На скільки вистачає випарника на електронній сигареті

Кількість любителів електронного ширяння зростає постійно. Це не дивно, особливо якщо брати до уваги, що створення курильного девайса базується на бажанні дати завзятим курцям більш безпечний спосіб використання сигарети. А палити вже стає немодним і непопулярним, а ось звичка залишається, небезпечна і руйнівна.

Але і новомодний курильний девайс не відрізняється довговічністю, за ним потрібно слідкувати і правильно експлуатувати. Знавці до самого проблемній ділянці ЕС відносять атомайзер або випарник. Саме завдяки йому і створюється ароматний і насичений пар. А ось як часто міняти випарник в електронній сигареті і коли підходить час для заміни, знає не кожен парильника, особливо початківець.

Що таке випарник

Перш ніж пояснювати, як доглядати і змінювати атомайзер в ЕС. А мова йде про багаторазових пристроях. Випарник одноразової сигарети заміні не підлягає, і термін його служби закінчується разом з витраченої рідиною.

Випарник (або атомайзер) – це головна частина електронної сигарети. Завдяки цьому пристрою рідина для ширяння перетвориться у пару, що імітує дим від сигарети, який і вдихає користувач.

Випаровування відбувається за допомогою переданого від вольтажу акумулятора (напруги) на спіральку. Спіраль, відповідно, розігрівається. Знаходиться рідина у картриджі, вступаючи на гарячий елемент, випаровується. Одночасно, завдяки надходженню в атомайзер повітря, відбувається регулярний обдув спіралі, який захищає її від перегріву.

У технічному плані атомайзер здійснює наступні дії в курильний гаджеті:

 1. Зберігає рідина для ширяння.
 2. Обдуває спіраль і захищає її від перегріву.
 3. Здійснює подачу аромажидкости до нагрівального елементу.

Тому, розмірковуючи, що таке випарник в електронній сигареті, можна сказати, що це – її основна і головна технічна частина. Без атомайзери ЕС працювати не стане. Саме тому за функціонуванням випарника необхідно стежити і грамотно обслуговувати.

Види випарників для електронних сигарет

Всі атомайзери поділяються на дві категорії:

 1. Обслуговуються. Ті пристрої, які знаходяться в ЕС багаторазового використання.
 2. Необслуговувані – розраховані для одноразових курильних гаджетів.

Саме цей фактор і визначає, на скільки вистачає випарника на електронній сигареті. У середньому одноразові пристрої розраховані на 200-360 затяжок, що прирівнюється до вживання близько 2 пачок класичних сигарет. А от термін роботи багаторазових випарників і залежить від уваги і грамотного догляду за ними власника ЕС.

Вигода багаторазових випарників

Багаторазові курильні девайси набагато вигідніше для вейперов. Одноразові краще купувати новачкам, які ще не визначилися, а потрібно їм ширяння. До незаперечних плюсів багаторазових атомайзери (крім довговічності), можна віднести і такі нюанси:

 1. Намотування спіралі можна зробити самостійно. Тим самим урізноманітнити процес випарювання.
 2. У багаторазових ЕС використовується більш потужний атомайзер. А від потужності випарника залежить і насиченість самого пара і його аромат. Адже чим швидше відбувається випаровування аромажидкости, тим яскравіше стає сам смак сигарети.

Та й багато користувачів, цінуючи свої улюблені гаджети, прагнуть внести власну лепту в догляд за ЕС. Отримуючи при цьому додаткове задоволення від процесу випарювання. Правда, девайси багаторазового використання все-таки більше підходять більш досвідченим парильникам. Новачкам краще починати подорож у світ ароматної пари з одноразових електронних сигарет.

Простота одноразових пристроїв

Атомайзер в таких курильних гаджетах помити, почистити і змінити не вдасться. У цих моделях відсутня навіть доступ до спіралі, тому замінити її немає можливості. По закінченні рідини таку сигаретку просто викидають і купують нову.

Відзначається поступове зниження інтересу до одноразовим електронних сигарет. Зараз фаворитами стають полуобслуживаемые випарники. Тобто такі моделі, де є можливість замінити тільки нагрівальну спіральку.

Але простенькі моделі мають і свої плюси. До них відносяться такі моменти, як:

 1. Порівняно невисока вартість.
 2. Габаритність. Одноразові ЕС зовсім не вимагають багато місця, вони легко поміщаються в дамській сумочці або кишені піджака.
 3. Властивості та характер ширяння не стане несподіванкою для вейпера – всі характеристики вказуються виробником на упаковці.
 4. Надійність. В одноразових курильних пристроях вся конструкція випарника відрізняється малою кількістю конструктивних деталей, це додає гаджету надійність у використанні.

Такий варіант, незважаючи на всі свої переваги, все ж не так гарний, у порівнянні з багаторазовими пристроями. Він дуже недовговічний і вистачає його лише на кілька днів служби.

Обслуговування випарника

Багато користувачів ЕС, особливо новачки, цікавляться питанням, а як часто відбувається заміна випарника в електронній сигареті. Дати конкретну відповідь на дане питання проблематично. Тривалість роботи атомайзери залежить від сукупності багатьох факторів:

 1. Інтенсивність випарювання. Чим довше і активніше буде використовуватися гаджет, тим швидше зноситься атомайзер і зажадає своєї заміни.
 2. Вживаної рідини. Її якість, а, отже, і термін служби атомайзери, залежить від виробника. Свою лепту вносить і присутність ароматизаторів, вони дають нагар на спіраль, яка знижує час експлуатації.

