Рідина для електронних сигарет: склад, шкоду

В останні 3-4 роки звичайні сигарети сильно втратили свої позиції — курців в Росії стає все менше. Цей результат досягнуто кількома обмежувальними заходами — підняттям акцизів на тютюн (а з 2017 року одна пачка сигарет коштуватиме не менше 200 рублів), заборони на куріння в громадських місцях, антитютюновою рекламою та ін. Але головний удар на класичний тютюн припав з боку електронних сигарет — їх продажі ростуть з кожним місяцем, люди масово переходять на нове «захоплення», замінюючи сигарети пором. Але чи так безпечна рідина для електронних сигарет, як про це пишуть рекламщики? Не містить вона шкідливих речовин і дійсно допомагає позбутися від нікотинової залежності? Давайте розберемося.

Введення

Електронна сигарета працює за наступним принципом: в ній є ємність для рідини, випарник і акумулятор. Коли людина хоче покурити, він заправляє в ємність рідина, натискає на кнопку, випарник нагрівається і створює з рідини пар, який вдихає курець. Даний пар дійсно містить менше важких металів, ніж у звичайній сигареті, але говорити про його користь дещо упереджено.

Рідина для сигарет продається в маленьких флаконах, одного вистачає приблизно на 200-300 затяжок. На стільки ж затяжок вистачає і звичайної пачки сигарет, але ціна на флакон звичайно в 2 рази нижче, що дозволяє непогано заощадити. До того ж курець зазвичай рідше «димить» електронкою, ніж сигаретою, поступово позбавляючись тютюну.

Які суміші бувають

Якщо ми розмірковуємо про перевагу рідин над тютюном, то маємо на увазі, що мова йде про сертифікованих продуктах, випущених відомими торговими марками і мають сертифікати відповідності. Але у 95% на російському ринку продається контрафакт, розлитий у бульбашки в найближчому цеху. Зрозуміло, про якість такого продукту говорити не доводиться, тому обов’язково враховуйте це при прочитання нашої статті.

За темою:  Атомайзери для електронних сигарет: що це таке

Класична рідина для заправки електронних сигарет ділиться на три види:

 1. Стандартна.
 2. Полегшена.
 3. Важка.

У чому їх відмінність? Грубо кажучи, у змісті нікотину. Його відсоток у готовому розчині може «плавати» від 0 до 4%. Нульовку зазвичай курять люди, які хочуть позбутися від нікотинової залежності або ті, хто робить це на догоду моді, а не за «покликом серця». Класичні рідини містять близько 2-2,5 відсотків нікотину, важкі — 3-4%.

З чого складається суміш

Рідина для електронки досить легко виготовляється в домашніх умовах — усі компоненти не можна придбати на спеціалізованих порталах або у вільному продажу. Багато професійні «вейперы» (так називають курців електронної сигарети), самостійно виготовляють рідина, купуючи інгредієнти у великих ємностях, що значно здешевлює кінцевий продукт.

З чого складається рідина? Її основа — це гліцерин. Гліцерин — це багатоатомний спирт, який практично нешкідливий при вживанні. Його часто використовують при приготуванні різних напівфабрикатів і страв. В нашому випадку він виступає в якості згущувача. Він робить рідину більш тягучою, додає пару солодкуватий смак і пом’якшує його.

Другий інгредієнт — це пропіленгліколь. Це безпечна рідина, яка визнана цілком нешкідливою. Її часто використовують як харчову добавку і навіть лікарські засоби. Дана заправка для електронних сигарет вважається безпечною, але необхідно уважно стежити за дозуванням — при перевищенні норм вона може викликати потемніння в очах, головний біль і неприємні відчуття.

Примітно, що м’якими рідинами вважаються ще й ті, які містять у своєму складі гліцерин. Зазвичай його може використовуватися до 80% від загального обсягу. В міцних рідинах крім нікотину використовується велика доза пропіленгліколю, причому гліцерину у них немає взагалі. Рідину необхідно вибирати, спробувавши два варіанти — якщо ви любите більш м’який дим, то беріть рідину, в якій більше гліцерину, якщо більш жорсткий — то пропіленгліколь. Також враховуйте, що у вас може бути алергія на ці препарати.

