Шкідливий пропіленгліколь в електронних сигаретах

Електронне куріння – викликав справжній бум популярності серед курців. Кожен день відсоток людей, що відмовляються від тютюну на користь електронних девайсів, тільки зростає. У більшості випадків це явище пов’язано з тим фактором, що ЕС позиціонується на ринку, як безпечний засіб. Але чи так це насправді і чи є шкода для організму при вдиханні пропіленгліколю?

Пропіленгліколь — один з головних компонентів в розчинах для електронних сигарет. Крім нього до складу входять такі речовини, як: нікотин, гліцерин та харчові ароматичні добавки. Наскільки шкідливо вплив цих компонентів на організм ми розглянемо докладно.

Що таке пропіленгліколь

На питання, що таке пропіленгліколь в електронній сигареті можна відповісти наступне. Ця речовина використовується для розведення нікотину. В заправці, використовуваної для «вейпов», кількість цієї речовини становить близько вісімдесяти відсотків.

Пропіленгліколь – один з видів харчової добавки, яка відноситься до групи розчинників. За фактом, це хімічна сполука має формулу спирту з двома атомами. Рідина абсолютно прозора і не має яскраво вираженого запаху. На смак речовина солодкувате. Потрапляючи в організм, воно легко засвоюється, не надаючи жодних проблем на роботу внутрішніх органів.

Рідина має хорошу змішуваність як з водою, так і з різними видами спиртів.

Завдяки своїй в’язкості, вона здатна протистояти низьких температур. Пропіленгліколь застосовується в різних галузях промисловості. На його основі виготовляють кондитерські, фармацевтичні і косметичні вироби. Вплив пропіленгліколю на організм людини полягає в швидкій всмоктування речовини. Завдяки цьому ефекту дана речовина використовується у складі інгаляторів і розпилювачів.

Ті люди, хто тільки недавно перейшли на використання електронної сигарети, говорять про те, що їх вибір обумовлений турботою про здоров’я. Але чи так це насправді?

Наскільки безпечний склад рідини для ЕС

Сьогодні виробництвом рідин займається безліч компаній по всьому світу. Принцип роботи електронної сигарети полягає в тому, що при натисканні на пускову кнопку запускаються процеси випаровування рідини, що знаходиться в баку. До складу такої заправки входять пропіленгліколь, гліцерин і нікотин, який пройшов кілька етапів очищення. І якщо склад пропіленгліколю більш або менш ясний, то яку шкоду організму завдають речовини, що залишилися?

Рідина для подібних пристроїв — головний елемент для генерації пари. Вона розташовується в спеціальному баку пристрою. До складу такого розчину входить близько п’яти інгредієнтів, які при певних пропорціях дають смакові відчуття рівні тютюновим виробам.

За темою:  Рецепти рідоти для ширяння

Гліцерин – одна з харчових добавок, яка відноситься до групи спиртів. Його хімічний склад має максимальну схожість з пропіленгліколем. Також як і він, гліцерин застосовується у багатьох галузях виробництва. Добавки цієї речовини застосовуються буквально скрізь, починаючи від продуктів харчування, закінчуючи виготовленням предметів з пластмаси.

Для виготовлення заправки до «вейпу» використовується рослинний гліцерин. Ця речовина робить пар більш густим і якісним. Додавання гліцерину змінює і смакові властивості готового продукту, надаючи йому солодкуватий відтінок. За даними останніх досліджень був встановлений той факт, що невелика концентрація гліцерину не несе ніякої шкоди здоров’ю людини.

Нікотин – самий шкідливий компонент у складі рідини. Це речовина додається тільки за потреби організму людини, що палить у цьому елементі. Його вплив на організм виражається в розвитку різних захворювань, починаючи від судинної системи і закінчуючи порушеннями в роботі зорових органів. Вживання нікотину у великих кількостях сприяє розвитку ракових пухлин. У приготуванні суміші для ЕС використовується нікотин, який проходить кілька етапів очищення. Подібна речовина надає менш руйнівний вплив на організм.

Саме завдяки наявності нікотину в рідині, визначається її фортеця. В магазинах можна знайти рідини, представлені в наступних категоріях:

 1. Підвищеної міцності – вміст нікотину перевищує значення в двадцять чотири міліграма на один мілілітр.
 2. Міцні — вміст нікотину перевищує значення у вісімнадцять міліграмів на один мілілітр.
 3. Середні — вміст нікотину перевищує значення в дванадцять міліграмів на один мілілітр.
 4. Слабкі — вміст нікотину перевищує значення в шість міліграмів на один мілілітр.
 5. Безнікотинові.

При надмірному використанні подібних приладів, необхідно пам’ятати про такий чинник, як передозування нікотином. Це явище часто спостерігається у новачків, коли вони в гонитві за відчуттями використовують прилад занадто довго. Для запобігання розвитку подібної ситуації існує спеціальна формула. Завдяки їй можна дізнатися, що п’ятнадцять затяжок «вейпа» прирівнюється до однієї викуреної сигарети.

Нікотин дуже швидко поширюється по організму. Буквально декількох секунд достатньо для того, щоб речовина досягло мозку.

