Склад рідини для вейпа

Все більше сучасних людей вирішують розлучитися з такою шкідливою звичкою, як куріння. І більшість курців зупиняють свій вибір на електронних сигаретах. Курильний девайс, так схожий на звичайну і звичну сигарету, дозволяє відійти від нікотинової залежності без особливих нервових потрясінь.

Використання електронної сигарети дійсно допомагає, особливо якщо застосовувати для ширяння безникотиновую жижу. А що входить до складу рідини для електронної сигарети, які інгредієнти включаються в ароматичну добавку? Давайте про це і поговоримо.

Чим відрізняється ширяння від куріння

Головне і важливе відміну вейперства від звичайного куріння полягає у відсутності канцерогенного диму, який виробляється шляхом куріння. У звичайних сигаретах при їх використанні утворюються понад 400 різних канцерогенних сполук.

При ширянні аромажидкостей (навіть з додаванням нікотину) отруйний дим не продукується, що особливо актуально для колишніх курців.

Як наслідок, у процесі використання курильного гаджета не відзначається згубного впливу на бронхолегеневу систему. Йде і ризик «пасивного» куріння.

Чи шкідливо ширяння

Провідні вчені з США (Бостонський університет) провели понад 20 різних лабораторних досліджень та аналізів рідини для вейперства. Фахівці не змогли однозначно довести абсолютну безпеку польоту, але зробили висновок, що використання електронних сигарет набагато безпечніше для здоров’я, ніж звичайне тютюнопаління.

Також вчені змогли спростувати гучну заяву Міністерства охорони Здоров’я Америки (FDA), яке свідчило, що склад рідини для вейпа невідомий. Завдяки бостонським вченим всі складові замісу, використовуваного в електронних сигаретах, були досконально і грунтовно вивчені. Які висновки зробили фахівці:

 1. Загрозу для людського організму становлять лише деякі складові рідини для вейперста. І тільки в тому випадку, якщо вони присутні в складі рідини.
 2. Всі клінічні дослідження підтвердили, що куріння сигарет володіє великими негативними наслідками для здоров’я людини, ніж використання курильного гаджета.
 3. Ширяння значно безпечніше в порівнянні з димом тліючої сигарети.

Головним компонентом електронного девайса є аромажидкость. Цей компонент, перетворюючись у пару, дарує вейперу можливість насолоджуватися ароматним і насиченим ширянням.

З чого складається рідина для електронної сигарети

Сам склад рідини для електронних сигарет досить невибагливий, він включає всього 4-5 головних діючих компонента. Інгредієнти, що включаються в заміс, можуть відрізнятися за рівнем концентрації нікотину і володіти різними ароматами і смаками.

Пропіленгліколь

Безбарвна рідина в’язкої консистенції, відмінно растворяющаяся у воді. На смак вона солодкувата і володіє слабким, досить приємним запахом.

Пропіленгліколь – основний і найважливіший компонент рідини для ширяння. Він входить до складу практично всіх сумішей без винятку.

У промисловості цю речовину використовують для виробництва численних медикаментів, включаючи його до складу ліків як антисептичний і знезаражуючий засіб. Пропіленгліколь:

 1. Не володіє токсичністю. У більшості великих країн ця добавка є дозволеною в харчовій промисловості. Вона позначається під абревіатурою Е1520.
 2. Ця сполука є одним з найкращих і популярних замінників крові (плазми). У разі великої крововтрати пропіленгліколь вводять в організм людини за допомогою внутрішньовенного вливання (крапельним шляхом).
 3. Ще кілька десятиліть тому це речовина активно використовували і в промисловості. Їм обприскували повітря в цілях його знезараження на великих підприємствах. Використовують його і зараз при виробництві сигар – їм обробляють тютюн.

Що говорять дослідження. За результатами проведених аналізів FDA і EPA (Агентство Захисту Навколишнього Середовища) було встановлено, що пропіленгліколь не надає ніякого шкідливого впливу на людський організм при ширянні.

Єдиним обмеженням цієї речовини стає індивідуальна непереносимість людини і схильність до розвитку алергічних проявів. Не була встановлена і токсичність/канцерогенність пропіленгліколю.

Гліцерин

Це масляниста, жирна субстанція, також добре розчинна у воді. Безбарвна рідина є чудовим дигідратом (має здатність вбирати воду і осушувати поверхні). Гліцерин давно і міцно увійшов в харчову промисловість, як харчова добавка Е422. Він застосовується:

 1. При виробництві кондитерських виробів для поліпшення якостей шоколаду.
 2. Як добавка до виробів. Гліцерин захищає хліб від черствості і допомагає збільшувати обсяг готової продукції.
 3. Використовують цю харчову добавку при виробництві макаронних виробів (гліцерин сприяє меншому склеюванню макаронів/пасти при варінні).
 4. Застосовують це речовина у виробництві кави, чаю.

Доведено, що гліцерин є абсолютно нешкідливим для людського організму. Його безпека не зникає і при використанні добавки в рідині для вейперства. Але медики відзначають, що в деяких випадках дуже великий надлишок гліцерину при ширянні може викликати першіння і сухість горла.

Нікотин

Нікотинова добавка не є строгою в техніці виготовлення рідоти для курильного девайса. Всім відомо, що нікотин є небезпечним і смертельною отрутою.

В рідина для електронних сигарет використовують тільки чистий нікотин (медичний), підданий максимального очищення.

