0,16 проміле — це скільки можна випити алкоголю

У вересні 2013 року набули чинності нові поправки до існуючого закону РФ «ПРО безпеку дорожнього руху» (№ 196-ФЗ). З цього моменту водіям дозволено водити транспортний засіб за наявності легкого рівня сп’яніння. До цього управляти машиною дозволялося виключно в тверезому вигляді.

Відповідно до нової постанови концентрація парів етилового при видиханні повітря може змінюватись в межах 16 проміле, а в крові до 0,35. Так скільки алкоголю можна випити, щоб сісти за кермо і не порушити правила? Давайте розбиратися в цьому важливому для кожного водія питанні.

Суть «проміле»

Слово «проміле» походить з латинської мови і означає воно «одна тисячна». Для визначення тисячних рівнів чого використовується символ ‰. Даними показниками дуже зручно оперувати при вимірюванні занадто великих одиниць. А саме це і відбувається у разі визначення вмісту шкідливих домішок у рідині.

У лабораторних показниках та алкотестери для визначення концентрації етанолу в крові застосовується саме цей показник проміле.

При визначенні проміле також слід враховувати різницю між організмами та особливостями його функціонування між чоловіком і жінкою. Відомо, що представники сильної половини людства п’яніють значно повільніше в порівнянні з дамами. Справа в тому, що в чоловічому організмі на 10% більше рідини, внаслідок цього і накопичення етанолу у чоловіків відбувається більш повільно.

Встановлено, що максимальна концентрація етанолу після прийнятого спиртного фіксується через 25-30 хвилин.

Завдяки проміле, можна дізнатися, яка кількість спиртовмісних напоїв було вжито, і навіть який саме алкоголь выпивался. Цей показник допомагає встановити час, за яке внутрішні органи і системи повністю звільняться від спиртових метаболітів.

Корисні нюанси

Швидкість і рівень сп’яніння формується на базі та інших факторів. Слід враховувати не тільки різницю підлоги. На одержуваний рівень проміле впливають і наступні умови:

 • вага, вік і зріст людини;
 • стан його здоров’я (є хронічні захворювання);
 • була хороша закуска або споживання алкоголю відбувалося натщесерце;
 • скільки рідини міститься в тілі, при цьому необхідно враховувати її співвідношення до масі.

Знавці випивки і затяті автолюбителі навіть розробили цілий ряд правил. Якщо дотримуватися їх, можна звести до мінімуму ризик стати «спійманим» за кермом в нетверезому вигляді. Єдино, що такі поради спрацьовують лише у випадку легкого сп’яніння. Вони наступні:

 1. Під час випивки багато і часто закушувати важкої, жирної їжею. Такі продукти добре гальмують всмоктування етанолу.
 2. Перед випивкою та одразу після неї слід прийняти який-небудь сорбент. Такі препарати активно вбирають метаболіти спирту і виводять їх з організму, прискорюючи процес витвереження.
 3. За 4-5 годин до передбачуваного застілля випити трохи міцного спиртного. Це змусить печінка активізуватися і більш активно виробляти ферменти, що розщеплюють етанол.
 4. За півгодини до випивки випити рослинної олії в кількості 40-50 мл
 5. Не починати пити відразу, а попередньо щільно поїсти.
 6. Постаратися менше палити в процесі розслаблення з гарячливим.

Як проміле впливає на особистість

Щоб визначити для себе, як саме проміле, і при якій концентрації впливає на людину, познайомтеся з наступною таблицею. Розглядаючи питання, скільки можна випити алкоголю за кермом, необхідно нагадати, що керувати автомобілем дозволяється при концентрації алкоголю до 0,16‰ (у видихуваному повітрі).

Показники проміле (‰) Ступінь сп’яніння Спостерігається симптоматика
0,5—1,5 легка

йде стан тривоги і напруги;

в тілі відчувається «розлиття» приємної теплоти;

підвищується настрій;

підвищується активність, товариськість;

знижується концентрація уваги;

страждає вимова

1,5—2,5 середня

мовні проблеми (розмова невиразний, малозрозумілий);

йде веселе стан;

з’являється дратівливість, агресивність;

порушується координація рухів;

проблеми із запам’ятовуванням

2,5—3 важка

людина втрачає здатність координувати свої руху;

сильне запаморочення аж до втрати свідомості;

розвивається припадочное стан, схоже з епілептичним;

неконтрольоване сечовипускання/дефекація;

часткова втрата пам’яті

3-4 вкрай важка

відсутність мовних функцій;

неможливість сприймати дійсність і людей;

повна амнезія;

нездатність пересуватися самостійно;

відсутність координації будь-яких рухів

5-6 фатальна

глибоке ураження функцій ЦНС;

порушення роботи легенів і серця;

неадекватне сприйняття реальності;

втрата свідомості;

летальний результат

Чому був прийнятий новий закон

Внесені поправки у вже наявну постанова не переслідували мети дозволити керувати автомобілем у нетверезому вигляді. Їх головна мета базувалася на ідеї уникнути покарання і позбавлення прав невинних осіб. Тих, які не вживали алкоголь, але енну кількість етанолу при перевірці у них було виявлено.