Ароматизовані добавки. Цей компонент не завжди використовується для створення рідини. Подібна добавка перетворює пристрій в якусь імітацію кальяну. Ароматизатори мають натуральне походження. Сьогодні цей елемент представлений у вигляді сотень різних смаків. Для класифікації використовуються чотири основних категорії.

За темою:  Як зробити електронну сигарету своїми руками

Тютюнові Ароми

Смакові якості цих добавок максимально наближені до тютюновим виробам.

 1. Фруктові і ягідні добавки. Ці ароматизатори створені для імітації смаку свіжих ягід і фруктів. Подібні добавки використовуються курцями для того, щоб знизити рівень вмісту нікотину.
 2. Напої. Смак цих ароматизаторів може нагадувати смак коктейлів, енергетиків і кави.
 3. Екзотичні. В цю категорію потрапляють всі добавки, що мають смак, не відноситься до перших трьох категорій. Деякі виробники випускають ароми зі смаком смаженої картоплі або курки.

Пропіленгліколь – в’язка рідина, яка не має характерного кольору і запаху. Злегка солодкувате речовина, що служить в рідині зв’язуючим елементом. Саме завдяки наявності цього компонента, всі інші елементи змішуються між собою. Шкода пропіленгліколю для організму при вдиханні полягає в тому, що нікотин швидше потрапляє в легені завдяки тому, що його консистенція стає більш рідкою.

Відмінності у складах рідин

Головна відмінність рідин для ЕС полягає в процентному співвідношенні всіх складових елементів. Золотий стандарт становить близько шістдесяти відсотків пропіленгліколю і сорока відсотків гліцерину. Подібні рідини володіють не тільки достатньою кількістю пари, але і передають всю фарбу смаку від ароматизованої добавки. Це поєднання підійде не тільки для новачка, але і для досвідченого курця.

Шкідливий пропіленгліколь в таких обсягах сказати досить важко, адже існує ризик індивідуальній непереносимості продукту. При такому варіанті подій, цю речовину можна виключити зі складу заправки. Рідина без цього компонента буде володіти густим пором, проте ніяких смакових відчуттів куріння не принесе.

Виняток гліцерину з компонентів розчину призводить до того, що вироблення пари знижується в кілька десятків разів. Відчуття від використання приладу досить різкі.

Традиційні вироби з тютюну завдають шкоди організму наявністю таких небезпечних речовин, як: свинець, миш’як, формальдегід і чадний газ. Всі ці речовини, накопичуючись в організмі, викликають різні патології, що супроводжуються хворобливими симптомами. На відміну від них, шкідливим елементом заправки для ЕС вважається тільки нікотин.

В останній час набуло поширення ще одне ноу-хау. Це домашнє приготування рідоти, іменоване самозамесом. Подібний варіант передбачає як зниження фінансових витрат, так і можливість скласти ідеальний розчин, грунтуючись на своїх смакових перевагах. Завдяки величезній кількості рецептів, які розповсюджуються в мережі інтернет, з’являється можливість зробити дійсно оригінальний і високоякісний продукт.

За темою:  Може вибухнути електронна сигарета

Наскільки небезпечний пропіленгліколь

Шкода пропіленгліколю в електронних сигаретах все частіше хвилює громадськість. На тлі цього питання виникли гарячі суперечки між вченими умами. Виникнення подібних спорів сприяє велика популярність електронних виробів.

Пропіленгліколь – одне з речовин, що застосовуються у хімічному виробництві. Його частка у складі косметичних засобів і медикаментів настільки мала, що зовсім не відчувається для організму. Інша справа постійне його вживання в складі рідини для електронної сигарети. Відчутні для організму такі дози цієї речовини? На це питання існує тільки одна відповідь. Так відчутні і досить сильно.

Ось лише малий перелік того, чим шкідливий пропіленгліколь:

 • викликає закладеність носа;
 • знижує силу сприйняття запахів;
 • стає причиною появи алергічних реакцій;
 • викликає появу запальних процесів;
 • збільшує ризики, пов’язані з хронічними захворюваннями дихальних шляхів.

Небезпека для організму

Незважаючи на те, що електронні сигарети з’явилися відносно недавно, їх популярність зростає з кожним днем. Безпека використання таких приладів досі залишається великим питанням. На думку вчених у них немає достатньої кількості даних для того, щоб зі стовідсотковою впевненістю говорити про шкоду або користь використання ЕС. Для збору інформації може знадобитися кілька десятиліть. Тільки тоді можна говорити про дію подібних пристроїв на організм.

Але вже сьогодні можна говорити про те, що деякі з компонентів заправок здатні завдати шкоду здоровому організму. Речовини, утворені в результаті використання електронних інгаляторів, що впливають на слизову оболонку дихальних шляхів і нервову систему організму. Використання подібних пристроїв як заміна звичайного тютюну, далеко не вихід, щоб уникнути згубного впливу шкідливої звички. Якщо ви задумалися про шкоду куріння, то можна позбутися від цієї звички за допомогою інших методик, що несуть менш згубні наслідки для організму.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00570 sec