Додають його в рідину лише тому, що деякі любителі ширяння бажають відчувати відчуття, максимально наближені до звичайного куріння. Тут важливий безпосередньо спосіб, завдяки якому нікотинова добавка потрапляє в організм.

За рівнем насичення організму нікотином, електронна сигарета прирівнюється до нікотинової жуйку або пластиру. Також вейпер може контролювати концентрацію нікотину і взагалі відмовитися від нього. Нікотиновий рівень в замісі різний – це залежить від виду суміші.

В середньому його концентрація в рідоти для ширяння становить 0-24 мг/мл Відмічено, що парильщик (у 85% випадках) починає поступово знижувати нікотиновий рівень і через 4-5 місяців ширяння переходить на повністю безнікотинові заміси.

Але шкоди від цього інгредієнта все ж є. Ступінь його вираженості залежить від якості і технології виробництва самого нікотину, використовуваного в рідоти. Сучасні виробники застосовують чотири розроблені технології по вилученню нікотин з тютюнового листя:

Сульфатирование. При обробці тютюнової крихти застосовують сірчану кислоту. На виході виробники отримують насичений нікотиновий розчин фортецею близько 40%. Цей метод вважається найдешевшим, але одержуваний продукт досить «брудний».

Нікотин, що отримується методом сульфатирования, не використовується для виготовлення рідоти і застосовується виключно, як інсектицидний добавка для боротьби з комахами.

Екстрагування. Нікотин отримують в процесі нагрівання тютюнової крихти в умовах термостата. Отриманий нікотиновий розчин фільтрується і змішується з водою. Дана речовина також не підходить для застосування його в жіжі, так як «водяний» нікотин володіє отруйними випарами – всього кілька вдихів такої суміші призводять до зупинки дихання і смерті.

Тому водну суспензію нікотину згодом вымораживают, отримуючи розчин, що складається з 0,5% води і 99,5% чистого нікотину. Дана технологія дорога. Отриманий шляхом екстрагування нікотин йде на виробництво медикаментів, що застосовуються в якості замісної терапії тютюнопаління.

Десульфатирование. Такий спосіб є комбінованим – спочатку нікотин виробляють шляхом екстракції з використанням гліцерину, а потім суміш піддають сульфатированию. На виході виходить досить якісний нікотин, але все ж далекий від необхідної чистоти.

Нікотин, що виробляється даним способом, містить в складі високий рівень алкалоїдів тютюну. Ці речовини не підвладні дії холінестерази (фермент, що утворюється в людському організмі, який руйнує нікотин). Надлишок алкалоїдів швидко призводить до сильної інтоксикації.

Чистий нікотин. Саме даний тип продукту, хімічно-очищений нікотин і йде на виробництво рідини для електронної сигарети. Такий вид нікотинового речовини не містить шкідливих алкалоїдів і токсичних ферментів. Подібна технологія є досить складною і дорогою. На даний момент лише три компанії займаються виробництвом чистого нікотину:

 1. Цикси (Китай).
 2. MERCK (Німеччина).
 3. Johnson Creek (США).

Ароматизатори

Так само, як і нікотинова добавка, ароматизатори не є обов’язковою умовою для створення рідоти для ширяння. Їх включення в заміс дарує пару більш приємний смак і запах.

Переважна більшість людей вважають, що для виробництва ароматизаторів, застосовуваних для замісу, використовують різноманітні отрутні хімічні сполуки. Це помилка.

На ділі для виробництв рідоти для вейперства виробники використовують тільки дозволені харчові добавки на рослинному екстракті. Або застосовують хімічні похідні, що входять до складу натуральних продуктів. Всі ароматизатори, виготовлені в заводських умовах, при ширянні не утворюють канцерогенів і токсичних випарів.

Нюанси вибору

При виборі найбільш підходящої рідоти для ширяння, знайте, що заміс може значно відрізнятися за властивостями. Цю різницю варіює рівень співвідношення пропіленгліколю і гліцерину.

Класичним варіантом суміші є заміс, куди входять 40% гліцерину добавки і 60% пропіленгліколю. Даний склад має помірну смаком, дає непоганий по концентрації пар і відмінний «горловий удар».

Але існують і інші, більш специфічні варіації. Наприклад:

 1. Безглицериновая жижа. Таке з’єднання видає різкий, пекучий пар, але його утворюється мала кількість, що дарує парильника досить помітний «удар по горлу».
 2. Склад, в якому немає пропіленгліколю, видає на виході дуже м’який і слабенький пар. Смак практично не відчутний. Таку рідину використовують парильники, у яких є непереносимість пропіленгліколю.

В цілому фахівці з вейперству підрозділяють рідини на кілька основних категорій. Вони наступні:

 • тютюнові;
 • кавові;
 • фруктові;
 • володіють специфічними ароматами (наприклад, зі смаком огірків, перцю, криці та інше).

Яку саме підібрати рідина для ширяння, вирішувати самому користувачеві електронної сигарети. Найважливіше – зупинити свій вибір на фабричних замісах від відомих торгових марок. Усі саморобні варіанти складно віднести до розряду безпечних. Вони не можуть просто зіпсувати все задоволення від ширяння, але і спровокувати сильну інтоксикацію організму. Робіть правильний вибір!

За темою:  Скільки коштує найдешевша електронна сигарета

MAXCACHE: 0.38MB/0.00564 sec