Курильні парогенератори: шкідливі

Електронний парогенератор для куріння буквально увірвався на тютюновий ринок і всього за кілька років завоював величезну популярність. Новомодний девайс вважається безпечною і гідною альтернативою класичному куріння сигарет. Спочатку виробники і представляли ЕС, як нешкідливий спосіб відмови від згубної звички.

Але проведені дослідження констатували сумні факти. На їхню думку, курильні парогенератори не є нейтральними для здоров’я. Шкоди організму вони приносять не менший і часто ці гаджети стають навіть небезпечніше звичайних сигарет. Що приховують симпатичні новинки? Давайте розбиратися.

Принцип дії парогенераторів

Зовні цей мініатюрний девайс дуже схожий на звичайну сигарету. Працює пристрій за аналогією з інгалятором. Як тільки курець втягує повітря, в девайсі спрацьовує датчик тяги, активізуючи парогенератор. Картридж, в якому міститься ароматична рідина, приступає до роботи.

Аромажидкость під впливом температури перетвориться в пар, який і вдихає людина. При цьому на сигарети включається індикатор, що імітує тліючу сигарету. Рідина, що міститься у картриджі, може мати у своєму складі нікотин. В залежності від концентрації нікотинової добавки парогенератори поділяються на такі види:

 1. З високим вмістом нікотину.
 2. Середній нікотинової концентрації.
 3. З низьким вмістом нікотинової добавки.
 4. Зовсім не мають нікотину (безнікотинові).

Ароматична рідина також може відрізнятися за смаковими якостями. Любителя ширяння чекає багатий вибір різноманітних ароматів: від фруктових до ментолових. Так працює електронна сигарета, парогенератор якої і створює відчуття справжнього куріння.

Єдина різниця між новомодним девайсом і звичайною сигаретою є те, що парильщик отримує порцію пара, а не диму, як при класичному курінні.

Тривалість роботи курильного гаджета залежить від моделі акумулятора і його розміру. Заряджати батарею дуже просто – так само, як і мобільний телефон.

Шкода і користь диво-пристрою

Ультрамодний і привабливий девайс був винайдений вченими Піднебесної. Китай, переповнений жителями, став буквально «задихатися» від кількості курців. Питання здоров’я нації постало особливо гостро, коли з’ясувалося, що кожен третій китайський громадянин страждає від нікотинової залежності.

За темою:  На скільки вистачає електронної сигарети

З тих пір пройшло вже більше десяти років. Кількість компаній, що спеціалізуються на випуску електронних сигарет, збільшувалася з кожним роком. Але питання, чи шкідливий парогенератор, так і залишалося відкритим.

Деякі країни вже позначили обмежувальний заборона на придбання і використання людьми електронних сигарет. Це Уругвай, Колумбія, Панама, Італія, деякі штати США.

В Росії обмеження на користування ультрамодного курильного девайса знаходяться в стадії розгляду. Міністерство охорони Здоров’я РФ стурбований зростаючим попитом на портативні курильні гаджети. За оцінкою фахівців до 2030 року володарів електронних курильних гаджетів в Росії стане в 20 разів більше.

Молодь любить цей девайс і запевняє, що ніякої шкоди парогенератор не приносить. Він зручний, простий в експлуатації і не отруює навколишнє повітря канцерогенними димом. З таким думку можна погодитися лише частково. Вже проведені дослідження доводять зворотне.

Про що говорять фахівці

За даними досліджень, проведеними грецькими вченими Афінського університету, електронні сигарети не є безпечними і нешкідливими для організму. Дослідження проводилося на 100 добровольців, які використовували девайс близько 10 хвилин.

До і після експерименту у людей були взяті проби функціональності легенів. Після закінчення процесу вчені заміряли параметри роботи дихальної системи і порівнювали отримані результати. Які результати отримали фахівці? У всіх випробовуваних:

 1. Почастішав серцевий ритм.
 2. Підвищився артеріальний тиск.
 3. Збільшилася опір дихальних шляхів.

Такі дані доводять, що регулярне використання курильного девайса істотно підвищує у людей ризик розвитку патологічних станів легких, і зокрема, бронхіальної астми. Особливо велика ймовірність при використанні дешевих сумішей для ширяння, куди виробники включають ряд канцерогенних сполук.

