Все про електронні сигаретах: будова

Все більше курців зараз віддає перевагу новомодному курительному пристрою під назвою «електронна сигарета». Модний девайс з’явився на ринку тютюнових аксесуарів всього кілька років тому і вже встиг завоювати численний контингент шанувальників.

Але, перш ніж кидатися в вейплавки і купувати незвичайні аксесуари, потрібно дізнатися, що таке електронна сигарета і з чого вона складається. Володіючи знаннями, можна домогтися, що процес випарювання стане не лише приємним, але і зручним. Тим більше, що ми просто зобов’язані знати, з чим маємо справу.

Історія створення гаджета

Перший курильний девайс з’явився в шумному Гонконгу у вже далекому 2003 році. Винахідником ЕС став китайський фармацевт Хон Лик. Передумовою до створення більш безпечного способу куріння стала смерть батька юнака від раку (він був довголітнім і злісним курцем).

Хон задався метою врятувати світ від нікотинової загрози і створити пристрій, що дозволяє курцеві більш-менш безпечно палити. Результатом його досліджень стала електронна сигарета. Історія неспроста відвела Китаю таку почесну місію – за статистикою в цій країні кожен другий житель страждав від нікотинової залежності. Питання куріння стояв в цій країні найбільш актуально.

В 2005 році компанії-виробники ЕС подали заявку в ВООЗ, бажаючи сертифікувати свою продукцію. Але заяви виробників досі не задоволені. Адже перевірки подібного роду пристроїв займають не одне десятиліття.

Вплив електронних сигарет на людське здоров’я до цього часу залишається не до кінця вивченим.

З чого складається електронна сигарета

Знаючи внутрішній устрій курильного девайса, можна зрозуміти, що за процеси відбуваються всередині ЕС і навчитися ними керувати. В принципі, цей витончений і привабливий гаджет є досить примітивним пристроєм і не має в своїй конструкції нічого надскладного. Отже, будова електронної сигарети включає в себе наступні елементи:

 1. Випарник (його ще називають клиромайзером або атомайзери).
 2. Акумулятор (або батарейний блок).
 3. Картриджі.

Джерело живлення (акумулятор) – це комплектуючі, які йдуть додатково до курительному девайсу. До деяких моделей електронних сигарет додаються додаткові (запасні) батареї. Вони входять в комплект на випадок виходу з ладу основного акумулятора.

Суть роботи курильного девайса

Що краще зрозуміти, що перебуває в електронній сигареті, необхідно роз’яснити для себе принцип дії гаджета. По своїй суті ЕС є міні-інгалятором. Основне завдання курильного девайса – це імітація процесу паління звичайних класичних сигарет.

Говорити про повну і досконалу безпеку електронних сигарет немає підстав. Їх вплив на людину не вивчено. Тому таке пристосування слід сприймати як потенційно небезпечне для здоров’я.

Виробники говорять про електронні сигарети, що це такий пристрій, який повністю імітує процес звичайного куріння. Для цих цілей у більшості моделей має вбудований маленький світлодіод, який створює відчуття тліючого кінчика сигарети.

За темою:  Атомайзери для електронних сигарет: що це таке

Так і за зовнішнім виглядом ЕС максимально наближені до класичних і звичним сигареткам. Але деякі моделі вже починають відходити від «сигаретної зовнішності», маючи вже зовсім іншими формами.

Електронна сигарета не має задушливого і неприємного запаху диму. Це вирішує проблему пасивного куріння і прибирає дискомфорт, заподіює курцям звичайними сигаретами. У вейперов відсутній неприємний аромат від волосся, шкіри, одягу.

Детальніше про комплектації

Щоб остаточно з’ясувати склад електронної сигарети, давайте поринемо у більш детальну екскурсію її внутрішнього світу. Розглянемо і вивчимо всі комплектуючі гаджета.

Чарівний випарник

В основну задачу цього пристрою входить своєчасна подача аромажидкости до спіралі (нагрівальний елемент) з подальшим перетворенням її в пар. За своєю формою атомайзер нагадує скручену спіральку. Найчастіше її виготовляють з ніхрому.

Ніхром – сплав нікелю і хрому. Іноді в з’єднання включають і інші елементи: силиций, залізо, алюміній і марганець. Важливою особливістю ніхрому є його високий показник стійкості до високотемпературного окислення. Цей матеріал витримує самі агресивні умови.

Рідина до спиральке-атомайзеру подається з допомогою гнота. Різні за вартістю моделі мають і різні по виготовленню гноти. В дорогих гаджетах гніт виготовлений з рідкого японського бавовни, а в більш доступних за ціновій політиці моделях використовують синтепон або звичайну вату. Всі випарники поділяються на дві модифікації:

 1. Обслуговуються. Такі пристрої припускають штучну заміну вийшов з ладу випарника. Здійснюється це шляхом заміни фитилька і перемотування спіралі.
 2. Необслуговувані. Ці атомайзери в разі їх поломки замінюються повністю, всім комплектом.

Також кліромайзери можуть пропонуватися виробниками, як одно — і багаторазові пристрою. Одноразові випарники не можуть дозаправлятися аромажидкостями, в них не передбачена перезарядки акумулятора.

У багаторазових атомайзери такі процеси передбачено спочатку. Щоб відновити запаси рідини, користувач виймає гніт (поглинаючий елемент) і за допомогою піпетки/шприца доповнює ємність рідиною.

