Як впливає електронна сигарета на здоров’я

Куріння є однією з згубних і небезпечних для здоров’я пристрастей, яке, на превеликий жаль, вже «захопило в полон» переважна більшість жителів планети. Багато курців хочуть позбавитися від смертельної звички, але зробити цього самостійно не можуть. Адже тютюнопаління – справжня залежність, що базується на фізичному та психічному рівні.

На допомогу приходять учені різних областей, які щорічно поповнюють ринок фармацевтики численними препаратами, що допомагають кинути курити. Але деякі любителі подиміти віддають перевагу одному модного гаджета – електронних сигарет. А як впливає електронна сигарета на здоров’я, на цю тему з моменту створення курильного девайса йдуть нескінченні суперечки.

Що кажуть лікарі

Думку медичних фахівців щодо використання електронних сигарет неоднозначно. Одна частина лікарів відноситься до вейперству позитивно, заявляючи, що цей курильний гаджет:

 1. Набагато безпечніше як для самих користувачів, так і для оточуючих.
 2. Допомагає кинути звичайне куріння, з умовою переходу на використання безнікотиновий сумішей.

Опоненти ж стверджують, що вплив електронної сигарети на організм людини несе загрозу його здоров’ю. Спираються противники ширяння на вивчення складу курильної суміші, куди входять різноманітні речовини, деякі з яких відносять до небезпечних для людини сполук.

Офіційна позиція представників Всесвітньої Організації охорони Здоров’я (ВООЗ) з приводу використання електронних сигарет поки знаходиться на нейтральному рівні.

Цю новинку в світі куріння ще занадто мало років, щоб зробити однозначні висновки і користь або шкоду гаджета. Для отримання будь-яких вердиктів від вчених необхідно час. Тому, розмірковуючи про шкоду цього курильного девайса, доведеться опановувати тими фактами, які вже відомі.

Як працює ЕС

Дія електронного курильного девайса можна віднести до роботи мініатюрного інгалятора. При роботі ЕС з вбудованого в пристрої картриджа відбувається випаровування рідини. Виробляється пар і вдихає користувач. Компоненти ароматного і насиченого випаровування ідеально імітують процес класичного куріння.

Тільки на відміну від цього курця вейпер видихає в навколишній простір безпечне з’єднання з вуглекислого газу і водяної пари. Це безумовний плюс електронних сигарет – вони абсолютно безпечні для оточуючих і не несуть ефект «пасивного паління».

Пасивне куріння – процес вдихання канцерогенного тютюнового диму людиною, яка знаходиться в безпосередній близькості від курця.

Шкода від пасивного куріння давно вивчено і доведено. Людина, вдихаючи дим при курінні, отримує таку ж дозу ударних отрут, як і при звичайному використанні сигарет. Саме тому куріння в громадських місцях зараз суворо заборонено. А що саме парять вейперы? Рідина в гаджетах ЕС може відрізнятися за інгредієнтами і консистенції. У її склад входять до п’яти наступних компонентів:

 1. Нікотин.
 2. Гліцерин.
 3. Ароматизатор.
 4. Пропіленгліколь.
 5. Дистильована вода.
За темою:  Провезення електронних сигарет у літаку

Розглядаючи склад цієї суміші, можна зробити ще один плюс на підтримку електронної сигарети. У порівнянні з тютюновим димом, пар від ЕС не містить канцерогенних смол і утворюються при згорянні сигарети отруйних продуктів. Але чи все так райдужно з ширянням? Давайте більш детально вивчимо склад рідини.

Властивості суміші для електронних сигарет

Інгредієнти, що входять в суміш для ширяння, можуть змінюватись і відрізнятися за складом. Наприклад, бути з різними ароматами, міцним нікотиновими добавками або взагалі не містити в собі нікотину, більш насиченими і міцними, або м’якими і делікатними впливу.

Гліцерин

Дане становить служить для формування пара, одночасно пом’якшуючи його смак. До складу замісу гліцерин може включатися в пропорції 0-90%. Чим більше концентрація гліцеринового з’єднання в суміш, тим більш в’язким і густим буде отриманий пар.

Гліцерин є абсолютно нешкідливою добавкою для людського організму. Його активно використовують у різних галузях промисловості: харчовій, косметичній. Але медики все ж заявляють, що перебуваючи у складі курильної суміші, гліцерин, поступає в організм у вигляді пари, несе і деякі неприємності. Зокрема:

 • першіння горла;
 • зневоднення шкіри;
 • сухість слизової носа і рота.

Справа в тому, що дана речовина славиться високим рівнем гідратації. Тому ширяння здатне спровокувати загострення деяких захворювань, пов’язаних з порушенням роботи нирок.

Вже встановлено, що при включенні у жижу великої кількості води, гліцерин починає продукувати сильний канцероген – акролеїн. Ця речовина відноситься до і класу небезпечних сполук. Даний отрута викликає сильне подразнення слизових оболонок і дихальних шляхів.

Пропіленгліколь

Він необхідний для покращення розчинення різноманітних додаткових добавок, що входять до складу суміші. Бо ж у його завдання входить створення при ширянні відчуття класичного куріння – пропіленгліколь на людські рецептори діє дратівливо.

Пропіленгліколь – двоатомний спирт. Він відомий під виглядом харчової добавки Е1520 і відноситься до роду розчинників.

Це безбарвна солодкувата рідина. Перебуваючи у складі жижы, це з’єднання прискорює потрапляння нікотину в легені парильника за рахунок активного його розрідження. До складу курильної суміші він може входити в межах 0-80%. Небезпечний він для людського організму?