В цілому, висновки експертів звучать наступним чином:

 1. В ароматичних добавках, що використовуються в гаджетах, було виявлено велика концентрація канцерогенних речовин та оксидів важких металів.
 2. Якість нікотинових сумішей залишає бажати кращого, так як не існує норм і критеріїв (прийнятих стандартів), за яким можна було контролювати рівень нікотинових сумішей.
 3. Кількість нікотину, заявлене виробником на упаковці, в переважній більшості випадків не відповідає дійсності. Реальна концентрація небезпечної рідини часто перевищує визначений рівень.
За темою:  Інструкція з експлуатації електронної сигарети

Шкода парогенератора був доведений вченими, які наполягають на визнанні всіх видів електронних сигарет шкідливими і загрожують здоров’ю людини. Пар також здатний викликати залежність, яка у вейпера настає навіть швидше, ніж та класичного курця.

До єдиного плюса можна тільки віднести той факт, що пара від ЕС не забруднює повітря і є безпечним для оточуючих вейпера людей.

У випадку з електронними сигаретами пасивних не буває. Але зате істотно страждає організм самого парильника.

Дихальна система

На органи дихальної системи пар від ЕС надає шкідливий вплив незалежно від того, яку рідину використовують вейпер: нікотинову чи ні. Хімічні сполуки, що входять до складу суміші для ширяння, негативно впливають на цілісність тканин легеневих органів.

Це поступово призводить до погіршення захисних функцій легень. Також встановлено, що регулярне ширяння:

 • підвищує ризик розвитку бронхіту, астми та легеневого абсцесу;
 • провокує різні порушення роботи бронхолегеневої системи (задишка, кашель);
 • викликає підвищену схильність до запальних процесів верхніх шляхів дихання і до тонзиллиту.

Кровоносна система

На думку фахівців, шкідливий вплив курильного пара на стан судин, серця і системи кровообігу, зведено до мінімуму. Але, якщо використовувати парогенератор довгий час, не виключена поява таких негативних факторів:

 • порушення процесів кровотворення;
 • підвищення рівня в’язкості гемалимфы;
 • можливе утворення тромбів в кровоносних судинах і капілярах;
 • розвиток схильності до загострення наявних серцево-судинних захворювань.

Травна система

Розглядаючи зв’язок між тривалим використанням парогенератора і станом роботи травних органів, експерти не виявили явного шкоди, що завдається вдихуваним пором. Навпаки, були встановлені деякі сприятливі моменти ширяння:

 • підвищувався апетит при використанні деяких ароматичних добавок;
 • поліпшувалися травні процеси (особливо після відмови від традиційного куріння і переходу на ширяння).
За темою:  Атомайзери для електронних сигарет: що це таке

Але всі вигідні моменти стають такими лише при порівнянні ширяння і традиційного куріння. Якщо парогенератор використовувати тривалий час, деяке погіршення роботи травного тракту все ж таки присутня. Особливо якщо ширяння проводити натще.

Нервова система

Коли до складу суміші для парогенераторів включається нікотин (навіть у мінімальному дозуванні) розповідати про нешкідливість гаджета безглуздо. Нікотин, незалежно від шляху проникнення в організм (ширяння або куріння) справляє чималий шкоди нервовій системі, формуючи психологічну та фізичну залежність.

При регулярному застосуванні парогенератора тривалий час, особливо при використанні висококонцентрованих нікотинових сумішей, пар діє на ЦНС наступним чином:

 • є ризик розвитку депресивних станів та отримання стресу;
 • знижується рівень концентрації, пам’яті, розумових здібностей;
 • при неможливості скористатися гаджетом і прийняти чергову парову дозу, людина відчуває тривожність, дратівливість і сильний дискомфорт.

Такий негативний вплив на нервову систему людини має лише ширяння з використанням нікотинових сумішей. У разі просто аромадобавок шкоди для ЦНС не відзначається.

З-за новизни парительного гаджета і відносно недавнього появи його на ринку тютюнових аксесуарів, шкоду парогенератора на організм ще не вивчено до кінця. Говорити про повних негативних результатах остаточно і безповоротно ще рано.

Але, розглядаючи отримані дані досліджень, можна з упевненістю сказати: шкода від використання електронних сигарет є. І він посилюється, якщо людина воліє розслаблятися ширянням щодня. Не захоплюйтеся і бережіть себе!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00490 sec