Склад крапельниці для виведення з запою в домашніх умовах

Стан похмільного синдрому може стати дуже небезпечним для здоров’я. Згубні наслідки особливо небезпечні у разі важкого похмілля. Самостійно справитися з неприємною симптоматикою може не кожен, та й віддавати власний організм на розтерзання похмілля не особливо хочеться.

Тому медичні фахівці рекомендують для швидкого купірування болісних наслідків узливання спиртного прокапати страждальця. Для цих цілей використовується крапельниця після запою. Такий засіб стає справжнім порятунком у разі важкого похмілля і виведення з запійного стану осіб, які самі зупинитися пити вже не можуть.

Суть дії крапельниці

Коли особа тривалий час вживається багато алкогосодержащих напоїв, не зупиняючись навіть на день – кажуть, що чоловік пішов у запій. Таке положення обумовлюється повної інтоксикацією організму.

Запій розвивається не тільки у хронічних алкоголіків. Даний стан наголошувалося і у людей, що не страждають від алкозалежності.

Перебуваючи в надмірному стані людина, бажаючи позбутися від болісної абстиненції, знову і знову вживає спиртне. Але начебто і настало стан полегшення дуже швидко закінчується і самопочуття ще більше погіршується. Хворий знову прагне прийняти дозу – запій триває.

Допомогти людині вийти із замкненого кола може крапельниця від запою, склад та дози якої призначаються лікарем. Крапельниця – це внутрішньовенний метод (інфузійний) введення медикаментозних засобів у людський організм. Як правило, інфузійна рідина включає в себе суміш з фізрозчину і додаткових препаратів.

Коли призначається

Основним призначенням лікарського розчину стає допомога у детоксикації. Крапельниця допомагає забезпечити отравленному організму наступне цілющий вплив. Вона:

 1. Купірує всі негативні моменти, які несе з собою зневоднення.
 2. Посилює сечогінний ефект, одночасно прискорюючи процес детоксикації.
 3. Прискорює виведення токсичних речовин, які утворюються внаслідок розпаду етилового спирту.
 4. Заповнює ослаблений спиртом організм вітамінами і мінералами, які були втрачені при тривалому вживанні спиртного.

За своєю суттю такий спосіб можна назвати, як прискорений дезінтоксикаційний терапевтичний курс. Час, витрачений на весь терапевтичний курс, займає всього 3-4 години. Потім людина міцно засинає (для забезпечення здорового сну пацієнта додатково дають снодійні медикаменти).

Склад крапельниці для виведення з запою

Компонування складових цілющого розчину займається лікар-нарколог. Медик, розробляючи кількість інгредієнтів, враховує початковий стан здоров’я людини і ступінь його ураження алкоголем.

Основна мета ліків, використовуваних у складі крапельниці, допомагає при надмірному стані, укладається на виведення токсинів з організму і зняття симптомів зневоднення.

Класичний склад

Найчастіше лікарі використовують наступні препарати для створення дезінтоксикаційної крапельниці:

 • розчин соди (250-300 мл);
 • полионные рідини типу Дисоля (200-350 мл);
 • глюкоза з одночасним включенням в неї інсуліну (350-400 мл);
 • ліки, що мають дезінтоксикаційну дію, наприклад, Желатіноль, Гемодез (350-400 мл).

Іноді глюкозу замінюють чистим фізіологічним розчином. Подібний інфузійний розчин, також вимагає додаткового використання сечогінних медикаментів. Такі ліки призначені для посилення виведення надлишків рідини.

Дана крапельниця вважається класичною, використовують її при точній діагностиці. Але які ставлять крапельниці при виведенні із запою при наявності у хворого додаткових хронічних інфекцій? Або коли картина абстиненції не цілком зрозуміла?

У цьому випадку концентрація перелічених вище лікарських засобів знижується, а загальний об’єм інфузійного розчину становить близько 250 мл. Потім обсяг цілющою крапельниці повільно збільшують до 450-500 мл

Склад цілющого напрямки

Дуже часто до складу класичного інфузійного розчину медики додають і різні додаткові ліки. Це робиться у випадку порушення функцій печінки і проблем з метаболізмом. До таких препаратів відносять наступні гепатопротектори та препарати, що володіють метаболічним впливом:

