Зі скількох років продають електронні сигарети

Електронні сигарети, як альтернатива класичному паління, набирають велику популярність, особливо останнім часом. Але, незважаючи, що цей симпатичний курильний гаджет вже міцно освоївся в Росії, він до цих пір викликає масу питань і неясних моментів.

Далеко не всім відомо, зі скількох років можна курити електронну сигарету, щоб вона не принесла шкоди для здоров’я. І провокує ароматне ширяння фізичну залежність. Як йдуть справи з приводу продажу ЕС в Російському законодавстві?

Знайомство з курильних гаджетом

Електронна сигарета, винайдена кілька десятиліть тому, досить нехитрий пристрій. Спочатку пристосування призначалося для людей, які бажають розлучитися з звичайним курінням. Але зараз цей девайс обзавівся іншою метою – принести людині задоволення від ароматного розслабляючого ширяння, яке вважається нешкідливим (при використанні безникотиновой рідини).

Саме тому інноваційний і привабливий по дизайну пристрій стало користуватися шаленою популярністю у молоді. І багато хто щиро вважають курильний гаджет абсолютно не небезпечним для здоров’я. Але чи відповідає це дійсності?

Шкідлива ЕС

На переконання більшості медичних експертів електронна сигарета завдає шкоди здоров’ю незалежно від віку. Якщо сам пристрій гаджета не викликає нарікань щодо безпеки, то цього не можна сказати про складових рідини. Рідина, призначена для вейперства, в основному, складається з наступних інгредієнтів:

 1. Пропіленгліколь.
 2. Нікотин або ароматизатор.
 3. Гліцеринова складова.
 4. Очищена вода дистильована.

Нікотинове з’єднання включається далеко не в кожну добавку, що саме нікотин робить процес випарювання максимально наближеним до звичайного куріння. Завдяки вміло підібраному поєднанню пропіленгліколю та гліцерину можна добитися найбільш підходящого по густоті і концентрації пари. У завдання ароматизаторів входить надавати ширяння той або інший аромат, приносячи вейперу ще більше задоволення.

Якщо навіть виключити із складу рідини для ширяння нікотин, то різні додаткові інгредієнти при нагріванні продукують численні шкідливі для здоров’я речовини.

Медичні фахівці вже давно ратують про введення строгих обмежень на продаж аксесуарів для вейперства особам, які не досягли повноліття. За спостереженнями лікарів ширяння призводить до розвитку:

 • сухого кашлю;
 • запаморочення;
 • загальної слабкості;
 • пригнічення дихання;
 • бронхіальної астми;
 • аллергичных проявів.

У зв’язку з відносною «молодістю», шкоди від курильного гаджета ще не вивчений (мається на увазі негативні наслідки від тривалого і регулярного використання ЕС). Але, в будь-якому випадку, вдихання будь-яких сторонніх випарів, навіть безнікотиновий, навряд чи принесе користь організму, особливо молодому.

Як йдуть справи з продажем

З’ясовуючи, зі скількох років продають електронні сигарети, питання можна розглянути з двох позицій. З точки зору існуючого закону і керуючись морально-етичними принципами.

Що говорить законодавство

У Росії, як і в більшості країн пострадянського простору, немає ще введених офіційних обмежень на поширення та відпустку електронних сигарет. На відміну від тютюнових виробів, не існує заборони на використання їх в місцях громадського користування.

За чинним законодавством заборонено продавати неповнолітнім тютюнову продукцію, що містить нікотин. У випадку з безнікотиновими сумішами для вейпа, обмежень немає.

У цьому випадку російське законодавство:

 • проводить активну антитютюнову політику;
 • строго регулює лише торгівлю тютюнових виробів, забороняючи продавати їх неповнолітнім.

Але, щодо курильних гаджетів поки не діє. Тому парити електронну сигарету за законом можна навіть підліткам. Єдино, що на даний момент здатне впливати на поширення ЕС, це існуючу заборону на імітацію сигарети при створенні яких-небудь пристроїв.

На даний момент в Росії очікується введення та інших механізмів, які стануть працювати на боротьбу з поширенням і вживанням електронних сигарет.

Що радить здоровий глузд

Деякі продавці вейп-крамниць поступово припиняють продаж курильних гаджетів людям, молодше 18-ти років. До таких обмежувальних дій приходять і різні інтернет-магазини. Але далеко не завжди зустрічаються люди, яким до вподоби вигляд підлітка, збройного ЕС і активно випускає в навколишній повітря густі пари диму на дитячому майданчику.

Поодинокі обмеження легко можна обійти, що і роблять «просунуті» в юридичному праві підлітки, які чудово знають, що за законом їм можна купити електронну сигарету з безникотинвым змістом. Без наявного офіційного закону, що забороняє продаж і використання курильного девайса, придбати його може будь-яка дитина.

Думка експертів

Отже, спираючись на рамки існуючих законів в нашій країні користуватися курильним гаджетом (якщо рідота безникотиновая) може будь-підліток. Все, що не заборонено законом, дозволено, як каже примітивна логіка. Але банальне розуміння людської психології, особливо юній, каже, що вейперсво – далеко не нешкідливе заняття. Що воно дає підлітку?

 1. Психологічну залежність від ширяння.
 2. Бажання спробувати більш міцні суміші і надалі підсісти вже і на класичне куріння.

Всі фахівці сходяться на думці, що сучасні електронні сигарети – це ефективний спосіб заманити молодь в нікотинову залежність. Не дарма більшість рідин для ширяння володіють «дитячими» смаками: кока-кола, банан, шоколад, диня, кавун.

Дитина, звикнувши парити, проносить із собою цю звичку і з часом в 100% випадках стає активним споживачем сигарет класичних. Тому батьки, педагоги, лікарі та інші розумні люди ратують за те, щоб офіційно і законодавчо прирівняти вейперство до звичайного тютюнопаління. А також внести суворі заборони на продаж ЕС дітям.

За темою:  Може вибухнути електронна сигарета

MAXCACHE: 0.38MB/0.00181 sec