Вміст алкоголю в крові: таблиця часу розщеплення

П’янкий ефект алкоголю – це дія токсинів на нервову систему, утворених в результаті розпаду етилу. Це явище може супроводжуватися зміною поведінки, так як спиртне має значний вплив на фізіологічний і психологічний стан людини.

Збудження ЦНС призводить до того, що у людини піднімається настрій, він відчуває приплив сил. Потім, коли токсини в організмі набирають повну силу, відбувається пригнічення нервової системи, що викликає загальмованість багатьох функцій.

При великому обсязі випитого людина відривається від реальності, в його пам’яті можуть з’явитися провали, спостерігаються розлади опорно-рухового апарату і проблеми з мовленням.

Подібний ефект від спиртного буде спостерігатися до повного розпаду токсинів. Іноді з’являються ситуації, коли потрібно знати точно, через скільки весь алкоголь вийде з організму. Зокрема ці знання необхідні автовласникам і людям, що працюють в сфері перевезень. Спростити підрахунки може таблиця вмісту алкоголю в крові, час розщеплення токсинів, в якій розписано буквально по хвилинах.

Скільки потрібно часу на розкладання етилу

Згубний вплив алкоголю поширюється на всі внутрішні органи, але в більшій частині страждають такі органи, як печінка і мозок. Під впливом спиртного, мозок втрачає можливість правильно сприймати навколишнє середовище, втрачає контроль над тілом і викривлено сприймає те, що відбувається. Бувають випадки, коли подібні збої в роботі закінчуються вельми плачевно.

Коли концентрація алкоголю в крові досягає неабияких розмірів, майже всі ресурси людського організму спрямовані на боротьбу з токсинами. На швидкість розпаду етилового спирту впливають безліч факторів. Тільки враховуючи їх, можна порахувати приблизну кількість необхідного часу організму на розкладання ацетальдегід до стану оцтової кислоти. Важливо розуміти, що таблиця проміле алкоголю в крові носить ознайомчий характер, для точних розрахунків необхідно брати до уваги наступні фактори:

 • обсяг випитого спиртного;
 • кількість, якість і жирність закуски;
 • випиває людина регулярно;
 • кількість ваги;
 • фізіологічний стан;
 • швидкість метаболізму.
За темою:  Скільки тримається алкоголь в сечі і крові

Крім цього необхідно враховувати і активність людини під час застілля. Також дуже важливо усвідомлювати, що тривалість перерв між дозами алкоголю відіграє не малу роль в цьому питанні.

За приблизними даними, швидкість розпаду етанолу становить близько ста міліграмів за шістдесят хвилин. Але на жаль, в цих даних не враховані такі параметри, як якість алкоголю і його фортеця. Адже чим менше міцність напою, тим менше в ньому вміст спирту. У подібних розрахунках використовуються дані лише про вплив алкоголю на чоловічий організм. Необхідно уточнити, що процес розпаду алкоголю в жіночому організмі займає вдвічі більший проміжок часу.

Вміст алкоголю в крові — таблиця, завдяки якій можна здійснити приблизні розрахунки необхідного часу на розщеплення етанолу. Звідси стає зрозуміло, скільки проміле випитого спиртного міститься в крові після застілля.

Державні норми

Головний нюанс подібних таблиць полягає в тому факті, що вони не поділяються на такі поняття, як вплив алкоголю на жіночий організм і на чоловічий. Але насправді відбувається зовсім інша картина. Справа в тому, що чоловічий організм на відміну від жіночого, здатний впоратися з алкоголем в кілька разів швидше. На жаль, державні закони не враховують цього факту.

Згідно даним законодавством, кількість випитого спиртного, не повинно перевищувати шістнадцять десятих проміле в крові. В обсязі видихуваного повітря гранично допустиме значення становить всього тридцять п’ять десятих від усього обсягу.

Для підрахунку вмісту кількості спиртного використовуються спеціальні технічні пристосування – алкотестери. Вони можуть мати різну конфігурацію і принцип дії. Всі ці апарати володіють всіма необхідними сертифікатами і є кращим способом швидко визначити рівень етанолу в крові як чоловіки, так і жінки.

За темою:  Алкогольний цироз печінки: скільки живуть з таким діагнозом

Обдурити подібний прилад практично неможливо. Саме тому його використовують дорожні служби для визначення водіїв, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Штрафи за водіння в нетверезому вигляді досить високі і спроба сісти за кермо «напідпитку» може вилитися в значні фінансові втрати.

Для того щоб не потрапити в подібну ситуацію, необхідно контролювати споживання алкоголю. Маючи намір сісти за кермо, потрібно враховувати такий факт, як залишкове алкогольне сп’яніння. Дуже важливо розуміти, що нездатність протистояти прагненню випити, один з ознак появи залежності від вживання алкоголю. Подібний стан може стати причиною тривалих запоїв і появу різних ускладнень зі здоров’ям.

Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, не варто боротися з нею самостійно. Необхідно розуміти, що подібні явища є захворюванням, з яким успішно борються медичні фахівці. Сьогодні існує величезна кількість медикаментів, які не тільки знімають похмільний синдром або виводять із запою, але і допомагають побороти саме бажання випити. Ефективність і побічні дії у подібних медикаментів різні, тому перед їх прийомом потрібно проконсультуватися з фахівцями.

Методика прискорення протверезіння

Всім відомо, що спирт — це отрута, яка має значну владу над людським організмом. Саме тому так важливо допомогти внутрішнім органам у боротьбі з його дією. Для того, щоб значно скоротити час, необхідний для розщеплення етилу, можна скористатися наступними прийомами:

 • вживати якомога більше рідини;
 • при застіллі закуска повинна складатися тільки з натуральних продуктів;
 • не варто запивати алкоголь або запивати його газованими напоями;
 • посилення дії алкоголю сприяє куріння;
 • перерва між выпиваемыми дозами повинен становити не менше п’ятнадцяти хвилин;
 • при алкогольному сп’янінні необхідно максимально знизити фізичну активність.

Для того, щоб прискорити метаболізм і процес циркуляції поживних речовин в крові необхідно вживати якомога більше свіжих фруктів і овочів. Рясне пиття і мед, також сприяють прискоренню цих клітин. Пам’ятайте про те, що спільно з алкоголем, з вашого організму виходять і мертві клітини, які стали жертвою розпаду етилового спирту.

За темою:  Алкоголь при цукровому діабеті 2 типу

Тривалі перерви між чарками сприяють більш ефективному розщепленню етилу.
Для того, що зменшити кількість проблем, пов’язаних з алкогольним сп’янінням, краще всього відмовитися від його вживання. Нормальне самопочуття і здоровий організм набагато цінніше хвилин алкогольної ейфорії.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00143 sec