Як позбутися від інтернет-залежності

Людина знаходиться в постійному пошуку різних задоволень і свіжих вражень. Завдяки великій кількості вільного часу, він проводить його, намагаючись розважити себе та розігнати нудьгу. Цього добре сприяє інтернет, з допомогою якого можна не тільки працювати, але й відпочивати.

Глобальна комп’ютеризація стала причиною того, що все більше людей проводять в «світовій павутині» більше десяти годин на добу. Інтернет залежність — проблема сучасного суспільства, над якою протягом останніх десяти років вчені ламають голову. Якщо вірити психологам, то в найближче десятиліття поширення цього захворювання досягне катастрофічних масштабів.

Для того щоб вивчити це захворювання, створюються величезні дослідні групи по всьому світу. Вже сьогодні існують групи для анонімного лікування ігроманії. У багатьох європейських країнах сьогодні розглядають можливість обмеження кількості часу перебування в мережі.

Прояв залежності

Інтернет залежність — це захворювання, що поширився відносно недавно. Фахівці воліють називати цю хворобу технічної наркоманією. Будь-яка тяга до постійного використання телефонів, планшетів, ноутбуків і настільних комп’ютерів входить в перелік симптомів цієї хвороби. У більшості випадків людина страждає від пристрасті до відеоігор або соціальних мереж. Дуже важливо, що дана проблема однокоренная з такими недугами, як алкоголізм чи наркоманія. Вся справа полягає в тому, що без сторонньої допомоги людина не в силах боротися зі своєю шкідливою звичкою.

Фахівці висувають теорії про те, що просиджувати довгі години за комп’ютером або екраном мобільного телефону нас змушує не отримання задоволення від процесів, а наявність певних психологічних проблем. Індустрія розваг тримає своїх споживачів на щільному гачку, постійно підгодовуючи їх нової приманкою. Власники популярних інтернет-ресурсів, також не втрачають свій шанс розширити аудиторії, постійно вводячи в експлуатацію нові сервіси.

Симптоматика

Давайте розглянемо симптоми і ознаки інтернет-залежності. Для того щоб зрозуміти наскільки ви залежні від сучасних гаджетів, пропонуємо вашій увазі кілька ситуацій.

 1. Людина, що знаходиться в залежності від інтернету, вчиняє всі необхідні домашні обов’язки в постійній поспіху. Він потребує того, щоб якомога швидше потрапити в інтернет, навіть якщо вийшов звідти лише кілька годин тому.
 2. Вільний робочий час приділяється не спілкуванню з колегами, а перегляду инстаграма, смішних відеороликів, серіалів або ігор. Людина, що знаходиться в обіймах технічної наркоманії, вкрай негативно ставиться до зауважень на цьому грунті. Закиди в тому, що тривалість його перебування перед комп’ютером становить багато годинник, можуть стати причиною дратівливості і побутової сварки.
 3. Головна ознака цієї хвороби полягає в тому, що відразу після того, як чоловік прокинувся, першим ділом він сідає за комп’ютер або бере телефон. Вихідні та свята проводяться вдома, за переглядом нових серій популярних серіалів з допомогою різних відеосервісів.

Якщо ви розумієте, що більшість цих ситуацій має місце у вашому житті, то це привід серйозно задуматися. Запитайте себе, чи зможете ви обмежити кількість часу, проведений біля комп’ютера.

За темою:  Список шкідливих звичок людини

Хто під ударом

Що таке інтернет-залежність у підлітків сказати зовсім не складно. Саме ця вікова група знаходиться в особливій небезпеці. Крім того, фахівці говорять про те, що залежність хлопчиків, відрізняється від залежності дівчаток. Майбутні чоловіки присвячують весь свій вільний час:

 • відеоігор;
 • перегляду різних сайтів;
 • спілкування на форумах;
 • проглядання фільмів і серіалів.