За темою:  Чи можна кинути палити за допомогою електронної сигарети: відгуки

Третій компонент — нікотин. Він продається в каністрах ємністю по 1-10 літрів і має різну концентрацію. Чи потрібно додавати його в рідину, або краще курити нульовку? Якщо ви використовуєте електронну сигарету, як заміщення звичайним, то нікотин необхідний. Якщо ви хочете відмовитися від куріння, то можете поступово знижувати відсоток нікотину, в результаті вийшовши на нуль і відмовившись від звички парити.

Примітно, що електронна сигарета допомагає позбутися від залежності людям, які мають фізичну та психологічну звичку куріння. Тобто вона дозволяє провести повний ритуал куріння, з заправкою, видиханням диму, п’ятихвилинної паузою. Ну і подібне пристрій значно безпечніше, ніж класична сигарета, оскільки не містить в складі важких металів і канцерогенів, які утворюються при горінні класичного тютюну.

Давайте розглянемо, яку норму містять рідини, які можна зустріти на нашому ринку:

 1. Нульовка (не містять нікотин взагалі).
 2. Надлегкі (від 5 до 11 міліграм).
 3. Легкі (12-17 міліграм).
 4. Важкі (18-20 мг).
 5. Надважкі (22-24 мг).

Ви вирішили поступово кинути палити? Для початку підберіть для себе найбільш підходящий склад (зазвичай курці переходять на міцну рідина для електронних сигарет і легкі варіанти). Потім через 3 місяці, повністю відмовившись від класичного куріння, перейдіть в «молодшу категорію» і так до тих пір, поки не станете палити нульовку.

І останній інгредієнт, який входить до складу рідини — це ароматизатор. Ось в ньому і полягає основна небезпека — в більшості випадків «підвальні» виробники використовують в якості ароматизаторів досить агресивну хімію, яка при нагріванні виділяє половину таблиці Менделєєва. Ароматизатори можуть бути абсолютно різні — апельсиновий, вишневий, банановий, грибний, рибний, курки-гриль, сосисок і навіть пива. Не варто нехтувати розсудливістю — ароматизатори це добре, але не в забійної дозі. Багато суміші випускаються взагалі без них — якщо не впевнені в їх якості, то використовуйте саме такі. Але якщо вам хочеться урізноманітнити процес куріння, надати йому приємний аромат, то використовуйте традиційні аромати — фруктові, кавові. Якщо ви самі створюєте рідина, то обов’язково поцікавтеся сертифікатами якості на ароматизатори.

За темою:  Чи можна парити в громадських місцях

Чи є шкода?

Багато хто стверджує, що курити подібні розчини, а точніше, парити їх, повністю нешкідлива. Але це не так. Небезпек насправді три:

 1. Психологічна залежність. З цим все зрозуміло — людина звикає до ритуалу, йому потрібно постійно тримати в руках, вдихати дим/пар, влаштовувати п’ятихвилинку відпочинку.
 2. Нікотин. Як би там не було, але навіть очищений нікотин шкідливий для здоров’я. Тому, якщо ви парите не нульовку, то не спокушайтеся — ви шкодите своєму здоров’ю.
 3. Наявність добавок. У сумішах частенько присутні різні добавки у вигляді метилу, різних кислот і бензоатов. Їх додають до складу підпільні виробники, щоб «набрати об’єм». У хід йде все що завгодно — у складі деяких рідин подібних добавок було знайдено до 20% від загальної кількості.

Тепер ви знаєте, що додають в електронну сигарету і як правильно вибирати рідину для ширяння. Купуйте її тільки в перевірених магазинах, що мають сертифікати якості, і не економте «на сірниках» — це може сильно вдарити по вашому здоров’ю.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01036 sec