Як вийти із запою самостійно

Запій – тривале вживання спиртних напоїв (коли людина п’є постійно від 3-4 діб). Організм, бомбардіруемий токсинами, не отримує повного протверезіння, интоксицируясь все більше і більше. Щоранку п’є починається з важкого похмілля. Щоб зняти нестерпний стан, людина приймає чергову дозу алкоголю.

Як вийти із замкнутого кола, коли запій 7 днів, що робити? Можна звернутися в спеціалізовану клініку, де повністю очистять отруєний організм. Але існують способи, щоб здійснити вихід із запою самостійно в домашніх умовах. Про це ми і поговоримо.

Як відрізнити запій

Запійний стан (або похмільний синдром) настає на 2 стадії алкоголізму. Це важке загострення, коли алкоголь вже не приносить очікуваного полегшення, а служить лише короткочасної підтримкою змученого отрутою організму. Зрозуміти, що людина знаходиться в надмірному стані, можна за такими ознаками:

 1. Від виду нової порції алкоголю людина приходить в радісне збудження.
 2. Після чергової дози спиртного не виникає відчуття сп’яніння.
 3. Всі думки зосереджені на випивці, ніякі інші проблеми людини не цікавлять.
 4. Залежний від спиртного не здатний згадати події попереднього дня (провали в пам’яті).
 5. Втрачається відчуття часу і кількості випитого спиртного (людина не в змозі відповісти, скільки алкоголю він вже прийняв і протягом якого часу).

Як реагує організм

Похмільний синдром супроводжується важкою інтоксикацією. Нещасна печінка вже не в силах справлятися з виведенням токсинів. Отрута поступово поширюється по всьому організму.

Похмільний синдром у залежних людей докорінно відрізняється від стану похмілля у здорових осіб.

Вся гамма неприємних відчуттів, випробовуваних залежними людьми щоранку, накладає відбиток на стан здоров’я:

 • руйнуються судини;
 • сильно страждає печінка;
 • порушується робота підшлункової залози;
 • виникають проблеми в серцевій діяльності;
 • відбуваються зміни у функціонуванні мозку.

Хронічно питуща людина ніколи не визнає себе хворим і нужденним у допомозі. Алкоголь притупляє відчуття власного тіла, які несамовито сигналізують про біду. А такі сигнали дуже помітні, їх може помітити близька людина, розпитавши залежного про те, що він відчуває:

Біль в поперековій області. Це сигнал порушень в роботі нирок. У хронічних алкоголіків така болючість часом досягає критичних позначок, приводячи страждальців до суїцидальних спроб.

Головний біль. Такий синдром – наслідок руйнуються судин мозкових клітин під дією молекул етанолу. Мозкові кровоносні судини обзаводяться тромбами, що дуже часто призводить до інсульту. Поступово у запійного починають відмирати цілі ділянки мозку, провокуючи летальний результат.

Проблеми зі сглатыванием слини. Це сигнал страждає від отрут щитовидної залози. Якщо у питущого спостерігається утруднене сглатывание, йому необхідна доскональна перевірка всіх органів ендокринної системи. Проблему підтверджують зростаюча слабкість, падіння ваги і висока стомлюваність.

Хворобливе сечовипускання. У цьому випадку можна говорити про прокинувшихся ниркових каменях або розвитку циститу. Постійний супутник запійного алкоголіка – тягнучий біль, яка відзначається з правого боку. Такий ознака – тривожний сигнал про початок розвитку цирозу печінки.

Види похмільного синдрому

Лікарі-наркологи та психіатри виділяють два види похмільного синдрому. Охарактеризуємо їх:

Псевдозапой. Найпоширеніша форма запійного стану. Характеризується більш адекватним сприйняттям п’є особистості реальності. Людина може пити кожні вихідні, а потім йти на роботу, не забуваючи про свої обов’язки. Або у особистості з’являється істотний фактор-причина для пиття: свято, горе.

За темою:  Що буде, якщо пити багато пива

Істинний запій. Похмільний синдром цього виду протікає набагато гостріше і важче. Перебуваючи в стані істинного запою, людина вже не може самостійно зробити перерву від спиртного. Зазначається абсолютна залежність особистості від алкоголю. Розвивається сильний абстинентний синдром, а обов’язковий похмелитися не приносить задоволення.

