Що буде, якщо випити багато Корвалолу

Корвалол – доступний і популярний медикамент, який продається в кожному аптечному пункті у вільному доступі. Це постійний житель домашніх аптечок більшості сучасних громадян. Такий, безпечний на перший погляд, препарат з м’яким заспокійливим дією при безграмотному використанні може спровокувати дуже сумні наслідки.

Що буде, якщо випити багато Корвалолу, до чого призводить передозування даними ліками? Які дії зробити у разі інтоксикації медикаментом, які правила надання першої допомоги? Давайте вивчимо всі керівництва до дії.

Детальніше про препарат

Корвалол – натуральні ліки, виготовлене з витяжок лікарських трав, що володіють заспокійливим і седативним ефектом. Крім рослинної сировини, до складу засобу входять фенобарбітал і ментол. У продажу медикамент пропонується у вигляді крапель і таблеток.

Вважати, що основне призначення Корвалолу – стабілізація серцевої діяльності, є помилкою. Дане ліки не призначений для лікування серцево-судинних захворювань.

До основного активної речовини препарату відноситься фенобарбітал. Це з’єднання належить групі барбітуратів і відоме під назвою «Люмінал». За допомогою даного досить потужного по силі свого впливу компонента у хворих купіруються судомні стани.

Люмінал володіє яскравим вираженим впливом і здатний викликати залежність. У Корвалоле його включають в мінімальних дозах, що забезпечує препарату легкий седативний ефект. Основні показання до використання даного засобу наступні:

 • панічні атаки:
 • хронічна безсоння;
 • неврозоподібні стани;
 • сильне нервове перенапруження;
 • підвищений рівень тривожності;
 • стреси і депресивні стани.

Корвалол заборонений до вживання дітям, які не досягли віку 12 років, вагітним і годуючим жінкам. Саме наявність фенобарбіталу і робить цей препарат небезпечним у випадку його передозування.

Чому виникає отруєння Корвалолом

Як показують дослідження лікарів, передозування Корвалолом, наслідки якої досить важкі, відбувається через неузгодження з лікарем допустимих доз препарату. Люди часом навіть не читають інструкцію і п’ють ліки у величезних кількостях регулярно і часто.

Частіше цим страждають люди, які в силу усталеного думки, купують даний медикамент для «лікування серця».

Медики навіть провели власні розслідування причин, що спонукають людей безконтрольно використовувати Корвалол. До найбільш частих передозування ліків відносяться наступні моменти:

 1. Траплялося, коли чоловік випивав одним махом весь флакон препарату, стандартним об’ємом в 100 мл Тоді як разова і максимально допустима доза засобу укладається у 25-30 крапельок. Така важка передозування відбувається, коли людина перебуває у стресовому стані і не здатний контролювати себе.
 2. Деколи одночасно з препаратом п’ють спиртне. Цього робити категорично не можна, адже алкоголь в кілька разів підсилює активність і вплив фенобарбіталу.
 3. До тих же ефектів призводить і одночасний прийом Корвалолу та інших транквілізаторів або седативних препаратів.
 4. Часом навіть стандартна доза засобу може спровокувати появу симптомів отруєння. Це відбувається з причини вродженої підвищеної чутливості до компонентів ліки.

Небезпека медикаменту

Якщо людина тримає у своїй аптечці Корвалол, йому необхідно точно знати, в яких випадках і в якій дозуванні приймати цей медикамент. Слід пам’ятати, що пахучі крапельки несуть у собі реальну загрозу для життя людини. У разі занадто великий передозуванні може наступити смерть від Корвалолу.

Щоб зрозуміти, до яких наслідків призводить неграмотне використання препарату, ознайомтеся з наступною таблицею. Всі симптоми передозування Корвалолом залежать від ступеня інтоксикації:

Рівень отруєння Що відбувається з людиною
легкий

слабка загальмованість всіх реакцій;

сонливість;

виражена неуважність;

помірна нудота, в окремих випадках блювота;

порушення мовних функцій

середній

глибокий, близький до коматозному сон, при цьому потерпілого неможливо розбуркати;

сильне ослаблення м’язів і сухожиль (подібні прояви схожі з симптоматикою паралічу);

розширення очних зіниць;

олігурія (різке зменшення виділюваної сечі);

сильне падіння артеріального тиску (гіпотонія);

уповільнення пульсу (брадикардія);

брадипное (відчутне падіння рівня дихання)

важкий

коматозний стан;

синюшність шкірного покриву і слизових (циатоз);

збліднення очної оболонки;

повне зникнення видимих рефлексів

Інтоксикація Корвалолом призводить до ураження всіх внутрішніх органів, особливо згубно така ситуація впливає на роботу ЦНС. З чим доведеться боротися медикам у разі передозування препаратом?

