Зі скількох років продають горілку в Росії

Як відомо, заборонений плід солодкий і звабно. Дуже часто сучасних молодих людей хвилює питання, з якого віку можна купувати алкоголь. Адже саме вік стає непереборною каменем спотикання для придбання алкоголесодержащей продукції. Дані закони про заборону продажу спиртного неповнолітнім, діють не тільки в Росії, але і в ряді інших розвинутих країн.

Суть питання полягає в тому, коли саме людини набуває статус повноліття. Тільки законодавство регламентує означені рамки дозволеного, виходячи за які особа ризикує наразитися великим адміністративним штрафних санкцій, а в деяких випадках навіть і кримінальному покаранню.

Що говорить закон

Слід ретельно розібратися в правилах і обмеження, що стосуються відпустки спиртовмісної продукції неповнолітнім. Чітке знання встановленого законодавства допоможе уникнути порушення власних споживчих прав і не зіткнутися з неприємностями. У першу чергу це стосується продавців та власників торговельних точок Отже, встановлені в 2013 році діючі норми, присвячені торговому обороту, відпуску та споживання алкогольної продукції, свідчать про те, що міцний алкоголь заборонено продавати особам, які не досягли повноліття (стаття ФЗ за № 171).

Продавець при вигляді моложавого покупця, який бажає придбати собі спиртне, має повне право попросити пред’явити документ, що засвідчує особу та вік покупця. У разі його відсутності працівник магазину має право не продавати йому алкоголь.

В іншому випадку у продавця може наступити серія сумних подій у житті. Якщо він вчасно не відстежить цей момент, працівникові торгівлі доведеться виплачувати великий штраф і нести адміністративну відповідальність – про це свідчить стаття 14.16 КоАП РФ.

Хто є неповнолітнім

Наступне питання, планомірно виникає на тлі існуючого заборони на продаж спиртного – а хто носить статус «неповнолітнього», зокрема в Росії. Відповідь дає Цивільний Кодекс РФ у статті 21. Ознайомившись з ним, робимо висновок, що неповнолітній людина – це особа, яка не досягла віку 18-ти років.

Але деякі продавці, особливо похилого віку, не ризикують продавати спиртне навіть 19-річним юнакам і дівчатам. Пояснення просте – вони все ще живуть за старим законодавством. Саме такий бар’єр існував колись в нашій країні, а саме в 1985 році.

За темою:  Адміністративний штраф за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях

Але на даний момент ця постанова вже втратило силу і визнано недійсним. Спиратися на нього продавець не має права. Зараз будь-який алкоголь: горілку, віскі, джин, коньяк і навіть слабке вино продають тільки після досягнення особою 18-ти років.

Яке спиртне забороняється продавати юним особам

Весь перелік спиртовмісної продукції експерти поділяють на такі види:

 1. Міцні спиртні напої (горілка, коньяк, текіла, ром, джин, віскі, самбука, лікери, бренді, абсент). Їх фортеця варіюється в межах 20-45%.
 2. Різні види вин, у тому числі ігристі, столові, десертні, кріплені, фруктові, шампанське. Міцність цих напоїв становить 9-20%. До їх числа включаються і різноманітні винні напої.
 3. Пива і його похідні: медовуха, сидр, збитень.

Продаж безалкогольного пива

А як з приводу хмелю, який, за запевненнями виробників, не має градусів? Можуть даний напій придбати особи, які не досягли повноліття і зі скількох років продають безалкогольне пиво? Коли мова заходить про заборону продажу алкогольних напоїв юним особам, то табу стосується і навіть подібного роду хмільних рідин. Чому?

Справа в тому, що етиловий спирт, завдяки наявності якого напій набуває статус «алкогольного» знаходиться в будь-якому вигляді хмелю. Міститься він і в безалкогольному пиві, правда в дуже маленькій кількості. Саме слово «пиво» передбачає хмільний напій, який автоматично потрапляє в категорію спиртовмісних. Але тут є один нюанс.

До алкогольних відносять ті напої, в яких відсоток вмісту алкоголю починається від 0,5. В іншому випадку рідина спокійно відпустять в руки будь-якій людині.

Тільки у випадку, коли відсоток спирту перевищує допустимі 0,5, продавці не мають права його продавати юним людям. Тому варто пильно вивчати етикетку і склад напою, щоб безперешкодно його купувати.

Продаж енергетиків і слабоалкогольних коктейлів

Про відпуск неповнолітнім подібного роду тонізуючих напоїв з малим вмістом спирту, варто поговорити окремо. Глобального табу на його продаж неповнолітнім не існує (якщо концентрація спирту в них менше 0,5%).

