Принцип роботи електронної сигарети: як влаштована

Принцип роботи електронної сигарети з рідиною нагадує методику роботи такого пристрою, як інгалятор. Освіта пара вдихається курцем відбувається завдяки нагріванню рідини, що знаходиться в спеціальному резервуарі. Структура цього пара має величезну схожість з димом цього тютюнового виробу. Це процес допомагає зімітувати вживання тютюну і знизити кількість споживаного нікотину.

У більшості випадків до використання подібних пристроїв люди вдаються для того, щоб позбутися від шкідливої залежності.

Схема приладу

Багатьом новачкам в цій темі, буде досить цікаво дізнатися принцип дії електронної сигарети і пристрій цього виробу. Спочатку може здатися, що пристрій досить технічно складне, проте придивившись до деталей можна зрозуміти, що всі механізми роботи пристрою досить прості. Сам прилад складається з невеликої кількості деталей, завдяки взаємодії яких утворюється пара.

Сама схема приладу побудована таким чином, що розібратися в ній здатний навіть людина, знайомий з фізикою і конструкцією подібних виробів досить поверхово. Пристрій складається з трьох основних компонентів:

  • випарник;
  • батарейний блок;
  • резервуар для рідини.

В залежності від варіанту виробу, випарник може називатися атомайзери або клиромайзером. Під поняттям «батарейний блок» в більшості випадків ховається та частина приладу, куди вставляється акумулятор. Резервуар для рідини також може називатися картриджем.

На ринку існує безліч різних моделей електронних сигарет. У деяких з них в батарейному відсіку знаходяться спеціальні знімні акумулятори. Але існують моделі, де заміна акумуляторів не передбачена. Коли в таких пристроях спостерігаються проблеми з роботою батареї, необхідно замінити весь блок повністю.

Принцип дії

У деяких ключових моментах принцип роботи електронної сигарети схожий з інгалятором. Саме завдяки тому, як влаштована електронна сигарета, багато виробники говорять про те, що їх товар набагато безпечніше тютюнових аналогів. Чи Так це насправді, наукою досі не з’ясовано.

Говорити про те, що використання подібних пристосувань беззастережно не шкодить роботі внутрішніх органів поки що досить рано. Тільки через кілька десятиліть можна буде провести дослідження стану організму людей, які протягом тривалого часу застосовують подібні пристрої. Говорити про геніальності використання таких коштів, над іншими методиками позбавлення від тютюнової залежності, досить рано, так як фактів, що підкріплюють ці слова, поки просто не існує.

Конструкція електронної сигарети влаштована таким чином, щоб курець отримав повне відчуття того, що використовує звичну йому тютюнову паличку. Більшість з популярних продуктів має форму максимально наближену до тютюновим виробам. Останнім часом серед справжніх фанатів «вейпа» набирають популярність так звані бокс-моди, пристрої батарейний блок яких, виготовляється у формі невеликої коробки.

За темою:  Різновиди електронних сигарет

Більшість моделей, що випускаються оснащується спеціальними світлодіодами. Вони призначаються для того, щоб інформувати власника пристрою про рівень заряду, працездатності пристрою і для того, щоб імітувати процес горіння сигарети.

Що важливо, використання електронного виробу дозволяє позбутися від їдкого тютюнового диму супроводжуючого курця. Крім цього, відсутні такі дратівливі чинники, як неприємний запах з рота, від рук і одягу. У більшості випадків використання вейпа кращим людиною не приносить жодних незручностей людям, що знаходяться поруч.

Аксесуари та комплектуючі

Для того, щоб остаточно розібратися в тому, як працює електронна сигарета, потрібно знати для чого використовуються головні комплектуючі та аксесуари.

Атомайзер

Завдяки цьому пристрою на нагрівальний елемент подається рідина. У більшості випадків під терміном атомайзер слід розуміти спіраль, що виготовляється з таких металів, як: ніхром, кантал і неіржавіюча сталь. На спіраль — рідина подається за допомогою спеціального гніту, який виготовляється з бамбуковою нитки, вати або спеціального бавовни. Випарники або атомайзери поділяються на кілька типів:

  • допустимий випарник;
  • необслуговувані исправитель.

Як можна зрозуміти із самої назви, що обслуговується випарник допускає можливість заміни головних елементів, таких як спіраль і гніт. На відміну від них, необслуговувані випарники підлягають повній заміні.

Атомайзер кріпиться до батарейного відсіку за допомогою спеціального з’єднання. На сьогоднішній день існує близько десятка різних типів з’єднань і перехідників, завдяки яким можна з’єднати комплектуючі від різних пристроїв і навіть виробників.

Крім цього, всі атомайзери поділяються на такі критерії, як можливість дозаправки і відсутність цієї функції. Тобто одноразові атомайзери можна використовувати лише до того моменту, поки в них не скінчиться рідина. Після цього даний компонент потребує заміни.

Для того щоб заправити «атом», необхідно для початку відокремити гніт і нагріваючий елемент, а після цього заповнити бак для рідини. Більшість виробників заправок, оснащують свої вироби спеціальними дозаторами, за допомогою яких досить легко заправити резервуар. Однак якщо цього дозатора на флаконі вашої рідини немає, то можете скористатися піпеткою або шприцом.

Батарейний блок

Цей компонент конструкції електронної сигарети необхідний для подачі електричного струму на металеву спіраль. Саме в результаті його роботи утворюється пара. Більшість батарейних блоків кріпиться безпосередньо до атомайзеру однак, коли використовуються комплектуючі від різних виробників, необхідно придбати додаткові конектори.

