Шкідливий гліцерин для організму

На сьогоднішній день кожне виробництво пов’язане з додаванням певних компонентів в продукцію, для поліпшення позитивних властивостей і багатьох інших показників. Один із таких компонентів – це гліцерин, який застосовується в багатьох сферах. Його додають у кондитерські та харчові вироби, він знаходиться в складі більшості косметичних засобів, а останнім часом цей компонент став украй популярний завдяки електронним сигарет. Але мало хто знає, що являє собою ця речовина і чим шкідливий гліцерин для організму, так і шкідливий взагалі.

Хімічні властивості

Гліцерин має трехатомную структуру цукрового спирту. За консистенцією це досить густа рідина, яка не має певного запаху. Гліцерин має слабкий нудотний присмак і легко розчиняється в рідині. Дана речовина не токсичне. Воно виготовляється з рослинних компонентів і тваринної сировини за допомогою хімічної обробки. Ця рідина досить популярна на виробництві різних алкогольних напоїв, де технологія приготування виключає можливість додавання цукру. Саме ця речовина є основою багатьох медичних ліків.

Косметичний гліцерин

Перший синтез цієї речовини був проведений в кінці вісімнадцятого століття. Але тривалий проміжок часу воно не представляло наукового інтересу. Через багато років гліцерин почав застосовуватися при виготовленні вибухівки та паперових виробів. Тільки до середини двадцятого століття ця речовина отримала поширення в косметології, завдяки його корисному впливу на шкірні покриви. Воно полягає в зволожуючих властивості речовини.

Вже до вісімдесятим років минулого століття це речовина масово впроваджували у виробництво різних виробів. Зростала популярність як косметичного гліцерину, так і харчового. Існує два основних види готового речовини:

  1. Харчовий – цей вид трехатомного спирту виготовляється з рослинних компонентів.
  2. Технічний – є сировиною, утвореним у результаті обробки нафтопродуктів.

Важливий факт полягає у тому, що вживання людиною рослинного гліцерину не завдає шкоди станом внутрішніх органів. На відміну від нього, вживання технічного виду, небезпечно для життя.

За темою:  Рецепти рідоти для ширяння

Гліцерин – один із засобів, яке легко придбати для якихось потреб, і його ціна досить невисока. Часто це засіб застосовується в косметології для створення масок і кремів, зволожуючих шкірні покриви. Крім того, цей засіб сприяє загоєнню пошкоджених ділянок.

У косметології гліцерин використовується в приготуванні ароматного мила. Але варто згадати про те, що подібний продукт підходить далеко не кожній людині. Людям, які страждають від сухості шкіри, не рекомендується використання подібних засобів, так як вони призводять до втрати ще більшої кількості вологи.

Використовувати цей продукт в чистому вигляді вкрай не рекомендується. Більшість косметологів говорять про те, що цю рідину необхідно розбавляти водою. В іншому випадку можна отримати поява різних алергічних реакцій, що виражаються в почервонінні і запаленні шкірних покривів.

Харчової гліцерин

Давайте розглянемо, чим небезпечний гліцерин, що застосовується в харчовій промисловості. Це речовина відомо в цій галузі, як харчова добавка номер Е422. Вона застосовується для стабілізації смаку, як підсолоджувач або загусник.

У більшості випадків гліцерин застосовують при виробництві шоколаду, тортів і ірисок. Дуже часто подібна речовина додають у випічку, варення і навіть кисломолочні продукти.

Так як речовина не токсичний, його вживання в розумних межах не завдає організму тяжкої шкоди. Проте фахівці говорять про те, що велика концентрація цього компонента може стати причиною проблем з нирками і порушень циркуляції крові.

Гліцерин і вейп

Наскільки сильний шкоди гліцерину для організму при вдиханні, досить актуальне питання. Цей трьохатомний спирт один з головних інгредієнтів, за допомогою якого створюються для заправки електронних сигарет. І саме він не так безпечний, як інші компоненти.

