Чи можна парити аптечний гліцерин

Електронні сигарети зараз переживають справжній бум. Новомодний гаджет стрімко набирає популярність, особливо на тлі загальних заборон на куріння в громадських місцях. Передумову для зростаючої популярності грає і значна фінансова економія вейпинга порівняно з класичним курінням.

Але є деякі моменти в мистецтві польоту, які можуть зіграти з новачками небезпечну для здоров’я жарт. У рідині для електронних сигарет міститься гліцеринова добавка. А картриджі мають звичку закінчуватися. Чи можна парити аптечний гліцерин, який коштує копійки і продається в будь-якому фармацевтичному пункті? Давайте, поговоримо про деякі хитрощі вейперства.

Електронна сигарета – безпечна альтернатива або шкідливий пристосування?

Батьківщиною незвичайного курильного гаджета є Гонконг. Вже через кілька років новомодне захоплення поширилося по всьому світу. У Росії мода на вейперство прийшла не так давно, але вже встигла капітально зайняти нішу тютюнової промисловості.

Але не варто поспішати підраховувати майбутню вигоду і переходити з звичних сигарет на електронні. Перш за все, варто дізнатися, що вживає вейпер в процесі польоту. З чого складається жижа, використовувана в гаджеті?

 1. Нікотин. Алкалоїд рослинного походження, що виділяється з листя тютюну. Він широко використовується при виготовленні тютюнових виробів і входить до складу рідини для вейпа.
 2. Гліцерин. Безбарвне і солодкувате речовина, розчинна у воді. Гліцерин активно використовується в харчовій і косметичній промисловості і є одним з найбезпечніших складових рідини. Але справжнє дію на організм цього з’єднання при використанні електронних сигарет до кінця не вивчено. Куріння гліцерину (вірніше, його використання в рідині для вейпинга) покращує і пом’якшує її складу, роблячи більш приємним при ширянні.
 3. Пропіленгліколь. Харчова добавка, що грає роль розчинника в рідині для вейперства. Завдяки пропиленгликолю нікотину простіше проникати в органи дихальної системи і надавати очікуваний ефект.
За темою:  Кращі смаки рідин для електронних сигарет

Деякі ці речовини (крім нікотину) в мікроскопічних дозах знаходяться і в класичних сигаретах. Серед медиків, так і просто досвідчених, грамотних людей особливе занепокоєння викликає вдихання парів гліцерину використання в рідоти гліцерину.

«Гліцеринова» історія

Гліцерин – багатоатомний спирт, відноситься до розряду найпростіших. Він успішно і давно використовується в численних галузях промисловості.

У стандартних рідинах для ширяння фабричного виробництва застосовується овочевий (спеціальний) гліцерин. Він пом’якшує смак рідині, надаючи їй солодкуватий присмак.

Шкідливий гліцерин у складі рідоти

За результатами медичних досліджень фахівцями було встановлено, що шкода гліцерину в електронних сигаретах присутній. З вигляду нешкідливий продукт має руйнівним впливом на організм вейпера. До основної небезпеки для здоров’я курця лікарі віднесли наступні якості гліцерину:

Сушіння. Гліцеринове речовина активізує в організмі механізми гідратації (процес, при якому іони води активно приєднуються до будь-якого супутнього речовині). Щоб зрозуміти, чим шкідливий гліцерин в електронних сигаретах, вивчіть наступні симптоми, які виникають у завзятого любителя електронних сигарет:

 • першіння горла;
 • сухість носоглотки;
 • зневоднення шкірного покриву;
 • відчуття комку в горловий порожнини.

Особливо небезпечна гліцеринова добавка курцям, які страждають проблемами з нирками. У них вейперство здатне спровокувати напад хвороби.

Шкоду для судин. За результатами медичних досліджень встановлено, що цей багатоатомний спирт негативно впливає на здоров’я, тонус судин, погіршує процеси кровотворення і кровообігу.

Найважливішим моментом стає факт, що визначити допустиме безпечну дозу гліцерину для людини не представляється можливим. Все дуже індивідуально і залежить від вихідного стану організму.

