Різновиди електронних сигарет

Електронна сигарета невпинно пробиває собі дорогу в фаворити серед курильних гаджетів. Відносна безпека використання (у порівнянні її із звичайними сигаретами), привабливий дизайн роблять цей девайс все популярнішим серед сучасних людей.

Ще буквально кілька років тому електронна сигарета володіла великими, громіздкими розмірами і була дуже далека від досконалості. Але зараз ситуація докорінно змінилася. У вейплавках відвідувачів тішить величезний вибір найрізноманітніших ЕС. Які ж види електронних сигарет пропонують любителям ширяння сучасні виробники?

Особливості курильного гаджета

Електронна сигарета – це своєрідний електричний інгалятор. Процес куріння проводиться шляхом нагрівання до пароподібного стану рідини, що знаходиться в картриджі.

Рідина в електронних сигаретах перетворюється в дрібнодисперсний пар-аерозоль. Чисто зовні такий пар має схожість із звичайним никотиновым димом.

За функціональним призначенням ЕС створена як альтернатива звичайному куріння. Імітація диму створює такий ефект, а дизайн гаджета (у вигляді сигарети) доповнює ілюзію. Конструктивно курильних девайс складається з наступних елементів:

 1. Акумулятор (джерело живлення).
 2. Електричний випарник (або атомайзер).
 3. Картридж для рідини (ємність чи сховище).
 4. Додаткові елементи для автоматичного керування подачі аромажидкости (є не у всіх моделях).

Принцип роботи ЕС дуже простий: аромажидкость потрапляє на розігріту спіраль і перетворюється в аерозольний пар. Пара виводиться по спеціальному каналу назовні – його і вдихає (парить) користувач.

Електронна сигарета, характеристики якої дуже схожі з класичними сигаретами, неможливо однозначно віднести до нешкідливим методів куріння. Але, за проведеними дослідженнями ширяння набагато безвреднее, ніж звичне вживання нікотину.

Всі види електронних сигарет з рідиною призначені для створення імітації звичайного куріння. Гаджет також допомагає знизити залежність від нікотину і згодом назавжди відмовитися від згубної звички. А різноманітний і багатий ринок курильних девайсів дозволяє підібрати ЕС за будь-яким фінансовим можливостям.

Розмір – це головне

У електронних сигарет є шість основних типорозмірів. Класифікують типи електронних сигарет, що розрізняються за величиною, використовуючи англійський алфавіт з додатковою розшифровкою. Давайте познайомимося з основними типами ЕС.

Суперміні (A)

Варіант суперміні варіюється розмірами від 82 до 105 мм. Обсяг картриджа передбачений для зберігання рідини до 400 мкл. Такі невеликі габарити можуть помістити й маленький акумулятор (максимальною ємністю 85 мАч). Але зате ця крихта максимально наближена зі схожістю зі звичайною сигаретою. У неї є і недоліки:

 • маленька ємність картриджа;
 • занадто швидка розрядка акумулятора.

Рекомендують такі крихітні пристрої людям, выкуривающим до 6 цигарок на добу або палить час від часу. На фото одна з таких моделей:

Міні (B)

Цей варіант має розмірами в 90-120 мм Побільше у гаджета і обсяг сховища (близько 500 мкл), а також ємність зарядного пристрою (близько 350 маг). Міні електронні сигарети славляться більш високою продуктивністю пари в порівнянні з її крихітним міні-побратимом. Вони більш поширені і рекомендовані для типових (усереднених) курців, які споживають 15-16 сигарет в день.

Пенстайл (C)

Тип пенстайл більше схожий на незвичайний олівець або ручку. Такі різновиди електронних сигарет є самими популярними і широко поширені. Їх характеристики:

 • довжина 125-175 мм;
 • обсяг сховища від 0,9 мл;
 • ємність акумулятора від 290 маг.

Сигарети типу пенстайл відомі своїм підвищеним пароутворенням і легко задовольняють вимоги людини, які укладаються у 20-23 сигарету щодня. До головного недоліку цього типу девайсу відносять надто очевидну несхожість з класичної сигаретою. Але таке подобається людям, які бажають привернути до себе підвищений інтерес.

Сигара (D)

Моделі цього типу вже за своєю назвою говорять про свою схожість з тютюновими ароматними і вальяжно сигарами. Їх довжина становить 125-175 мм, діаметром але вони значно товщі пенстайла. За рахунок укрупнених розмірів такий гаджет дозволяє вставляти в себе більш потужний акумулятор (від 700 мАч) і об’ємний картридж (від 1,2 мл).

Мод (I)

Цей клас курильних девайсів має мало спільного із дизайном класичних сигарет. Деколи Моди бувають такими великими, що парильника доводиться постійно тримати їх в руках. Ємність джерела живлення досить потужна і здатна перевищити 2 200 маг. Випарник також радує власника густотою і насиченістю пара.

Клас Мод завдяки своїм досить великим розмірам, дозволяє встановлювати в корпус девайса внутрішню систему контролю за якістю процесу випарювання. Можна вручну дозувати нікотин і регулювати температуру випаровування.

Трубка (F)

Спеціально для шанувальників старовинних трубок і була створена така модифікація електронних сигарет. Дизайн курильного девайса повністю імітує дизайн трубки. Така електронна сигарета володіє потужним акумулятором (від 1 000 маг) і зустрічається у продажу досить рідко.

Класифікація курильних девайсів за розмірами – дуже важлива градація. Адже розміри і габарити новомодного гаджета прямо впливає на його продуктивність і ефективність.

