Залежність від комп’ютерних ігор: як позбутися

Інтернет вже міцно укорінився в повсякденному житті, ставши відмінним і надійним помічником людини. Онлайн-ресурси допомагають у роботі, навчанні, дають багато пізнавальної та необхідної інформації. Але у кожної медалі є своя зворотна, тіньова сторона. Інтернет може зіграти і злий роль у формуванні людини.

Мова йде про ігровий інтернет-залежності. Деякі особистості настільки міцно загрузли у всесвітній мережі, що фізичні вже не можуть існувати без комп’ютера. Яку небезпеку несе залежність від комп’ютерних ігор і чи є можливість самостійно впоратися з цією проблемою?

Суть ігрової залежності

Численні проведені опитування показали, що від інтернет-залежності вже страждає близько 80% підростаючого покоління. Більшість з них постійно стикаються з різними проблемами в навчанні і взаєминах з батьками. Страждає і здорова соціалізація.

А дійсно присутня дана проблема? Або це просто одне із захоплень підлітка. Адже юні люди постійно змінюють свої уподобання, а зростаючі конфлікти можна списати на відгомін активно підростаючої особистості.

Симптоми залежності

Перш ніж з’ясовувати, як позбавитися від ігрової залежності і шукати найбільш відповідні заходи боротьби з нею, слід розуміти, що дана особа дійсно залежно. Про це скажуть наступні ознаки, властиві практично всім особам, страждаючим від прихильності до комп’ютерних ігор:

 1. Людина не перестає думати про ігрових діях. Всі розмови з ним зводяться до обговорення проходження онлайн-рівнів. Нічого більше не цікавить.
 2. Ігри за комп’ютером стають єдиним заняттям, якому людина приділяє весь свій вільний час. У багатьох випадках залежний навіть жертвує більш важливими справами заради чергових посиденьок за екраном.
 3. Якщо особа вимушено не може грати протягом деякого часу (поломка техніки або від’їзд куди-небудь), вона відчуває справжні ознаки ломки на психічному рівні. Людина стає агресивною, запальним і дратівливим. Може початися безсоння.
 4. Час, проведений за онлайн-іграми, поступово і неухильно збільшується.

Навіть якщо залежність від ігор тільки почала проявлятися і знаходиться в зародковому стані, слід пам’ятати, що крім психічних проблем дане захоплення призводить і сумних наслідків фізичного плану. Виснаженість, втрата ваги, погіршення постави і зору.

За темою:  Що буде, якщо випити багато Корвалолу

Якщо людина любить нічні комп’ютерні посиденьки, це може спровокувати повне розлад біоритмів організму. Підсумком цього стануть проблеми в емоційному плані, денна сонливість, хронічна втома і йдуть слідом глобальні порушення в роботі внутрішніх органів.

Чому розвивається ігрова залежність від комп’ютерних ігор

Ігроманія в її класичному розумінні є одним з видів психічного розладу, який відноситься до залежностей. Психологи відносять будь-який вид азартних ігор до якогось наркотику. Ігрова залежність має кілька видів:

 • комп’ютерна;
 • інтернет-залежність;
 • від ігрових розважальних автоматів.

Велику роль у формуванні в людини ігрової залежності має і психологічна сторона. Особливо якщо в ігри вбудовується якась фінансова зацікавленість. Так чому люди втягуються в даний вид залежності? За твердженнями психологів щоб повністю задовольнити свої життєві потреби, особистості необхідно відчувати задоволення.

Гра цілком вкладається в поняття «задоволення», часто стаючи єдиним доступним і простим способом отримати його. У деяких людей потреба відчувати задоволення і відчувати азарт дуже розвинена. Саме такі особистості і потрапляють в групу ризику. До основних причин розвитку даної залежності і поштовхом до початку азартних ігор стають такі чинники:

 1. Незадоволеність сексуального плану.
 2. Безрадісне і одноманітне існування.
 3. Невміння знайти джерело розслаблення в звичайному житті.
 4. Вікова незрілість і схильність до різного роду впливів. Більшу частину ігрових залежних складають підлітки.

До чого призводить дана патологія

Залежність від азартних комп’ютерних ігор не тільки губить соціальну сторону життя людини. Проблеми в навчанні, конфлікти з батьками, втрата грошей і роботи є лише малою часткою всіх проблем, які йдуть разом з ігровим пристрастю. Дана залежність негативним чином позначається і на фізичному і психологічному здоров’ї людини.

