Чи можна кинути палити за допомогою електронної сигарети: відгуки

Виробники новомодних електронних сигарет стверджують, що з допомогою цього курильного девайса можна легко відмовитися від своєї основної звички – тютюнопаління. До речі, і сам творець ЕС Хон Лик, китайський фармацевт, був упевнений, що його дітище допомагає розлучитися з табакозависимостью.

Але, чому тоді кількість курців не зменшується? Чи можна кинути палити з електронною сигаретою чи це просто вигадка, спрямована на залучення споживачів? А, може підходити до ширяння слід по-особливому і тільки тоді смертельне пристрасть дійсно піде?

Трохи про звичкою

Головним винуватцем залежності від тютюнопаління стає нікотин. Хоч він і не належить до числа заборонених препаратів, але є психотропних і наркотичних з’єднанням.

За ступенем залежності нікотин займає третю позицію, за рівнем шкоди, що заподіюється організму курця – дев’яту.

Тому боротьба з таким з’єднанням, яке займає такі високі рейтинги за шкідливістю, стає непростим заняттям. Особливо, враховуючи наявність сильного психологічного і фізичного звикання.

Біохімія нікотинової добавки

Це з’єднання провокує потужний викид двох гормонів, найважливіших нейромедіаторів: норадреналіну і адреналіну. Саме вони викликають у користувача сигарет:

 1. Нетривалий легке збудження, що супроводжується деяким посиленням функцій організму.
 2. Стан розслаблення і приємної ейфорії. Приходячи на зміну збудженості, вони зупиняють стан тривожності, стресу.

Нікотин також володіє седативним ефектом, що допомагає знизити рівень абстинентного синдрому у курця. І створює замкнуте коло, вирватися з якого не так просто. Звичайно, відчуття, які несе нікотинова добавка, набагато слабкіше в порівнянні з іншими наркотичними засобами. Але про його безпеку говорити не варто, враховуючи ступінь і швидкість розвитку звички.

Встановлено, що після першої проби сигарети людина одержує стійку залежність у 80% випадках.

Саме розглядаючи ефект тютюнозалежності, можна зрозуміти, допомагає електронна сигарета кинути палити, відгуки про яку також різноманітні, як і сам пристрій. Загальна статистика говорить лише про 30% випадків, коли курець дійсно розлучався з шкідливою звичкою. Але чому цей девайс не працює в інших випадках?

Психологія – основа поведінкових реакцій

У психологів є один термін – «курильних поведінка». Залежність від сигарет формує сама людина, спираючись на індивідуальний підхід до даного заняття. Визначається шість категорій поведінкових нюансів курців. Вони наступні:

 1. Стимулювання. Людина курить, щиро вірячи в те, що сигарета знімає втому, бадьорить. Тим самим користувач посилює у себе психологічну залежність.
 2. Розвага. В даному випадку куріння більше схоже на гру. Для споживача важливий сам процес куріння, наявність певних правил, аксесуарів: красиві попільнички, запальнички, відповідна обстановка. Такі люди навіть сигарети підбирають під колір шпалер або меблів.
 3. Асоціація. Така людина курить, використовуючи асоціативні установки. Тобто для нього куріння – це джерело відпочинку, невід’ємна і важлива частина комфорту.
 4. Допомога. У цьому випадку куріння пов’язане з якимись першопричинами, які стають основою звички. Сигарета допомагає позбутися стресу, зняти емоційний дискомфорт. Користувач закурює для подолання боязкості або страху.
 5. Тяга. Куріння зароджується на тлі найсильнішої фізіологічної звички і безпосередньо пов’язано з попаданням нікотину всередину організму. Таке бажання надзвичайно сильне і практично неконтрольований.
 6. Автоматичне. Тут використання сигарет виявляється набагато сильніше людської натури і повністю підпорядковує собі особистість. Курець закурює вже на автоматі і навіть не помічає самого процесу куріння.

Знаючи свої особливості пристрасті до сигарети, можна зрозуміти, що саме формує залежність. І скористатися цими знаннями при переході на електронний курильний девайс в цілях повного забуття смертоносної звички.

Електронна сигарета – помічник чи ні

До складу курильних сумішей, що використовуються в ЕС, входить той же нікотин. Єдина різниця в процесі його надходження в організм. Якщо при класичному курінні нікотинова добавка проникає у внутрішні системи з допомогою тління тютюнового диму, несучи з собою багато канцерогенів, то суть ширяння відрізняється.

Електронна сигарета являє собою якусь подобу інгалятора. Нікотин насичує організм, потрапляючи туди через слизову дихальних шляхів, але в більш чистому вигляді. До речі, залежність при цьому нікуди не дівається.