Опинившись в легенях, пропіленгліколь стрімко всмоктується в кров і розщеплюється на молочну кислоту. Завзятим спортсменам відомо, що молочна кислота – основний винуватець неприємних спазмів м’язів і хворобливих відчуттів, які приходять після тренувань.

За темою:  На скільки вистачає випарника на електронній сигареті

Але щоб домогтися такого ефекту від ширяння, слід використовувати електронні сигарети дуже тривалий час, ширяючи їх без перерви. Так що можна з повною впевненістю говорити про безпеку пропіленгліколю при користуванні ЕС.

Очищена вода

Застосовується для розбавлення курильної суміші і додання їй необхідної консистенції. Вона особливо важлива при змішуванні гліцерину та пропіленгліколю. Може включатися в рідоту в межах 0-20%.

Нікотин

Нікотинова добавка вважається необов’язковою. Виробники можуть створювати різні за змістом нікотину суміші. Залежно від цього курильні суміші поділяються на кілька класів. Вони наступні:

 • безнікотинові (0 мг);
 • надлегкі (3-6 мг);
 • полегшені (6-12 мг);
 • міцні (12-18 мг);
 • важкі (18-24 мг).

Нікотин відноситься до наркотичних речовин і при регулярному його використанні викликає у людини стійку залежність. Одне це вже ставить під сумнів нешкідливість електронного курильного гаджета.

Не забувайте, що смертельна доза нікотину для людини становить близько 100 мг.

А тривале його надходження в людський організм викликає масу неприємних наслідків. Наприклад:

 • стенокардія;
 • атеросклероз;
 • артеріальна гіпертонія;
 • серцева недостатність;
 • ішемія і інфарктне стан;
 • тахікардія і аритмія (порушення серцевого ритму);
 • гіперглікемія (підвищення концентрації глюкози в крові).

Ароматизатори

У медиків дані включення до складу курильної суміші для вейперства викликають дуже багато запитань. Адже ароматизатори, вироблені різними виробниками, не володіють необхідною документацією, що підтверджує їх безпеку.

А що входить в них, залишається на совісті виробників. Хоча і заявляється те, що дані речовини виготовляються виключно з рослинних, натуральних добавок, але це твердження нічим не підкріплено. І не виключає можливість додавання в аромасоединения різних шкідливих канцерогенів. Класифікують всі види ароматизаторів по наступним позиціям:

 1. Тютюнові. Володіють великим спектром смаків, максимально точно передають відчуття класичного куріння.
 2. Ягідні/фруктові. Для любителів ніжних фруктово-ягідних ароматів. Фахівці радять при відмові від звичайного куріння використовувати саме такі суміші.
 3. Смак відомих напоїв. Ароматний чай, підбадьорливий кави, тонізуюча кока-кола, солодощі різних коктейлів – всі дані аромати тепер доступні і для вейперства.
 4. Екзотика. Сюди відносять всі незвичайні смакові ароматизатори. Хочете подиміти рідиною зі смаком бекону, смаженої курки, шашликів, сиру або шоколаду? Будь ласка, в цьому вам допоможуть деякі незвичайні за своїм змістом суміші.

Фахівці радять для мінімізації потенційного шкоди від використання електронних сигарет, озброюватися жижами з мінімальною концентрацією нікотину і зниженим включенням в рідину ароматизаторів (а в ідеалі взагалі обходитися без них).

Як впливає електронна сигарета на організм людини

Незважаючи на всі переконання і вагомі доводи виробників, які заявляють про повну безпеку електронних сигарет для здоров’я, не варто забувати, що дані курильні гаджети – створення, насамперед, комерційне. Дані девайси не були вивчені і схвалені ВООЗ.

За темою:  Найбільш потужні електронні сигарети: Топ

Крім цього, нікуди не пропадає вже підтверджений факт, що ширяння викликає психологічну залежність. Тому заміна звичайного куріння на вейперство не особливо ефективно при спробі відмовитися від куріння. Особливо, враховуючи наявність нікотину в деяких курильних сумішах.

У чому можна описати шкоду від ширяння, з яким уже важко посперечатися, особливо знаючи склад суміші? Це такі негативні моменти:

 • втрата апетиту;
 • проблеми зі сном;
 • падіння емоційного фону;
 • зниження імунних якостей організму;
 • значне зменшення рівня кисню в крові;
 • висока ймовірність появи різних патологій бронхолегеневої системи;
 • залежність, сформована на психологічному, а в деяких випадках (при використанні нікотинових замісів) і на фізичному плані;
 • велика ймовірність отруєння організм нікотином, адже вейпер, будучи впевненим у безпеці свого заняття, може у багато разів перевищити дозу ширяння.

Зрозуміло, що виробники зацікавлені в підвищенні кількості продажів і відповідно, витрачають на рекламну компанію своєї продукції великі гроші. Тому природно, що інформація про шкоду електронних курильних гаджетів не поширюється, а от про їх безпеки говориться багато і часто.

ЕС і чоловіча сила

А чи існує будь-якого негативного впливу електронних сигарет на потенцію? Представники сильної половини приділяють даному питанню підвищену увагу, адже реалії суворої сучасного життя такі, щоб проблема здоров’я репродуктивної системи стає досить нагальною.

Більшість урологів категоричні в своїх судженнях щодо використання ЕС і не радять чоловікам захоплюватися ними. Дане твердження стосується вживання суміші з нікотиновими добавками. У цьому випадку отруйна сполука благополучно проникає в людський організм і починає свою руйнівну діяльність.

Тому чоловікам, так і жінкам краще відмовитися від використання нікотинових сумішей, а також ароматичних добавок у складі ЕС. Ну а в ідеалі – взагалі не займатися вейперством. Принаймні до тих пір, поки електронні сигарети та їх вплив на здоров’я не будуть вивчені як слід.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00432 sec