Яка сигарета шкідливіше: електронна або звичайна

Електронні сигарети міцно входять в побут сучасних людей і поступово витісняють з ринку звичайні тютюнові вироби. З зростанням популярності зростає і кількість противників ширяння. Багато хто вважає, що новомодне куріння ще шкідливіше, ніж споживання звичних сигарет.

Чому вірити, що краще: електронна сигарета чи звичайна? У цьому питанні слід ретельно розібратися. Дійсно ширяння є безпечною і здоровою альтернативою никотиновому захопленню, чи це міф?

Світ електронних сигарет

Своєрідний курильний міні-інгалятор був винайдений в 2004 році. Працює електронна сигарета від вбудованого мініатюрного акумулятора. Принцип дії новомодного гаджета заснований на ефекті ширяння. Тобто нікотин імітує відчуття від паління звичайних сигарет, потрапляючи в легені людини у вигляді пари.

До курительному гаджету додаються різні картриджі з рідиною для куріння. Вони можуть мати різноманітні аромати і відрізнятися по ступені міцності нікотину. Щоб зрозуміти, що шкідливіше: електронна сигарета або звичайна, потрібно вивчити склад чарівної рідини. Що туди входить:

Пропіленгліколь

Або PG – сертифікована і схвалена фахівцями харчова добавка, відома під кодом Е1520. Поліпропіленгліколь застосовується в якості консервує речовини для утримання вологи.

PG входить до складу звичних всім смачних вафель – саме Е1520 надає їм приємний хрускіт і не дозволяє черствіти.

Шкідливий пропіленгліколь. Щоб PG придбав статус потенційно шкідливої добавки, його рівень в крові людини повинен бути не менше 2 мл на літр крові. У дорослому організмі приблизно близько 5,5—6 літрів крові.

Провівши нескладні розрахунки, ми з’ясуємо, що для отримання відчутної шкоди людині слід випаровувати більше 160 міліграм цієї добавки. Це в принципі нереально – в середньому вейпер вдихає 2-5 міліграма PG за добу.

Але при виготовленні суміші самостійно з пропіленгліколем слід бути обережним – в чистому вигляді ця речовина може викликати опік слизової оболонки. При розведенні PG гліцерином він стає абсолютно безпечним.

В електронних сигаретах пропіленгліколь використовується для створення ефекту паління звичайних сигарет. Так званий в середовищі вейперов ефект ТХ (горловий удар).

Гліцерин

Або VG – рослинна харчова добавка, що успішно використовується і в сфері косметології. Проводиться гліцерин з рослинних/тваринних жирів в процесі випарювання і очищення. Ступінь очищення впливає на якість гліцерину: харчове виробництво йде VG після глибокого очищення, якщо речовина піддається поверхневого очищення – його використовують в косметології.

За темою:  Шкідливий пропіленгліколь в електронних сигаретах

Ступінь очищення гліцерину можна визначити самостійно. Ідеально очищений VG:

 • безбарвний і повністю прозорий;
 • не має абсолютно ніякого запаху;
 • володіє слабким солодкуватим присмаком без гіркоти.

Шкідливий гліцерин для легенів. Коли VG потрапляє в легені, він розчиняється і частково виявляється в кровоносній системі. Близько 14-15% гліцерину виводиться з організму через нирки з сечею. А от інші 85-86% організм використовує собі на благо.

Гліцерин шляхом біотрансформації перетворюється з жирову субстанцію і використовується людським організмом на поповнення енергетичних запасів.

Можна зробити висновок, що гліцерин, чистий і натуральний не завдає ніякої шкоди для організму. Але все-таки існує і його потенційна небезпека. VG відрізняється високим ступенем гігроскопічності: він відмінно вбирає вологу. Якщо вейпер стане парити рідина з високим рівнем гліцерину (більше 70%), з’являється ризик пересушування слизової шляхів дихання.

Легкі здатні втратити частину своїх захисних властивостей, і патогенні мікроби зможуть проникнути в кровоносну систему. Щоб цього не сталося, при використанні высокоглицериновых сумішей просто слід пити більше рідини (в процесі або після паріння).

Ароматизатори

Ароматичні добавки, використовувані в рідинах для електронних сигарет, поділяються на два типи:

 1. Натуральні. Це різноманітні вичавки з фруктів, ягід, рослинні та тютюнові екстракти.
 2. Ідентичні натуральним. Такі ароматизатори апріорі вважаються безпечними для організму, адже штучно синтезовані добавки успішно застосовуються в харчовій промисловості.

Робимо висновок, що і в ароматичних складових також немає потенційної загрози для здоров’я людини. Значить, і напрошується відповідний відповідь на питання, що гірше: електронна сигарета чи звичайна?

Не поспішайте з висновками, в Росії не існує нагляду і стандартів якості для ароматичних добавок, що використовуються в рідині для ширяння. Так що виробники можуть включати до складу ароматизаторів і небезпечні канцерогени. Також ми забули згадати і про ще одну добавці – нікотині.

Нікотин

Нікотин, що входить до складу деяких сумішей для ширяння, є токсичним і отруйною речовиною. Лікарі відносять його до наркотичних добавкам з сильним ноотропною дією на організм. При регулярному його використанні у людини з’являється стійка залежність на рівні психічних і фізіологічних процесів.

