Адміністративний штраф за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях

Штраф за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, стаття, в якій прописані розміри санкцій, тільки недавно став актуальним в нашій країні. Після прийняття закону на вулицях, в парках, скверах і на дитячих майданчиках стало набагато чистіше і приємніше. Адже лайка, образи, публічне з’ясування відносин – занадто частий підсумок вживання спиртного, яке в Росії є загальнодоступним.

Позначення «штраф» потрапило в нашу мову з словникового запасу німецьких бюргерів. Буквальне значення цього поняття означає «грошове покарання за певне правопорушення, яке йде в казну певної країни». У РФ всі штрафні санкції виражені в рублевому еквіваленті. А кого конкретно можуть оштрафувати і в якій сумі? З’ясовуємо.

За що штрафують

Всі правопорушення, відносяться до адміністративних, розписані в діючих статтях Кодексу РФ. Суми штрафних санкцій залежать від категорії осіб та види правопорушення:

 1. Для фізичних: 5 000-300 000.
 2. Для посадових: 50 000-600 000.
 3. Для юридичних осіб: 1 000 000-5 000 000.

Але подібні санкції за законом не призначаються для людей, що проходять військову службу (за умови, що контракт з ними ще не підписаний). А що саме свідчить постанова про розпивання алкоголю?

Які напої відносяться до спиртним

До алкогольних прирівнюють всі рідини, що містять більше 0,5% етанолу. До таких «міцних» напоїв відносять:

 • пиво;
 • вино;
 • сидр;
 • горілка;
 • коктейлі;
 • інші слабоалкогольні та міцні напої.

Саме подібного роду рідини і забороняється пити за законом РФ в громадських місцях. Чому влада наклала подібне вето? Етанол, що входить до складу даного виду рідин, впливає на людську свідомість, змінюючи його.

Напідпитку люди частенько втрачають самоконтроль і починають вести себе неадекватно. Щоб уникнути публічної грубості, лайки, особливо у присутності дітей, владою і передбачений адміністративний штраф за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях.

Але законодавство передбачає і виключення. Штраф не накладається, якщо розпивання спиртного відбувається у ресторанах, кафе, барах, клубах. Таке «розважальний пиття» дозволяється і штраф не накладається.

Під покарання не підпадає і розпивання алкоголю на відкритих літніх майданчиках, передбачених під подібного роду відпочинок. Але тільки в тому випадку, якщо вживання спиртного відбуватиметься культурно за столами, а не в найближчому чагарнику або підвалі.

Що таке «громадські місця»

А які місця/майданчики слід відносити до «громадським», де розпивання спиртного забороняється законом? Це наступні місця:

 • аеропорти;
 • автозаправки;
 • двори і під’їзди будинків;
 • громадський транспорт;
 • зупинкові комплекси;
 • воєнізовані об’єкти;
 • магазини, торгові лавки, ринки;
 • міський та приміський транспорт;
 • всі медичні пункти та установи;
 • вокзали (залізничні, морські, річкові);
 • дитячі садки, школи, освітні організації;
 • об’єкти, що відносяться до спортивних (стадіони, майданчики, спортзали тощо);
 • місця, виділені під культурний дозвілля і відпочинок громадян (кінотеатри, пляжі, танцювальні майданчики, будинки культури).

Громадськими вважаються всі місця, які передбачають скупчення людей у тому чи іншому кількості. Вживати спиртне в подібних точках/пунктах заборонено незалежно від часу доби і кількості громадян, які там знаходяться.

Штрафні санкції не накладаються на осіб, які порушили закон, які не досягли ще 16 років. За них покарання понесуть батьки або призначені за законом опікуни.

Щоб порушити закон досить не тільки демонстративно розпивати в подібних людських місцях спиртне. Варто лише з’явитися там в стані алкогольного сп’яніння, штраф такої легковажної особи буде гарантований.

Закон про розпивання спиртних напоїв на вулиці

У відповідності з КПАП (кодекс адміністративних правопорушень РФ суми штрафів за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях неоднакові. У статті 20.20 фігурують такі санкції (вказані в рублях):

 1. Для російських громадян: 500-1 500.
 2. Для осіб, підданих інших держав: 4 000-5 000 або арешт до 15 днів з подальшим видворенням з Росії.

Стаття 20.21 Доапа обумовлює, що штрафні санкції не тільки передбачають покарання за безпосереднє розпивання алкоголю, але і особам за появу в даних місцях у стані сп’яніння. У цьому випадку розмір штрафу залишається таким же. При його несплаті оштрафованому загрожує арешт на строк до 15 діб.

Можна «обійти» штрафні санкції?

А якщо раптом терміново необхідно прибрати хвилювання, зняти стрес і для заспокоєння зробити хоча би ковточок оковитої? Що робити, якщо раптом закортіло, а поблизу немає відповідних столиків? Можна зробити «таємним» розпивання алкоголю в громадських місцях?

Всюдисущі фахівці завжди прийдуть на допомогу. Виручать вони радою і в цьому випадку, звичайно, з урахуванням того, що ви дійсно хочете зробити лише пару-трійку глоточков алкоголю, не напиваючись до поросячого вереску і з’ясування відносин з усіма підряд. Що пропонується?

