Картинки з написами проти куріння

Дані різноманітних медичних досліджень і соціологічних опитувань шокують своїми результатами. Щорічно в світі збільшується відсоток школярів, для яких куріння стає звичною справою. Підліткове захоплення цигарками – лихо планетарного масштабу, з яким необхідно боротися всіма наявними методами.

Одним з найбільш доступних і ефективних способів пропаганди здорового способу життя в шкільному середовищі вважаються яскраві картинки про шкоду куріння для школярів. Звичайно, якщо вони грамотно продумані з психологічної точки зору.

Чому школярі курять

Практично кожен третій сучасний підліток вже знайомий з сигаретою і більшість з них курять постійно. В силу юного віку і властивого легковажності, школярі рідко замислюються про наслідки, незважаючи на загрозливі малюнки картинки: куріння вбиває, «прикрашають» кожну сигаретну пачку.

Чому ці попередження не мають очікуваного належного ефекту? Вся справа в психології. Підлітковий вік славиться своїм нещадним максималізмом. Взявши в руки пачку з сигаретами, юний людина вже не може відступити назад – в цьому віці «втеча» загрожує глузуванням однолітків.

Також, на думку дитячих психологів, до причин раннього знайомства з сигаретами відносяться і такі фактори:

Сигарета як «заборонений плід». Про що мріє кожен підліток? Щоб швидше стати самостійним і шанованою людиною. Сигарета в уявленні школяра – атрибут дорослого самодостатньою життя.

Якщо підліток постійно зіштовхується з пропагандою про шкоду куріння, сигаретна пачка стає особливо бажаним доповненням до «дорослості, самостійності і крутості».

Авторитет. Курить як дорослий школяр мимоволі набуває авторитет серед своїх приятелів. Підліток як би переступає якусь межу, яка для багатьох однолітків стає ще недоступною (діти бояться невдоволення і сварки батьків).

Вплив культури. На школярів (з-за неврівноваженою, ще молодий психічної системи) легко можна вплинути. Підлітки, намагаючись наслідувати героїв улюблених фільмів (а практично всі герої бойовиків просто обожнюють красиво затягуватися в кадрі), беруться за сигаретну пачку. На щастя, знімаючи нові фільми, сучасні режисери уникають кадрів з відвертою демонстрацією процесу куріння.

Вплив сім’ї. За спостереженнями дитячих психологів, витоки раннього шкільного куріння часто йдуть у сім’ю. Якщо вдома хтось із батьків входить в число курців – висока ймовірність того, що дитина і сам раніше часу спробує подиміти. Це доведена закономірність.

Спочатку захоплення цигарками підлітків носить короткочасний і епізодичний характер. Згубний вплив нікотину поки непомітно для дитячого організму, але залежність в цьому віці формується дуже швидко. Самостійно оцінити всю безповоротність ситуації в юному періоді розвитку ще неможливо.

До чого призводить згубне захоплення

Про те, до яких наслідків призводить легковажне пристрасть до сигарет необхідно пояснювати дітям з раннього віку. Показувати підростаючому поколінню малюнки проти куріння і розповідати про хвороби в ігровій формі, доступній для дитячого розуміння.

За статистикою більшість людей, які почали палити в юному віці, несуть цю залежність через усе життя. Нікотин повільно вбиває організм, провокуючи розвиток небезпечних захворювань.

Все патології яскраво дають про себе знати в більш старшому віці. А палять підлітки ще в школі, стикаються з наступними проблемами:

 1. Погіршення пам’яті. Діти, знайомі з курінням, не можуть запам’ятати навіть елементарну шкільну програму – страждає організм не в змозі засвоїти великий обсяг інформації.
 2. Падає зір. Куріння негативно позначається на функціональності зорового апарату. За статистикою, люди, які почали палити в молодому віці, частіше страждають від розвитку глаукоми, підвищення внутрішньоочного тиску.
 3. Слабшає фізичний розвиток. Курці славляться немічний статурою і слабкими м’язами. М’язистих красенів, на жаль, з курців зробити не вдасться.
 4. Страждає нервова система. У підлітків-курців особливо помітно швидке поява стомлюваності і дратівливості. У них падає здатність логічно мислити.
 5. Проблеми з щитовидкою. Нікотин запускає руйнівні процеси в щитовидній залозі, чим провокує проблеми з серцем. У таких людей відзначаються напади агресивності, поганий сон. Відбувається глобальне порушення обміну речовин.
 6. Поява вугрової висипки. На стан шкірного покриву також впливає нікотин. Канцерогенні смоли і токсичні речовини провокують розвиток акне. У підлітків-курців вугрі «красуються» на всій поверхні шкіри обличчя і з ними дуже важко впоратися.