 1. Сірчанокисла магнезія. Речовина допомагає стабілізувати АТ, має седативний, антисудорожный і судинорозширювальний ефект.
 2. Тіамін (вітамін В1). Дані комплекси просто незамінні при купировании синдрому відміни (абстиненції), також це з’єднання організовує хорошу профілактику формування алкогольної нейропатії.
 3. Панангін. Це засіб насичує ослаблений організм необхідними для здорової життєдіяльності калієм і магнієм.
 4. Унітіол. Засіб, що використовується як потужний детоксикатор при похмільних синдромів різного типу.
 5. Есенціале. Сильний гепатопротектор, застосовують його заради профілактики цирозу і стабілізації роботи печінки.
 6. Кислота аскорбінова. Вітамін добре посилює функціональність імунітету, стабілізує роботу щитоподібної та підшлункової залози.
 7. Солкосерил. Даний препарат знаменитий потужним захисним впливом для клітинної структури. Ще його використовують для відновлення кисневого метаболізму та посилення процесів очищення.

В крапельницю від запою також часто включають препарати заспокійливого напрямку. Седативні ліки допомагають зняти з хворого надмірну тривожність і забезпечують здоровий сон. Дози цих допоміжних ліків підбирає нарколог з урахуванням бажаного ефекту.

Коли крапельницю проводити не можна

Але далеко не завжди інфузійний детоксикаційний розчин може допомогти людині вийти із запою. Існують деякі моменти, коли крапельницю проводити можна, але з обов’язковим урахуванням можливого ризику. Це такі ситуації:

 • людям похилого віку;
 • при наявності серцево-судинних патологій;
 • при дуже тривалому надмірному стані (більше 1,5 тижнів);
 • якщо у осіб діагностовано цукровий діабет або бронхіальна астма.

В даних випадках дезінтоксикаційна терапія за допомогою крапельниці проводиться під суворим контролем медика і з обов’язковим перебуванням хворого в стаціонарних умовах. Це обов’язкова умова, так як у даних осіб великий ризик утворення неприємних побічних ефектів і патологічних ускладнень.

Крапельниці також не ставлять особам, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Необхідно, щоб з моменту останнього вживання спиртного пройшло не менше 6-7 годин.

Де краще проводити терапію

На це питання відповісти досить складно. Як вже було сказано, існують випадки, коли проведення процедури дозволяється тільки в умовах перебування людини в лікарні. Але не забороняються ситуації, коли проводиться крапельниця від запою на дому. Головне, щоб дане лікування організовував і проводив фахівець з необхідною підготовкою та ліцензією нарколога.

У стаціонарі

Все-таки набагато надійніше проводити дане лікування в умовах стаціонару. Адже людина індивідуальна і не застрахований від появи при проведенні крапельниці різних ускладнень. Умови лікарні допоможуть забезпечити належну увагу і моментально відреагувати на можливий негативний розвиток подій.

Проведення детоксикаційної крапельниці в умовах лікарні особливо рекомендовано для людей, які страждають від алкозалежності, які знаходяться в надмірному стані більше тижня.

Від домашньої терапії слід відмовитися і особам, які мають захворювання серця, печінки і нирок, хронічного характеру. Також краще відлежатися в лікарні та особам похилого віку – їх стан вимагає уважного догляду і постійної турботи.

В домашніх умовах

У разі коли запійний стан не проявляється особливо яскраво і проходить без додаткових ускладнень, дану ситуацію можна виправити і вдома. Склад крапельниці для виведення з запою в домашніх умовах нічим не відрізняється від складу, що застосовується в лікарні. Але при проведенні домашньої процедури прийміть до уваги такі рекомендації:

 1. Зверніть увагу на те, як проводить викликаний на будинок нарколог огляд людини. Лікар зобов’язаний виміряти тиск і якомога детальніше розпитати пацієнта про стан здоров’я, наявних захворюваннях і тривалості запою.
 2. При проведенні крапельниці біля ліжка хворого обов’язково повинен хтось бути.
 3. Негайно викликати лікаря, як тільки почнуться якісь погіршення з боку здоров’я людини.

Але в будь-якому випадку, не варто робити з інфузійного способу терапії панацею від пияцтва. Крапельниця ніяк не впливає на залежність і від алкоголізму вона не виліковує. Будьте готові до того, що як тільки п’яниця відчує себе краще, він знову візьметься за старе – почне пити у великих кількостях до розвитку чергового запійного стану.

Інфузійний спосіб лікування допомагає лише вивести людину зі стану запою, зняти негативні прояви похмільного синдрому. Але для боротьби з алкоголізмом вимагають інші, більш дієві методи і препарати. І впоратися з алкозалежністю можна тільки в умовах наркологічної клініки.

За темою:  Висновок із запою в домашніх умовах самостійно

MAXCACHE: 0.38MB/0.00099 sec