Акумулятор-трудяга

Вбудований блок живлення ще називаються «Модом». У його завдання входить подача струму на спіральку ЕС. Підсумком такого заходу і стає отримання запашної пари. У пристрої МОД розташовується на місці з’єднання випарника. Акумулятори випускаються в двох типах:

 1. Механічний. У такому акумуляторі струм створюється шляхом автоматичного включення кнопки живлення і подається на спіральку. Включається сигарета після двох-трьох затяжок. Цей спосіб досить зручний, але не відрізняється безпекою – були випадки мимовільного загоряння девайса.
 2. Вариматт. Тут, щоб створити струм, потрібно попрацювати самому парильника: натиснути кнопку живлення. Ручний тип акумулятора є більш надійним і тому користується великим попитом.
За темою:  Користь і шкода вейпинга для здоров'я

Самим улюбленим модом серед курців вважається модель потужністю 1 000 і 650 маг. Робота акумулятора еквівалентна часу викурювання пари пачок звичайних сигарет. Ця деталь відрізняється кількома модифікаційними різновидами:

 • варивольт з вбудованою функцією змінювати напругу;
 • індикація заряду – це функція показує рівень зарядки батареї;
 • ТЗ (термоконтроль), що допомагає контролювати користувачеві можливий перегрів спіральки і одержуваного пара.

Виробники електронних сигарет, піклуючись про своїх споживачів, видають все нові, більш вдосконалені типи пристроїв. Зараз у продажу можна зустріти електронні сигарети з вбудованим дисплеєм, на екрані якого відображаються всі параметри працюючого пристрою. Навіть глибина затяжки і їх загальна кількість тепер доступні для розуміння.

Ароматний картридж

Картридж курильного девайса являє собою контейнер, де розташовується рідина для ширяння. Щоб вона не виливалася в ємність укладається спеціальна гігроскопічна тканина. Прокладка допомагає дозованому надходженню рідини до фитилю.

Картридж – пристрій комплектуючий і підлягає можливу заміну. Зробити це парильника дуже легко. Спочатку знімається пофарбована частина гаджета і викручується старий і вже непотрібний картридж. Новий ставиться на його місце.

Рідина для ширяння

Ароматичні добавки – це окрема історія в пристрої електронної сигарети. Вони відрізняється особливою різноманітністю і балують користувача багатством вибору.

Поки ще не існує певних норм і не створені критерії якості аромажидкости. Тому її склад може відрізнятися за концентрації нікотину і бути небезпечним через додавання у жижу канцерогенних складових.

Щоб убезпечити себе від ширяння можливих токсичних речовин, багато любителів електронних сигарет самі роблять собі рідину. Цей захід називається «самозамесом». Всі необхідні складові можна придбати в вейплавках. У стандартний набір рідини для ширяння входять:

 1. Нікотин. Речовина, що виділяється з листя тютюну. Це найсильніший алкалоїд, що володіє нейротоксичным впливом на організм.
 2. Гліцерин. Інгредієнт, пом’якшувальний пар і покращує смак жижы.
 3. Пропіленгліколь. Використовується в якості розчинника для використовуваних в рідині ароматизаторів.
 4. Очищена вода (дистильована). Її застосовують для зменшення концентрації всі входять у жижу компонентів.
 5. Аромаэссенции. Використовуються для створення певного смаку та аромату пара.

Корисні поради

Ось ми і дізналися все про електронні сигаретах, лікнеп проведено. Але, для грамотного і довгого використання модного гаджета необхідно знати і деякі важливі правила експлуатації девайса і особливості догляду за ним.

За темою:  Зі скількох років продають електронні сигарети

Як доглядати за ЕС

Правила прості і нескладні. Виконуйте їх, і курильний гаджет прослужить вам вірою і правдою багато років. Як доглядати на витонченим девайсом?

 1. Регулярно міняйте випарник. Термін його роботи залежить від частоти використання: при помірному ширянні зміна відбувається щомісяця, при більш частому, інтенсивному використанні – 2-3 рази на місяць.
 2. Щомісяця слід чистити випарник. Для таких цілей підходить звичайний спирт. При чищенні особливо ретельно протирайте отвори, через які проходить повітря.
 3. Вчасно заповнюйте картридж для рідини. Намагайтеся не допускати його повного витрачання. При заповненні стежте, щоб рідина не наповнювалася до самого краю.
 4. У постійно чистому вигляді слід утримувати деталь, що з’єднує атомайзер і батарею живлення.
 5. Після покупки нового акумулятора дайте йому можливість при роботі повністю розрядитися рази 2-3. Це дозволить краще і доцільніше працювати батареї в подальшому.
 6. Не користуйтеся ЕС в процесі управління машиною.
 7. Якщо носите гаджет в кишені, не забувайте вимкнути його.
 8. І обов’язково вивчіть прикладену до кожної моделі інструкцію.

Правила експлуатації

Електронна сигарета – чутливий пристрій. При безграмотному і грубому використанні курильний гаджет здатний «помститися» своєму власникові раптовим спалахом або просто вийти з ладу і відмовитися працювати. Щоб цього не сталося, виконуйте наступні рекомендації:

 1. Не тримайте девайс під прямими променями сонця. Уникайте впливу високих температур. Не дозволяйте дітям гратися з приладом.
 2. Носячи курильний гаджет з собою (у сумці або кишені), стежте, щоб заряджені частини приладу не контактували з різними предметами, зробленими з металу. Таке близьке сусідство здатне спровокувати коротке замикання і влаштувати пожежу. В кращому випадку просто виведе з ладу акумулятор.
 3. В процесі очищення курильного приладу не забувайте відключити акумулятор.
 4. Не дозволяється заряджати електронну сигарету в приміщенні з високою вологістю і на вулиці.
 5. Категорично не варто самостійно розбирати акумулятор.

При правильній експлуатації електронна сигарета подарує задоволення від ширяння. А ось з приводу здоров’я для організму доведеться засумніватися. Корисніше всього зовсім відмовитися від сигарет будь-якого виду, ніж отримувати сумнівне задоволення. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00914 sec