Скільки проміле дозволено в Росії

Якщо вивчити статистику ДТП в Росії, то стане ясно, що близько 20% всіх пригод відбуваються з вини п’яних водіїв. Багато росіян не вважають керування ТЗ в стані алкогольного стану чимось незвичайним, тому і кількість подібних випадків зростає. Але частина «п’яних» ДТП відбувається в алкогольному для поста стані — людина вже начебто прийшов в себе, але насправді алкоголь в крові і видиху ще присутній. У цій статті ми розповімо про допустимі проміле за кермом і як не потрапити під позбавлення прав на ранок після рясних узливань.

Введення

До 2013 року в Росії діяла норма про нульове проміле, що відкривало для співробітників ГИБДД ціле поле для махінацій. По-перше, навіть повірені прилади мають похибку і часто показують плюс-мінус 0,1 проміле, що вже дозволяло змусити водія «вирішувати питання» на місці.

По-друге, завжди присутній фактор фантомного сп’яніння — класичний алкотестер частенько показує наявність алкоголю після випитого квасу, кефіру, різних ліків, бананів, кисляку, чорного хліба з вареною ковбасою і навіть шоколаду. Причому нульова норма діяла як для видихуваного повітря, так і для крові, тому по суті навіть непитущий водій міг стати порушником, заплативши штраф і отримавши позбавлення прав.

В 2013 році ситуація змінилася — закон «Медведєва» про нульовий проміле був скасований. Тепер в Росії діють такі норми — у повітрі до 0,35 проміле в крові — до 0,16 проміле. Дана норма міститься в Кпап і ПДР, вона є реально діючою — сьогодні вас ніхто не зможе позбавити прав за склянку квасу або пляшку кефіру.

Визначення проміле

Тепер, коли ви знаєте про допустиму норму проміле, розберемо, що взагалі означає цей термін. Проміле — це величина вмісту алкоголю в 1 літрі повітря, що видихається або крові. 1 проміле — це 0,45 мг 100% алкоголю на 1 літр (скільки це в спиртному ми розглянемо трохи нижче).

Водії, яких раніше могли залучити взагалі за з’їдений банан, звичайно ж, зраділи подібних змін. Але якщо раніше рішення можна було оскаржити, то зараз це стало практично неможливо. Не забувайте, що алкоголь не моментально виводиться з вашого організму — дуже часто його можна виявити навіть на ранок після хороших посиденьок. Тому якщо вам завтра потрібно кататися на машині, то краще взагалі не вживати алкоголь ввечері. Якщо це неможливо, то не перевищуйте допустиму норму алкоголю за кермом у проміле, інакше вас чекають серйозні штрафи і обмеження. Намагайтеся пити якомога менше, а вранці обов’язково прийміть контрастний душ, поїжте і випийте побільше води, щоб вивести залишки з організму.

Покарання

Якщо вас затримує інспектор (при цьому ДТП не відбувається і ніхто не страждає), то він має право виписати штраф у розмірі 30 тисяч рублів і позбавити порушника водійського посвідчення терміном на 18-24 місяці.

Якщо ви другий раз будете спіймані у п’яному вигляді, то покарання буде досить суворим:

  1. Штраф 200-300 тисяч рублів.
  2. Позбавлення прав на 36 місяців.
  3. Позбавлення/обмеження волі на строк до 2 років.
  4. Виправні роботи на строк до 480 годин.

Таке ж покарання діє для тих, хто ТЗ передав в управління особі, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння, і для тих, хто відмовляється від проходження огляду. Відзначимо, що дане покарання працює тільки в тому випадку, якщо ви не потрапили в ДТП. Якщо в результаті постраждали люди, то суми і терміни сильно збільшуються. Також слід згадати, що депутати і громадськість часто говорять про посилення покарання і зниження допустимої норми алкоголю в крові для водіїв. Поки що нічого конкретного з цього не виходить, але в майбутньому цілком можливі серйозніші покарання за їзду в п’яному вигляді.

Визначаємо проміле

Тепер найцікавіше — як зрозуміти, скільки проміле у вас в видиху і крові? Є два способи:

  1. Придбати алкотестер.
  2. Розрахувати кількість алкоголю по таблиці.

В аптеці ви зможете придбати різні одноразові алкотестери ціна на них не така вже й велика, але і похибка в цих приладів досить висока. Професійний тестер коштує чимало, до того ж його потрібно перевіряти хоча б раз в рік, щоб він не втратив свою точність. Одним словом, покладатися на точне вимірювання в домашніх умовах не доводиться — точність побутових приладів сильно страждає.

Другий варіант — це визначення кількості випитого і комплекції. Ви пам’ятаєте, скільки проміле дозволено в Росії в видиху — не більше 0,35. Зрозуміло, з високою точністю визначити кількість алкоголю неможливо, але існуючі таблиці допоможуть вам зробити це. Наприклад, якщо жінка вагою в 60 кг випиває пляшку пива міцністю 6%, то в видиху буде 1 проміле. Сідати після цієї кількості за кермо не можна. В середньому за годину організм жінки виводить 0,1 проміле, чоловіки 0,15, тобто керувати автомобілем наша умовна жінка зможе тільки через 7 годин.

Тепер розглянемо вплив на чоловіка. Візьмемо чоловіка вагою 80 кг Для нього граничною нормою буде 25 мл горілки, 50 мл вина або 250 мл світлого пива.

Нижче ми наведемо таблицю, зроблену з розрахунку на 100 грамів алкоголю. Якщо вважаєте час виведення у жінки, то множте значення на коефіцієнт 1.2.

Вага людини/тип алкоголю До 60 кг 60-70 70-80 80-90 90-100 100 і більше
Горілка 5-40 год 5-20 5 4-20 3-50 3-10
Віскі, дистиляти 6 год 5-40 5-20 4-30 4 3-30
Портвейн і вина 2-40 2-30 2-10 1-40 1 0-45
Лікери 4-30 4 3-30 3 2-30 2
Шампанське 1-20 1 0-50 0-35 0-30 0-25
Слабоалк. 1 1 0-40 0-30 0-30 0-25
Пиво 0-45 0-40 0-35 0-30 0-30 0-20

Нагадаємо, що вміст алкоголю у видихуваному повітрі проміле для ГИБДД досить індивідуально і залежить від віку людини, стану його здоров’я, метаболізму, статури та ін Тому закладайте запас у два—чотири години на всяк випадок, щоб гарантовано протверезіти. Якщо ви спожили понад 300 грам горілки або 500 грам вина, то множте час на 1,5, оскільки організм увійде в стан похмілля, борючись з альдегідами паралельно з алкоголем.

За темою:  Позбавлення прав за алкогольне сп'яніння

MAXCACHE: 0.38MB/0.00744 sec