Відмова від проходження огляду на стан сп’яніння

У Росії введено жорсткі адміністративні та кримінальні санкції за їзду в нетверезому вигляді. Співробітники ГИБДД регулярно зупиняють засоби транспорту для контролю. І дуже часто, запідозривши недобре, водіям пропонують пройти тест, що визначає зміст концентрацію алкоголю в організмі. Від цієї процедури можна і відмовитися.

Але що буде за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння, якими неприємності це загрожує? Далеко не всі власники авто знають, за яких умов відмова від даного заходу буде правомірний, а коли і чреватий неприємними наслідками.

Що являє собою перевірка на алкоголь

На даний момент розроблені і введені два спосіб здійснення тестування на алкогольне сп’яніння. Це:

 1. Перевірка, що проводиться на місці зупинки автомобіля безпосередньо співробітниками ППС. Даний захід спрямовується на встановлення тільки наявності алкоголю в крові. При проведенні перевірки патрульними використовується спеціальний прилад – алкотестер.
 2. Опосвідчення, яке провадиться в спеціально створених для такого роду перевірок і оснащених необхідним обладнанням установах.

Для здійснення процедури огляду законом наказано чітке керівництво до дії. Його зобов’язані дотримуватися всі працівники патрульної служби. Щоб їм направити даного водія на перевірку, підстави повинні бути значимі. Наприклад:

 • спостерігаються порушення координації;
 • від власника авто відчувається запах спиртного;
 • простежуються невиразність і порушення мови;
 • неадекватні реакції водія на спілкування з співробітниками ППС;
 • занадто різкі зміни кольору шкіри – почервоніння або збліднення.

При існуванні навіть одного з перерахованих ознак, інспектор ГИБДД має повне право направити водія на проходження перевірки. Але варто пам’ятати, що цей перелік далеко не повний, існують додаткові умови для прийняття такого рішення патрульними.

Сама процедура огляду здійснюється в строгих рамках встановленого законом регламенту. Вона виконується з обов’язковим заповненням необхідної документації.

Як проходить сама експертиза

Як вже було сказано, для прийняття рішення про проведення огляду повинні бути вагомі підстави. А безпосередніми причинами до медосвидетельствованию є наявність симптоматики, властивої для осіб, які перебувають у стані сп’яніння.

За темою:  Зі скількох років продають горілку в Росії

Самі експертизи можуть проводитися на місці самими патрульними або в стінах підготовленого для цього медзакладу. Приводом до проведення медичного огляду можуть бути наступні причини:

 1. Отриманий від водія відмову на проведення перевірки співробітниками ДІБДР.
 2. Якщо результати експертизи, проведеної інспекторами, не влаштовує власника авто.
 3. Коли тест показав негативні результати, але є ознаки того, що власник авто знаходиться в сп’янілому стані.

В даній ситуації патрульними оформляються офіційні папери. Для складання протоколу залучаються поняті. Дуже часто останнім часом задіюється і відеозйомка. Відео фіксує проведення процедури і також факт відмови водія від перевірки, надається співробітниками ДІБДР.

Підстави для проведення медобстеження

Для відправки людини на медичну експертизу патрульними необхідно оформити не тільки один протокол. Складається цілий пакет паперів з обов’язковим уточненням:

 • існуючого підстави для проведення медекспертизи;
 • час/дата затримання водія та напрямки його на медосвідчення;
 • різні додаткові подробиці, куди входить і факт відмови на здійснення місцевого алкотесту.

Один дублікат протоколу вручається на руки водієві. Правила говорять, що в даному випадку власника авто зобов’язаний доставити і супроводжувати до місця здійснення медобстеження сам працівник ГИБДД. Ряд вимог стосується і самого закладу, де буде проходити медична перевірка. Це:

 • наявність необхідної ліцензії;
 • оснащення спеціальним обладнанням, що використовується для огляду;
 • присутність кваліфікованих фахівців (медичні перевірки можуть проводити не тільки лікарі-наркологи, але і медики інших категорій, які пройшли обов’язкову кваліфікацію).

Після проведення медобстеження і на підставі підсумкових результатів, лікарями оформляється акт медогляду. В даний документ заносять головні відомості, що стосуються самого водія та проведення процедури. Заповнюється і спеціальний журнал, куди заноситься інформація про реакції водія, зовнішнього вигляду перевіряється, і результат перевірки. Підсумком можуть стати лише два висновку експерта:

 1. Підтвердження сп’яніння.
 2. Підтвердження тверезості.