Фізична залежність

Але варто зауважити, що процес насичення організмом нікотину в разі ЕС відбувається гірше із-за відсутності в суміші для курильних гаджетів додаткових інгредієнтів, що допомагають засвоюватися нікотинової добавці. Правда, виникає інша небезпека – збільшення числа затяжок, яке компенсує і зрівнює процес насичення нікотином. Тобто, фізична залежність залишається.

Психологічна залежність

На жаль, електронні сигарети не знищують і другий аспект звички палити – психологічний. Самі виробники гордо заявляють, що ширяння максимально наближене до куріння. А значить і перешкод для розвитку психологічної залежності також не існує.

Говорячи про те, чи можна кинути палити за допомогою електронної сигарети, відгуки варто дізнатися більш докладно. А особливо ті, які засвідчують і підтверджують такий ефект. Хоча найчастіше парильщик сам відмовляється від ЕС і повертається до звичайного куріння. Просто в цьому випадку їм була неправильно підібрана методика розставання з класичними сигаретами.

Як правильно кинути палити з ЕС

Існує кілька методик, розроблених досвідченими парильщиками, допомагають розлучитися з сигаретами. Тут важливий перший місяць використання електронного курильного девайса. Грамотний підхід допоможе повністю піти від куріння і забути про існування тютюнового світу. Ми хочемо познайомити вас з одним методом, який вважається самим надійним і дієвим.

Але спочатку варто засвоїти одне важливе правило – курильний гаджет був створений не для допомоги розставання з сигаретами, а лише для того, щоб зробити процес куріння більш безпечним для здоров’я. Але, спираючись на існуючу можливість швидко забути про куріння, ЕС звели у розряд засобів, що допомагають позбутися такої звички.

Ефективна методика

Щоб у процесі розставання з курінням допомогли електронні сигарети, відгуки курців пропонують використовувати саме цей спосіб. На їхню думку, дана методика є найбільш результативною. Складається вона з трьох етапів.

Ступінь 1: «розгойдування»

Триває «розгойдування» близько 1-2 тижнів. Поставтеся до цього етапу, як до одного з найважливіших, адже саме в цей час доведеться подолати психологічну залежність. Курцеві потрібно докласти власні зусилля і кожен раз, коли виникає бажання покурити звичайні сигарети, потрібно зупинятися і згадувати про існування електронних.

На першій ступені використовувати класичне паління дозволяється, але не більш 1-2 штуки на добу.

Також слід враховувати ще одне важливе правило – не використовувати протягом цього часу рідини з нульовим вмістом нікотину. Слід використовувати заміси, в яких концентрація нікотинових добавок ідентична того обсягу, який був до звичних сигаретах. Головна мета цього етапу – повністю звикнути до електронного курительному девайсу.

Ступінь 2: «відмова»

Тривалість цього етапу вже злегка збільшується і становить вона близько 30-35 діб. На цій щаблі слід домогтися повного забуття звичайних сигарет. Необхідно посіяти в собі установку, що класичне куріння вже не потрібно і палити не хочеться.

Спочатку парильника буде приходити відчуття якоїсь браку, відіграє відсутність звичної попільнички, процесу струшування тютюну, гасіння недопалка. Але з такими проявами досить легко впоратися. На другому ступені важливим моментом стає факт, що кидати зараз користуватися електронною сигаретою не можна. Її використання повинно продовжуватися.

Ступінь 3: «кидання»

Ця сходинка триває близько місяця. І це самий довгоочікуваний час, коли відбувається відмова не тільки від звичного класичного куріння, але і від використання електронної сигарети. Протягом попередніх місяців курця вже повинна покинути психологічна залежність і фізична пристрасть.

На цій сходинки боротьби з курінням вже слід потихеньку знижувати концентрацію нікотину в складі суміші і поступово переходити на заміси безнікотинові. Але прибирати нікотинову добавку краще за певними правилами:

 • спочатку використовувати суміші з концентрацією нікотину 12 мг;
 • знизити рівень нікотинової добавки до 9 мг;
 • потім перейти на концентрацію в 6 мг;
 • потім використовувати прогрівання суміші в 3 мг;
 • і вже потім можна користуватися безнікотиновими замесами (кращим вибором стануть фруктові суміші).

Деяким курцям здасться, що ця методика дуже затягнута. Але, на думку більшості людей, саме цей спосіб є оптимальним і ефективним в процесі кидання класичного куріння. Людина, суворо дотримуючись даної інструкції, перемагає у себе як психологічну, так і фізичну залежність.

Ну а продовжувати далі безнікотіновое ширяння або забути про електронні сигаретах – справа особиста. Звичайно, в ідеалі варто повністю розлучитися зі всіма курильними девайсами і перейти на здорове життя, не обтяжену сигаретами як класичними, так і електронними.

За темою:  Відгуки лікарів про електронній сигареті

MAXCACHE: 0.38MB/0.00801 sec