Електронний випарник: користь і шкода

Захоплення цигарками поступово втрачає колишню популярність. Причини прості і всім відомі: онкологія, серйозні проблеми з судинами, в роботі серця і головного мозку. Але невгамовні люди вперто продовжують пошуки безпечної альтернативи класичному куріння.

Всього 15 років тому на ринку тютюнопаління з’явилася новинка – курильний випарник, позиціонується, як безпечний спосіб отримання задоволення. Електронні сигарети, вперше побачили світ у Китаї, моментально отримали популярність і масу шанувальників. Але чи так вже вони безпечні?

Електронний випарник: що це таке

На тлі масових заборон на використання цигарок в громадських місцях, витончений і привабливий курильний гаджет для багатьох став рятівною соломинкою для отримання звичного отримання задоволення від нікотину.

Китайці придумали оригінальний спосіб спалювати нікотинову добавку шляхом кип’ятіння її в розчинниках інертного типу. Електронний випарник для куріння – своєрідний і оригінальний міні-інгалятор.

Таке нововведення значно знижувало шкоду нікотину на організм, який при звичайному курінні надходив в легені шляхом звичайного спалювання. На сьогоднішній момент електронні сигарети (або вейп) позиціонують себе, як здорова і безпечна альтернатива класичному куріння і продуктивний метод позбавлення від нікотинової залежності.

Але так як ВООЗ досі не визнала цей спосіб, як метод боротьби з класичним курінням, про електронні сигаретах варто поговорити з точки зору побутової технології. У медиків є ще багато невирішених питань до подібних пристроїв і безпечними вони їх не вважають.

Принцип роботи гаджета курильного

Пара, що випускається в процесі використання сучасного девайса, являє собою мелкодиспенсерный аерозоль. Це найдрібніші частинки рідини, крапельки, які розбризкує розігріта спіралька, що входить в пристрій електронної сигарети. До складу рідини окрім нікотину входять ще два компоненти:

 1. Гліцерин. Трьохатомний щільний спирт. Ця речовина володіє тягучою структурою і солодким присмаком. Використовується він в ЕС для додання пару більшої щільності і насиченості.
 2. Пропіленгліколь. Дозволена у використанні харчова добавка. Вона являє собою в’язку і напівпрозору рідину, солодкувату, з легким запахом. Пропіленгліколь не є токсичним і виводиться з внутрішніх органів практично повністю. Залишки речовини перетворюються в організмі в досить корисну молочну кислоту.

Електронний випарник: користь і шкода

Різниця між звичайною сигаретою і електронним курильним девайсом величезна – так вважає більшість медиків. Головне, що можна сказати на користь ЕС – це відсутність в парі найнебезпечніших канцерогенів, які у величезній кількості містить тютюновий дим. Найнебезпечніші з них:

 • бензол;
 • ціанід;
 • аміак;
 • миш’як;
 • окис вуглецю.

До достоїнств ЕС фахівці відносять і відсутність в ширянні отруйних канцерогенів. Тоді як при паління звичайних сигарет їх налічують понад 70. Електронні сигарети мають і косметичним ефектом. Вони зберігають у незмінному вигляді колір зубів і шкіру пальців. А від людей не виходить «аромат» тютюну, неприємний і відштовхуючий.

Допомагає ширяння відмовитися від куріння? До плюсів можна віднести і існуючу насправді позитивну процедуру боротьби із згубною курильної звичкою. Якщо раніше курець, бажаючи позбутися від куріння, просто переходив на більш легкі, але не менш небезпечні сигарети, то зараз це процес проходить більш делікатно і м’яко.

Електронна сигарета, дозволяючи створити у курця видимість процесу куріння, знімає психологічну залежність від класичних сигарет.

Пар, що виходить з електронних випарників, за своїм температурного режиму максимально наближений до температурі людського тіла. Ця особливість повністю виключає можливість опіку гортані. Тобто, служить своєрідною профілактикою онкологічних захворювань.