Утворення акролеїну. Акролеїн – це альдегід акрилової кислоти. Встановлено, що при нагріванні гліцерин (особливо розбавлений водою) починає продукувати це речовина у великій кількості.

Акриловий альдегід є токсичним канцерогеном. Це хімічна сполука має сильний подразнюючу дію на слизові дихальних шляхів і очних оболонок.

За темою:  Куріння електронних сигарет в поїзді: можна?

Токсичність. При роботі електронної сигарети жижа в ній розігрівається до високих температур. Вже при +350⁰ З гліцерином утворює токсичні, канцерогенні пари. Вони хоч і володіють приємним солодким присмаком, але володіють руйнівною дією на легені.

Можна використовувати добавку іншого виду?

Після відкриття гліцеринової формули більш ніж за два з половиною століття хіміками були проведені тисячі експериментів. Підсумком пошуків вчених стало чітке розмежування речовини на наступні види. Гліцерин підрозділяється на:

 1. Харчовий.
 2. Аптечний.
 3. Технічний.
 4. Спеціальний.

Який потрібен гліцерин для електронних сигарет, було вже озвучено вище. У рідині для ЕС використовується овочевий гліцерин спеціального типу. Харчової частенько ховається під абревіатурою Е422. Виготовляють його тільки з тваринних олій та жирів натурального походження.

Головною відмінністю гліцерину харчового від аптечного/технічного є високий вміст гліцерину у Е422 (практично 98-99%).

Застосування гліцерину добавки іншого типу

Чи можна парити гліцерин, не використовується при створенні фабричних сумішей для ширяння? Фахівцями встановлено, що застосування гліцерину добавки, не призначеної для цих цілей, призводить до появи таких негативних наслідків:

 • бактеріальні інфекції;
 • сильні алергічні реакції;
 • ослаблення нюхових рецепторів;
 • подразнення верхніх дихальних шляхів;
 • проблеми з боку вегетативної системи;
 • зниження чутливості рецепторів смаку;
 • порушення в роботі сечовидільної системи.

Виходячи з усього вищезазначеного та враховуючи, що шкода від ширяння рідоти приносить не стільки гліцерин, скільки інші складові рідини: нікотин і пропіленгліколь, можна сказати наступне: «Використання аптечного або харчового гліцерину при самозамесе допустимо, але при обов’язковому додавання дистильованої води. І при наявності знань, що в будь-якому вигляді використання рідини для ширяння небезпечно».

Сказати однозначно, що буде, якщо парити гліцерин аптечного або харчового призначення, використавши його в самозамесе неможливо. До яких наслідків призводить тривале використання невідповідної гліцеринової добавки в рідині для організму на сьогоднішній день не встановлено.

За темою:  Чим можна заправити електронну сигарету якщо немає рідини

Корисна порада

Роздумуючи, чи можна заливати гліцерин в електронну сигарету, враховуйте факт, що навіть самі елітні, відомі бренди електронних сигарет у своїй комплектації (а саме рідини для ширяння) містять однаково небезпечні для здоров’я речовини. І гліцерин в тому числі.

Категорично звучить висновок американської організації FDA. В ході перевірки 20 картриджів для електронних сигарет різних марок було виявлено ряд канцерогенів, небезпечних для людського організму. Фахівці FDA однозначно не рекомендують використовувати ЕС.

Міністерство охорони здоров’я Росії також настійно радить утриматися від зловживання курильного гаджета. Принаймні, до тієї пори, поки не будуть проведені повномасштабні дослідження. А рішення цієї проблеми може зайняти не один рік, вимагаючи багатомільйонних фінансових вкладень.

Заливати чи іншої гліцерин у самозамес? А палити взагалі електронні сигарети? І в тому, і в іншому випадку користі організм не отримає, а от шкода так. Кожен повинен зробити самостійний висновок і вирішити, що важливіше: ширяння або здоров’я. Розумного вибору!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00650 sec