Але, в будь-якому випадку, настає момент, коли атомайзер підлягає заміні. За спостереженнями досвідчених вейперов, в середньому час експлуатації випарника становить близько 2-3 тижнів.

Чи можна продовжити термін служби

Основним фактором, що впливає на тривалість роботи випарника, стає аромажидкость, використовувана для ширяння. Відомо, що до її складу входять п’ять основних компонентів:

 • нікотин;
 • гліцерин;
 • аромадобавки;
 • очищеної води;
 • пропіленгліколь.

До основним і незамінним компонентів курильної рідоти відносяться пропіленгліколь і гліцерин. Без решти інгредієнтів заміс може й обійтися. Чим більший рівень гліцерину знаходиться в рідині, тим насичений по густоті буде утворюватися пар. А від пропіленгліколю залежить смак польоту.

В процесі випаровування курильної рідоти, на стінках спіралі осідають залишки гліцерину у вигляді нагару. Це безпосередньо впливає на термін експлуатації атомайзери.

Ще одним винуватцем нагару стають різні добавки, застосовувані у аромажидкостях. Тому особливо уважно слід підходити до вибору рідоти, купуючи її тільки хороших і відомих брендів.

Коли потрібна заміна

Як визначити, що термін життя атомайзери підходить до кінця і його потрібно замінити. Тут доведеться орієнтуватися на власні, вже напрацьовані відчуття про ширянні. Якщо дим вже став не таким насиченим, як був раніше, його густота помітно знизилася, та й смак/аромат змінився, швидше за все, належить заміна атомайзери.

Конкретної відповіді і точного терміну з часу, коли доведеться міняти випарник, не існує. Все дуже індивідуально. Але не варто забувати, що при грамотній експлуатації і своєчасної заміни атомазера залежить якість паріння та термін роботи самого гаджета.

Як вибрати випарник для електронної сигарети

Щоб продовжити тривалість роботи атомайзери, при виборі курильного гаджета слід загострювати увагу на його технічні характеристики. Одним з важливих параметрів стає опір випарника, який вимірюється в ОМах.

Чим менше цей показник, тим більше і більш насиченим буде отриманий пар. Плюс до всього він буде відрізнятися і більш яскравим смаком. Але сам атомайзер стане менш довговічним.

Тому, визначаючи, на що впливає опір випарника в електронній сигареті, можна зрозуміти, що чим вище показники нагрівального пристрою, тим краще буде процес ширяння і нижче термін його служби. Отже, слід вибирати випарники з усередненими технічними показниками.

Різні виробники пропонують різні випарники з індивідуальними показниками ОМов спіралі. До речі, у продажу можна зустріти курильні гаджети, де рівень можна виставити самостійно. Найпоширенішими показниками є наступні:

 • 1,6 ОМ, це мінімальний опір, пар при цьому виходить насичений і дуже густий;
 • 1,8 ОМ, середні показники, придатні для цілителів більш класичних і стандартних відчуттів.
 • 2,1 ОМ, найвищий рівень опору, пар формується сильноразреженный, дуже легкий і з незвичайною холодинкой.

Який саме атомайзер віддати перевагу, справа особиста і залежить воно від індивідуальних смакових уподобань. Що стосується думки досвідчених людей, то багато хто з них воліють випарники з більш високим рівнем опору. У високих показників є низка істотних плюсів:

 • більш тривалий термін експлуатації;
 • холодний пар безпечніше для здоров’я;
 • менше витрачається рідина для ширяння;
 • відсутня можливість перегріву спіралі і швидкої поломки випарника.

Низькі показники опору перетворюють всі ці плюси на мінуси. Але, знову ж таки, вибір ОМа нагрівального елемента – справа суто особиста і залежить від власних пристрастей.

Як доглядати за атомайзери

Щоб продовжити термін служби свого курильного гаджета, випарник необхідно періодично чистити, прибираючи сліди нагару. Про те, що атомайзер потребує чищення, можуть свідчити наступні показники:

 • поява дивного згірклого присмаку;
 • занадто швидке нагрівання блоку живлення;
 • зменшення звичного об’єму пари при ширянні.

Але, звичайно, очікувати появи цих ознак не варто. Набагато ефективніше буде, якщо прочищати атомазйер через рівні часові проміжки. Наприклад, щомісяця або раз в пару тижнів.

Досвідчені фахівці рекомендують очищати випарник після кожних 5-6 000 затяжок.

А ось як промити випарник електронної сигарети, вам допоможе наступна поетапна інструкція. Нагадуємо, що слід чистити сам випарний елемент і картриджі, де знаходиться аромажидкость для ширяння. Отже:

 1. До промивання слід вичистити атомайзер від залишків замісу. Для цього знімаємо його з корпусу ЕС і ретельно продуваємо з того боку, де розташовані контакти аккумулята.
 2. Пристрій добре промиваємо під струменем проточної теплої води. Не перестарайтеся з водяним напором. Досить легкою цівки.
 3. Деякі користувачі після миття поміщають в атомайзер розчин спирту або горілки. Випарник витримується там 1-2 години.
 4. Після продувки, промивання та дезінфекції наш чистий атомайзер необхідно ретельно висушити і ще раз продути. Можна зробити це одночасно з допомогою фена.

Доглядаючи за випарником, не варто випускати з уваги такі процеси, як його сушка і продування. Якщо опустити ці етапи, атомайзер може погіршити свою роботу і швидше вийти з ладу. Такий регулярний догляд значно продовжить життя курительному гаджету і збереже його технічні характеристики на належному рівні.

За темою:  На скільки вистачає електронної сигарети

MAXCACHE: 0.38MB/0.00809 sec