Користь і шкода вейпинга для здоров’я

Не так давно світ познайомився з новим оригінальним курильним девайсом – електронною сигаретою. Ширяння стало гідною альтернативою звичайному тютюнопаління і миттєво завоювало собі масу шанувальників. Це фінансово вигідно, красиво і безпечно – так стверджують виробники ЕС.

Але чи це так? Або ж просто виверт виробників, охочих дістати собі більше покупців. Давайте, поговоримо, що таке вейпинг, шкода і користь курильного гаджета, і чи варто взагалі переходити на ширяння.

Суть ширяння

Вейп (він же вайп) – англійське слово і означає воно «пар». Курильний електронний девайс призначений для вироблення пари, а не диму (як при звичайному куріння). Парильщик насолоджується ароматним насиченим кружляннями, яке вважається набагато безпечніше тютюнового куріння. Адже дим від сигарет містить у собі більш 400 різних канцерогенів і токсичних сполук.

Перші електронні сигарети були створені в Гонконзі в 2003 році. Але широку популярність девайс придбав всього кілька років тому.

Вейперы (або вепоры) – це споживачі електронних сигарет, парильники. Переважна більшість шанувальників вейперства дотримуються думки, що ширяння абсолютно безпечно, особливо в порівнянні з курінням. Для них електронний курильний гаджет – невід’ємна основа і компонент здорового життя.

Світ курильних девайсів

Перш ніж з’ясовувати, шкідливий чи вейп, давайте пройдемося по тютюновим і вейплавкам. Сучасний ринок рясніє величезною різноманітністю електронних сигарет. Серед них можна побачити як одноразові прилади (їх особливо рекомендують новачкам), так і багаторазові, зі змінними атомайзерами, призначеними для довгих років служби.

Всі курильні девайси є електронними. Вони працюють на акумуляторах або змінних батарейках.

ЕС відрізняються за дизайном, розмірами, ціною. Є дешеві пристрої (одноразові), а є і елітні, ексклюзивні моделі з потужним акумулятором. Важливим додатком до ЕС є блок з аромажидкостью. Любителю ширяння є, де розгулятися – вони можуть підібрати для себе:

  1. Класичну нікотинову рідина (різної фортеці), щоб отримати задоволення, аналогічне до звичайного куріння
  2. Безникотиновую рідину, щоб просто насолоджуватися ароматним пором.
  3. А при використанні аромазаправки, можна домогтися і пара з різним смаком. У продажу можна побачити понад 100 різних варіацій аромажидкости.

Вейперство (користування електронними сигаретами) не заборонено законом та, на відміну від звичайного куріння дозволяється в місцях громадського користування, навіть там, де є маленькі діти. Справа в тому, що на відміну від тютюнопаління, ширяння не створює загрози для оточуючих відсутністю синдрому «пасивного паління». Мабуть, це і є головний плюс вейперства.

Переваги електронних сигарет

Використання курильного гаджета дійсно, має ряд незаперечних плюсів в порівнянні з курінням звичайних сигарет. Розглянемо детальніше деякі з них.

Відсутність диму. Багато людей просто не переносять тютюновий дим, що володіє різким і відразливим запахом. Неприємні наслідки тління сигарети просочують волосся, одяг, шкіру, навіть приміщення. Від диму жовтіють зуби і нігті. При застосуванні електронних випарників проблема тютюнового нестерпного «аромату» зникає.

Безпека польоту. Небезпека куріння вже давно доведена безліччю досліджень і медичних досліджень. А от шкода вейпинга для здоров’я досі не доведено – цей гаджет ще занадто молодий. Але вже відомо, що політ не завдає ніякої шкоди для оточуючих. Смол і смертельно небезпечних канцерогенів у виробленому парі немає.

Можливість вибору. Беручи в руки сигарету, людина гарантовано отримує для себе ударну дозу нікотину – отруйної речовини, що руйнує організм. У випадку з ширянням, можна використовувати безнікотинові суміші. У таких жижах нікотин відсутня повністю, що гарантовано уберігає парильника від отрути.

