Через скільки можна за кермо після алкоголю

Багатьох людей, особливо напередодні новорічних свят, цікавить важливе питання — коли можна сідати за кермо після алкоголю і як швидко він виводиться з крові так, щоб алкотестер нічого не показав. Дане питання досить складний і неоднозначний, але ми все ж спробуємо розібратися в ньому і дати кілька рекомендацій на дану тематику.

Введення

Алкоголізм — бич сучасної Росії. Статистика свідчить, що кількість споживаного алкоголю в країні постійно знижується, але насправді це не так — в підрахунки не потрапляє контрафакт, який цистернами завозиться з Казахстану і Дагестану. Та й багато громадяни відмовляються від «казенної» горілки, воліючи робити дистилят або ректифікат будинку, щоб бути впевненим у його якості.

Згідно з даними ДАІ за 2015 рік у Росії відбулося 180 тисяч зареєстрованих ДТП, з яких майже 15 тисяч — з вини п’яного водія. Подібні ДТП зазвичай найнебезпечніші — в них часто гинуть і калічаться люди, причому не тільки водій, а і його пасажири, інші учасники дорожнього руху, пішоходи. Кожен відповідальний водій повинен розуміти, що, сівши за кермо п’яним він стає злочинцем, веде себе безвідповідально, підставляє своїх рідних і близьких. Тому покарання за «п’яне водіння» досить серйозне:

 1. Штраф у розмірі 30 тисяч рублів.
 2. Позбавлення прав на термін до півтора років.
 3. Вивезення автомобіля на штрафмайданчик з наступною оплатою всіх зборів і штрафів.

Примітно, що закон не передбачає градації стану сп’яніння. Тобто ви отримаєте вищеописане покарання і в разі, якщо вип’єте пару чарок горілки, і в разі триденних узливань. Добре, хоч уряд скасував розпорядження Медведєва про нульовий проміле — сьогодні граничні показники, за якими визначається сп’яніння, це:

 1. 0,16 проміле при вимірі на видиху.
 2. 0,3 проміле при вимірі в крові.

Так коли можна сісти за кермо після алкоголю і чи є якісь таблиці підрахунку стану сп’яніння? Зараз ми всі вам розповімо.

Як визначається стан сп’яніння

Давайте розглянемо, як саме співробітник ГИБДД може проконтролювати ваш стан на місці, не спрямовуючи на медогляд і забір крові. Якщо у даішника виникне підозра на те, що ви приймали алкоголь, він попросить вас дути в алкотестер, який покаже кількість проміле у крові. Точніше, не кількість проміле, а міліграм видихуваного спирту у літрі повітря. Щоб перевести цей показник проміле, потрібно скористатися пропорцією — 1 пр. міститься 0,45 мг/л алкоголю.

За темою:  Адміністративний штраф за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях

Звичайно, ви можете придбати якісний алкотестер, який буде показувати, чи ви готові сісти за кермо, але його ціна варіюється в межах 20-30 тисяч. До того ж його необхідно перевіряти хоча б раз у два роки, що несе додаткові витрати. Класичні одноразові аптечні алкотестери фактично нічого не показують — їх похибка може бути в межах 20-30 відсотків, так і завмер можна проводити тільки один на добу. Тому ці варіанти нам не підходять.

Але як дізнатися, через скільки можна за кермо після вживання алкоголю, якщо стандартними способами визначити результат не вдається? Ми пропонуємо вам скористатися нашою таблицею, яка хоч і приблизно, але все ж показує норми виведення алкоголю з крові.

Увага: дана таблиця досить умовна, оскільки всі люди по різному сприймають алкоголь. Також багато що залежить від способу прийому — при рясної закуски сп’яніння настає повільніше, алкоголь виводиться швидше.

Вага людини 50 мл горілки/0,5 л пива 100 мл горілки/1 л пива 150 мл горілки/1,5 л пива 200 мл горілки/2 л пива 250 мл горілки/2,5 л пива
до 60 3 ч 7 год 10 ч 13 ч 16 ч
60-70 3 ч 6 год 8 год 11 ч 14 ч
70-80 2 ч 5 ч 7 год 10 ч 12 год
80-90 2 ч 4 ч 6 год 8 год 10 ч
90-100 2 ч 4 ч 6 год 8 год 9 год
100 і більше 2 ч 3 ч 5 ч 7 год 8 год

Дана таблиця зроблена з розрахунку на чоловіка. Жінки зазвичай гірше сприймають алкоголь, тому рекомендуємо вам додавати годину до даної таблиці.

