Отруєння Феназепамом: наслідки

Феназепам – сильнодіючий препарат з групи транквілізаторів. Прийом подібних медикаментів здійснюється під контролем фахівця. При порушенні дозування можливий розвиток побічних явищ, які можуть призвести до летального результату. Самолікування подібними ліками суворо заборонено.

При появі підозри на отруєння необхідно викликати карету швидкої допомоги.

Фармакологічні властивості

Препарат Феназепам має досить широкий спектр використання. Ліки застосовується для лікування таких хвороб:

  • нервові розлади і розлади;
  • безсоння, кошмари;
  • синдром відміни при алкогольної та наркотичної залежності.

Цей препарат використовується для підготовки до введення наркозу перед операціями. Наслідки прийому медикаменту досить серйозні для організму, тому препарат відносять до групи сильнодіючих речовин. Продаж препарату здійснюється лише за наявності рецепту.

Протипоказання

Препарат заборонено використовувати особам, які не досягли повнолітнього віку, вагітним жінкам, а також людям, що мають певні хронічні захворювання. Необхідно дотримуватися обережності з дозуванням людям із захворюваннями печінки і нирок. Від вживання ліків слід утриматися людям з струсами головного мозку та особам, що мають психічні розлади.

Препарат може бути використаний для виведення з алкогольного запою, проте в такому разі необхідно присутність фахівця.

Одне з головних протипоказань пов’язано як раз з прийомом препарату та алкоголю. Дія препарату спрямована на придушення певних психічних процесів і впливу на центральну нервову систему. У комбінації з алкоголем, вживання Феназепаму здатне стати причиною розвитку психічних розладів. Крім цього велика ймовірність порушень у роботі серцевого м’яза і навіть летальний результат.

Симптоми при передозуванні

Курс лікування подібними медикаментами передбачає собою короткий проміжок використання препарату. Неправильно складений курс може призвести до того, що пацієнт отримає залежність від ліків.

Дуже важливо, щоб такий курс не перевищував чотирнадцяти днів. Якщо існує гостра необхідність збільшити тривалість прийому Феназепаму, то необхідно знизити дозу. Прийом транквілізаторів необхідно здійснювати під наглядом фахівця. Симптоми передозування Феназепаму виражаються наступними ознаками:

За темою:  Список шкідливих звичок людини
  • зниження рефлексів;
  • тремор;
  • спазми в легенях;
  • уповільнення пульсу;
  • зниження значення артеріального тиску.

Передозування ліками стає причиною появи депресії і загальної слабкості організму. Пацієнт відчуває сильні перепади настрою. Вірогідні появи проблем з пам’яттю і з орієнтацією в просторі. Побічні явища можуть проявлятися в різних порушеннях фізичного та психічного характеру.

Симптоми отруєння у дітей

Смерть від Феназепаму у дітей реєструється приблизно у двадцяти відсотках випадків, отруєнь лікарськими засобами. У більшості випадків до розвитку подібних ситуацій призводять дві причини:

  • спроба самогубства;
  • прийом препарату по випадковості.

Найчастіше страждають саме маленькі діти у віці від одного року до п’яти років. Наступне місце займає вікова група в проміжку від чотирнадцяти до сімнадцяти років.

Отруєння Феназепамом виражається яскравими симптомами. Дитина відчуває стан ступору, яке супроводжується появою галюцинацій. В цей же час спостерігаються яскраво виражені проблеми з координацією і орієнтацією в просторі. Якщо не вчасно прийняти екстрені заходи, існує ймовірність розвитку коматозного стану. Наслідки передозування Феназепаму найлегше протікають для дитячого організму.

У підлітковому віці організм дитини знаходиться у вкрай нестабільному стані. Тому передбачити наслідки від його прийому майже неможливо.

Перша допомога

При перших ознаках погіршення в організмі, пов’язаних з прийомом Феназепаму, необхідно терміново надати хворому екстрену допомогу. Перед тим як приступити до цих заходів, потрібно зателефонувати у швидку допомогу.

Коли хворий перебуває у свідомості, потрібно викликати блювотні позиви. Саме цей крок допоможе очистити організм від залишків препарату, що знаходиться в шлунку. Для того щоб спровокувати блювотні позиви, необхідно повільними ковтками випити велику кількість рідини. Це може бути розчин солі, марганцівки або соди.