Як вийти із запою в домашніх умовах

Приступаючи до самостійного виходу з запійного стану, приготуйтеся, що найближчі дні людина буде почувати себе дуже погано. Щоб звести неприємні відчуття до мінімуму, переконайтеся, що в будинку є наступні необхідні речі:

Медикаменти. Щоб самому вийти із запою вдома, потрібні деякі аптечні засоби. Без їх використання впоратися з запоєм неможливо. Щоб максимально нейтралізувати руйнівний вплив алкоголю на організм, необхідна потужна терапія, що включає наступні види ліків:

 1. Сорбенти, що сприяють очищенню організму від токсинів і продуктів розпаду спирту. Самий простий і дієвий сорбент – активоване вугілля. Його слід приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги. Але вугілля не рекомендується використовувати більше 2-3 діб, інакше з організму почнуть вимиватися корисні речовини. Крім вугілля можна використовувати Ессенціале Форте, Поліфепан, Мезим, Ентеросгель.
 2. Стрес, який буде супроводжувати організм при боротьбі з запоєм, позначиться на стані серця. Запасіться Валокордином, Корвалолом або Панангін.
 3. Знеболюючі ліки, за допомогою яких можна впоратися з болем у суглобах, голові, ломотою, тремтінням. Допоможуть Аспірин або Но-шпа.
 4. Щоб поліпшити травлення, поповніть домашню аптечку засобами, що відновлюють перильстатику кишечника. Це Фестал, Панкреатин, Креон, Мезим, Пензитал.
 5. Легке снодійне: Мелаксен, Донормил, Ново-Пасит, Персен-Форте. Такі заспокійливі поліпшать нічний і денний сон.
 6. Якщо вихід із запою планується проводити тривалим методом, можна послухатися поради медиків і озброїтися: Клонідином (препарат знижує тиск, діє заспокійливо і купірує тремор кінцівок). Допоможе впоратися з запоєм Тиаприд (нейролептик, що прибирає алкогольну агресію) або Карбамазепін (прибирає судорожность і допомагає виводити з організму продукти розпаду).
 7. Вітамінні комплекси. Необхідні для заспокоєння та відновлення нервової системи, регенерації пам’яті і розумових процесів. Підбираючи відповідний комплекс, зверніть увагу, що в ньому в обов’язковому порядку мають бути присутніми аскорбінова кислота і вітаміни групи В.

Важливі продукти. Щоб зрозуміти, як вийти із запою самостійно, варто звернутися за порадою до наших людей похилого віку. Наші предки успішно використовували продукти, які допомагають знімати похмільний синдром і відновлювати сили. Це розсоли, соління, лимон, кисломолочні продукти, яблука. Наварите побільше м’ясного (краще яловичого) бульйону.

На думку наркологів, позбавлення від запійного стану в умовах будинку, в оточенні рідних і близьких, проходить набагато успішніше, ніж в умовах клініки.

Є два способи розпрощатися з руйнівним станом і очистити організм від токсинів. Вибирайте найбільш підходящий для вашого випадку.

Швидкий метод

Такий спосіб підходить людям, у яких є достатньо сил та волі, щоб відмовитися від прийому спиртного і відновити організм. В цьому випадку швидко вийти із запою допоможуть родичі хворого своєю моральною підтримкою.

Швидкий вихід із запою небезпечний своїми важкими наслідками для психіки запійного людини. Перш ніж брати цей метод на озброєння, оцініть всі «за» і «проти».

Щоб досягти мети і вийти із запою за 1 день, потрібно дотримуватися одного головного правила: проводити детоксикацію одночасно з захистом від зневоднення. Простіше кажучи, разом з прийомом допоміжних засобів, людині доведеться дуже багато пити:

 • у перший день боротьби краще зупинитися на простий негазованій мінеральній воді;
 • у другу добу питної раціон можна урізноманітнити морсами, соками, слабким чаєм з лимоном (зеленим або чорним).
За темою:  Що буде, якщо пити багато пива

Ранок. Самий напружений час, коли залежна людина найгірше себе почуває і тягнеться похмелитися. Категорично забороняється допомагати організму прийомом навіть слабоалкогольних напоїв. Доведеться потерпіти і заглушити бажання розсолом або мінеральною водою в кількості 1-1,5 літра.

Потім візьміть пару таблеточек активованого вугілля і який-небудь додатковий сорбент. Через 15-20 хвилин випийте серцевий засіб. Тепер доведеться змусити себе трохи поїсти. М’ясний бульйон, шматочок хліба, чай. Потім йдіть у ванну і взбодрите тіло контрастним душем.

На думку психологів, саме складний час – це дозвілля. Тут на допомогу прийдуть рідні та друзі. Виходить із запою людини обов’язково слід чимось постійно відволікати від думки випити спиртне.

Обід. Обідній час починається прийомом тих же препаратів (сорбентів). Зараз потрібно поміряти тиск. Якщо показники в нормі – це дуже добре. Значить, що організм запустив процеси відновлення. В обід слід добре поїсти: бульйон, хліб, квашена капуста, чай з лимоном або вода.

На всьому процесі виходу з запою слід якомога більше пити. Рідина допомагає очищати організм від продуктів розпаду спиртів і токсинів. Після обіду постарайтеся трохи поспати (заснути допоможе снодійне).

