Може вибухнути електронна сигарета

Сьогодні електронна сигарета не є таким собі ноу-хау феноменом і її поширення досить велике. Цей вибір пояснюється тим, що даний прилад завдає менше шкоди здоров’ю, так як у складі рідин відсутні шкідливі елементи, які утворюються в процесі тління тютюну.

Все більше курців відмовляються від вживання тютюнової продукції і переходять на ширяння ароматних рідин.

З моменту появи цього приладу на ринку йде суперечка — наскільки небезпечні ці пристрої. Неодноразово були підняті теми про те, що електронна сигарета може вибухнути в процесі вживання, зарядки або просто лежачи на столі. Для того щоб відповісти на питання «у чому криється причина і які електронні сигарети вибухають», необхідно повністю вивчити це питання.

Вибухи електронних сигарет освітлені ЗМІ

Вибух «парилки» досить рідкісне явище, яке може стати причиною різних травм і каліцтв. За твердженням людей, що використовують подібний девайс, постійна увага до вибухів ЕС з боку ЗМІ, полягає в тому, що даний продукт зовсім недавно отримав настільки сильне поширення. На думку фахівців, вибухи електронних сигарет відбуваються набагато рідше, ніж у будь-яких інших електронних пристроїв.

Випадки, що набули розголосу

У дві тисячі тринадцятому році у Флориді був офіційно зареєстрований перший вибух такого пристрою. В результаті цього вибуху п’ятдесяти семирічний Т. Холлуэй отримав множинні травми ротової порожнини. Вибухнув девайс пошкодив передні зуби і одірвав кінчик язика. Крім цього, чоловік отримав сильний опік обличчя. Прилад вибухнув у чоловіка під час використання.

Протягом двох тисяч чотирнадцятого року, було офіційно зареєстровано три випадки вибуху електронної сигарети. В результаті одного з вибухів загинув чоловік у віці шістдесяти двох років.

Другий випадок стався в Англії з чоловіком сорока восьми років. Вибух електронної сигарети стався у Д. Аспиналла. Пристрій зайнялося прямо в руках чоловіка, і він тут же його відкинув. При падінні девайс вибухнув, осколки розлетілися по всій кімнаті, пошкоджуючи меблі і самого чоловіка. За словами лікарів, які брали участь в операції по вилученню осколків пристрою, характер пошкоджень дорівнює вибуху гранати.

Останній випадок, зареєстрований у дві тисячі чотирнадцятому році, стався з жителем Дестина, Д. Лауриа. Вибух пристрою стався при його використанні, що спричинило за собою опіки верхнього відділу тулуба, зубів і пальців.

Протягом всього дві тисячі шістнадцятого року, був зареєстрований лише один випадок вибуху такого пристрою. Інцидент стався в Німеччині, і власнику вибухнув пристрою вибив передні зуби.

Протягом цього часу були ще подібні випадки, однак потерпілий в подальшому спростував раніше сказані слова, сказавши про те, що отримав травму на роботі. Цей випадок привів до великого резонансу в суспільстві, де більшість людей ширяють ЕС, висловлювалися про те, що все, що відбулося було спеціально підлаштовано з метою отримання компенсації від виробника конкретної марки електронних сигарет.

За темою:  Відмінність сигарети від електронної сигарети

Багато з тих, хто користується подібними пристроями, знаходяться в повній впевненості в тому, що подібні статті лише замовні чутки і основна зброя в боротьбі корпорацій. Багато хто вважає, що факт наявності таких ситуацій грає на руку тютюновим компаніям.

Дослідження цієї теми фахівцями, призвело до невтішного факту: пристрій може вибухнути. У більшості випадків причини вибуху винен або акумулятор, або неправильне використання пристрою. Але фахівці звертають увагу на той факт, що жоден прилад, що має батарею, не застрахований від вибуху.

Причини неполадок пристрої

Після того як вчені дали відповідь на питання про можливості вибуху пристрою, настала черга головного питання, чому вибухнула електронна сигарета? Причин для цього достатньо багато і ось основні з них:

Батарея

Головний винуватець вибухів всіх технічних пристроїв — це, звичайно ж, неякісний акумулятор. Порушення в роботі цього пристрою може призвести до перегріву і виникнення пожежі. Горіння певних речовин, що містяться в акумуляторі, призводить до його сильного розширення з наступним вибухом. Причиною може стати як погане якість товару, так і неправильне використання.

Зарядка

Іноді вся проблема криється в неправильній роботі зарядного пристрою. Проблеми, пов’язані з цим фактором, можуть бути неправильно підібраному зарядному пристрої або стрибками напруги в електромережі. Багато експертів вважають цю проблему непрямою, так як вибух відбувається знову-таки в батарейному блоці.

Може вибухнути електронна сигарета, передбачити неможливо. Будь-електронний прилад вимагає правильної експлуатації та утримання. Звинувачувати певного виробника неякісної продукції досить нерозумно, так як всі товари проходять обов’язкову перевірку якості перед підготовкою до продажу. Існує кілька факторів, зважаючи на які, можна запобігти загоряння пристрою.

Причини займання

Отже, ось список причин, з яких починаються проблеми в роботі електронних «парилень»:

  • термін придатності батареї закінчився або акумулятор пошкоджено;
  • низька якість акумулятора;
  • неправильне зарядний пристрій, потужність якого в кілька разів вище необхідної.

Причиною займання може стати і неправильний догляд за цигаркою. У результаті тривалого використання в батарейному відсіку може скупчитися невелика кількість рідини, дах, що протік з бака. Подібна ситуація може стати причиною короткого замикання з подальшим займанням. Крім цього, згубний вплив на пристрій надає пил і бруд.

