ФЗ про заборону куріння

Усім відомо, якої непоправної шкоди здоров’ю приносить тютюнопаління. Причому негативні наслідки від захоплення нікотином стосується і пасивних – тих, хто знаходиться в безпосередній близькості від курця. Усвідомлюючи шкоду, що наноситься сигаретами, особливо для зростаючих дітей, уряд РФ розробило черговий закон про куріння у громадських місцях.

Порівняно з попередніми постановами, новий указ відноситься до порушників набагато жорсткіше і суворіше. Знати ФЗ про заборону куріння зобов’язаний кожен громадянин, який проживає в Росії. Це стосується і іноземців.

Законодавчі норми

Федеральний закон під номером 15 був схвалений ще на початку 2013 року, а набув чинності 1 червня 2014. Він отримав широкий резонанс і активне обговорення у соцмережах, насамперед з-за великого переліку місць, де не можна палити за новим законом і посилилися санкції для порушників.

Де курити заборонено

Вивчивши основну статтю Закону, коротко можна сказати, що суворе табу на запалювання сигарет накладається в наступних місцях:

 1. На перонах залізничних і автовокзалах.
 2. В районі дитячих майданчиків і садів.
 3. У під’їздах житлових будинків, включаючи і ліфти.
 4. На зупинках та прилеглих до зупинним комплексам територій.
 5. У районах, відведених для відпочинку: сквери, пляжі, парки, кінотеатри, театри.
 6. У всьому громадському транспорті, включаючи метро, автобуси, трамваї, тролейбуси, електрички.
 7. У пунктах громадського харчування (кафе, бари, ресторани) і магазинах (незалежно від виду торгівлі).
 8. На території та поблизу загальноосвітніх закладів, куди входять школи, Вузи, технікуми, інститути і університети.

Також закон про обмеження куріння тютюну забороняє займатися шкідливою звичкою на відстані до 15 метрів від входу в будь-який заклад і будівлю.

Нюанси закону про заборону куріння

На світі є не тільки любителі звичайних сигарет. Останнім часом пішла мода на вдихання ароматного диму кальяну, електронних сигарет. Чи поширюється заборона на такі захоплення?

За темою:  Як прибрати запах сигарет в квартирі швидко

Електронні сигарети

Досконально простудіювавши Федеральний Закон про заборону куріння в громадських місцях, ми не знайдемо пункту, що стосується табу на використання електронних сигарет. Принцип дії електронних сигарет відрізняється від звичайних. В електронному пристрої дим не потрапляє назовні і не забруднює повітря. Він поглинається внутрішнім спеціальним чіпом. Отже, електронні сигарети не завдають фізичної шкоди, і відповідальність за використання електронних сигарет в Росії не передбачена. Але постає питання про етичну сторону проблеми.

Вигляд людини, що палить (навіть використовуваного безпечні електронні сигарети) вносить свою лепту в пропаганду нездорового способу життя. Штрафів за застосування в громадських місцях електронних сигарет не буде, але це справа совісті кожної людини.

Куріння кальяну

А ось кальяну відведена окрема тема в законопроекті. Закон, що забороняє куріння в громадських місцях, стосується і любителів ароматної кальянного диму. Кальянне пристрій підпадає під суворе табу на використання його в будь-яких громадських місцях.

Кальян спочатку був створений для відпочинку і отримання задоволення від вдихання ароматизованого диму під відкритим небом. Тому новий закон говорить, що всі заклади, пропоновані таку послугу (кальянні, кафе, бари) зобов’язані надати під відпочинок з кальяном окремі місця – літні майданчики на свіжому повітрі.

Які покарання чекають порушників

Стаття про заборону куріння в громадських місцях передбачає ряд великих грошових санкцій за порушення закону. Контроль за додержанням правового акта покладено на місцеві влади і муніципалітети. Крім самого курця за його дії відповідають і власники закладів, де відзначено порушення. Суми штрафів наступні:

 • для приватних осіб штраф варіюється в 1 500-2 000 рублів;
 • юридичним особам (керівникам підприємств), що порушує заборону, доведеться виплатити від 150 000 рублів.
За темою:  Види сигарет Гламур: жовті, сині, рожеві

Крім штрафів за сам акт куріння, покарання можуть бути піддані власники підприємств при недотриманні важливої умови: на видному для всіх місці повинні висіти наступні попередження:

 1. Виписка з Закону.
 2. Спеціальний знак, що говорить про заборону.
 3. Оголошення, що забороняє куріння в громадських місцях.
 4. Фотографії, що підтверджують шкоду організму, що наноситься курінням.

Способів піти від покарання не існує. Даний законопроект вже набув чинності і діє на всій території Російської Федерації. Скасування правового акта найближчим часом навіть не розглядається.

MAXCACHE: 0.37MB/0.00051 sec