Інструкція з експлуатації електронної сигарети

Електронна сигарета впевнено відвойовує лідируючі позиції в світі тютюнопаління. Відносно безпечний в порівнянні зі звичайними сигаретами, електронний курильний девайс приваблює і зовнішнім виглядом, і своєю фінансовою вигодою.

Але цей новомодний гаджет є досить примхливим пристроєм. Він вимагає певних навичок у використанні і розуміння принципу роботи. Давайте дізнаємося, як користуватися електронною сигаретою з рідиною, на що варто звернути увагу і як доглядати за ЕС.

Як влаштована сигарета

Пристрій стандартної електронної сигарети включає декілька важливих складових. Без них робота курильного девайса неможлива. Отже, ви принесли додому жадану новинку, і відкрили коробку. Вивчаємо, що всередині:

Акумуляторна батарея. У комплекті з нею зазвичай додається і USB-кабель для підзарядки. Завдяки акумулятору електронна сигарета працює і продукує дорогоцінний пар. Акумулятор створює енергію, необхідну для мікропроцесора, індикатора і випарника рідини.

Чим могутніше батарея в ЕС, тим більше можливостей і ресурсів у курильного девайса.

Шляхом натискання на кнопку, можна визначити рівень зарядки батареї:

 • білий колір говорить про те, що зарядки достатньо (від 50%);
 • блакитний свідчить, що найближчим часом доведеться подумати про підзарядку (заряд менше 50%);
 • темно-синій люто просить власника гаджета негайно зайнятися пошуком місця для зарядки – в цьому випадку заряду залишилося до 5%.

Випарник (або клиромайзер/атомайзер). Він являє собою спіральку, створену з матеріалу, відмінно пропускає струм. Випарник здатний за кілька секунд нагрітися до температури +190—200⁰ С. Рідина, яка знаходиться поруч зі спіраллю, тут же закипає, утворюючи мікроскопічні вибухи.

Але випарник не стикається безпосередньо з рідиною для ширяння. Картридж-контейнер (де знаходиться аромажидкость) має невеликий шматочок синтепону. Тканина, просочуючись рідиною, контактує зі спеціальним мостом-перехідником. Ця деталь також обмотана вологопоглинаючою тканиною. За допомогою містка і відбувається контакт гніту і рідоти.

За темою:  Склад рідини для вейпа

Картридж. Або контейнер для рідини. Ємність впритул примикає до акумуляторної батареї. Один стандартний контейнер вміщує в себе рідину, яка при ширянні ідентична выкуриванию 10-15 сигарет. Рідина може містити різну концентрацію нікотину, а може і взагалі бути безникотиновой.

Парильщик розуміє, що аромажидкость закінчується за відчуттями. Якщо пара при використанні девайса стає значно менше – це означає, що картридж пора міняти.

Мікропроцесор. Або плата-мозок, головна начинка електронного курильного девайса. Плата подає сигнали і облаштовує продуктивну роботу всіх входять до ЕС пристроїв. У дорогих, ексклюзивних моделях ЕС мікропроцесор також здійснює регулювання роботи акумулятора.

Датчик-сенсор повітроподача. Це мініатюрний пристрій чуйно реагує на вступ до ЕС повітряного потоку і автоматично вмикається під час затягування. Знавці не радять залишати без нагляду на вулиці ЕС або носити її в кишені – сенсор може автоматично заробити.

Індикатор. Він необхідний для спостереження за всією роботою курильного девайса. Розташовується він на самому кінчику з боку батареї. Індикатор імітує вогник тліючої сигарети і сигналізує власнику про наступне:

 • низька зарядка;
 • занадто багато затяжок;
 • про спрацьовуванні автоматичного очищення.

Здібності індикатора індивідуальні і залежать від виду курильного девайса. Цю інформацію (як і з чого складається електронна сигарета) слід обов’язково знати всім парильникам. Інакше недосвідчені користувачі, навіть знаючи, як використовувати електронну сигарету, легко зламають красиве пристрій або значно скоротять термін служби гаджета.