Про подібні результати наслідки раннього куріння треба не тільки розповідати, але й показувати наочно, представляючи картинки про шкоду куріння для підлітків. І робити це якомога раніше.

За статистикою смертність спостерігається в групі людей, що пристрастилися до сигарет в юному віці, в 5 разів вище, ніж у тій, де з курінням познайомилися у віці 25-30 років.

Як діють малюнки про шкоду нікотину

За спостереженням дитячих психологів картинки проти куріння з написами – один з найбільш ефективних методів переконання підростаючого покоління. З психологічної точки зору, така агітація несе накопичувальний ефект, іноді не моментальний, а відкладений, але досить результативний.

Грамотно розроблена концепція візуального плану створює чітке уявлення у школярів про згубний вплив паління. На думку дитячих психологів, такі картинки повинні демонструвати порівняльні особливості внутрішніх органів курця і здорової людини. Чому?

 1. Натуралістичність фотографій шокує вразливих підлітків і формує стійку неприязнь до першоджерела майбутніх проблем.
 2. Яскрава порівняльна характеристика хворого і здорового органу з часом формує у підлітків асоціація до куріння, як до причини руйнування внутрішніх органів.

Сильний вплив чинять зображення, говорять про негативний вплив нікотину на маленьку дитину. Особливо чіпляють такі малюнки курців батьків, формуючи у них думка про те, що батько-курець власними руками знищує свою кровинушку.

Подібна агітація часом настільки реалістична і провокаційною, що викликає хвилю громадського обурення. Але тим не менш, вона ефективно спрацьовує.

Образи, які «відкладає» в підсвідомість антитютюнова наочна агітація, формуються на базі відрази і неприязні. І така пропаганда діє навіть на хронічного курця. Вона здатна «вистрілити» в один момент і примусити людину забути про сигарети.

Що краще використовувати в школі

Агітаційні зображення не обов’язково повинні бути натуралістичними і провокувати відчуття тривоги і страху. Вони можуть впливати і більш м’яко: бути повчальними, іронічними і навіть більшим почуттям гумору. Прикольні малюнки проти куріння для школи, на думку психологів, є одними з найбільш підходящих.

Гумористична наочна агітація у відповідності зі шкільною атмосферою, ненав’язливо формує у підлітків головну ідею – відмова від куріння. Причому, робить це в позитивній формі.

Які зображення вважаються підходящими

Грамотно підібрані агітаційні картинки сприймаються школярами однозначно, такий ефект може мати як миттєвий результат, так і відкладений. Відкладений, за твердженням психологів, вважається більш якісним, адже спонтанність дій і бажань далеко не завжди стає довготривалою.

А ось, якщо думка дозріває без моментальної акцентуализации, ефект від розвиненого бажання набагато вище. Які ж картинки рекомендують використовувати дитячі психологи?

 1. Руйнування внутрішніх органів. Одна з найпопулярніших тем зображень, формують огиду до куріння у школярів – легкі і внутрішні органи курця. Натуралістично шокуючі, такі зображення надовго залишаються в пам’яті, формуючи відраза до нікотину на тлі асоціативних спогадів.
 2. Порівняння легенів курця і здорової людини. Щоправда, будь-яка людина, яка має освіту в галузі медицини і присутній на розтинах, поставиться до подібної агітації зі скептицизмом. Адже ідеально чистих легенів немає ні у кого, особливо у жителів великих міст.
 3. Зображення дітей, які страждають від куріння батьків. Така агітаційна реклама дуже результативна і ефективна, але використовувати дитячі образи в цьому ключі слід з обережністю. Особливо для агітації школярів, дуже велика ймовірність «перегнути палицю» і викликати неприязнь дітей до власних батьків. Такі плакати більше підходять для вивчення дорослим.

Дуже важливо почати пропаганду здорового способу життя та шкоди куріння ще з малих років дитини. Спочатку в ігровій та розважальній формі, поступово формуючи у маленької людини стійку відразу до цигарок. Батькам і вихователям/педагогам необхідно докласти максимум зусиль і пояснити їм це до того моменту, коли підлітку протягнуть першу сигарету і не покличуть «курнути за рогом».

MAXCACHE: 0.38MB/0.00111 sec