Відгуки лікарів про електронній сигареті

Кожен курець знає про те, що боротьба з цією шкідливою звичкою надзвичайно складна і кинути її здатна тільки людина з сильною волею. Саме для того, щоб зробити цей процес значно легше, була виготовлена електронна сигарета. На жаль, на сьогоднішній день вивчені не всі аспекти цього питання. Було проведено дуже мало клінічних випробувань для того, щоб говорити про її нешкідливості. Щоб дізнатися електронні сигарети шкідливі чи ні, відгуки лікарів підходять найкраще.

Користь чи шкода

Електронна сигарета – це пристрій, що складається з двох частин: батарейного блоку і бачка з рідиною. Для того щоб розглянути користь чи шкоду від її вживання, необхідно розбирати не тільки саму ЕС, але і традиційні рідини. В їх складі містяться такі речовини:

  • гліцерин;
  • нікотин;
  • ароматизатори;
  • пропіленгліколь.

Виходячи з того, що у рідини знаходиться нікотин, вже можна скласти думку про шкідливість електронних сигарет. Звичайно, це правда, але частка нікотину в ЕС настільки мала, що не завдає такої шкоди людському організму, як тютюновий виріб. Крім цього для виготовлення рідин використовується медичний нікотин, який проходить кілька ступенів фільтрації.

Пропіленгліколь – одна з складових рідини. Це речовина, що має сильну в’язкість і володіє солодким присмаком. Речовина не вважається токсичним, проте вживання електронних сигарет призводить до того, що воно починає накопичуватися в організмі. Ті крихти, що потрапляють в організмі під переробку, стають молочною кислотою.

Гліцерин в електронній сигареті використовується для збільшення кількості пари. Дуже важливо щоб цей компонент був високої якості. Неякісний гліцерин здатний викликати гостру інтоксикацію організму.

Про шкідливих наслідки нікотинової залежності сьогодні знають навіть діти, проте більша частина людей, що використовують електронний девайс повністю впевнені, що оберігають себе від його впливу. Але ця думка є помилковою. Навіть той невеликий відсоток, який входить до складу рідини для ЕС, здатний послужити причиною розвитку важких патологій.

У спеціалізованих магазинах можна знайти рідина без нікотину для електронних сигарет. Але, за відгуками багатьох курців, її використання не здатне втамувати голод «нікотинового чудовиська».

У чому користь

Відгуки лікарів про електронної сигарети в більшості випадків позитивні. Однак їх позитивність носить порівняльний характер. Куріння електронної сигарети все одно завдає шкоди організму, але в порівнянні з тютюновим аналогом, ця шкода значно мінімізований.

За темою:  Електронний випарник: користь і шкода

Для того, щоб наочно побачити плюси у використанні електронного приладу фахівці провели ряд досліджень, в результаті яких були встановлені наступні факти:

  1. Вживання електронної сигарети не чинить лихого впливу на стан ротової порожнини. Зубна емаль таких курців не змінює свого здорового кольору, відсутній специфічний запах.
  2. Люди, які страждають від сильної залежності від самого процесу куріння, з легкістю переходять на електронну сигарету в результаті спрацьовування ілюзії підміни.
  3. Дим, що утворюється в результаті тління тютюнових виробів, має досить велику температуру, що дуже часто відіграє вирішальну роль в розвитку патологій. Пар, утворений в результаті роботи механізмів ЕС, має температуру порівнянну з температурою людини. Цей фактор стає своєрідною гарантією захисту слизової оболонки дихальних органів від отримання опіків.

Ще один цікавий факт виявили дослідники, які займаються питаннями освіти пожеж. На сьогоднішній день, не зареєстровано жодної пожежі причиною загоряння, якого стала б електронна сигарета.

Чи є шкода від електронних сигарет

Електронна сигарета плюси і мінуси, відгуки курців і медичних фахівців вельми різняться. Головний мінус цього девайса полягає в тому, що багато з тих, хто його використовує знаходяться у твердій впевненості його нешкідливості. Цей факт впливає на те, що з часом такий курець починає використовувати ЕС набагато частіше, ніж, якщо б вживав тютюновий аналог.

Часте використання девайса призводить до того, що всі шкідливі компоненти безперервно надходять в організм, надаючи на нього ослаблює дію.

Фахівці з області наркології відзначають той факт, що заміщення тютюнового виробу електронним аналогом ніяк не впливає на нікотинову залежність. Проблеми з зарядкою, нестача рідини та інші чинники можуть призвести до того, що людина знову повернеться до використання звичайних сигарет.

За темою:  Різновиди електронних сигарет

Крім цього, виробництво даного продукту здійснюється без контролю наглядових органів. Саме тому дуже складно сказати, що для виготовлення самих сигарет, рідин і інших компонентів використовуються тільки високоякісні матеріали.

Медичні фахівці рекомендують відмовитися від використання електронних сигарет особам, які не досягли вісімнадцяти років і вагітним жінкам.

Думка медицини

Багато хто з лікарів, які часто стикаються з курцями, залишили про даному пристрої такі відгуки:

  1. Перехід з вживання тютюнових виробів на електронний аналог, сприятливо позначається на стані організму. Багато пацієнтів відзначають зникнення мігрені, неприємного запаху та інших симптомів «супроводжуючих» курця. Звичайно, покупка якісного пристрою — це суттєва втрата грошей, але плюси покупки, безсумнівно, варті її придбання. Правильний підхід до використання такого пристрою значно знижує тягу до куріння.
  2. Для тих, хто купує схоже пристрій для того, щоб з його допомогою повністю відмовитися від шкідливої звички, стає великим відкриттям той факт, що тяга до нікотину нікуди не пропадає. Але якщо сконцентруватися на використанні електронного приладу, можна помітити, що потяг до сигарети значно знижується через кілька днів. Перемога шкідливої звички довгий шлях, який проходиться дрібними кроками.

Представники певної категорії курців говорять про те, що підміна тютюну електронним девайсом не пішла їм на користь. Ними зазначається, що така підміна схожа на заміну якісної кави, виробом, виготовленим з жолудів.

Відгуки лікарів про електронної сигарети без нікотину також вельми різняться. Деякі фахівці відзначають той факт, що незважаючи на відсутність нікотину в рідині, в ній ще залишається маса шкідливих речовин. Інші представники медицини говорять про те, що така рідина необхідна тим людям, які мають залежність не від вживання самого тютюну, а від процесу.

За темою:  Кращі смаки рідин для електронних сигарет

Єдине в чому схожі думки фахівців, так це в тому, що вживання електронної сигарети значно впливає на стан організму. Відмова від вживання тютюну призводить до того, що у пацієнта зникає задишка, нормалізується артеріальний тиск, з’являється здорова активність.

Переходити на електронну сигарету або продовжувати вживання тютюнових виробів, питання-відповідь на які кожен повинен знайти самостійно. Куріння – шкідлива звичка, з якою необхідно боротися.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00778 sec