Не слід забувати, що етиловий спирт міститься і в ряді ліків, які часом є життєво необхідними, а також і в деяких продуктах. Зокрема:

 • квасі;
 • сигарети;
 • освіжувач дихання;
 • натуральному гіркому шоколаді;
 • розчинах для дезинфекції ротової порожнини;
 • кефирах і в більшості кисломолочних виробів;
 • цукерки з начинками (ром, віскі, джин, коньяк, лікер);
 • улюбленому багатьма бутерброді з чорного хліба і ковбаси;
 • шкірці цитрусових (особливо грейпфрут, апельсин та лимон);
 • переспілих бананах (їх можна виявити по темних плям на шкірці).

Встановлені 0,16‰ у видихуваному повітрі і 0,35‰ в крові – це зовсім небагато. За словами наркологів, людина з подібним рівнем сп’яніння знаходиться в зовсім адекватному стані, здатний повністю усвідомлювати власні дії й контролювати ситуацію.

Слід пам’ятати, що у кожної особистість власний поріг сприйняття спиртного.

Також, не забувайте, вираховуючи, скільки алкоголю можна випити, щоб вранці сісти за кермо, що для багатьох вистачає і келиха слабкого шампанського для серйозного сп’яніння. А інші і після горілки відчувають себе цілком тверезими і адекватними.

Випити і не позбутися прав

Щоб дізнатися, що таке 0,16 проміле, це скільки можна випити алкоголю, необхідно враховувати нюанси власного організму. Нагадаємо, що 0,16‰ на літровий об’єм видихуваного повітря приблизно дорівнює 0,34 г чистого етанолу на літр крові.

016‰ у видихуваному повітрі і 0,35‰ в крові приблизно дорівнює випитої чарки горілки або келиху світлого пива. Цей показник дан для фізично міцного і здорового чоловіка віком 30-36 років з середньою масою тіла близько 70-75 кг

Орієнтовна таблиця

Щоб мати приблизне уявлення про те, який алкоголь через скільки йде з організму, вивчіть запропоновану таблицю. Дані надані для фізично здорового чоловіка середньої комплекції (вага 70-75 кг, вік 30-35 років).

Час виведення Горілка (100 г) Горілка (50 г) Червоне вино 12,5% (200 г) Біле вино 12,5% (200 г) Пиво (один літр) Пиво (500 мл)
Показники проміле
00:00 1,02 1,04 1,19 1,07 1,23 1,10
00:15 0,47 0,33 0,37 0,39 0,54 1,00
00:30 0,55 0,25 0,38 0,38 0,53 0,57
01:00 0,53 0,00 0,34 0,35 0,52 0,52
01:30 0,49 0,29 0,30 0,60 0,40
01:45 0,45 0,25 0,25 0,55 0,29
02:00 0,42 0,00 0,00 0,46 0,25
02:30 0,39 0,39 0,00
03:00 0,35 0,34
04:00 0,25 0,00
05:00 0,00

Бажаючі ризикнути і випити перед запланованою поїздкою за кермом, повинні не забувати, що швидкість виведення метаболітів алкоголю дуже індивідуальна. Також різняться і показання приладів (алкотестерів), якими користуються співробітники ГИБДД.

Факт, що тепер існує нова поправка, не передбачає дозволу сідати п’яним за кермом і створювати на дорозі аварійні ситуації. Тому не варто займатися підрахунками і переводити проміле під час, щоб дізнатися, коли організм очиститься від спиртного і обсяг «дозволеного» гарячливого.

А після бурхливого свята варто повністю протверезіти і лише потім здійснювати необхідні поїздки. Пам’ятайте, що на кону стоїть не просто власне життя, але і здоров’я інших учасників руху та пішоходів.

За темою:  Можна провозити алкоголь в багажі у літаку

MAXCACHE: 0.38MB/0.00145 sec