 1. Серйозна ниркова недостатність. Залишки фенобарбіталу виводяться з допомогою роботи нирок. У разі передозування ниркові органи, не справляючись з роботою, перестають нормально функціонувати.
 2. Пригнічення ЦНС. Подібні прояви можуть проявлятися у вигляді коматозного стану людини або загальним паралічем.
 3. Зупинка серцевої діяльності. Передозування ліками істотно гальмує швидкість роботи міокарда (серцевий м’яз). При сильній стадії отруєння може відбутися зупинка серця, що спричинило за собою смерть людини.

Вся симптоматика інтоксикації організму даними ліками у кожної людини протікає індивідуально. Це залежить від стану здоров’я, віку, наявності інших патологій і кількості випитого ліки. А чи можна померти від Корвалолу і скільки необхідно вжити медикаменту?

Все залежить від початкового стану здоров’я людини і його спроможності чинити опір отруєнь. Смертельна доза Корвалолу в краплях становить 100-120 мл Тоді як отруєння легкого ступеня може розвинутися при вживанні 50-70 крапель.

Як допомогти потерпілому

Отруєння даними лікарським засобом вимагає від оточуючих негайного надання допомоги потерпілому. В першу чергу, слід відразу викликати лікарів Швидкої.

Самостійно впоратися з проявом інтоксикації ліками неможливо. Такий стан вимагає виключно лікарського втручання.

До приїзду медиків можна лише грамотно полегшити стан людини. Що слід зробити в даному випадку:

 1. Покласти потерпілого на тверду, рівну поверхню. Так слід зробити, якщо медики почнуть проводити невідкладні реанімаційні зусилля в разі зупинки серця.
 2. Повернути голову набік. Таким способом можна убезпечити хворого від випадкового захлебывания блювотними масами (при блювоті) або западання в гортань мови.
 3. Полегшити доступ кисню. Слід розстебнути гудзики, прибрати краватку і ремінь зі штанів. Якщо потерпілий знаходиться у приміщенні, навстіж відкрити всі вікна.
 4. У разі якщо людина у свідомості, слід дати хворому разом випити літр чистої питної води і викликати блювоту, натиснувши на корінь язика. Таким способом можна очистити шлунок від залишків Корвалолу.
 5. Після припинення блювоти дати потерпілому будь-якої сорбенти (Ентеросгель, Атоксіл, Сорбекс або активоване вугілля).

Що роблять медики

Лікарі невідкладної допомоги, прибувши на виклик, проводять первинний огляд постраждалого і дають попередню оцінку його стану. Медикам слід повідомити про те, скільки саме чоловік взяв Корвалолу, чим хворіє, є патології хронічного і гострого характеру, ніж він лікується.

Також необхідно сказати віку постраждалого. Такі дані необхідні лікарям для проведення реанімаційних дій. А вони полягають у наступному:

 • підключають потерпілого до вступу чистого кисню;
 • за допомогою шлункового зонда ретельно промивають шлунок;
 • проводять заходи, спрямовані на стабілізацію АТ (якщо пульс впав до критичних позначок у 80/40);
 • проводять установку внутрішньовенного катетера (винфлон) для легкого надходження необхідних ліків безпосередньо в організм потерпілого;
 • шляхом внутрішньовенного вливання вводять дегидратационные розчини;
 • у разі зупинки серця проводять заходи з легенево-серцевої реанімації.

Як тільки стан потерпілого поліпшується, людину поміщають в реанімаційне відділення або направляють в токсикології. В умовах стаціонару потерпілому вводять бемигрид. Це препарат, дестабілізуючий активність фенобарбіталу (антидот).

Час перебування пацієнта в стаціонарі залежить від тяжкості отруєння та ступеня ураження систем і внутрішніх органів. Частіше при отруєнні Корвалолом медики дають позитивний прогноз, якщо інтоксикація діагностована у легкої і середньої тяжкості, а всі реанімаційні заходи надані вчасно.

Пам’ятайте, що Корвалол може перетворитися на вбивцю, спровокувавши зупинку серця, відмова нирок і розвиток глибокої коми. Важких ускладнень у разі випадкового отруєння засобом можна уникнути лише при своєчасному зверненні до лікарів і вчасно наданої допомоги.

На думку медиків, найбільш небезпечними наслідки передозування Корвалолом стають при одночасному вживанні ліків та алкоголю. Тому будьте особливо пильними і обережними, якщо в домі є людина, що страждає від алкогольної залежності.

За темою:  Шкідливі звички та їх профілактика

MAXCACHE: 0.38MB/0.00843 sec