Принцип ширяння

Електронна сигарета була створена для створення імітації куріння. Головна відмінність, яке й є принципом роботи курильного гаджета – це те, що ЕС в процесі роботи продукує пар. Нікотин надходить в організм за допомогою випаровування, а не горіння та димлення, як в звичайній сигареті.

Електронна сигарета за своєю суттю є випарником аромажидкости, яка може містити як нікотин, так і бути безникотиновой.

Як тільки користувач натискає кнопочку пристрою, рідина, що знаходиться у картриджі, починає випаровуватися. На відміну від звичайного куріння при користуванні ЕС занадто глибоко затягуватися не варто – в цьому випадку пар просто не буде встигати утворюватися. Просто «збирайте» пар, виробляючи рівномірні і неглибокі затяжки.

За темою:  Як зробити рідина для електронної сигарети самому

Як працює вейп-гаджет

Щоб правильно користуватися електронною сигаретою, потрібно знати і як саме вона працює. Це наступні ступені:

 1. В залежності від моделі сигарета включається. Якщо гаджет кнопковий – пуск відбувається шляхом натискання на кнопку, в іншому випадку відбувається автовключення при затягуваннях парильника.
 2. Мікропроцесор запалює індикатор світла гаджета і одночасно приводить у робочий стан випарник.
 3. При нагріванні спіральки рідина перетворюється в пар, і надходить курцеві через мундштук.

Інструкція з експлуатації електронної сигарети

Щоб ваш курильний електронний друг працював довго і справно, ЕС потрібно грамотно використовувати. Правила експлуатації гаджета обов’язкові до вивчення всіх вейперам.

Підзарядка. Як і будь-який пристрій, що працює на акумуляторній батареї, перед першим використанням електронну сигарету необхідно підзарядити. Перший раз потрібно витратити 5-8 годин для підзарядки, згодом цей час скоротиться до 2-3 годин.

Заміна картриджа. Після зарядки ЕС готова до роботи. Необхідно вставити картридж-контейнер в блок пристрою. Перед цим його варто протерти серветкою, щоб залишки курильної суміші не потрапили в рот і не обпекли слизову.

Якщо помічено, що пара стало виділятися мало, і він придбав неприємну гірчинку – картридж слід поміняти або дозаправити.

Чистка атомайзери. Цю процедуру необхідно проводити щомісяця. Випарник можна промити, використовуючи дистильовану воду, спирт або гарненько продути. Курильний гаджет сам повідомить власника про необхідність чищення звуковим сигналом, схожим зі звуком киплячої води.

Корисні поради

Якщо людина – початківець в мистецтві вейпинга, то йому знадобляться наступні поради від досвідчених людей. Отже:

 1. Не затягувати часто. Часті, «гарячкові» затягування можуть спровокувати перегрів атомайзери. Між кожною затяжкою робіть невелику перерву у 5-6 секунд.
 2. Правильно зберігайте пристрій. Курильний девайс необхідно тримати горизонтально. Інакше може витекти рідина з контейнера. Тримайте сигарету далеко від джерел тепла і металевих предметів. Кожен раз розбирати девайс не обов’язково – його можна зберігати і в зібраному вигляді.
 3. Використовуйте тільки стандартні деталі. Для обслуговування свого курильного помічника застосовуйте тільки «рідні» для нього елементи. Тієї фірми-виробника, до якої належить ЕС.
 4. Не літаєте на холоді, особливо на морозній вулиці. У цьому випадку нікотинова рідина стане текучою та заллє собою все навколо починаючи від рук парильника і закінчуючи його кишенями. Бажано використовувати курильний гаджет тільки в теплому приміщенні.
За темою:  Як зробити електронну сигарету своїми руками

При виникненні різних неполадок в роботі девайса не варто намагатися розібрати сигарету і самостійно щось підправити. Краще зверніться в сервісний центр. Самостійні спроби ремонту можуть призвести до остаточної поломки гаджета або травмувати користувача.

Пам’ятайте, що тільки грамотна експлуатація електронної сигарети і вміле її використання дарує тривалість роботи девайса. Забезпечує отримання хорошого диму і гарантує приємне проведення часу. Гарного польоту!

MAXCACHE: 0.38MB/0.02448 sec