Шкода електронної сигарети для здоров’я

Акцизи на тютюнові вироби постійно зростають, влада забороняє курити в громадських місцях і всіляко утискають курців. Це сувора російська і загальносвітова тенденція. Саме тому багато людей переходять з традиційних сигарет на електронні, які сьогодні рекламують на кожному розі. Ми вирішили розглянути важливе питання — електронна сигарета шкідлива для здоров’я, чи варто переходити на них з тютюну і які сигарети краще використовувати.

Введення

Що являє собою електронна сигарета? По суті, це звичайний інгалятор, який випаровує робочу рідину за рахунок нагріву. Подібні пристрої можуть випускатися у вигляді сигари або у вигляді боксу з мундштуком (схожий на невелику пачку сигарет). Замість класичного дим від горіння тютюну і паперу курець вдихає пар. Для використання пристрою не потрібно запальничок (випаровування відбувається за рахунок нагрівання спіралі від акумулятора) або попільничок, воно повністю автономно і матеріалів вимагає тільки зарядженої батареї (акумулятори) і рідини.

Принцип дії досить простий — у ємність заливається потрібний об’єм рідини, пристрій вставляється батарейка. Коли курець хоче курити, він натискає на кнопку і спіраль розігрівається. Потім він втягує в себе повітря, рідина з ємності потрапляє на спіраль, випаровується і користувач вдихає пар. При відпусканні кнопки спіраль остигає.

На ринку є більш просунуті сигари з датчиком тиску — досить просто потягнути повітря через них, щоб пристрій почав працювати. В цілому процес максимально нагадує звичайний ритуал куріння.

Що саме потрапляє в організм

Щоб з’ясувати електронна сигарета шкідлива для організму потрібно зрозуміти, що вдихає курець. У ємність заповнюється спеціальна рідина, яка складається з:

 1. Гліцерину.
 2. Поліпропіленгліколю.
 3. Різних ароматизаторів.
 4. Нікотину (але бувають і нульовки, не містять його).

Також в деякі рідини додається очищена вода для збільшення обсягу. При перегріві гліцерину виробляється щільний, густий дим, а поліпропіленгліколь служить для загущення розчину і розчинення ароматичних речовин.

Отже, вайпинг — шкідливо чи ні це захоплення? По суті, гліцерин і поліпропіленгліколь не є небезпечними для організму в помірних кількостях, тому якщо людина літає кілька разів в день, то шкоди, з одного боку, начебто і немає. З іншого боку, рідина входить нікотин, який сам по собі є алкалоїдом (існують суміші з різним вмістом никотинов, від легких до надважких). Ароматизатори також не додають здоров’я, особливо якщо ви використовуєте рідину невідомого виробництва, що продається в кіосках і непрофільних магазинах.

За темою:  Кращі рідини для електронних сигарет: ТОП

Що шкідливіше

Давайте розглянемо, в чому шкода електронної сигарети для здоров’я і що краще курити. У складі диму класичної сигарети міститься велика кількість шкідливих речовин та важких металів, які накопичуються в організмі і викликають серйозні захворювання. У димі присутні:

 1. Пірени.
 2. Бензапирены (вкрай отруйна речовина).
 3. Різні ароматизатори.
 4. Нафталін.
 5. Феноли.
 6. Нітрозаміни.
 7. Вуглеводневі речовини з полициклической структурою.
 8. Амоній, ацетон.
 9. Ацетальдегід, изопрены.
 10. Ціан і моноокиси вуглецю.

Також вважається, що в сигаретному димі присутній полоній та інші вкрай небезпечні речовини. Тому класичне куріння гарантовано шкідливіше, ніж ширяння.

Шкода електронних сигарет

Тепер давайте розберемо чим шкідлива електронна сигарета з рідиною і чому. Основна проблема в тому, що в абсолютній більшості рідини присутній чистий нікотин різною процентовке. Нікотин — потужний отрута, яка негативно впливає на легені, серце, кровоносну систему. Він є алкалоїдом і наркотичним засобом — людина поступово звикає до нього і вже не може відмовитися від куріння. І якщо в класичних сигаретах присутній 0,8-1 мг нікотину на всю сигарету, то в рідині його кількість може досягати 10 і навіть 25 мг на 1 мл До того ж цей алкалоїд при звичайному курінні не потрапляє в легені в повному обсязі (курець робить перерви між затяжками, сигарета тліє сама по собі), а от у випадку куріння електронної пар вдихається в повному обсязі. Тому людина може отримувати більше цього наркотику — при неправильному використанні або неправильно підібраних рідинах цілком може наступити отруєння.