Що буде, якщо відмовився від медичного огляду

Водіям слід знати, що прийнявши рішення відмовитися від медперевірки, вони ризикують накликати на себе численні неприємності. За відмову від проходження медичного огляду автомобіліст несе наступні покарання:

 1. Позбавлення прав. Якщо дане порушення було вперше, то прав можна позбутися на строк до 2-х років. Причому потім доведеться повторно перездавати на права і заново оформляти медичну довідку, роздільну водіння.
 2. Грошовий штраф. Він досягає суму близько 30 000 рублів. Якщо порушення відбувається повторно, штрафні санкції збільшуються в кілька разів.
За темою:  Позбавлення прав за алкогольне сп'яніння

Дані покарання загрожують і у випадку, коли водій пред’являє відмову від огляду на наркологічне сп’яніння. Всі санкції часто застосовуються відразу, одночасно. Також варто враховувати, що якщо водій знову опиниться в даній ситуації до закінчення початкового терміну покарання, йому загрожуватиме вже відповідальність і кримінальна:

 1. Взяття під варту.
 2. Грошовий штраф у великому розмірі або примусові роботи.

Також слід пам’ятати, що кримінальна відповідальність за відмову від медичного огляду плюсується до адміністративної. Не варто забувати, що безпосередньо сам інспектор ДАІ, який оформляв протокол, не має повноважень самостійно позбавити власника авто прав. Це відбувається тільки шляхом проведення судочинства.

«Підводні камені»

Але існують і деякі ситуації, при яких за відмову від проведення перевірки на наявність алкоголю покарання не буде. Підстави для можливої відмови регламентуються в статтях Адміністративного Кодексу, ПРАВИЛ дорожнього руху та інших нормативів.

У всіх нормативних актах указується, що відмова від медичного тестування на наявність алкоголю є караним проступком, за який передбачена певна санкції.

Відповідальність накладається лише при відмові від медобстеження. Але вона не наступає, якщо власник авто не бажає, щоб його перевіряли сп’яніння за допомогою алкотестера співробітники ГИБДД. От як раз в цих моментах недосвідченим водіям і можна наткнутися на «підводні камені».

Деякі співробітники ППС намагаються використовувати різноманітні хитрощі, щоб зафіксувати факт порушення. Наприклад:

 1. При проходженні засвідчення на алкотестері отримано від’ємний підсумок. Патрульний, кажучи, що все в порядку і додатково їхати нікуди не треба, пропонує підписати відмову від медичної перевірки. Цього робити не слід! За підписаний відмова буде велике покарання.
 2. Власник авто відмовляється дути в трубочку і просить пройти медобстеження. Інспектор може спробувати оформити дану прохання, як відмова від проходження перевірки. Це незаконно. Будь-який водій має повне право відмовитися від перевірки алкотестером та вимагати направити його на медичний огляд.
За темою:  Через скільки можна за кермо після алкоголю

Також обов’язково уважно слідкуйте, що саме пишеться в протоколі, уважно читайте, перш ніж підписати. Буде краще, якщо при оформленні офіційних паперів водій використовується відеозйомку.

Як повернути відібрані права

Якщо водій позбавлений прав за відмову від проходження медичного огляду, повернути їх раніше покладеного терміну буде вкрай проблематично. У цьому може допомогти лише досвідчений юрист, досвідчений в даних питаннях.

Дуже часто інспектори, оформляючи протокол і процедуру відмови від проведення медобстеження, здійснюють огріхи і недоліки. Це і дає підставу боротися за повернення прав.

Досвідчений юрист з таких помилок може «вичавити» максимум і благополучно розвалити всю обвинувальну частину. Фахівець також допоможе грамотно оформити пояснення для суду і написати клопотання щодо повернення прав. За спостереженнями, найчастіше ці справи вигравали, коли виявлялися помилки в оформленні наступних документів (у разі відмови від медобстеження):

 1. Протокол про відсторонення водія від керування автомобілем.
 2. Документ, складений для направлення власника авто на медпроверку.
 3. Офіційна папір, оформляющаяся при затриманні транспортного засобу.

Але головна рекомендація, яку можна дати водіям-новачкам – уважне та ретельне ознайомлення з усіма паперами, які йому належить підписувати. Багаторічна судова практика доводить, що багато справи такого виду закінчуються благополучно для водіїв.

Ніколи не слід впадати у відчай і боротися за свої права до кінця. І, звичайно, не порушувати закони, намагаючись керувати транспортним засобом у нетверезому вигляді.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00537 sec