таблиця часу розщеплення

MAXCACHE: 0.39MB/0.00463 sec