Потім настає черга адсорбентів та активованого вугілля. Ці ліки необхідно розтовкти в порошок і розвести на склянку води. До прибуття медичних працівників необхідно постійне спостереження за станом хворого. Дуже важливо не дати йому втратити свідомість. Якщо хворий знаходиться у непритомному стані, необхідно зафіксувати його в такій позі, щоб блювотні маси виходили вільно.

За темою:  Що буде, якщо випити багато Корвалолу

Антидот Феназепаму існує, але скористатися ним може тільки медичний працівник. Неправильне застосування здатне зробити тільки гірше, що призведе до коматозного стану.

Смертельна доза

Смертельна доза Феназепаму для людини залежить від стану його організму, наявності різних проблем з внутрішніми органами і тривалості лікування подібними препаратами. Крім цього, дуже важливу роль відіграє вживання алкогольних напоїв під час курсу лікування. Препарати зі списку транквілізаторів несумісні з алкоголем і їх комбінування може призвести до летального результату.

Скільки таблеток смертельна доза Феназепаму розрахувати досить просто. У добу необхідно приймати близько однієї сотої грама. Перевищення цієї дози може привести до отруєння і найсильнішим ускладнень функціонування організму.

Лікування в стаціонарі

Отруєння, викликані передозуванням транквілізаторів необхідно лікувати в стаціонарних умовах. Життя людини безпосередньо залежить від кваліфікації медичних працівників і швидкості їх дій.

При надходженні хворого в клініку, він направляється на прочищення шлунка від залишків медикаменту. Після цього йому вводиться спеціальний препарат, який блокує дію Феназепаму. Період виведення компонентів транквілізатора досить довгий. Дуже важливо приступити до ліквідації наслідків передозування якомога раніше.

Курс лікування складається з оцінки загального стану пацієнта. При необхідності можливі збори крові на спеціальні лабораторні дослідження. Мета цих досліджень — виявити кількість Феназепаму, що міститься в крові.

Лікування пацієнта здійснюється за допомогою групи препаратів, які належать до «бензодизепинам». Крім цього, пацієнтам призначається розчин глюкози з анексатом.
Реабілітація пацієнта полягає у використанні медикаментів, які дозволяють підвищити тонус серцевого м’яза, органів дихання та системи судин. Під час лікування необхідна постійна медикаментозна стимуляція центральної нервової системи. Дуже важливо, що при наявності отруєння в результаті змішування препаратів, антидот не застосовується.

Особливості профілактики

Для того щоб уникнути таких наслідків, необхідно засвоїти лише одне правило. Самолікування транквілізаторами неприпустимо. Тільки фахівець може призначити грамотне лікування, ґрунтуючись на загальному стані пацієнта. Лікар призначить схему прийому і виявить необхідну дозу препарату. Передозування Феназепамом по-справжньому страшна і завдає станом організму жахливі пошкодження.

За темою:  Як позбутися від інтернет-залежності

Коли йдеться про використання таких ліків як снодійних, рекомендується використання більш безпечних медикаментів. Багато людей знають про дії препарату на організм, але, на жаль, забувають про потенційну шкоду.

Перед тим як використовувати препарат самостійно, краще всього звернутися за медичною консультацією. Медичний працівник зможе знайти альтернативу транквілізаторів, грунтуючись на стані вашого здоров’я і наявності певних захворювань. Перед призначенням курсу прийому необхідно пройти діагностику організму. Для того, щоб застерегти себе від будь-яких побічних ефектів препаратів, досить слідувати рекомендаціям лікарів і дотримуватися дозування.

Висновок

Подібні препарати продаються лише за лікарським рецептами, і на те є певні причини. Транквілізатори здатні завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю.
При прийомі ліків необхідно дотримуватись обережності і ні в якому разі самостійно не перевищувати рекомендовану дозу. Коли в будинку є маленькі діти, зберігати ліки потрібно у важкодоступному місці. Ще один чинник, про який необхідно пам’ятати завжди, те, що більшість медикаментів забороняється використовувати спільно з алкоголем.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00502 sec