Людині, яка бажає кинути палити, радять перейти на використання електронних сигарет і ширяння рідоти з нікотином. При цьому, поступово зменшуючи нікотинову концентрацію рідини, з часом можна взагалі відмовитися від неї, перейшовши в ранг «безпечного парильника».

Відсутність заборон. У місцях, де куріння заборонено, парильщик може спокійно користуватися електронними сигаретами. Це не суперечить встановленому законодавством. Тому вейпер, на відміну від курця, може насолодитися ароматним пором скрізь, де йому заманеться.

Естетичність. Ширяння досить ефектно в візуальному сприйнятті. Володіючи приємним ароматом (особливо при використанні різних аромажиж), цей модний девайс привабливо виглядає і в якійсь мірі навіть прикрашає людину. За статистикою близько 30% людей починають парити саме для поліпшення власного антуражу.

Безпека для навколишнього середовища. Від використання електронного курильного девайса не бувають неприємних бичків. Якими колись були наповнені сквери і вулиці наших міст. За даними фахівців, один сигаретний залишок розкладається в землі близько 100 років. Від ЕС залишаються лише використані батарейки, які краще складати в спеціальні місця для утилізації.

Фінансова вигода. Стверджуючи, що прилади для ширяння набагато економічніше звичайних сигарет, виробники не лукавили. Дійсно, шляхом нескладних математичних обчислень дане твердження можна довести, враховуючи середню кількість затяжок при вейперстве і часу викурювання однієї сигаретної пачки.

Яка шкода від вейпинга

Пар, який виробляє вейпер, по своїй суті не є небезпечним. Як вже встановлено і сказано нами, в ньому немає канцерогенних суспензій, отруйних продуктів горіння, токсинів і канцерогенів. Говорячи про те, яка користь і шкоду вейпинга очікує парильника, слід детальніше розглянути склад самої рідини для ширяння.

Про шкоду нікотинової рідини говориться багато і активно. Дійсно, нікотин, навіть у чистому вигляді, потрапляючи в організм людини, може призвести до необоротної мутації клітинних структур організму, спровокувавши ряд невиліковних захворювань і викликавши серйозне загострення хронічних патологій.

Нікотин – органічний алкалоїд, який в невеликій кількості синтезується корінням, листям і стеблами тютюнових рослин. Це загальновизнаний отрута, шкідливий для людини, хоча в мінімальних дозах чистий нікотин приносить користь.

Але у випадку з ширянням про «мінімальних» нікотинових дозах говорити не доводиться – навряд чи парильщик обмежиться одним лише затяжкою. А шкідливий вэйпинг без нікотину, при використанні просто ароматичних рідин? Під пильне вивчення вчених і підпадають саме ароматизатори.

Інші складові рідоти: гліцерин і пропіленгліколь є безпечними і дозволені добавками. Їх широко використовують у харчовій промисловості і шкоди для людини вони не приносять.

А ось аромажижы складаються з численних хімікатів. За твердженням багатьох вчених і світил медицини, саме ці речовини виявляються на ділі набагато шкідливіше і небезпечніше диму від куріння. Це складові здатне спровокувати розвиток онкологічного процесу.

Війна вейперов і вчених

Нещодавно розгорівся активний спір з приводу проведених досліджень. Лікарі, досконально вивчаючи вплив пара від електронних сигарет на легеневу тканину, дійшли шокуючого висновку.

За підтвердженою інформацією внутрішні легеневі структури реагують на вплив пара однаково в порівнянні з тютюновим димом.

То є шанс заробити онкологію легеневих органів, бронхіт курця, ХОЗЛ у шанувальників вейперсвта практично однаковий з звичайними любителями тютюну. Після гучної публікації і надання результатів досліджень на світло громадськості, парильники відкрили широку дискусію. На їх думку, дане дослідження було проплачено тютюновими конкурентами і не має ніякої доказової базою.

Кому вірити?