Принцип роботи такого пристрою полягає в нагріванні рідини, що складається з гліцерину, пропіленгліколю і ароматичних добавок. Під час роботи гаджета відбувається сильне нагрівання рідини, утворюється пара, яка і вдихають вейперы.

За темою:  Як зробити рідина для електронної сигарети самому

Який вплив гліцерину на легкі, питання маловивчений. Електронні сигарети — досить свіже явище в технічному світі. Говорити про їх шкоду можна лише після проведення певних тестів, які можуть зайняти цілі десятиліття. Але вже зараз з упевненістю можна сказати про те, що подібні пари роблять якийсь вплив на організм.

Часте вживання електронної сигарети призводить до того, що пари гліцерину сушать слизову оболонку гортані. Це відбувається тому, що речовина має здатність притягувати вологу. Саме з цим пов’язаний той факт, що у курців вейпа з’являється постійний кашель і сухість у горлі.

Пропіленгліколь – ще один головний компонент таких заправок, за своєю природою є розчинником. За допомогою цієї рідини нікотин швидше потрапляє в організм курця. Це речовина завдає шкоди, багато в чому перевищує шкоду гліцерину. У більшості випадків, саме з ним пов’язана поява різних алергічних реакцій. Даний інгредієнт часто застосовується в харчовій галузі для захисту продукції від різних бактерій. Крім того, з його допомогою збільшується термін придатності виробів.

Шкода для організму

Багато вчених говорять про те, що рослинний гліцерин майже нешкідливий для здоров’я. І саме в цій приставці «майже», криється весь зміст фрази. Рекомендована добова доза складається всього тридцять мілілітрів, її перевищення може бути надзвичайно небезпечним для роботи внутрішніх органів. На думку фахівців, зловживання цієї харчовою добавкою сприяє розвитку таких патологій:

  • порушення в роботі сечостатевої системи;
  • порушення в роботі нирок і печінки;
  • виникнення захворювань дихальних шляхів;
  • сухість слизових оболонок внутрішніх органів;
  • вегетосудинна дистонія;
  • зниження нюху і чутливості рецепторів смаку.

Люди, що займаються створенням так званих «самозамішених рідин», використовують замість харчового гліцерину, той, який продається в аптеках. Використання такого продукту для приготування заправок для електронних сигарет хоч і не забороняється, але може бути досить небезпечним. Цей продукт містить у своєму складі воду, яка при нагріванні утворює небезпечна отрута – акролеїн.

За темою:  Принцип роботи електронної сигарети: як влаштована

Акролеїн володіє яскраво вираженим запахом і здатний викликати сльозотечу. Потрапляючи в легені, він осідає на м’яких тканинах, а його скупчення — причина появи багатьох хвороб, пов’язаних з дихальними органами. Саме з цим фактом пов’язані побоювання медиків щодо використання аптечного вироби, замість необхідних компонентів.

Важливо звернути увагу на той факт, що з кожним роком збільшується кількість досліджень, які говорять про шкоду використання електронних сигарет. У їх складі знаходиться величезна кількість хімічних сполук, які при регулярному попаданні в організм, здатні стати причиною появи багатьох захворювань.

Висновок

Хімічний і рослинний гліцерин, що це таке, можна зрозуміти з даної статті. Наскільки небезпечно його вживання та його вплив на організм, було також розглянуто. На закінчення необхідно сказати, що для того, щоб знизити вплив речовини на організм, необхідно використовувати лише мінімальні дози.

Коли мова йде про косметичної продукції, то слідувати цим рекомендаціям не обов’язково. Небезпека гліцерину полягає саме в його поведінці, коли він потрапляє всередину людського організму. Саме тому фахівці рекомендують утриматися від споживання великої кількості покупних солодощів і використання вейпа. У питаннях використання будь-яких продуктів, необхідно знати певну міру.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00053 sec