Чи можна парити в громадських місцях

Сучасний світ не вітає куріння, більше того, законодавство відноситься до кращим людям досить суворо і безжально. Закон про заборону куріння цигарок у громадських місцях побачив світ в 2014, а до 2016 рік ознаменувався низкою доповнень до вже встановленим положенням.

У зв’язку з численними нововведеннями у деяких обивателів, які захоплюються використанням курильних девайсів, постало цілком закономірне питання, а чи можна палити електронні сигарети в громадських місцях? Або ширяння також підпадає під антитютюнову статтю?

Суть ширяння

Перш ніж з’ясовувати, чи можна парити в громадських місцях, давайте дізнаємося суть даної дії. Адже цей курильний гаджет ще є новинкою в світі тютюнової індустрії та багато абсолютно не володіють інформацією про функціональність пристрою.

Місцем народження оригінального замінника звичайних сигарет є Китай. Саме в Піднебесній в 2003 році фармацевт Хон Лик представив світу свій винахід – електронну сигарету. З тих пір курильний девайс зазнав безліч змін, набув різного роду дизайн. Але суть ширяння залишилася колишньою.

У процесі використання електронної сигарети людина отримує насолоду від виробленого насиченого і ароматної пари, але не тютюнового диму. ЕС можна назвати своєрідними випарником-інгалятором.

На даний момент, на радість парильникам, асортимент курильних девайсів розрісся до більш ніж 250 різних гаджетів. Серед них є як одноразові пристрої, так і багаторазові, з допомогою яких парильщик може насолоджуватися парою протягом довгого часу, лише змінюючи картриджі з аромадобавками.

Коли парильщик виробляє першу затяжку, на девайсі спрацьовує електронний датчик, активізує нагрівальний елемент. Рідина, що знаходиться в контейнері, надходить до нагрітої спиральке і продукує пар. Зовні ширяння має схожість із звичайним курінням. На відміну від тютюнового диму пар не містить шкідливих канцерогенів і отруйних речовин, тому для оточуючих він абсолютно нешкідливий.

Сучасні курильні гаджети практично всі є автоматичними пристроями, срабатывающими лише при виробництві затяжок. Але на прилавках вейплавок зустрічаються і більш «стародавні» ЕС, включення яких проводиться шляхом натискання спеціальної кнопки.

Заборонено палити електронні сигарети в громадських місцях

Російським Законодавством тютюнопаління в місцях громадського користування, було заборонено ще в 2013. Але чи поширюється дане табу на курильні девайси? Дозволено куріння електронних сигарет у громадських місцях?

За темою:  Кращі рідини для електронних сигарет: ТОП

Перш, давайте згадаємо, про що свідчать головні положення антитютюнового закону. Сама постанова направлена на захист громадян від шкідливого впливу канцерогенного та отруйного тютюнового диму.

Головною метою антитабачної сучасної компанії є скорочення відсотка курців в Росії як активних, так і пасивних. Це дає надію на збільшення здорового населення та зниження росту різних патологій, винуватцями яких стали сигарети.

Щоб закріпити законодавчі антитютюнові позиції, були подані місця, що відносяться до громадських. Отже, паління звичайних сигарет не дозволяється:

 1. Спортивних, медичних, загальноосвітніх, молодіжних та культурно-дозвіллєвих установах.
 2. Санаторіях і будинках відпочинку.
 3. Транспорті будь-якого виду (повітряному, наземному, залізничному, водному).
 4. Зупиночних павільйонах (як всередині, так і на платформах).
 5. Станціях метро, вокзалах (авто-, ж/д і морських).
 6. Готельних житлових приміщеннях.
 7. Ринках, базарах і в магазинах будь-якого типу.
 8. Кафе, бістро, ресторанах і барах. Палити в даних закладах можна лише у відведених для цього місцях.
 9. Приміщеннях місцевих муніципалітетів, соціальних служб, держструктури.
 10. Офісах (на робочому місці).
 11. Під’їздах житлових будинків, ліфтах, колясочних.
 12. Дитячих ігрових майданчиках.
 13. Пляжах, спеціально обладнаних і призначених для купання.
 14. Автозаправних станціях.

Антитютюновий закон не поширюється лише на особисті квартири громадян, особисту власність і тих ділянок, які володіють потужною системою вентиляції. Також законодавство торкнулося і торгівлі тютюну і його похідних.

Відноситься ЕС до тютюновим виробам

Більшість людей збиває з пантелику факт, що існує ряд країн, де діє закон про заборону куріння електронних сигарет. Ви ризикуєте великою сумою, якщо ризикнете використовувати курильний гаджет в:

 • США;
 • Канаді;
 • Бразилії;
 • Австралії.

На ділі, курильний парогенератор не відноситься до тютюнових виробів. Це електронний пристрій. Використовуючи його, можна тільки наслідувати (або імітувати) процесу тютюнопаління, але не палити. Тим більше що в самому гаджеті не застосовується тютюнова крихта, а лише аромажидкости різного змісту.

Електронну сигарету за всіма наявними показниками не можна прирівняти до тютюновим виробам.