Тут наведені середні значення того, коли можна за кермо після алкоголю (класична горілка 40 градусів і пиво міцністю 5 градусів). Якщо пити віскі або самогон, то до розрахункового значення слід додати 1-2 години, вино — забирати годину, але в цілому подібні свідчення вірні.

Приклад: чоловік і жінка вагою 95 і 65 кг випили 250 гр горілки і 300 гр вина відповідно. Робимо розрахунок для чоловіка — йому можна сідати за кермо через 9 годин після вживання, згідно таблиці. Жінка зможе сісти за кермо тільки через 13 годин.

Взагалі, спиртні напої можна перераховувати по відношенню до горілки, щоб визначити кількість спирту в крові. У цьому спиртному напої 40% спирту. Якщо ви п’єте текілу фортецею 35%, то можна використовувати коефіцієнт 0,87, якщо 50 — градусний ром, то 1,25.

За темою:  Можна провозити алкоголь в багажі у літаку

Точні подібні розрахунки?

Повторимося — дана методика приблизна і не враховує індивідуальних особливостей організму, тому точно довіряти їй не можна. Точно визначити кількість алкоголю в крові може тільки аналіз крові або видиху, а при табличних значеннях всі розраховується з точністю до плюс-мінус пару годин. Багато залежить від:

 1. Якості спиртного.
 2. Обміну речовин у приймаючого алкоголь.
 3. Типу і кількості закуски.
 4. Загального стану людини і прийнятих ним ліків.
 5. Тривалості вживання алкоголю.

Орієнтуйтеся на свій стан — якщо ви відчуваєте себе повністю тверезим, то можете сідати за кермо. А для того, щоб зрозуміти, через деякий час алкотестер не покаже алкоголь, використовуйте нашу таблицю.

Спостерігається цікава закономірність — чим швидше людина п’яніє, тим швидше трезвеет. Це пов’язано з швидким метаболізмом — алкоголь швидко розщеплюється і виводиться з організму. Існує і другий тип людей — вони п’ють багато, п’яніють повільно, але стан сп’яніння у них триває дуже довго, іноді до 14 і більше годин. До речі, якщо пити міцний самогон або спирт, то на ранок, випивши чашку чаю, можна зіткнутися з неприємним сюрпризом — ви знову сп’янієте.

Як швидше протверезіти

Отже, ви випили 200 грам горілки — коли можна за кермо після цього? Згідно таблиці, мінімум через 7-8 годин. А чи можна прискорити процес виведення алкоголю з організму? Є кілька рекомендацій, які досить добре допомагають швидко протверезіти:

 1. Фізична активність. Чим більше ви рухаєтеся, тим швидше кров проходить по організму і очищається. Але не перестарайтеся — навантаження на серце і так немаленька. До речі, до фізичної активності можна віднести і заняття сексом — це відмінний рецепт для швидкого витвереження.
 2. Відвідування лазні або сауни. Разом з потом з вас вийдуть всі надлишки, але, зрозуміло, якщо ви не будете упортреблять при цьому алкоголь. Пийте трав’яні чаї або компоти, а ось газовану воду краще виключити з раціону.
 3. Прийміть вітаміни: тиаминовые препарати, аскорбінки, готові комплекси. Вони також позитивно впливають на обмін речовин в організмі.
 4. Пийте більше рідини. Вода, чай, компот. Непогано допомагає гарячий бульйон, але не дуже жирний (бо жир збільшує навантаження на печінку, яка і так працює на всю силу).
За темою:  До скількох продають алкоголь у Москві

А ось вживання таблеток за типом Алкозельцера не допомагає протверезіти — вони лише приховують похмельные симптоми. Не потрібно сподіватися на них, як на панацею — більшості вони не допомагають.

Тепер ви знаєте, як порахувати, коли можна за кермо після 50 грам коньяку або 150 грамів горілки. Будьте розсудливими — якщо вам потрібно з ранку їхати на дальню дистанцію, то краще відмовтеся від узливань. Випили у барі або на ділову зустріч? Дістаньтеся додому на таксі — алкоголь у вашій крові і видиху присутній, навіть якщо ви відчуваєте себе тверезим. А це серйозне порушення ПДР, яке веде до високих штрафів і позбавлення.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00487 sec