Смертельна доза нікотину для людини становить 100 мг одночасно. В середньому кількість нікотинової добавки в рідини для електронних сигарет становить 25 мг на мілілітр.

Нікотин здатний спровокувати в організмі такі патологічні стани:

 • розвиток атеросклерозу;
 • серцеву аритмію, стенокардію і тахікардію;
 • серцевий ішемію, недостатність та інфаркт міокарда;
 • гіперглікемію (різке підвищення рівня глюкози в крові).
За темою:  Чим можна заправити електронну сигарету якщо немає рідини

Нікотин – безжалісний отруйний вбивця судин і серцевих тканин. При надмірному ширянні, особливо коли в рідині присутній нікотин високої міцності, у людини можуть з’явитися симптоми сильного отруєння.

Вплив звичайних сигарет

Перш ніж порівнювати два пристрої і визначати, яка сигарета шкідливіше: електронна або звичайна, варто дізнатися і про вплив на організм звичайної сигарети. А саме про те, які речовини потрапляють в легені людини при палінні.

Крім вже вивченого нікотину, сигарети «обдаровують» організм цілим букетом отруйних речовин. До них належать такі токсичні речовини:

 1. Смоли. Найбільш небезпечні складові сигарет з великою кількістю канцерогенних речовин. Смоли викликають розвиток ракових клітин, сильно подразнюють слизові дихальних шляхів, провокуючи розвиток різних патологій. Смоли, проникаючи в легені і бронхи, охолоджуються і осідають в органах.
 2. Інші канцерогени. Крім смол у сигареті при курінні виділяються бензол, кадмій, берилій, миш’як і нікель. Ці речовини не відносяться до смол, але також є токсичними й викликають зростання ракових клітин.
 3. Чадний газ. Отруйні випаровування, потрапляючи в організм, з’єднується з гемоглобіном і купірує здорове просування кисню по кровотоку. Артеріальні пошкоджуються стінки, курець ризикує заробити серцевий напад і погіршити роботу мозку.

Крім цих отрут при курінні сигарети виділяються важкі метали (нікель, свинець), формальдегіди, ціаністий водень, оксиди азоту і аміак. Ці речовини, згубні для всіх внутрішніх органів, вони руйнують судини і завдають нищівного удару по бронхолегеневій системі.

Що небезпечніше: електронна сигарета або сигарета

Проаналізувавши все вищесказане, можна зробити висновок, що електронні сигарети (якщо використовувати безникотиновую рідина), абсолютно безпечні. Однак, це не так. Не вважайте вейпинг вітамінним комплексом і здоровою альтернативою звичайному куріння.

За результатами дослідження безпеки куріння за допомогою електронного пристрою, американські вчені зробили такі висновки. Людина навіть при вживанні безникотиновой суміші, отримує від вейпа два істотних негативних впливу на організм:

 1. При нагріванні суміш з гліцерину та пропіленгліколю розкладається, утворюючи два токсичних речовини: формальдегід та аклероин. Формальдегід негативно впливає на стан ЦНС, а аклероин сильно подразнює слизові оболонки очей і дихальних шляхів.
 2. Пари диму від ширяння створюють дрібнодисперсний пар, що складається з микрочастичек рідини. Це легкий пар, не обпалюючий шляхи дихання, але він поступово осідає в легенях вейпера і завдає шкоди органам.
За темою:  Скільки коштує найдешевша електронна сигарета

Ось чому електронні сигарети шкідливіше звичайних, якщо вірити переконанням виробників тютюнових виробів. Шкода ширяння, але все-таки порівняно з тютюнопалінням він мінімальний.

Порівняльна таблиця

Не можна віднести вейпинг до нешкідливого захоплення, але в порівнянні з курінням звичайних сигарет він виграє за рівнем завдає організму шкоди. Це не міф, а доведена аксіома. Погляньте самі на порівняльну характеристику електронних і звичайних сигарет:

Шкода від вейпинга Шкоду від паління цигарок
при надмірному нагріванні рідини утворюються токсичні формальдегід і аклеорин сигарета (незалежно від марки та якості) містить більше 4 000 отруйних речовин
якщо перенагреть суміш при палінні, утворюється шкідливий дрібнодисперсний пар дим від сигарети міститься більше 70 токсичних канцерогенів
вейпинг не залишає після куріння шкідливого нальоту на зубах куріння «обдаровує» курця зубним нальотом, що руйнують емаль зубів
після вейпинга від людини не пахне тютюном, немає слідів запаху на одязі і тілі коли людина викурює цигарку, від нього ще деякий час неприємно пахне нікотином, запах просочує шкіру і тканини
відсутній ефект пасивного куріння від куріння страждають не тільки сам курець, але і навколишні його люди
при вейпинге температура пари, надходження в легені, досягає +50⁰ С (температура випаровування води +100⁰ С) тютюн горить і димить при температурі +1 100⁰ С, а в легені дим надходить нагріте до +300⁰ З

На підставі усього вищесказаного можна зробити висновок, що ширяння в порівнянні з курінням значно безпечніше. Але в будь-якому випадку, і тютюнопаління, і вейпинг наносять шкоди людському організму. І виспівувати дифірамби вейпингу немає підстав. Сто разів подумайте, перш ніж шкодити власному здоров’ю!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00654 sec