Адже рак у курців розвивається внаслідок регулярної травматизації слизових оболонок гортані та дихальних шляхів. В цьому є ще один важливий плюс електронних сигарет.

Не все так райдужно

Вважається, що обидві добавки (гліцерин і пропіленгліколь) широко і давно використовуються в повсякденному побуті і не відносяться до канцерогенів і токсинів. Також вони успішно застосовуються навіть у харчовій промисловості. Але чи безпечні вони лише відносно.

При нагріванні обидва цих речовини (гліцерин і пропіленгліколь) розкладаються на отруйні складові: формальдегід і акролеїн. При цьому їх доза наближена до максимально допустимої (близько 30 мкг).

Згубні ароматизатори. Але найбільш суперечливою у плані розгляду безпеки польоту стають аромадобавки. В них і полягає основний шкоду електронних випарників. Видів аромажидкостей незліченна безліч (на даний момент світ вейпинга налічує більше 10 000 різновидів).

Найнебезпечніше – це відсутність контролю якості за їх виготовленням. Численні виробники жиж для ширяння зовсім не стурбовані здоров’ям своїх споживачів. Вони випускають рідини абсолютно різні за смаком, кольором і головне – за кількістю різних хімічних складових.

В маслянистих аромадобавках міститься діацетил. Але хоч сліди цього з’єднання можна виявити і в звичних нам горілки, віскі, вершковому маслі, діацетил стає отруйною речовиною, якщо його не вживати в їжу, а вдихати.

При регулярному вдиханні діацетилу у великій кількості це з’єднання провокує розвиток небезпечних патологій з боку легеневої системи.

Передозування. При використанні електронних сигарет дуже великий ризик передозування нікотину. Парильники, впевнені в безпеці процесу, можуть непомітно для себе захопитися і використовувати електронні сигарети все частіше і частіше. Передозування наносить серйозний удар по всіх внутрішніх систем організму. Страждають:

 • судини;
 • нирки та печінку;
 • система кровотворення;
 • нервові і мозкові клітини.

Підсумки і висновки

Отже, чим шкідливий електронний випарник і які його плюси? Зобразимо це в одній табличці:

Плюси вейпинга Мінуси вейпинга
відсутня небезпека пасивного куріння можливість додавання канцерогенів в аромажидкости
допомагає позбутися від шкідливого споживання звичайних сигарет виникає залежність, але вже до електронного ширяння
не страждає зовнішність парильника: відсутність запаху, не жовтіє шкіра та нігті великий ризик передозування ароматичними есенціями
немає ризику завдати гортані опікові травми існує можливість надлишку нікотину, особливо при занадто частому використанні ЕС

Чи можна зменшити ризик використання електронної сигарети? Така можливість є, просто слід прислухатися до наступних порад:

 1. Вибирайте собі курильний гаджет з особливою ретельністю і під індивідуальні потреби. При купівлі попросіть пред’явити сертифікат ВООЗ (він існує і підтверджує якість пристрою).
 2. Купуйте аромажидкости тільки в спеціалізованих вейплавках. Не женіться за дешевизною і вивчайте склад добавок, перш ніж їх купити.

І головне, пам’ятайте, що потенційний шкоду вейпинга ще не визначений. Медичні експерти прогнозують, що років через 10-15 почнеться різкий епідеміологічний сплеск різних легеневих захворювань. І більшістю з постраждалих стане перше покоління вейперов.

Головне, підходите до будь-якої справи (і ширяння) в здоровому глузді і тверезому розумі. І не варто тішити себе ілюзіями, що ширяння – безпечна заміна куріння. А найкраще, що можна зробити – повністю відмовитися від використання як звичайних, так і електронних сигарет. Здоров’я вам!

За темою:  Провезення електронних сигарет у літаку

MAXCACHE: 0.38MB/0.00687 sec