Насправді однозначно стверджувати, шкідливий чи ні вейпинг на даний момент ще зарано. Повинно пройти, принаймні, років 30-40, щоб вчені та медики змогли в повній мірі дослідити вплив пара і ароматичних рідин на людський організм.

Цілком можливо, що негативні моменти з-за тривалого захоплення кружляннями, проявляться вже зовсім скоро. Хоч до цього часу і не було виявлено жодного випадку розвитку онкології в вейперов, але адже і при курінні рак розвивається не після викурювання однієї сигарети, а лише через 10-15 років активного димлення. Так що суперечка між медиками і парильщиками може розсудити тільки час.

Поради, до яких варто прислухатися

Але розслаблятися не варто. А ось поставитися до використання ЕС грамотно і серйозно. Пам’ятайте, що курильний девайс – електронний пристрій і використовувати його слід грамотно.

Щоб ширяння стало більш безпечним, використовуйте аромажидкости та інші аксесуари до гаджету тільки куплені в магазинах від офіційних виробників, що володіє ліцензією.

Особливо остерігайтеся дешевих підробок, що вони насправді можуть загрожувати життю. Вже відомі випадки, коли девайси, зібрані в підпільних умовах, вибухали в руках людей, завдаючи їм травми і каліцтва.

І намагайтеся не парити в присутності дітей, хоч це і не забороняється законом. Психологи впевнені, що всі негативні звички закладаються з самого дитинства. І нехай краще дитина захоплюється більш здоровими речами, а не електронними сигаретами, шкоди яких ще належить довести.

Паріння та вагітність

Коли жінка курить довгий час, їй особливо складно розлучитися з курінням – цьому сприяє природна особливість жіночого організму. Тому багато курців, чекаючи народження дитини і прекрасно знаючи про шкоду куріння, переходять на ширяння.

Думка лікарів тут однозначно – категорично не можна використовувати електронні сигарети при вагітності. Вагітним не рекомендується навіть парити безнікотинові добавки.

До даного думку прислухатися варто обов’язково. Адже такий «нешкідливий» і ефектний пар може спровокувати (і це вже доведено) такі сумні наслідки:

  1. Викидня і передчасного переривання (мимовільного) вагітності. Це відбувається з-за негативного впливу хімікатів, які потрапляють в організм парильника при використанні ЕС.
  2. Кисневого голодування плода (гіпоксія). Цей стан трапляється внаслідок стійкого неотримання розвиваються дитиною кисню. А заважає такому процесу все ті ж хімікати, які входять до складу аромажижы.
  3. Якщо вагітна використовує никотинные добавки, вважаючи їх безпечною альтернативою паління, у малюка при внутрішньоутробному розвитку трапляються появи різних аномалій і вад з боку формування нервової, мозковий і серцевої системи.

Не слід заперечувати факт того, що ширяння великих доз аромажидкостей негативно впливає і на організм самої мами. Жінка отримує занадто велике навантаження на серце і легені, порушується нормальне функціонування всіх внутрішніх органів.

Також всі лікарі категорично проти використання ЕС в лактаційний період. При годуванні малюка всі включені до складу аромадобавок хімікати, нікотин та інші небезпечні складові моментально виявляються в грудному молоці і, отже, в організмі дитини. Подібне провокує розвиток сильних алергічних реакцій та інтоксикації маленького тільця.

Висновки

Підводячи підсумки, можна сказати, що електронні сигарети – це «темна конячка» в сигаретно-тютюнової індустрії. Не дарма у досвідчених вчених і лікарів спостерігаються великі сумніви в безпеці даного пристрою. На жаль, їх здогадам ще належить утвердитися.

А звичайним користувачам можна порадити одне: роблячи вибір між курінням і кружляннями, зупиніться на власному здоров’ї. Повністю відмовтеся від цих звичок. А всі заощаджені гроші можна витратити на більш корисні і захоплення і позитивні емоції. Міцного здоров’я!

За темою:  Чи можна парити в громадських місцях

MAXCACHE: 0.39MB/0.00623 sec