Куріння електронних сигарет в поїзді: можна?

Всім відомо, що пристрасть до куріння – заняття небезпечне, що приводить до сумних наслідків. Нікотин і канцерогенний тютюновий дим провокують розвиток у людини безлічі різних патологій, часом невиліковних і быстропрогрессирующих. Саме тому багато сучасні курці переходять на альтернативу тютюнопаління – електронних сигарет.

Але, тепер у вейперов (так називають споживачів цих модних курильних гаджетів) постає низка інших, які потребують дозволу, тим. Можна насолоджуватися ароматним пором в місцях, заборонених для звичайного куріння? Зокрема, у дальніх та ближніх поїздках. Чи можна курити електронну сигарету в поїзді, чи не суперечить це закону? Давайте розбиратися.

Поїздки на далекі відстані

Жорсткий антитютюновий закон, що забороняє курити звичайні сигарети в поїздах, породив багато негативних моментів на ж/д дорогах. Плекаючи надію подиміти на зупинках, шанувальники тютюну перетворили тамбур в місця масового народного скупчення, що ускладнювало вихід пасажирів з вагона.

Незважаючи на суворі заборони, шанувальники сигарет активно облягали туалетні відсіки, не в силах дочекатися заповітні зупинки. В результаті туалети виявлялися повністю прокуреними, що перетворювало поїздку для пасажирів з дітьми і самих провідників в справжнє пекло.

Після запровадження антитютюнового закону деяка частина завзятих курців перекваліфікувалася в вейперов. Здавалося, що ситуація вирішилася. Ширяння не отруювало навколишній повітря, і любителі вейпа могли в повній мірі насолоджуватися далекими поїздками.

Керівництвом РЖД на початку 2016 дозволило куріння електронних сигарет в поїзді далекого прямування без будь-яких обмежень і навіть виділило для парильників спеціально відведені місця.

Більш того, це «золоте» для вейперов час курильні електронні девайси навіть продавалися у провідників, правда, дещо дорожче, ніж у звичайних вейплавках. Таке рішення керівництво Російськими Залізницями пояснив турботою про пасажирів і поліпшенням комфорту при пересуванні людей на далекі відстані.

Але, час іде, змінюються і погляди. Поточний 2017 рік розставив всі крапки щодо курильних гаджетів і дав однозначну відповідь на питання: чи можна палити електронні сигарети в поїзді далекого прямування.

Отже, з лютого поточного (2017) року у даного виду транспорті ширяння ЕС заборонено. Також представники РЖД пояснили, що забороняється і продавати курильні девайси в поїздах. Електронні сигарети були виключені зі списку непродовольчих товарів, що продаються у поїздах.

Деякі спікери Держдуми відносять використання електронних сигарет до «пропаганді куріння», пояснюючи це схожістю самого курильного девайса і процесу випарювання з курінням тачных виробів.

Цю ініціативу підтримали інші депутати. Заодно представники Вищої влади винесли забороняє постанову, що стосується реклами електронних курильних пристроїв і парительных аромасмесей.

За темою:  Чи можна парити в громадських місцях

Чи можна парити в поїзді близького проходження

Використання електронного курильного гаджета в електричках і поїздах, які прямують на недалекі відстані, поширюється те ж постанову, чинне в довгострокових ж/д поїздках. Забороняється куріння сигарет з тютюном в тамбурах, самих вагонах і навіть на платформах станцій.

Так як платформа відноситься до вокзальної території, а куріння в таких місцях дозволяється законом не ближче 15 метрів від прилегаемой території привокзальних та вокзальних будівель.

Що стосується вейпа, то електронна сигарета в поїзді, що йде на близькі відстані, поки не підпала під суворе табу. Але, варто очікувати в нинішньому і майбутньому році жорсткість законів, які стосуються використання курильних електронних парогенераторів в ж/д подорожі.

Досвід інших держав

У сусідній Білорусі діє сувора заборона на використання звичайних сигарет і електронних парогенераторів в поїздах, які прямують на недалекі відстані. Тут з усіх вагонів і тамбурів навіть безслідно зникли попільнички. У наших білоруських друзів дозволяється курити і літати лише в експресах міжнародних, не належать Білорусі.

Білоруські закони набагато суворіше і не так лояльні, як в Росії. За тютюнопаління та використання курильних девайсів в поїздах ближнього відстані (а в Білорусі інших і не є – країна не відрізняється великими розмірами) тут передбачені великі покарання:

 1. Грошові штрафні санкції в розмірі 400 000 білоруських рублів.
 2. Беззастережне зняття порушника з поїзда з усіма можливими неприємностями.

Ширяння, так само як і тютюнопаління, повністю заборонено в місцях громадського використання в ряді країн, які з особливою турботою ставляться до людського здоров’я та екологічної обстановці. До даних держав належать Бразилія, Норвегія, деякі штати Америки, Данія та Австралія.