На відміну від них, дівчатка приділяють весь свій вільний час спілкування та сайтів про модних речах і тенденції. Серед дорослих, у категорію залежних людей, потрапляють представники офісного планктону, учні інститутів, домогосподарки і люди зі сфери творчості. В результаті проведених досліджень було виявлено, що в категорії представників професій, пов’язаних з фізичною працею, набагато менший відсоток людей, залежних від інтернету. За тими ж даними, було виявлено, що залежно від інтернету більше схильні представники сильної статі.

Технічна наркоманія у дорослих

Якщо говорити про дорослих людей, що мають дану залежність, то їх умовно можна розділити на кілька груп. Жіноча аудиторія віддає перевагу використання соціальних мереж, в той час як чоловіча витрачає свій час на різні ігри або форуми.

Психологи пов’язують дані ситуації з наявністю невирішених психологічних проблем.

Страждаючи від того, що людина не може використовувати весь свій потенціал, він компенсує ці проблеми віртуальним життям. На їхню думку, абсолютно не важливо як це робиться, людина намагається набрати безліч лайків або досягти нового рівня в грі. Суть проблеми полягає в тому, що з допомогою інтернету людина намагається підняти свою самооцінку.

З цим пов’язаний і той факт, що кожен з таких людей намагається якомога сильніше привернути увагу громадськості до своєї персони. Хтось досягає небувалих висот в іграх, інші намагаються потрапити в топ кращих користувачів форумів, а треті «розкручують» свої сторінки. В результаті хвороба починає прогресувати, людина все глибше занурюється у віртуальний світ, забуваючи про сьогодення.

Вплив хвороби на фізичний стан

Залежність від інтернету несе згубний характер не тільки для психіки людини, але і для його фізіологічного стану. В результаті розвитку хвороби, людський організм піддається ризику розвитку багатьох патологій. У першу чергу це стосується зорових органів, на які постійно здійснюється сильний тиск. Але більшою мірою страждає кровоносна система.

Кілька років тому увага громадськості була прикута до смерті підлітка, просидів перед комп’ютером більше дванадцяти годин. До смертельного результату призвело поява тромбу. Подібні захоплення сприяють тому, що людина перестає помічати, як він харчується. У більшості випадків, захопившись ігромани зовсім забувають про їжу. Крім цього, наявність залежності від інтернету призводить до порушення режиму неспання. Напевно кожен чоловік відчував на собі різні болі після тривалого часу біля комп’ютера.

За темою:  Як перестати матюкатися

Також кожен з нас, сідаючи за перегляд новин за допомогою комп’ютера і телефону, використовує в цей момент каву або чай. Перебуваючи в інтернет залежності, людина перестає контролювати споживання цих напоїв, що може стати причиною порушення роботи таких органів, як серце і нервова система. В результаті подібних проблем, людина стає більш уразливою і дратівливим. Наслідки інтернет-залежності досі не вивчені, проте кожен день висувають теорії про те, наскільки небезпечно це захворювання.

Методи лікування

Лікування інтернет-залежності досить складне і вимагає тривалого часу. При цьому людина може працювати над собою як самостійно, так і за допомогою фахівців. Іноді впоратися з хворобою самому досить складно. У цей момент необхідно усвідомити, що пристрасть до інтернету — це хвороба, і діяти треба склавши план лікування.

Перед тим як боротися з інтернет-залежністю, необхідно скласти список занять, які будуть вам цікаві. Дуже важливо здійснювати фізичні навантаження, проводити більше часу на свіжому повітрі та на певний проміжок часу повністю відмовитися від використання комп’ютера.

У заняттях спортом необхідно знайти той вид фізичної активності, який буде приносити задоволення. Під навантаженням організм виробляє більше гормонів, які відповідають за задоволення. У зв’язку з цим зменшується депресія, піднімається настрій і збільшується рівень імунітету.

Крім цього, необхідно знайти союзників, які розділять з вами цю проблему. Коли людина знаходиться в компанії однодумців, йому легше забути про своєї прихильності і простіше зануритися в нову атмосферу.

