Можна сідати за кермо після безалкогольного пива

Всі автолюбителі прекрасно знають, пити незадовго до виїзду на трасу, а вже тим більше, за кермом не можна. Занадто великий ризик потрапити в аварію, так і проблем з дорожньо-патрульними службами нікому не хочеться. А як бути з безалкогольними напоями, зокрема пивом? Адже, як стверджують виробники, спирту там немає.

Так можна пити безалкогольне пиво за кермом, а якщо це дозволено, то скільки взяти «на груди», щоб не зіткнутися зі штрафами і перевірками? Давайте з’ясовувати, чи дійсно даний хміль безпечний у плані вживання його в процесі автомобільних поїздок.

Цікаві експерименти

Кожен, що пробував безалкогольне пиво, скаже, що за смаком цей напій практично нічим не відрізняється від своїх алкогольних побратимів. А наводить такий хміль до сп’яніння? Щоб відповісти на питання, чи можна сідати за кермо після безалкогольного пива, любителі такого напою провели декілька експериментів.

Домашнє дослідження

Один любитель безалкогольного хмелю зважився провести на власному досвіді одне дослідження. Чоловік взявся довести громадськості, що сп’яніти від безалкогольного пива неможливо.

Думка фахівців, і медичних зокрема, вкрай неоднозначне з приводу можна або не можна приймати безалкогольне пиво при водінні авто. Хтось впевнений, що даний напій призводить до сп’яніння, а хтось дотримується зворотної думки.

Невтомний дослідник прикупив близько 10-11 літрів безалкогольного пива і почав шлях до істини. Через годину після вживання всіх напоїв, людині стало дуже погано. Але не від етанолу, а від величезної кількості рідини, адже навіть надлишок води негативно впливає на здоров’я.

При тестуванні на вміст алкоголю були отримані цілком очікувані самим дослідником результати. Алкотестер показав лише 0,02 проміле. Даний рівень не вкладався навіть в стадію легкого сп’яніння. Гордий дослідник, коли прийшов в себе, пред’явив громадськості отримані підсумки. Але, зіткнувся з недовірою.

Справа в тому, що пиво пива ворожнечу і навіть безалкогольний напій робиться за різної технології у різних виробників. Якщо досвід продемонстрував успішний результат щодо певного сорту пива, це не означає, що такі ж результати вийдуть і у випадку іншої марки напою.

За темою:  Позбавлення прав за алкогольне сп'яніння

Офіційне дослідження

За справу в цей раз вже взявся шановний і великий наркологічний центр. Фахівці озброїлися не тільки безалкогольним пивом, але і задіяли в досвіді ряд інших напоїв. Досвід ставився на:

 • квасі;
 • кумисі;
 • яблучному натуральному соку;
 • безалкогольному пиві «Балтика» і Clausthaler.

Даний вибір базувався на наявному в кожному з представлених напоїв рівні бродіння. На момент експерименту випробовувані не вживали ніякої іншої їжі. На роль обстежуваних були обрані кілька чоловіків, різних по своєму імунітету, вагою та фізичним параметрам.

Це дослідження носила офіційний характер, а всі отримані підсумки були оглянуті медичними фахівцями.

Перед початком випробувань кожна людина пройшов діагностику на момент наявності в організмі алкоголю. Всі тести показали нульовий рівень етанолу в крові. Підсумкові дані були заміряні одним і тим же тестером. Отже, що продемонструвало проведене тестування?

Що випито Яку кількість Що алкотестер показав (в проміле)
Відразу після прийому Через 10-15 хвилин
сік яблучний 500 мл 0,0 негативні показники, що говорять про тверезості випробовуваних
кумис 1,04
квас 700 мл 0,0
«Балтика» один літр 0,09
Clausthaler 0,1

Також лікарями через 10-15 хвилин ставили різні питання випробуваним, перевірялася їх реакція і цей стан. Підсумки показали, що за короткий термін визначений відсоток алкоголю безслідно зник з організму. Тобто, люди виявилися абсолютно тверезі.

А ось відразу після вживання даної кількості напоїв алкотестер все ж показав наявність алкоголю. До речі, самим «п’яним» виявився смачний і корисний кумис. Правда ступінь сп’яніння в даному випадку фіксувалася надлегка. Також зазначалося і якийсь ледь помітне порушення мовлення у людей, невпевненість ходи, почастішання пульсу і запах перегару.

Згідно зі встановленими правилами у Росії людина вважається п’яним при перевірці алкотестером співробітниками ГИБДД і отриманими результатами від 0,35 проміле.