Таке ж табу на парильників наклали і влада Британії. До видання заборонного закону навів факт, що багато громадян країни під виглядом використання вейпа курив звичайні сигарети. Щоб уникнути подібних спроб уряд Великобританії вирішив накласти заборону і на використання парогенераторів.

За темою:  Рецепти рідоти для ширяння

Використання вейпа у приміських поїздах

А як же електрички? За використання парогенератора у поїздах приміського призначення штрафні санкції поки не передбачено, але все йде до посилення законів у цій галузі. Про це замислюються представники Думи, виходячи з різкого збільшення нещасних випадків, що відбуваються в електричках великих міст. В деяких мегаполісах законослухняних люди навіть не ризикують пересуватися з допомогою приміських поїздів в вечірній час.

За статистикою всього за шість поточних місяців травмування різного ступеня тяжкості на виході з електричок отримало близько 300 людей, загиблих в результаті нещасних випадків налічувалося близько 550 осіб.

Вся справа у великій кількості людей, які купірують тамбури і перешкоджають вільному доступу людей у вагони. Парильники буквально до останніх секунд до відходу електричок не випускають з рук свої парогенератори, які продукують насичений пар у великій кількості.

Ширяння знижує видимість пересування, тому багато люди просто падали на рейки або виявлялися затиснутими закриваються дверима потягу. Тому з великою часткою ймовірності, слід очікувати заборони на використання парогенератора і в приміських електричках.

Чому використання ЕС починає прирівнюватись до куріння

Адже по суті, електронні курильні девайси не мають нічого спільного з тютюнопалінням, за винятком лише схожість гаджета з звичайними сигаретами. До речі, гонінню піддається кальяни і електронні. Пояснення медиків звучать наступним чином:

 1. При використанні парительных нікотинових сумішей людський організм отримує не меншої шкоди, ніж під час паління звичайних сигарет.
 2. Вхідні до складу аромажижи для парогенераторів гліцерин і пропіленгліколь завдають шкоди здоров’ю.
 3. До складу аромажидкостей, що використовуються в курильних девайсах, включені різні канцерогенні речовини, токсини і отруйні хімічні сполуки. Їх також важко віднести до «здорового захопленню».
 4. Вже доведено, що за допомогою електронних сигарет людина не позбавляється від тютюнової залежності, а набуває нову, таку ж згубну звичку.
 5. Електронні кальяни служать потужним розсадником патогенних бактерій і вірусів. Шкідлива мікрофлора у великих кількостях «гніздиться» на мундштуках, фільтрах і трубках гаджетів.

Підтвердження фактами

Всі вищеперелічені звинувачення на адресу курильних парогенераторів далеко не безпідставні. Лікарі з моменту відкриття електронних сигарет займаються вивченням і впливом на організм людини. В ході експериментальних досліджень було виявлено, що до складу аромадобавок входять такі отруйні речовини:

 • ціан;
 • пірен;
 • ацетон;
 • изопрены;
 • нафталины;
 • бензапірен;
 • нітрозаміни;
 • ацетальдегід;
 • складні феноли;
 • моноокисел вуглецю;
 • поліциклічні вуглеводи.
За темою:  Принцип роботи електронної сигарети: як влаштована

Дані речовини відносяться до небезпечних канцерогенів. При регулярному попаданні в організм подібних сумішей, парильщик ризикує заробити безліч небезпечних патологій, серед яких:

 • ішемія;
 • стенокардія;
 • атеросклероз;
 • гіперглікемія;
 • інфарктні стану.

Що загрожує порушникам

Зараз в нашому російському законодавстві передбачені поки штрафи лише за використання парительных пристроїв неповнолітніми громадянами (до 18-ти років). Під покарання також підпадає залучення до ширяння неповнолітніх дорослими людьми. В даному випадку порушника чекають штрафні санкції в розмірі до 3 000 рублів.

А ось, якщо пропагандою і рекламою курильних електронних девайсів займуться представники торгівлі – вони ризикують зіткнутися зі штрафними виплатами до 600 000 рублів. Власники кінокомпаній, у фільмах яких будуть демонструватися сцени ширяння і куріння, також будуть оштрафовані на великі суми.

Чим ризикує порушник

Російське Законодавство говорить, що накласти штрафні санкції можуть тільки представники поліцейського управління. При фіксуванні порушення антитютюнового закону (поки що тільки у випадку звичайного паління) провідники за законом зобов’язані здати порушника в поліцейську ділянку на першій найближчій станції.

Згідно зі статистичними даними за рахунок однієї лише Московської області після набрання чинності антитютюнового закону казна держави всього за півроку поповнилася на більш ніж 6 500 мільйонів рублів.

Поки що це лише стосується звичайних курців. Але недалекий той час, коли штрафи доведеться виплачувати і любителям ширяння. Звичайно, при порушенні закону. Чи варта гра свічок? Може, краще взагалі відмовитися від використання яких би то не було курильних пристроїв, ніж спустошувати власні фінанси? Подумайте про це.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00759 sec