Поставте собі завдання провести хоча б один день без використання інтернету. Для того щоб це було простіше зробити, можна з’їздити за місто. Коли такої можливості немає, можна скласти план заходів і присвятити цьому вихідні дні. Влаштуйте собі маленьке свято, відвідавши кілька виставок, парків або сходіть в кіно. З часом кількість днів відпочинку необхідно тільки збільшувати.

Існує категорія людей, яка залежить не від самого інтернету, а від різних гаджетів. З розвитком технологій, телефон став не просто «дзвонилка», а потужним пристроєм, за допомогою якого люди читають книги і новини, грають, дивляться відеофільми і слухають музику. Для того щоб відволіктися, спробуйте перейти на паперові видання або дивитесь телевізор. Головне — прибрати телефон якомога далі від рук.

Кожен сам вибирає, що йому витратити власне життя, але пам’ятайте, що життя без залежності набагато яскравіше і привабливіше.

Комп’ютер без розваг

Важливо знати не тільки про те, як позбутися від інтернет-залежності, але і що сприяє розвитку захворювання. Потрібно розуміти, що проводячи весь свій час біля екрана, людина лише ускладнює своє становище. Багато людей відпочивають, приймають їжу і навіть зустрічають свята, перебуваючи перед монітором. Подібні ситуації тільки погіршують психічний стан і збільшують тяжкість захворювання. Заведіть корисну звичку снідати і вечеряти тільки на кухні.

За темою:  Що буде, якщо випити багато Корвалолу

Важливо пам’ятати про те, що причини інтернет-залежності ховаються глибоко в підсвідомості. Для того щоб від них позбутися, необхідний ретельний самоаналіз або консультації досвідченого психолога.

Способи вирішення проблеми

За допомогою яких заходів можна позбутися від залежності, ми розглядали вище. Зараз настав час поговорити про те, з допомогою яких дій можна знизити вплив інтернету на реальну життя.

 1. В першу чергу, необхідно встановити на комп’ютер і телефон спеціальні програми, які вважають час, що користувач провів в «онлайні». За допомогою даної міри ви зможете чітко контролювати час, витрачений на ігри та соціальні мережі.
 2. Багато користувачів, сідаючи за комп’ютер, відкривають десятки різних сайтів. Саме цю кількість необхідно скоротити. Кожен раз, коли ви відвідуєте інтернет, відкривайте не більше п’яти сайтів, які містять потрібну вам інформацію в даний момент.
 3. Для того щоб скоротити вплив інтернету на особисте життя, потрібно скласти графік використання комп’ютера або мобільного телефону. Відведіть під цю справу спеціальні годинник і намагайтеся не затримуватися в мережі, більше ніж це потрібно. Існують спеціальні програми, які будуть показувати час, проведений в мережі і закривати доступ до інтернету при необхідності.
 4. Дуже важливо ускладнити собі доступ до інтернету. Гортаючи форум, відповідаючи на посади або граючи в онлайн-гру, кожен раз тисніть на кнопку виходу. Тільки так миготливе повідомлення не приверне вашу увагу і не збільшить час перебування у «компа».

Важливо поговорити і про таке поняття, як профілактика інтернет залежності у підлітків. Для цього потрібно не тільки скоротити час їх перебування у монітора, але і чимось зайняти їхнє дозвілля. Хобі має бути максимально віддаленим від комп’ютерної сфери. Найкраще записати підлітка в спортивну секцію або на курси вивчення іноземних мов.

Один із способів позбавлення від залежності від комп’ютера — це завести домашнього вихованця. За ним потрібен догляд, в результаті чого скорочується час, проведений в інтернеті. Якщо у вас залежність від соціальних мереж та перегляду серіалів, найкраще присвятити свій час спілкуванню з живими людьми. Це допоможе усвідомити, що реальне життя набагато цікавіше і насичена, ніж та, що ви бачите на екрані. Потрібно приділяти більше уваги собі та своїм близьким, саме тоді ви зрозумієте наскільки ви дорогі для них, а в родині будуть правити мир і гармонія.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00787 sec