При виборі ЕС слід враховувати не тільки зовнішній вигляд, але і її технічні характеристики, включаючи і розміри.

Компактний і мініатюрний пристрій не здатне повноцінно функціонувати із-за дуже маленьких розмірів. Тому, доглядаючи собі відповідний гаджет, орієнтуйтеся на власні запити, як курця. Враховуйте, скільки ви викурюєте в день сигарет і на підставі цього підбирайте собі замінник.

Світ атомайзери

Випарник гарантує продуктивність і продукування пара в курильний девайсі. За його технічними характеристиками визначається ще одна класифікація ЕС. Атомйзеры (і відповідно самі гаджети) поділяються на такі види:

 1. RDA. Випарник містить ватяний гніт. Їм просочується аромажидкость. Разовий її обсяг невеликий, тому доводиться регулярно додавати рідину крапельним шляхом.
 2. RDTA. Характеристика пристрою схожа з попередньою, але пристрій картриджа більш складне в технічному плані і володіє великим об’ємом.
 3. Картомайзер. Пристрій такої сигарети об’єднує в одне ціле випарник і сам корпус.
 4. Синтепоновий картомайзер. У пристрої курильного гаджета використовується накопичувач, зроблений з синтепону. Його і просочують аромажидкостью.
 5. Танкомайзер. Атомайзер такого виду ЕС відрізняється окремою ємністю, куди заливається рідина.
 6. Клиромайзер. Один з найпоширеніших варіантів. Цей гаджет включається в собі рідинне сховище, яке поєднане з паропреобразующей камерою.
 7. Бакомайзер. Атомайзер такого виду ЕС складається з ємності під рідина, паросоздающей камери і нагрівальної спіральки.
 8. Генезис. Один з найскладніших видів пристрої, що використовуються тільки в дорогих курильних гаджетах. Випарник тут виконаний в сітчастій формі.

«Нікотинова» різновид

Курильні девайси можна класифікувати і за використовуваної в них аромажидкости. Вірніше, за никотиновому складу. Розроблені наступні види рідин (і ЕС), що різняться за концентрації нікотину:

 1. Безнікотинові.
 2. Суперлайт (6-11%).
 3. Лайт (12-16 %).
 4. Міцні (близько 18%).
 5. Суперкрепкие (близько 24-25%).

Також картриджі з рідиною можуть володіти різними смаковими нюансами. До основних ароматам електронних сигарет відносять:

 • м’ятний;
 • яблучний;
 • тютюновий;
 • кавовий;
 • виноградний.

Підібрати найкращий смак для себе (особливо якщо раніше електронні сигарети не використовувалися) досить складно. Тому спеціально для новачків була розроблена ще одна градація курильних гаджетів.

Одно — або багаторазові?

Перемикаючись на використання електронних сигарет, краще спочатку віддати перевагу одноразовим пристроїв. Це допоможе визначитися з вибором шляхом тестових експериментів.

Одноразові

Їх ще називають «тестовими». Такі сигарети люди набувають в цілях оцінити новий смак. Вартість одноразових курильних девайсів низька, набагато менше повного комплекту багаторазового гаджета. Але за технічними характеристиками одноразові ЕС практично не поступаються багаторазовим.

Одного картриджа одноразової електронної сигарети вистачає на 350-550 затяжок. Такий пристрій працює на «одному диханні», не вимагаючи додаткової зарядки акумулятора.

Багаторазові

Такі види девайсів більш вдосконалені. Але і більш дорогі у фінансовому плані. Акумулятори у багаторазових сигарет можна змінювати, додатково заряджати, заправляти. Ці курильні гаджети воліють парильники, які вже зробили остаточний вибір і цілком перейшов на ширяння.

Деякі умільці перебудовують комплектацію багаторазового курильного девайса. Вони перетворять його «під себе» додаючи або прибираючи деякі деталі.

Різновид ЕС по виду управління

Курильні новомодні девайси також класифікуються за типом управління гаджетом. Вони поділяються на два види:

Автоматичні

Гаджет-автомат починає продукування пара після того, як власник зробив одну затяжку. Вдихаючи, парильщик автоматом приводить в дію датчик тяги. Від нього спрацьовує мікропроцесор, включаючи світлодіод, що імітує процес звичайного куріння і одночасно запускає роботу атомайзери. Починається повноцінний процес випарювання.

Автоматичні курильні гаджети по праву вважаються найбільш зручними в процесі експлуатації. Їх простіше використовувати при водінні автомобіля, при роботі з комп’ютером.

Ручні

Таке управління передбачає включення курильного девайса шляхом натискання вбудованої клавіші-кнопки. При її включенні акумулятор передає напругу і запускає парогенератор в атомайзере. Електронні сигарети ручного управління мають і власну перевагу в порівнянні з більш зручними автоматичними побратимами.

Вони володіють більшою паропродуктивністю і можуть посилювати/зменшувати генерацію, насиченість пара. Але до такого виду пристроїв потрібно звикнути (на думку досвідчених людей).

Світ електронних сигарет багатий і різноманітний. Але все-таки це залежність, нехай і більше психологічного плану. Краще не захоплюватися ширянням гаджета з красивим дизайном, а якщо і використовувати його, то тільки з метою позбавлення від згубної нікотинової залежності. Здоров’я вам!

За темою:  Як зробити електронну сигарету своїми руками

MAXCACHE: 0.38MB/0.00635 sec