У особистості, постійно зайнята процесом гри, страждає:

 • нічний відпочинок;
 • заняття спортом;
 • спілкування і захоплення;
 • повноцінне харчування;
 • хороший відпочинок, що включає щоденні прогулянки.
За темою:  Отруєння Феназепамом: наслідки

Всі подібні речі, що становлять основу здорового та повноцінного життя, відсутні. Та вони і не потрібні вже залежному від ігор, який щиро вважає, що все, що не стосується улюблених онлайн-проходжень, відноситься до простої втрати часу.

Погіршення зору, проблеми зі спиною, слабкість м’язового корсету – далеко не єдині наслідки, які можуть загрожувати залежному. Вже відомі численні і дуже сумні історії, як люди вмирали після багатогодинного сидіння за комп’ютером при проходженні чергових ігрових рівнів.

Особливо сильно страждає психічна система запеклого гравця. Залежний від інтернет-ігор стає агресивним і неадекватним істотою. Такій людині з часом вже стає важко розрізняти віртуальний світ від реального. Він все більше занурюється в ігрове задзеркалля.

Психологами встановлено, що залежний ігроман з часом починає агресивно сприймати реальний світ. Навколишня дійсність викликає у нього масу негативних асоціацій.

Це відбувається внаслідок того, що лише у віртуальному світі людина може повною мірою насолодитися собою, як супергероєм, сильним і могутнім, якому все підвладне. Розуміючи, що в житті він позбавлений таких можливостей, особистість впадає в шал і поступово приходить до висновку, що справжнє життя вже не потрібна взагалі. Що чекає на людину в такому випадку?

 • погіршення соціального статусу;
 • розпад сім’ї і втрата близьких друзів;
 • серйозні проблеми на роботі аж до звільнення;
 • зниження рівня сприйняття себе як повноцінну особистість;
 • великі фінансові втрати, якщо мова йде про азартних іграх.

Як позбутися від комп’ютерної залежності

Головна причина цього роду залежності – це емоційна складова. Основна особливість впливу на організм будь-якого наркотичного засобу – це отримання особистістю стала вже необхідної емоційної підживлення. Залежність від ігор відноситься до психологічних. Тому і вибір дій по боротьбі з патологією походить з роду психологічних впливів.

За темою:  Список шкідливих звичок людини

Якщо існує впевненість, що близька людина страждає від цієї пристрасті, слід відшукати можливість допомогти йому справитися із згубною звичкою своїми силами. При цьому необхідно строго слідувати цим порадам, отриманих від колишніх гравців, які зуміли побороти у себе подібну пристрасть:

 1. Позбавите ігромана доступу до фінансових коштів.
 2. Підключіть до боротьби за людину всіх родичів, знайомих і друзів.
 3. Прикладіть всі зусилля, щоб залежний визнав у себе наявність проблеми.
 4. Необхідно підвести ігромана до такої ситуації, щоб він глянув на власне захоплення під іншим кутом і змінив уявлення про гру.
 5. Забезпечте залежного здоровою альтернативою втраченому захопленню. Підібрати підходящу заміну допоможуть рідні й друзі, які добре знають людину.
 6. Навчіть ігромана інших способів звільнення від емоційної напруги. Це може бути методики релаксації, спорт, психологічні способи власного заохочення.
 7. Спільними зусиллями розробіть грамотне і повноцінне меню залежного і слідкуйте за режимом харчування.

Велика роль у реабілітації залежної від комп’ютерних ігор відводиться повернення втраченої соціалізації. Необхідно докласти багато зусиль, щоб зацікавити ігромана чимось більш конструктивним і корисним. Враховуйте, що нові захоплення повинні бути далекими від комп’ютера і різних ігор іншого роду.

Допомога рідних

Головну роль в поверненні залежного від комп’ютерних ігор в реальне життя відводиться рідним і близьким ігромана. Доведено, що самостійно середньостатистична людина з низькими показниками волі і рішучості не здатний вийти з ілюзорного ігрового світу. У цьому випадку необхідна наявність владної особистості, здатної утримувати ігромана жорстких, встановлених рамках.

Відслідковувати життя, звички і заняття залежного слід до тих пір, поки не з’явиться впевненість, що людина позбувся від згубної пристрасті. А до тих пір игроману життєво необхідно безпосередню участь в його житті близьких і рідних людей.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00557 sec