Вечір. Наступний прийом сорбентів припадає на вечірній час (після 17-18 годин). До цього часу зазвичай розігрується хороший апетит. Але поки не навантажувати організм важкою, смаженою, жирною їжею. Печінка ще не вийшла із стресового стану і поки вимагає відпочинку.

Отужинайте вже звичними стравами, які ви їли на обід, прийміть теплу ванну і вирушайте відпочивати, прийнявши снодійне. Завтрашній день буде вже легше. Наступна доба не будуть відрізнятися від режиму першого дня. Але ось самопочуття вже помітно покращиться.

Більше рухайтеся, вийдіть на прогулянку і обов’язково добре і повноцінно відсіпайтеся. Наступні добу небезпечні розладом з боку емоційної сфери. Людина може відчувати пригніченість, паніку, тривогу.

Такі відчуття цілком передбачувані і легко купіруються прийомом антидепресантів і легких заспокійливих. Але зверніть увагу, що заспокійливі препарати повинні бути в таблетованій формі, а не у вигляді спиртового розчину.

Корисні поради

Як здійснити вихід із запою швидко, особисті поради людей, які зіткнулися з подібним станом, допоможуть пройти цей шлях з найменшими втратами в емоційному плані:

 1. Щогодини приймайте прохолодний душ. Якщо чоловік, який перебуває у запої, не в змозі пересуватися, посадіть його в ванну і поливайте струменем води від шиї вниз по тілу.
 2. Найкраще харчування на час виходу з запою – наваристий яловичий бульйон. Їжте його як можна частіше.
 3. Відмінним помічником стає натуральний мед. Його слід вживати по чайній ложечці кожні 20-25 хвилин (мед можна розвести молоком). Всього за добу дозволяється з’їдати до 6-7 медових порцій.
 4. Використовуйте відвари лікарських трав. Найкращий варіант – чай з ромашки.
 5. Основа будь-якої терапії – міцний сон. Під час виходу із запою важливо багато спати, аж до появи почуття, що ви не здатні далі лежати з закритими очима. Як слід виспатися, допоможуть м’які седативні препарати.
За темою:  Склад крапельниці для виведення з запою в домашніх умовах

Головне завдання процесу виходу з похмільного синдрому – прищепити людині думка, що приємне можна отримати не тільки за допомогою алкоголю. Потрібно навчити бачити і отримувати задоволення від інших занять. Тільки тоді організм сам почне сприймати алкоголь як отруту.

Затяжний метод

Спосіб тривалого звільнення від похмільного синдрому грунтується на поступовому зменшенні дози споживаного спирту. Весь термін виходу з запійного стану при тривалому методі не повинен перевищувати 15-20 діб.

Головне в цьому методі – розробка грамотного, повноцінного харчування з обов’язковим регулярним прийомом вітамінів. Завдяки цьому організм поступово відновить фізичні сили і захисні функції.

У цьому період прийом алкогольних напоїв дозволяється, але тільки за умови, що людина відчуває сильні хворобливі симптоми. На короткий час (1-3 діб) рекомендується повністю позбавити залежного від алкоголю. У цей період можлива поява ломки і нестримної жадоби випити.

Але доведеться терпіти до межі власних можливостей. Кожен новий перерву робиться все довшими. Не забуваємо приймати і рекомендовані медичні препарати, продукти, що допомагають в боротьбі за здоров’я.

Щоб зрозуміти, як правильно виходити з запою, слід звернути увагу і на психологію особистості. Дуже важливо в цей час зайняти людини яким-небудь заняттям. Це допоможе попередити розвиток депресивних станів. Обов’язково приберіть з квартири все, що нагадує про випивку: пляшки, чарки, фужери, грановані склянки.

Скільки часу потрібно на реабілітацію

Терміни повного виходу з похмільного синдрому передбачити неможливо. Як швидко людина повернеться в навколишній світ і тверезого життя, залежить від наступних факторів:

 1. Тривалість п’янки. Чим довший був період запою, тим складніше людині повернутися до тверезості.
 2. Якості алкоголю. Вийти з похмільного синдрому після першосортного спиртного набагато простіше і швидше, ніж очищати організм після контрафактного алкоголю поганої якості.
 3. Наявні захворювання. Позбавлення від похмільного синдрому ускладнюється наявністю яких-небудь хронічних недуг.

Саме важке, страшне час при боротьбі з запоєм – перші 2-3 доби. Саме в цей час часто відбуваються зриви, спостерігаються сильні хворобливі реакції, агресивна поведінка. Але гра коштує свічок. Адже запійний стан веде до повного фізичного і деградационному руйнування, а в найгірших випадках і до смерті людини.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00401 sec