Можна електронні сигарети продавати неповнолітнім

Реклама електронних сигарет говорить про те, що даний прилад може бути використаний як засіб, що замінює тютюновий виріб. У зв’язку з цим подібні засоби все частіше використовуються для лікування залежності від вживання сигарет. Але в той же час, Всесвітня Організація охорони Здоров’я говорить про те, що заяви про безпеку вживання цих засобів досить сумнівні. Деякі речовини, що містяться в рідинах, якими заправляються пристрою, можуть представляти серйозну небезпеку для організму. Давайте розглянемо, що про це думає закон і можна електронні сигарети продавати неповнолітнім?

Електронна сигарета

Цей пристрій побудовано за принципом роботи інгалятора і майже повністю імітує процес вживання звичних кожному тютюнових виробів. В основі цього приладу лежить парогенератор, який нагріваючи рідину, перетворює її в ароматний пар. Цей пар може бути не тільки схожий з тютюновим димом, але і може містити в собі різні ароматичні добавки. У складі рідини знаходяться наступні речовини:

  • ароматизатор;
  • нікотин;
  • пропіленгліколь;
  • гліцерин.

На перший погляд може весь процес може здатися досить простим. Так що ж у цьому забороненого?

Антитютюновий заборона

У дві тисячі тринадцятому році, на території Росії розгорнулася широка антитютюнова компанія, яка поставила курців в строгі рамки. Сьогодні курити сигарети можна лише в спеціально обладнаних приміщеннях, власних автомобілях і будинках. До речі, закон про заборону електронних сигарет, говорить лише про те, що неприпустимо використання в громадських місцях виробів, з точністю імітують сигарети. Це стосується тих моделей, які мають повністю ідентичну форму і зовнішній вигляд тютюнової продукції.

Заборонено використовувати подібні моделі в тих же місцях, що і нормальні сигарети, тобто на територіях аеропортів, парків, поліклінік, пасажирського транспорту і багатьох інших місць, де відбуваються великі скупчення людей. Вживання сигарет на сходовому майданчику може спричинити за собою покарання у вигляді штрафу.

За темою:  Одноразові електронні сигарети без нікотину

Під заборону потрапили й продажу. Сьогодні вже не знайти магазину, вітрина якого була б заповнена тютюновою продукцією. Замість цього покупцям представляють каталог, в якому вказані наявні сигарети і їх ціна.

Більшість з цих правил встановлено тільки для тютюнових виробів. Існують заборони на використання ЕС потрібно розглядати окремо.

Можна застосувати «тютюнові рамки» на вейперов

Антитютюновий закон, присвячений лише традиційним тютюновим виробам. На території Росії електронні сигарети не прирівнюються до подібних продуктів, навіть незважаючи на те, що містять у своєму складі нікотин. У зв’язку з цим, можна з упевненістю говорити про те, що такі поняття, як дим тютюну і куріння сигарет не можна віднести до даної категорії приладів.

Закон про електронні сигаретах каже, що завдяки технічному регламенту, такий продукт не може бути зарахований до тютюнової продукції, так як в його складі відсутні тютюнові листя. Крім того, на даний момент антитютюновий закон містить у собі більше двадцяти статей, де немає жодної згадки про електронну сигарету.

В середині дві тисячі тринадцятого року, Моз РФ виклав на своєму сайті документ, який говорить про те, що е-сигарети не можна прирівнювати до виробів з тютюну, завдяки чому можна сказати, що вейп не потрапляє під які-небудь обмеження.

Заборона електронних сигарет в Росії пов’язаний лише з продажем тих моделей, які є точною копією продуктів з тютюну. У зв’язку з цим багато інтернет-магазини змушені були вилучити таку продукцію з своїх каталогів.

Так як на основі усього вищевикладеного можна сказати про те, що електронну сигарету не заборонено використовувати в громадських місцях, залишається лише одне питання. Чи можна продавати такі продукти особам, які не досягли повнолітнього віку. Дане питання сьогодні ніяк не регламентується законом. Його можна віднести до питання моралі. Якщо ЕС імітує вживання тютюну, то чи потрібно, щоб діти імітували процес куріння.

За темою:  Відмінність сигарети від електронної сигарети

Кожен з продавців подібних виробів вільний чинити, як хоче, так як за законом він нікому нічим не зобов’язаний. Однак питання моралі варто сьогодні найбільш гостро.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00375 sec