Батарейні блоки підрозділяються на два основних типи, механічний варіант і вариватт. В залежності від виду батарейного блоку, різняться види подачі струму. Використовуючи вариватт, користувач сам визначає необхідно кількість.

Крім цього, подібні пристрої поділяються за типом управління. На сьогоднішній день особливою популярністю користуються моделі з ручним управлінням, де пароутворення починається тільки після того, як користувач натисне відповідну кнопку.

За темою:  Куріння електронних сигарет в поїзді: можна?

У моделях з автоматичним батарейним блоком відсутній наявність спеціальних кнопок. Для того щоб почати курити, користувачеві потрібно просто зробити затяжку. Цей варіант вважається найбільш підходящим для тих, хто тільки перейшов на використання электронок, намагаючись скоротити споживання тютюнових виробів. Незважаючи на всю зручність такого варіанту використання, багато експертів вважають за необхідне заборонити виробництво подібної продукції. В більшості випадків із-за неправильного зберігання пристрою, виникають загоряння.

Крім цього, батарейні блоки розрізняються по ємності акумулятора. Приміром, пристрій з ємністю акумулятора рівному шестисот п’ятдесяти ампер-годинах – прирівнюється до одній пачці цигарок середньої міцності.

Батарея

Саме цей компонент конструкції може володіти різними спеціальними функціями. Дуже часто виробники захищають свої вироби від багатьох факторів, які сприяють виведенню пристрою з працездатного стану.

Найбільш популярною функцією батареї вважається «варивольт». За допомогою неї можна змінювати силу напруги, яка подається на випарник. Не менш популярна і функція термоконтроля, з допомогою якої можна уникнути перегріву як самого пристрою, так і його окремих компонентів.

Дуже важлива функція в подібних пристроях — це індикатор кількості заряду і захист від перезарядження самого пристрою. Існує безліч різних моделей, в яких, серед необхідних функцій зустрічаються і такі, як контроль глибини вдихуваного пара, контроль кількості зроблених вдохів за певний проміжок часу і багато інших. Такі пристрої коштують набагато дорожче аналогів, в яких ці функції відсутні.

Картридж

Пристрій випарника електронної сигарети зроблено таким чином, що електронкою відмовиться працювати без наявності картриджа. Під цим терміном ховається компонент, в якому знаходиться контейнер зі спеціальними матеріалами, які не допускають пролиття рідини в сам випарник. Саме завдяки цьому компоненту вся рідина, що знаходиться в спеціальному резервуарі, подається на випарник в певних дозах. Після цього, робота парогенератора перетворює рідину в пар, який вдихає курець.

Саме цей компонент потребує постійної заміни. Для того, щоб його замінити, необхідно виконати просту комбінацію рухів. Для початку потрібно зняти нижню частину пристрою, після чого видалити використаний картридж. Вкрутити новий, сигарету потрібно зібрати заново і через кілька миттєвостей пристроєм можна користуватися заново.

Рідини

Головний необхідний атрибут для електронної сигарети — це, звичайно ж, заправна рідина. Сьогодні існує більше десятка різних виробників, які виготовляють рідини на будь-який смак і колір. В залежності від країни виробника, у вмісті рідини може відрізнятися кількість нікотину і різних домішок. Існує кілька класів видів рідин, серед яких є продукти преміум і люкс якості.

За темою:  Кращі рідини для електронних сигарет: ТОП

Дуже багатьох новачків у цій сфері лякає термін «самозамес». Під цим терміном необхідно розуміти процес самостійного приготування заправки, використовуючи різні рецепти. Для створення рідини необхідні такі компоненти, як: нікотин, гліцерин і пропіленгліколь. Ці речовини можна придбати в спеціалізованих магазинах. Важливо пам’ятати про те, що використовувати препарати з аптеки, з метою заміни певних інгредієнтів, не допустимо.

Для новачків у цій сфері необхідно зробити невелику вступну і розповісти про те, для чого використовуються дані інгредієнти.

  1. Нікотин – одна з найсильніших токсичних речовин, які викликають залежність, прирівняну до наркоманії. У заправках для електронних пристроїв використовується очищений нікотин, який проходить кілька стадій дистиляції.
  2. Гліцерин – цей продукт використовується для додання рідини густого пара і сприяє розкриттю багатьох ароматів.
  3. Пропіленгліколь – інгредієнт, який використовується для отримання ефекту «удару по горлу». Крім цього, його наявність сприяє розчиненню інших інгредієнтів складу.
  4. Аромка – добавка на основі рослинних компонентів, що сприяє отриманню готової заправці, певного смаку.

Насправді виготовити якісну рідина досить складно. Не маючи певних навичок і при відсутності необхідного обладнання, краще всього придбати готовий продукт.

Правила використання

Пристрій електронної сигарети побудовано таким чином, що випарник є його головним серцем. Тому, дуже важливо стежити за його станом. Потрібно пам’ятати про те, що це змінний компонент і його заміна необхідна в середньому один раз на кілька тижнів.

Необхідно правильно підходити до питання чищення виробу. При тривалому використанні дрібні отвори часто забиваються різним сміттям. Для очищення необхідно використовувати лише спирт. Застосування чистячих засобів може стати причиною отруєння.

Дуже важливо не допускати того, щоб рідина витікала з резервуара, це може стати причиною короткого замикання і поломки пристрою. Для зручного транспортування та зберігання, краще всього придбати спеціальний чохол. Якщо ви не збираєтеся використовувати пристрій протягом довгого проміжку часу, краще всього від’єднати батарейний блок і витягти акумулятор. Перед тим як самостійно приступити до розбору девайса, уважно ознайомтеся з його інструкцією.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00629 sec