Порушення температурного режиму, використання неякісних аксесуарів, використання неправильних спіралей з металів, не передбачених для застосування у пристрої, неправильний процес зарядки – всі ці фактори можуть спричинити займання.

Що потрібно знати

В наш час є категорія людей, яка не женеться за якістю продукту, а за його низькою ціною. Великий попит на електронні прилади для куріння призвів до того, що з’явилося багато різних підприємців, які займаються виробництвом бюджетних клонів якісних пристроїв. Такі клони коштують у кілька разів дешевше оригінального продукту. У тому ж Китаї, який є основним постачальником клонів, можна знайти тисячі виробів, які не мають приналежності до одного відомого бренду.

За темою:  Склад рідини для вейпа

Експлуатація подібних засобів може бути небезпечна не тільки для здоров’я, але і для життя. Купувати пристрій необхідно лише у перевірених продавців, а торгова марка повинна зарекомендувати себе. Якісний пристрій володіє можливістю заміни акумулятора. Тільки такого пристрою можна довірити своє здоров’я.

Багато імениті виробники в даній сфері оснащують свою продукцію спеціальним захистом, яка оберігає пристрій від перегріву. Крім того, при виникненні короткого замикання подібний пристрій просто відключається. Клони і маловідомі бренди виключають таку функцію зі своїх девайсів з метою зниження ціни на виробництво.

Дуже часто причиною займання може стати неправильна експлуатація таких девайсів, як мехмод. Ця модель електронної сигарети не має захисту і рекомендується до використання тільки досвідченим вайпером. Крім наявності знань про роботи такого механізму, у власника такого девайса повинні бути мінімальні поняття у фізиці. Для того, щоб зробити якісну намотування спіралі на такий прилад, необхідно мати такі пристосування, як омметр.

Запобіжні заходи

Існують як явні, так і непрямі ознаки, завдяки яким можна помітити порушення в процесі роботи електронної сигарети.

Головний ознака, при якому варто насторожитися – це постійний перегрів батарейного блоку. Користувачі, які зіткнулися з запалюванням свого девайса, відзначають той факт, що перед моментом загоряння пристрій нагрівається до таких високих температур, що може залишити опік на тілі. Кожен із цих людей говорить, що займання і подальший вибух може спостерігатися після хвилини постійного перегріву.

Можливість вибуху можна запобігти, якщо регулярно оглядати акумулятор пристрою. Коли батарея приходить в непридатність, її цілісність може бути порушена, з’являються здуття і горби. Будь-яке відхилення від норми може призвести до займання, тому необхідно відмовитися від використання приладу до заміни акумулятора.

Протікає бак також одна з найбільш частих причин поломки і неправильної роботи пристрою. Перший ознака, це поява сторонніх звуків при роботі пристрою, а також присмак диму. Протікання рідини — одна з основних причин появи короткого замикання, яке порушує працездатність девайса.

Як себе убезпечити

Коли людина усвідомлює причини, із-за чого вибухають електронні сигарети, йому досить легко убезпечити себе і виключити можливість катастрофічних наслідків. Виробники подібної продукції рекомендують такі дії, що знижують ризики.

Сама сигарета і додаткові аксесуари повинні бути придбані тільки в спеціалізованому магазині, дає гарантію на свій товар. Вартість товару — не головний критерій для вибору продукту. Сказати, що висока ціна дорівнює високій якості, буде неправильно. Існує безліч бюджетних моделей з відмінними відгуками про їх використання. Відгуки — головний критерій, за яким потрібно вибирати продукт.

За темою:  Як заряджати електронну сигарету EVOD

Ознайомитися з усіма характеристиками передбачуваної покупки можна в інтернеті. Сьогодні на спеціалізованих сайтах можна знайти всю інформацію про різних видах електронних сигарет, аж до нюансів їх використання. Для цього необхідно лише набратися терпіння і приділити цій справі кілька годин.

Для того щоб убезпечити себе і свій девайс, необхідно оберігати його від впливу сонячних променів і перепадів температури. Батареї дуже чутливі до цих перепадів і можуть швидко вийти з ладу. Для застосування потрібні тільки якісні і справні акумулятори від зарекомендували себе виробників.

Один день в тиждень необхідно приділити чищення пристрою. Бруд і пил — причини виникнення не тільки загорянь, але і захворювань ротової порожнини. Акумулятор можна протирати серветкою або ваткою зі спиртовим розчином, після чого необхідно дати йому повністю висохнути.

Для того щоб електронний «соска» радувала вас тривалий проміжок часу, потрібно використовувати тільки заводське зарядний пристрій, що підходить конкретно до вашої моделі. Забороняється використання зарядних пристроїв від будь-яких інших електронних приладів і зарядок, виготовлених кустарними методами.

Знімаючи і одягаючи бак з рідиною, необхідно здійснювати ці дії дуже акуратно, щоб не пошкодити різьблення. Крім цього, при чищенні пристрої потрібно оглядати бак на предмет протікання.

Тривала експлуатація пристрою може призвести до перегріву і подальшого вибуху, багатьма користувачами зазначалося, що неправильне зберігання може призвести до мимовільного включення приладу. Найчастіше цим «грішить» жіноча половина курців. Бардак в сумочці і відсутність чохла призводить до того, що будь-який предмет може затиснути кнопку включення сигарети, що змусить її перейти в активний режим. Коли ви точно знаєте, що протягом декількох днів не будете використовувати пристрій, то краще всього відключити батарейний блок і зберігати пристрій у розібраному вигляді.

Будь-який прилад вимагає ретельного догляду і контролю над його станом. Дотримуючись елементарних правил використання і контролюючи стан свого девайса можна уникнути травмонебезпечних наслідків його поломки.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00987 sec