До скількох продають алкоголь у Москві

Питання зростання вживання спиртовмісних напоїв в нашій країні завжди був актуальним. Законодавчі збори регулярно вносять поправки, приймають нові закони, що регламентують продаж алкоголю. На підставі прийнятих законів вносяться поправки і в статутні документи організацій, що займаються поширенням спиртного.

В основному зміни стосуються вікову категорію громадян, яким дозволено купувати алкоголь, міцність напоїв і час (режим) продажу «міцного». Закони кожного регіону різняться і можуть відрізнятися один від одного. Давайте дізнаємося, до скількох продають алкоголь в Москві, і яка відповідальність настає за порушення прийнятих правил.

Законодавче право

Федеральний закон про продаж алкогольної продукції побачив світ у листопаді 1995 року. В законодавчий документ в 2012 році була внесена поправка, що регламентує часовий проміжок, який визначає рамки заборони і дозволу на продаж спиртного.

У Росії з 2012 року заборонена реалізація алкогольних напоїв починаючи з 11 години вечора і закінчуючи 8 годинами ранку.

Але законодавство дає і деяке послаблення продавцям алкоголю. Документ, що визначає, з якого часу продають алкоголь, свідчить, що дозволяється вносити правки і додаткові (жорсткі або м’які) обмежувальні нормативи.

Все залежить від позиції регіональних структур влади. І власті не забарилися скористатися цим дозволом:

 1. У Білгороді та Бєлгородської області спиртне не дозволяється продавати з 22 години до 9 ранку.
 2. Архангелогородцы, астраханці і псковитяне не зможуть купити «гарячливе» з 21 вечора до 10 годин ранкового часу.
 3. Жителі Санкт-Петербурга не зможуть «заспокоїти нерви» з 22 до 11 годин.
 4. Мешканці Кіровської області не зможуть придбати алкоголь з 23 вечора до 10 ранку (в будні дні).
 5. У Саратовській області табу діє з 22 годин до 10.
 6. Ульяновська область забороняє купувати алкоголесодержащие напої з 20 години до 8 ранку, а у вихідні відпустку спиртного заборонений повністю.
 7. Суворі влади Чеченської республіки поставилися до продажу спиртного ще суворіше. У цих краях купити алкоголь дозволяється лише за пару годин на добу: з 8 до 10 ранку.

Вивчаючи, з якого часу дозволена продаж спиртних напоїв, можна помітити, що влада різних областей РФ діють ще більш суворо, обмежуючи дозволені часові рамки на реалізацію алкоголю.

Як йдуть справи в Москві

Як свідчить закон Російської Федерації (ФЗ № 171), в Москві реалізація спиртовмісних напоїв заборонено з 23 години вечора до 8 години ранку. Час продажу алкоголю в Москві не виходить за рамки прийнятого в постанові тимчасового проміжку.

А ось влада Підмосков’я виявилися більш суворі. У цих областях спиртне не дозволяється продавати з 21 години до 11 ранку.

Але у цих нормативів є і виключення – вони також ґрунтуються на голосі закону. Все той же ФЗ за № 171 говорить, що ця заборона стосується лише точок роздрібного продажу спиртного. Ця заборона не поширюється на:

 1. Кафе, паби, ресторани, клуби заборона не поширюється. Питання, до якого часу продають алкоголь, тут не варто – до останнього клієнта. Але з одним суворим умовою, що забороняють виносити придбане спиртне за межі розважального закладу.
 2. Пункти «Дьюті Фрі». Але скористатися правом купівлі спиртного в таких точках можуть лише авиапутешественники.

Що відноситься до спиртним напоям

Федеральний закон говорить, що до алкогольних напоїв належать ті рідини, в яких рівень етилового спирту починається від 0,5 %. Під поняття «спиртне» входять:

 • сидр;
 • горілка;
 • медовуха;
 • винна продукція;
 • пиво, незалежно від сорту і фортеці;
 • вина, включаючи ігристі, фруктові і лікерні.

Умови повної заборони на продаж алкоголю

Є безумовні умови, при яких, незважаючи на дозволені години продажу алкоголю в Москві, відпустка спиртовмісної продукції заборонений повністю. Згідно букві закону алкогольні напої неможливо купити (у будь-який час) в наступних місцях:

 1. На території воєнізованих об’єктів і баз.
 2. У торгових пунктах, що не відносяться до стаціонарних (палатки, кіоски).
 3. У транспорті (приміському та міському), включаючи зупинкові комплекси.
 4. Поруч зі спортивними, дитячими, загальноосвітніми та медичними установами.
 5. В об’єктах, що займаються організацією та проведенням культурно-дозвіллєвої діяльності. За винятком продажу слабоалкогольного спиртного у відділах громадського харчування (їдальні, кафе, буфетів розташовані в таких установах).
 6. У межах території, що відноситься до вокзалу, АЗС, аеропорту (крім барів/буфетів і безмитних магазинів). Така заборона зумовлена масовістю людей, насиченістю людського потоку і підвищеної транспортної небезпекою.

Також заборона поширюється і на продаж спиртного неповнолітнім. Якщо у продавця виникли сумніви у віці покупця, він має право вимагати паспорт або інший документ, що підтверджує особу.

За темою:  Можна сідати за кермо після безалкогольного пива

MAXCACHE: 0.37MB/0.00614 sec