Отже, чим небезпечні електронні сигарети для здоров’я через наявність підвищених доз нікотину:

 1. Вони викликають глікемію (у крові міститься підвищений рівень глюкози).
 2. У людини розвиваються гіпертонічні захворювання.
 3. У курця гарантовано з’являється тахікардія та аритмія.
 4. У багатьох спостерігається атеросклерози і стенокардія.
 5. Розвивається серцева недостатність та ішемічні хвороби.
За темою:  Електронна сигарета на включається: що робити

Все це призводить до того, що в курця відбувається інфаркт міокарда з непередбачуваними наслідками. Додатково отруюють організм ароматизатори, зміст яких фактично ніяк не регулюється законодавством, — у парі досить часто знаходять канцерогени і шкідливі випаровування.

Чи є шкода від гліцерину та пропіленгліколю

Гліцерин являє собою класичний трьохатомний спирт, який має солодкуватий запах. Його часто використовують в харчовій промисловості в якості добавок і загусників. Сам по собі гліцерин не небезпечний для здоров’я, але дослідження електронних сигарет показують, що у деяких курців він може викликати алергічні реакції і дратувати слизову дихальних шляхів. А ось при неконтрольованому ширянні (передозуванні) речовина досить небезпечно і може накопичуватися в організмі.

Пропіленгліколь — це прозора рідина, що не має запаху з в’язкою структурою. Вона дуже добре розчиняє запахи і поглинає їх, тому її використовують спільно з ароматизаторами. Її часто використовують у харчовій промисловості в якості стабілізуючого кошти, оскільки воно вважається нешкідливим. Але тут теж все неоднозначно — при передозуванні пропіленгліколь викликає алергію, може пригнічувати ЦНС і навіть викликати проблеми в роботі нирок.

На підставі зазначеного вище можна зробити висновок шкідливість електронної сигарети значно менше, ніж звичайної, але тільки в тому випадку, якщо використовувати перевірені і сертифіковані рідини. Також необхідно парити рідше або принаймні не більше, ніж ви курили до цього. А якщо ви розглядаєте вейпинг як просто модну забавку, то використовуйте безнікотинові суміші, які не викликають фізичної звикання.

Наноситься шкоди оточуючим

На даний момент в Росії ніяких особливих законів, що регулюють ширяння в громадських місцях, немає. А ось в інших країнах ширяння прирівняли до куріння, тому при подорожах будьте обережні, щоб не нарватися на штраф.

Розглянемо, чи є від електронних сигарет шкоди у вигляді пасивного куріння. По суті, у видихуваному людиною пару немає важких металів, але містяться залишки не засвоєного нікотину і ароматизаторів. Якщо курець ширяє в закритому приміщенні разом з іншими людьми, то всі вони отримують мікродози нікотину, причому навіть більші, ніж зі звичайної сигарети. На вулиці пар швидко розсіюється, тому шкода мінімальний. Але ми все ж настійно не рекомендуємо парити в громадських місцях, оскільки це пряма неповага до стороннім особам. Побудьте у відповідних місцях або літаєте в квартирі, щоб не заважати іншим і не отруювати їх наркотичними засобами, адже безпечних концентрацій нікотину просто не буває — він шкідливий навіть у мінімальних кількостях.

За темою:  Провезення електронних сигарет у літаку

Чи можна парити вагітним

Незважаючи на гадану абсурдність питання відповідь на нього не так однозначна. Давайте розберемося, чи шкідливо курити електронну сигарету вагітним або годуючим мамам. Якщо вона до цього курила звичайну цигарку і не має сили волі кинути, то, звичайно ж, безпечніше перейти на електронку з мінімальним вмістом нікотину. Але починати парити або думати, що ніякої шкоди від неї немає це велика дурість. Нікотин потрапляє в кров, передається плоду і завдає йому пошкодження ще в утробі. Тому ми настійно рекомендуємо взагалі відмовитись від процесу і навіть не дихати димом, у якому є нікотин.

Така ж ситуація і з дітьми — багато хто вважає, що нехай підліток «балується» електронкою, ніж палить звичайні сигарети по підворіттях. Розглядаючи шкоду і користь від електронних сигарет з рідиною, обов’язково потрібно згадати, що вони, також як і класичні, викликають психологічне звикання. Людині подобається сам процес, йому потрібно щось тримати в руках, відчувати дим, влаштовувати перекури. Багато настільки забуваються, що викидають електронки після куріння (особливо напідпитку стані). Тому не допускайте, щоб діти починали — у майбутньому вони цілком можуть перейти на класику.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01321 sec