Висновки проведених тестувань

Отже, спираючись на отримані цифри, можна попередньо розрахувати, скільки безалкогольного пива можна випити за кермом і сміливо вирушати в дорогу? Не все так райдужно. Не варто забувати і про такі моменти, як:

 1. Всі алкотестери працюють по-різному. Тому немає гарантії того, що навіть після прошествия деякого часу після вживання безалкогольного пива тестер не покаже наявність спиртного і навіть злегка завищеною оцінкою.
 2. Організм кожної людини суто індивідуальний. І неможливо передбачити, подарує чи ні безалкогольне пиво сп’яніння. А на дорозі навіть найменше падіння рівня уваги та концентрації може створити аварійну обстановку і призвести до трагедії.
 3. Чуйні і досвідчені інспектора, вловивши навіть найслабший запах спиртного проведуть перевірку на алкотестері. А, якщо тестування покаже нульові результати, на підставі повному можуть змусити водія проїхати на медичний огляд. Крім втрати часу, потім доведеться рятувати власну машину, оправлену на штраф-стоянку. До речі, за неї доведеться заплатити.
За темою:  Який штраф за продаж алкоголю неповнолітнім

Цікава інформація

До речі, не тільки кумис або інший кисломолочний напій (не кажучи вже про безалкогольному пиві) може «подарувати» людині якесь сп’яніння. Славиться такими талантами і ряд інших продуктів харчування. Це:

 1. Банани. Особливо переспілі, на шкірці яких є чорні цятки. Такий малюнок говорить про те, що у фруктах вже почався бродильний процес, при якому утворюється етанол.
 2. Кефір (а також закваска і кисле молоко). Дані поживні та корисні напої виготовляються на базі звичайного молока. В молочний продукт в процесі бродіння додають ряд корисних бактерій. Ну а при бродінні йде і продукування етилового спирту.
 3. Шоколадні цукерки. Особливо з додаванням в них коньяку, рому, віскі. До речі, навіть звичайний шоколад (натуральний) має у своєму складі невеликий рівень спирту.
 4. Цитрусові. Етанол міститься в гіркуватою шкірці фруктів.
 5. Квасу, в технологічному процесі якого застосовуються бродильні процеси.

До речі, навіть звичайні сигарети мають у своєму складі етанол. Особливо багато спирту міститься в тютюновій продукції ароматизованого напрямку. Деякі ліки і навіть звичайні зубні пасти/ополіскувачі також містять етанол.

Пити чи не пити

Так чи можна за кермо після безалкогольного пива чи варто залишити його споживання на потім? Уважно вивчіть інформацію на баночці цього напою. Слово «безалкогольне» насправді звичайна фікція і реклама. На ділі етанол міститься в будь-якому пивний напій, правда в безалкогольному його набагато менше, ніж у звичайному.

Не можна називати безалкогольне пиво таким, так як в даному напої, етиловий спирт все ж таки присутня, але в малій концентрації.

Хоча після використання безалкогольного пива алкотестер і покаже нульові результати, а запах зникне через чверть години, але відчуття хмелю все одно залишиться. А головний побічний фактор, що змушує сумніватися в тверезості водія – це перегар. Такий запах присутній навіть після використання пива з мінімальним рівнем спирту.

За темою:  Відмова від проходження огляду на стан сп'яніння

Саме з цієї причини можна зіткнутися з рядом проблем на дорозі, особливо якщо вас зупинить патрульна дорожня служба. Але, якщо все ж рішення пуститися в шлях, прийнято, то на всяк випадок варто зробити все можливе, щоб прибрати всі ознаки споживання безалкогольного хмелю.

Як це зробити? Вам допоможуть наступні рекомендації:

 1. Змішати оцет (2-3 краплі) і сік з половини лимона. Цим розчином слід ретельно прополоскати (кілька разів) ротову порожнину.
 2. Обсмажте добре кілька кавових зерняток і пожуйте їх 2-3 хвилини. Замість кави можна скористатися і мускатним горіхом.
 3. Пожувати можна і чаїнки якісного чаю (зеленого або чорного). І не тільки пожувати, але і деякий час потримати за щокою або під язиком.
 4. Відмінно збивають аромат алкоголю смажене насіння.
 5. В крайньому випадку, коли під рукою немає нічого такого, можна скористатися ароматною жуйкою. Але не беріть ментоловую – вона лише посилить зрадницький запах.

Отже, підсумовуючи все вищесказане, можна зробити наступний висновок. Саме при поїздці в автомобілі вживати безалкогольне пиво все-таки не варто, занадто великий ризик неприємностей. А ось через 1-3 години після відпочинку сміливо можна відправлятися в шлях-дорогу. Через скільки точно вивітриться безалкогольне пиво з організму, цілком і повністю залежить лише від індивідуальних особливостей конкретної людини.

MAXCACHE: 0.38MB/0.02015 sec