Вплив алкоголю на зачаття дитини у чоловіків

Деякі згубні звички вже міцно увійшли в повсякденне життя. Яке застілля, торжество проходить у нас без спиртного? На будь-якому святі звучать тости і рікою ллється алкоголь. Ми проводимо вечорами час перед телевізором в обнімку з пивом, на відпочинку п’ємо слабоалкогольні коктейлі. І нічого не бачимо страшного в такому способі життя.

Адже алкоголізму-то немає, є приємне розслаблення, ейфорія і відчуття відпочинку. Але навіть невелике прийняття міцного несе з собою приховану загрозу. І справа не в розвитку залежності і пристрасті. Спиртне, навіть слабке і нерегулярно вживане приносить велику кількість загроз, що стосуються репродуктивної системи чоловіків і жінок. Алкоголь і зачаття дитини – речі несумісні, так стверджують лікарі.

Чи впливає алкоголь на зачаття дитини у чоловіків

На перший погляд, здається, що в першу чергу про здоровий зачаття потрібно замислюватися жінкам – адже саме їм доведеться 9 місяців виношувати плід. Але, давайте, не будемо забувати, що безпосередню участь в зародженні дитини надається чоловікам.

Від того, наскільки сильними, що володіють високоякісної генної інформацією будуть сперматозоїди, залежить розвиток майбутнього малюка.

Думка, що якщо жінка носить і народжує, то саме вона відповідальна за здоров’я новонародженого (психічне, інтелектуальне і фізичне) в корені помилково. Дійсно, зловживання алкосодержащих напоїв при вагітності, значно зменшує шанси дитини народитися здоровою, але давайте поговоримо і про чоловічу ролі в даному процесі.

Численні медичні дослідження вже давно довели, що спиртне, особливо якщо приймати його регулярно, негативним чином позначається на роботі внутрішніх органів. Більш того, етиловий спирт вбудовується в процеси метаболізму і змінює клітинний склад, порушуючи структуру ДНК.

Що з цього випливає? Те, що зачаття після алкоголю здатне підвести до того, що у нового життя вже на генному рівні сформуватися тяга до вживання алкоголю.

Багато жінок, які мріють про здорову дитинку, мучаться питанням, чи можна обзаводитися потомством від зловживає спиртним чоловіки. Сподіваючись, що, будучи в тверезому стані, він подарує шанс на народження міцного немовляти.

Медики непохитні: вплив алкоголю на зачаття дитини у чоловіків триває і після припинення пияцтва.

Саме зачаття, може і вдасться, але от шансів на народження повністю здорової дитини буде невелика. Чому?

Як алкоголь впливає на зачаття дитини

Спиртне справді якоюсь мірою допомагає позбутися втоми, знизити напругу, зняти стрес, хвилювання і підвищити статевий потяг. Таке положення справ чоловіка, природно, тільки радує. Але давайте вивчимо і зворотний, тіньову сторону медалі – яку роль спиртне грає в здоров’ї та якості клітин чоловічої репродуктивної системи.

Проникнувши в еякулят (насінна рідина) з допомогою кровотоку, етанол починає впливати на сперматозоїди. І далеко не в сприятливий бік. Як саме:

 1. Купірує їх активність.
 2. Значно (на 25-30%) зменшує кількість здорового еякуляту.
 3. Сприяє формуванню анормальності будови (в дефектних сперматозоїдів часто відсутня головка або хвостик).

Сперматозоїди здорові, втрачаючи активність, суттєво знижують шанси на нормальне зачаття. А ось дефектні статеві клітини можуть успішно досягти матки і дати початок новій, але вже нездорової життя.

Середній термін життя і дозрівання сперматозоїдів варіюється в межах 70-75 доби. Цей термін занадто великий для чоловіка, який і тижня не може прожити без спиртного. Постійно п’є просто не дає шансу власного організму обзавестися здоровими репродуктивними клітинками.

Відомо, що кожен сперматозоїд зберігає в собі генний комплекс, набір, що складається з 23 хромосом. Поломка або дефект всього лише однієї хромосоми призводить до народження хворої дитини.

Також спиртне чинить серйозний вплив і на потенцію. Якщо взяти малу дозу алкоголю, у чоловіка зростає ерекція, а час інтиму збільшується. Що призводить і до отримання більшого задоволення. Але, звикаючи до спиртного, організм вимагає все більшої дози, що позначається на близькості наступним чином:

 • знижується ерекція;
 • відзначається передчасне сім’явипорскування;
 • різко скорочується тривалість інтимної близькості.

Поступово чоловік вже не може уявити собі близькість без попереднього вживання спиртопродукции. До речі, у хронічних алкоголіків в більшості випадків ерекція не приходить зовсім.

Зачаття в «п’яному угарі»

На жаль, це досить поширене явище. Адже спиртне знищує кордони скромності і розширює дозволеність. Алкоголь – частий супутник і винуватець спонтанних, випадкових зв’язків, які можуть закінчитися вагітністю. Таке зачаття здатне виявитися фатальним для майбутнього життя.

Медиками встановлено, що під впливом алкоголю зачаття загрожує формуванням у плода різноманітних, часом несумісних з життям відхилень і вад.

У більшості випадків відбуваються мимовільні викидні на ранніх термінах вагітності. Організм самостійно звільняється від плоду з серйозними аномаліями. А постійні викидні можуть спровокувати у жінок надалі нездатність навіть до здорового зачаття.

До речі, викидень при п’яного зачаття – кращий варіант результату подій. Адже в більшості подібних випадків, а також якщо майбутня мати регулярно п’є в першому триместрі строку, практично в 100% випадків народжується дитина з ФАС (фетальний алкогольний синдром). Тобто малюк з’являється на світ вже з алкозалежністю.

У таких немовлят є цілий комплекс порушень і вроджених аномалій. Найчастіше це:

 • вроджені лицьові каліцтва;
 • проблеми із зором і слухом;
 • анормальне будова грудної клітки;
 • недорозвинення і дефектність кінцівок;
 • глобальна затримка психічного, розумового та фізичного розвитку.

Які маємо висновки

Але на жаль, лікарі, досконально вивчаючи, до чого призводить алкоголь і зачаття у чоловіків, які не можуть точно сказати, як саме подіє етиловий спирт і які конкретно наслідки він матиме для майбутнього малюка. Адже немовля з різними відхиленнями може народитися і у абсолютно здорової і непитуща сімейної пари.

Ідеальним варіантом у випадку бажання мати здорового і міцного малюка стане повна відмова від вживання спиртного хоча б протягом 4-5 місяців перед планованим зачаттям.

Незайвим буде і пройти повне медобстеження як жінці, так і чоловікові. Але навіть якщо зачаття і сталося випадково, мчати і губити майбутнє життя абортированием не варто. Разове вживання алкоголю навряд чи здатне сильно пошкодити майбутній дитині.

Етанол руйнує генофонд при тривалому і регулярному його використанні. А це означає, що вагітній жінці варто порадіти за себе, порадувати майбутнього батька і впритул займатися виношуванням свого дитинчати. Строго дотримуючись всіх приписом лікаря і, звичайно, не брати у рот ні краплі спиртного.

За темою:  Чому опухає особа: причини

MAXCACHE: 0.38MB/0.00147 sec