 1. Сховати бутель з жаданим напоєм. Для цього можна використовувати будь-непрозорий пакет, а вміст непомітно наливати в пластиковий стаканчик.
 2. Підмінити горілчану (або будь-яку іншу спиртову) впізнавану ємність на посуд з-під неалкогольних напоїв. Просто перелийте «штрафне» вміст в бутель звичайного змісту.

У цьому випадку, навіть якщо особистість і приверне увагу пильних поліцейських, люди у формі обмежуються усним попередженням. Але, при наявності явного неадекватно-п’яної поведінки, порушника супроводять в ділянку і накладуть суворе адміністративне покарання.

Де і як оплачують штрафи

Щоб не погіршити своє становище і не отримати ще суворіше покарання, не варто забувати про час, протягом якого слід сплатити штрафний стягнення. Штраф за розпивання пива в громадських місцях або іншого алкогольного напою слід обпалити протягом двох місяців (60 діб) з моменту дати накладення покарання.

Про це прописується в повідомленні, яке оштрафований людина отримує на руки. Щоб оплатити визначену суму, можна скористатися кількома видами оплати:

В банку. Штраф сплачується у будь-якому місцевому відділенні банку. Не забудьте забрати квитанцію про сплату і відправити її поштою (надсилається копія документа, оригінал зберігається на руках). Відправляти краще з допомогою рекомендованого листа, де вказується:

 • дата постанови про штраф;
 • стаття адміністративного кодексу;
 • номер і серія отриманого повідомлення.

Копію про сплату можна віднести і самостійно. Йти слід у відділення поліції, де і був виписаний штраф.

Використовуючи термінал. У цьому випадку буде потрібно наявність банківської карти. При здійсненні оплати слід обрати підрозділ «Оплата штрафу». Далі просто необхідно слідувати спливаючих підказок терміналу. Потім в банкомат вводиться необхідна сума і проводиться оплата.

Онлайн-Ощадбанк. Для оплати в домашніх умовах, якщо нікуди йти не хочеться, можна використовувати і такий сервіс Ощадбанку РФ. Але для цього необхідно пройти попередню реєстрацію на порталі послуг. Потім виплата провадиться за такими етапами:

 1. Вибрати картку, звідки буде проводитися списання коштів.
 2. Відшукати вкладку «Операції» і, зайшовши туди, натиснути на кнопку «Оплатити».
 3. Правильно ввести всі необхідні реквізити, які прописані в повідомленні про штрафному стягнення, та натиснути кнопку «Підтвердити».

При онлайн-оплати стежте за правильністю вводяться даних і реквізитів. У випадку помилки повернути гроші буде досить проблематично. Така процедура потребуватиме час і нерви.

Як перевірити, що штраф погашений

Коли оплата за порушення громадського порядку благополучно завершена, можна перевірити для власного спокою, що штраф сплачено. Це можна зробити кількома способами:

 1. Сходити або зателефонувати в поліцейську ділянку, звідки був виписаний штраф і запитати про погашення санкції.
 2. Скористатися електронною базою даних. Для цього необхідно знайти в інтернеті банк даних виконавчого провадження. Його можна відшукати в будь-якому пошуковику. Потім, після переходу за посиланням, слід ввести свої дані, а потім просто слідувати спливаючих підказок для отримання необхідної інформації.

Поточні новини

Законодавчі влади розглядають питання про підвищення мінімального розміру штрафу за розпивання спиртного у громадських місцях. Пропонований варіант підвищення суми передбачається підвищення санкционных розмірів (мінімальних) у 10 разів.

Що стосується батьків неповнолітніх, викритих у порушенні чинного закону, сума санкції також буде збільшена. Її розмір складе від 8 000 рублів. Для чого необхідно таке посилення, які цілі переслідуються?

Експерти стверджують, що існуючі на даний момент розміри штрафних стягнень є незначними. Тому вони вимагають обов’язкового підвищення.

Допоможе чи збільшення сум штрафів у боротьбі з вживанням спиртного в людських місцях? Фахівці-соціологи не впевнені в ефективності таких методик. Адже частіше подібними злочинами грішать незаможні верстви населення. Це ті особистості, які в силу фінансової нестабільності не мають можливості відвідувати спеціально відведені і дозволені для вживання спиртного місця.

Тим більше стає зрозумілим, що і сплатити велику суму штрафів подібні люди просто не зможуть через відсутність грошей. У цьому випадку до подібним особистостям передбачаються і альтернативного роду стягнення: громадські роботи або короткочасний арешт.

Підсумуємо сказане

Якщо вам «пощастило» бути спійманим за розпиванням спиртного в місцях, не передбачених для цього, не зволікайте зі сплатою штрафу. Пам’ятайте, що при відсутності зафіксованої оплати, до вас будуть застосовані більш суворе покарання.

Ну а краще зовсім не стикатися з подібними неприємностями. Якщо й хочеться розслабитися за допомогою випивки, пийте будинку, на звичних і безпечних умовах. Тоді і засуджують поглядів буде менше, неприязне ставлення сусідів, та й ваша совість буде чиста. Ну а ще краще – не пити зовсім!

За темою:  Сухий закон в Америці: роки

MAXCACHE: 0.38MB/0.00508 sec