Суперечлива інформація

У деяких ЗМІ частенько прослизає інформація, говорить, що користування курильними девайсами також підпадає під заборону. Журналісти оперують все тим же антитютюновим законом. Давайте порівняємо:

ФЗ №15 Про що свідчить Електронна сигарета
стаття 2 забороняється використання в місцях громадського користування тютюнових виробів електронний парогенератор не відноситься до тютюнової продукції
стаття 1 встановлений законопроект спрямований на захист громадян від виробленого курцями дим при курінні у процесі польоту ЕС не продукує тютюновий дим, при її експлуатації проводиться тільки пар, який не має ніякого відношення до диму
стаття 12 перелік місць, де заборонено користуватися звичайними сигаретами при детальному і уважному вивченні цієї постанови термін «електронна сигарета» ніде не фігурує
За темою:  Пропорції самозамеса для електронних сигарет

На підставі всього вищесказаного, можна зробити висновок, що раз курильний парогенератор не згадується в антитютюнових закони і не відноситься до тютюнових виробів, даний девайс можна використовувати в будь-якому громадському місці. Але не все так просто.

«Підводні» камені

Якщо ви вважаєте, що місця, де можна палити електронні сигарети в Росії – це всі суспільні ділянки, потрапили під заборону звичайного тютюнопаління, ви помиляєтеся. Незважаючи на те що використання курильного гаджета не регламентується встановленим законодавством, не забувайте, що ЕС за своїм зовнішнім виглядом максимально точно нагадує звичайну сигарету.

Тому парити можна не скрізь. Адже в тому ж антитютюновий законі прописано і про заборону будь-якої реклами, яка демонструє процеси куріння.

Антитютюновий закон свідчить, що використання предметів і виробів, за своїм дизайном і зовнішнім виглядом нагадують сигарети та інші тютюнові похідні, відносяться до забороненої пропаганді куріння.

Де забороняється використовувати ЕС

Хоча закон, що забороняє курити в громадських місцях, досить жорстко підходить до даних порушень, але про пропаганду куріння там згадується лише побіжно. Тому сам парильщик повинен визначити для себе доцільність використання курильного гаджета в місцях громадського користування. Але щоб не зіткнутися з осудливими поглядами і конфліктами, фахівці радять вейперам не використовувати ЕС в таких місцях, як:

 1. Дитячі майданчики.
 2. Навчальні та дошкільні заклади.
 3. Медичні організації будь-якого типу.
 4. Установи спортивної спрямованості.

Аеропорти. Можна палити електронні сигарети в аеропорту – відповідь тут залежить від виду і розташування «повітряних воріт». Ця заборона діє на всіх великих і міжнародних аеропортах. Використовувати курильні парогенератори там дозволяється лише в строго відведених місцях – вони розташовані при вході в будівлю аеропорту на відстані близько 10-15 метрів.

Спроба насолодитися ароматним димом в самих терміналах відразу викличе зацікавленість співробітників охорони. Дана дія буде розцінено, як правопорушення адміністративного порядку. В цьому випадку порушнику доведеться заплатити нехай невеликий, але штраф (його розміри варіюються в межах 1-3 тисяч рублів).

За темою:  Атомайзери для електронних сигарет: що це таке

Літаки. Якщо ширяння заборонено вже на підході до аеробусу, напрошується однозначний відповідь на питання, чи можна палити електронні сигарети в літаку. Дійсно, переважна більшість авіаперевізників ввели сувору заборону на використання даного девайса в салоні літака.

Щоб уникнути непотрібних неприємностей, при купівлі авіаквитка можна уточнити, чи дозволяється використовувати в літаку ЕС.

Багато парильники, що часто літають рейсами багатьох авіакомпаній, знають, що при користуванні ЕС в салонах китайських і арабських авіаліній, можна нарватися на дуже великий штраф. Але компанії інших авіаперевізників відносяться до ширяння більш лояльно і частенько стюардеси не протестують при вигляді парильника.

Поїзда. А ось в поїздах, особливо далекого прямування на використання курильного електронного девайса ніхто не зробить вам зауваження. Більш того, електронну сигарету можна спокійно придбати у провідників. Парити в поїздах можна навіть не виходячи на платформу на зупинках.

Дана ініціатива була схвалена керівництвом РЖД і підтверджена прес-службою. Пояснили подібну лояльність до парильникам служби Російських Залізниць турботою про пасажирів і прагненням поліпшити комфорт при пересуванні людей на далекі відстані.

Робимо висновки

Так як електронний курильний девайс можна назвати сигаретою лише з дуже великою натяжкою, можна парити в тих місцях, де звичайне куріння заборонено. Однак таку лояльність парильники будуть випробовувати не завжди.

Противники тютюнопаління зараз люто борються за просування та затвердження нового закону (або поправки до вже наявного), який забороняє використовувати курильний парогенератор в місцях громадського користування.

І подібні претензії не позбавлені підстав, більше того, вони мають масу послідовників. І цілком можливо, що вже в найближчому майбутньому буде прийнятий закон, що забороняє в громадських місцях і використання електронної сигарети.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00577 sec