Атомайзери для електронних сигарет: що це таке

Електронна сигарета – один із способів зробити процес насичення організму нікотином менш шкідливим. Популярність і різноманітність даного виду виробів призвело до появи певного сленгу і термінів. Будь-який новачок, стикаючись з цим предметом, буквально сходить з розуму, намагаючись розібратися у відмінностях «атома» від «кліру» або «мехмода» від «боксу». Давайте розглянемо, що таке атомайзер в електронній сигареті і його призначення.

Конструкція вейпа

Атомайзер що це таке, це питання задає кожен новачок перед покупкою електронного пристрою. Перед тим як розглянути цей елемент конструкції, потрібно приділити увагу самого приладу. Конструкція електронної сигарети досить проста. Вона складається з двох окремих елементів:

  • атомайзер;
  • батарейний блок.

Існує кілька варіантів батарейного блоку. Вони можуть являти собою як монолітне пристрій, так і розбірну конструкцію. Крім цього, існують батарейні блоки з можливістю заміни акумулятора і без. В найдешевших моделях на батарейному блоці розташовується лише одна кнопка Fire. У більш просунутих моделях, блок оснащується різним функціоналом і дисплеєм.

Атоймайзеры також бувають декількох типів. Ця частина конструкції містить у собі резервуар для рідини і нагрівальний елемент, який вейперы іменують випарником. Деякі моделі приладів, дозволяють доповнити конструкцію таким аксесуаром, як мундштук.

Існують як розбірні, так і нерозбірні моделі. Крім цього, пристрій відрізняється манерою розташування нагрівального елемента. Він може бути розташований ближче до мундштука пристрою, або в самому низу. Великою популярністю користуються моделі атомайзери, де випарник встановлюється ближче до низу, так як подібне технічне рішення значно заощаджує витрати рідини.

Трохи історії

З моменту своєї появи на ринку електронні сигарети, постійно видозмінюються і модифікуються. Атомайзери для електронних сигарет також зазнавали змін. У свій час користувалися популярністю cartomizers, пристрої, куди встановлювався готовий картридж з рідиною.

Танкомайзер, один з варіантів виконання картомайзера, де головна відмінність полягає в способі подачі рідини на випарник.

Однак, ці два види пристроїв вже не використовуються в сучасних сигаретах. На сьогоднішній день популярністю користуються лише три варіанта приладу:

  • допустимий атомайзер (ОА, атом, RTA);
  • клиромайзер (Клір);
  • дріп атомайзер (Дріп-тип, дрипка, RDA).

Сам термін «атоймазер» став узагальненням для всіх перерахованих вище видів виробу.

Кліромайзери

На просторах інтернету не раз піднімалася тема, ніж атомайзер відрізняється від клиромайзера. Для того щоб не вдаватися в технічні нетрі, спробуємо розглянути лише загальні поняття.

Клиромайзер — один з підвидів атомайзери, що працює на змінному випарнику. Перші «клиры» виготовлялися з прозорого матеріалу, для того щоб користувач міг контролювати витрату заправної рідини. Також прозорі стінки з кольорового пластику цього елемента конструкції додавали стилю самого пристрою.

Сьогодні «клирами» називають всі моделі цього пристрою, де випарник вважається витратним матеріалом. Він складається з нагрівального елемента і гнота, по якому надходить рідина.

Коли ці частини пристрою виробляють свій ресурс, клиромайзер повністю замінюється.

Такий варіант конструкції найкраще підходить для новачків в вейпенге. Їх досить легко заправляти рідиною і відсутня необхідність самому лізти в начинку пристрою. Витратні матеріали доступні для покупки в кожному магазині, що займається продажем електронних сигарет.

Дуже важливо, що у клиромайзеров є певні обмеження по потужності. Цей тип пристрою не здатний переробити потужність, що перевищує сто Ват. Для новачків потужності більш ніж достатньо, а ось професіоналам доводиться переходити на використання дрипок.

Сучасні моделі клиромайзеров оснащуються спеціальною функцією регулювання обдування повітрям. Так у користувача з’являється можливість налаштовувати силу затяжки. Сила затяжки може бути тугий як у сигарети або більш легкої як у кальяну.

Допустимі атомайзери

Іноді, цей пристрій називають танком, так як повна назва цієї моделі конструкції звучить на англійській як — Rebuildable Tank Atomizer (скор. RTA). Візуальних відмінностей від «кліру» новачок навряд чи помітить. Єдина відмінність полягає в тому, що пристрій не передбачає варіант установки готових випарників.

Користувачеві обслуговуваного «атома» необхідно самостійно займатися виготовленням спіралі з спеціальних дротів і встановлювати гніт з японської вати або бамбуковою нитки. Для сучасних варіантів виробів випускаються готові спіралі(коилы), де користувачеві потрібно самостійно лише встановити гніт. Використання цього пристрою набагато складніше, ніж клиромайзера.

Для новачків, швидше за все, буде характерний питання, в чому перевага такої моделі? Головна перевага полягає в тому, що витратні матеріали коштують у кілька разів дешевше, ніж «клиромайзер». Крім того, купивши моток дроту і упаковку вати, ви купуєте матеріали, яких вистачить на кілька місяців.

Крім цього, користувач отримує повний контроль над якістю намотування спіралі. Існує більше десятка різних способів і варіацій використовуваних матеріалів. Однак, щоб впоратися з намотуванням спіралі, потрібно чимало часу і нервів.
Сила затягування в подібній моделі також регулюється, як і в клиромайзере.

Дрипка

Давайте розглянемо, чим дрипка відрізняється від атомайзери. Дрипка – це скорочення від повного англійської назви Rebuildable Dripping Atomizer. Характерна особливість цього пристрою, це відсутність резервуара для зберігання рідини. Дев’яносто відсотків внутрішнього простору займається спіраллю і гнітом. Існує кілька варіантів дрипов, що розрізняються за кількістю спіралей. Подібна конструкція дозволяє користувачу отримати величезну кількість пара, здійснюючи легку кальянну затяжку.

В дану модель атомайзери рідина заливається безпосередньо на гніт. Існують моделі з невеликими «ваннами». Подібні моделі досить важкі у використанні на вулицях, так як однієї заправки вистачає всього на пару десятків затяжок. Тому користувачам таких моделей, доводиться постійно носити заправку з собою.

Володарі дрипок, повинні не забувати і потужності своїх батарей. У комплекті з дрипками зазвичай використовуються батарейні блоки підвищених потужностей. Тільки володіючи потужним виробом можна розкрити весь потенціал дрипки і добитися густих хмар, що видихається пара.

Що вибрати

Багатьох новачків мучить питання, який найкращий атомайзер для електронної сигарети. Відповісти досить складно, так як потрібно враховувати потужність батарейного блоку та інші нюанси. Ідеальний «атом» — це той, який буде використовуватися без конекторів і перехідників, і не буде вимагати від користувача постійного підвищення потужності.

Якщо ви роздумуєте про придбання електронної сигарети, почати знайомство найкраще з клиромайзера. Цього пристрою цілком достатньо для новачка. Набралася досвіду у використанні е-сигарети, і відчувши «смак», можна говорити про перехід на більш складні конструкції.

З часом, можна перейти на використання дрипки, щоб відчути на собі, що таке справжні хмари пари. А для зниження фінансових витрат на придбання витратних матеріалів, можна використовувати обслуговуються моделі атомайзери.

За темою:  Як заправити електронну сигарету рідиною: відео