Можна чи не можна продавати такі напої дітям, залежить від рішення місцевої влади. У деяких регіонах нашої країни (наприклад, Урал, Хабаровська область) така заборона є. І його порушення карається все тим же грошовим штрафом.

За темою:  Відмова від проходження огляду на стан сп'яніння

Яке послідує покарання

З’ясувавши, зі скількох років продають алкоголь в Росії, плавно перейдемо до розгляду покарання за порушення цього закону. До речі, штрафні санкції та адміністративна відповідальність настає не тільки для продавця, але і для покупця.

Що загрожує малолітньому

Багато юні громадяни, прекрасно знаючи, що їм продають спиртне, звертаються за допомогою до стороннім особам в надії, що ті куплять для них алкоголь. У даному випадку торгівельна угода дійсно відбувається. Але, якщо буде встановлено факт подібної продажу, покупець ризикує потрапити під порушення статті 6.10 КоАП РФ (у редакції ФЗ № 7 від 03.02.2015).

Даний встановлений закон забороняє залучати до розпивання спиртних напоїв осіб, які не досягли статусу повнолітньої. Легковажний покупець, йдучи назустріч юним людям і купуючи для них алкоголь, ризикує бути оштрафованим на суму в 1 500-3 000 рублів. А ось батьки або опікуни нащадка піддадуться більш серйозного покарання і будуть змушені сплатити штраф у розмірі до 5 000 рублів.

В окрему категорію виділяється сам факт розпивання спиртних напоїв особами, які не досягли 18-ти років. У цьому випадку батькам або опікунам доведеться заплатити ще один штраф у розмірі до 2 000 рублів.

Якщо в компанії питущих підлітків буде помічений дорослий, його визнають винним автоматично і підданий адміністративній відповідальності.

Штрафи продавцям

Навіть, якщо працівник торгівлі прекрасно знає, зі скількох років продають горілку в Росії і випадково відпустить спиртне в руки неповнолітньому (а багато сучасні юнаки виглядають дуже солідно і досить виросло), відповідальність з горе-торговця не знімається. Якщо пляшка в магазині після каси відмовиться в руках неповнолітньої людини, порушнику загрожують такі штрафні санкції:

 1. Посадові особи: 100-200 000 рублів.
 2. Юридичні організації (самі магазини і торгові точки): 300-500 000 рублів.

Де не можна продавати спиртне

Законодавча влада Російської держави суворо регламентує всю технологію виробництва, стандарти зберігання і відпуску спиртовмісної продукції. У законі чітко прописано, де можна, а де не можна продавати спиртне. До таких місць відносяться:

 • воєнізовані об’єкти;
 • території ринків і базарів;
 • об’єкти спортивного спрямування;
 • місця, призначені для масового відпочинку людей;
 • зупинки, вокзали (залізничні та морські), аеропорту та автобусні павільйони;
 • медичні, загальноосвітні та дитячі організації (а також території, прилеглі до даних установ).
За темою:  Можна сідати за кермо після безалкогольного пива

Розглядаючи, які площі вважаються «прилеглими територіями» до заборонених для торгівлі алкоголю об’єктів, можна зробити неоднозначний висновок. Розміри даної площі регламентують місцеві влади, їм дозволено вносити власні корективи у встановлені законодавством розміри.

Допустиме відхилення від встановлених норм, що встановлюють огороджені території до прилеглих об’єктах, де заборонено відпускати алкоголь (вони становлять близько 25-30 метрів) не повинно перевищувати 30%.

Дозволена інтернет-продаж алкоголю

За чинним законодавством (ФЗ № 171; КоАП РФ стаття 14.16) торгівля за допомогою інтернет-майданчиків спиртовмісної продукцією заборонена. Порушникам загрожують штрафні санкції наступних видів:

 • цивільним особам до 10 000 рублів;
 • ІП та інші організації до 100 000 рублів.

Але, незважаючи на діючі заборони, продаж алкоголю в інтернеті відбувається і досить активно. Враховуючи навіть той факт, що в даному випадку продаватися спиртне може в будь-який час доби, що також порушує чинні закони.

Причини бурхливої безперервної діяльності прості – наявність прогалин у чинному Законодавстві та відсутність грамотно розроблених норм судової практики. Адже класифікувати і довести дане порушення часом буває дуже складно.

Спираючись на все вищесказане, можна зробити висновок – встановлений і існуючий закон РФ і наявна дійсність, що відбувається в нашій країні, яскраво показує, що жити, спираючись і підтримуючи встановлені закони набагато простіше і безпечніше.

У першу чергу це стосується поведінки дорослого населення Росії. Молодь треба виховувати не тільки словом, але і справою, демонструючи в першу чергу власне розумне поведінкою, що відповідає всім соціальним нормам.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00715 sec