Як навчитися курити сигарети

Шанувальники старих фільмів пам’ятають, як красиво кіногерої курять сигарети. Презентабельні чоловіки, затягивающиеся ароматним димом, млосні красуні, витончено стряхивающие попіл. Процедуру куріння режисерам дуже подобалося показувати на телеекранах, особливо в німому кіно.

А чи є правила, як правильно курити сигарети, щоб хоч трохи бути схожим на красенів з полотен екрану? В самому процесі куріння немає нічого складного, але це старовинне захоплення має свої особливості, тонкощі і нюанси. Давайте, зробимо екскурсію в етикет куріння.

Попередження

Перш ніж займатися настільки важливою наукою, як навчитися курити, пам’ятайте, що куріння – небезпечна і згубна звичка, що призводить до розвитку багатьох захворювань. Нікотин, що міститься у великій кількості в сигареті, є наркотиком, що викликає залежність.

Проблема тютюнозалежності на сьогоднішній день є однією з найбільш важливих і насущних. Вона зачіпає практично всі верстви населення і, головне, на що спрямовані сили медиків – це застерегти людей від шкідливої звички.

Проблемою стає і той факт, що багато завзяті курці навіть не знають, як правильно затягуватися сигаретою, щоб мінімізувати шкоду.

Стадія 1: підготовча

Якщо поспостерігати за завзятими курцями, можна помітити, що вони спочатку утрамбовують пачку, перш ніж відкрити її. Схожі дії проводять любителі папиросок – вони постукують нею після вилучення з коробочки.

Через незнання можна вирішити, що це якась нервова звичка. На ділі палить просто розпушує тютюн, роблячи процес куріння більш довгим і якісним. Отже, ви взяли в руки неоткрытую пачку сигарет. Ваші наступні дії:

Утрамбовуємо. Переверніть пачку і 2-3 рази легенько поплескайте нею об долоню поверхню столу. Таким чином, тютюн, який щільно утрамбовується при фабричному виробництві, розпушиться, зробивши процедуру куріння більш «апетитним».

Розкриваємо. Тепер необхідно розкрити пачку. Зробити це теж потрібно красиво. Акуратно відокремте целофанову плівочку і приберіть фольгу. Деякі курці виймають першу сигаретину, перевертають її вниз фільтром і знову відправляють в пачку. Навіщо?

У цьому ритуал ховається одна прикмета. Вважається, що перша сигаретка, вийнята з коробочки – щаслива. Її слід викурити останньою і тоді до людині прийде удача.

Витягуємо сигарету. Щоб красиво її вийняти, переверніть коробку і легенько побити по ній кісточками пальців. Коли якась сигаретка «вирине» назовні, її буде зручно дістати. Щоб пофорсіть, можна витягнути сигарету не пальцями, а зубами.

Тримаємо. При курінні сигаретку доведеться утримувати пальцями. Як тримати сигарету, щоб це було красиво? Строгих правил етикету куріння з цього питання не існує. Але у фахівців з выпусканию ароматного диму є маса своїх варіантів:

 1. Класика. Сигарета тримається між середнім/вказівним пальцем. У класичному варіанті вона розміщується проміж першого/другого суглоба. Сама долоня «дивиться» вниз.
 2. Вишуканість. Від класичного відрізняється лише тим, що при триманні сигарети долонька не спрямована в підлогу, а повернена до курцеві пальцями вгору.
 3. Простота. Сигарета при курінні дає наголос на середній палець, при цьому вказівний обхоплює її зверху. Сама кінцівка знаходиться в розслабленому стані, а пригорща може бути розгорнута до курцеві, так і опущена вниз.
 4. Манірність. Сигарета затискається великим/вказівним пальцями, вся долоня відкрита, демонструючи витонченість зап’ястя. Або переводить увагу на красиві і дорогі годинники, браслети.
 5. Скритність. Якщо доводиться палити в місцях, для цього не призначених, виходом стане саме такий метод. Цигарка в руці тримається, як і в попередньому випадку (вказівний/великий), але пригорща стискається в кулак, «ховається».
 6. Витонченість. Ця манера палити більше підходить жінкам. Сигаретка стискається проміж першого/другого суглоба середнього і вказівного пальця. Долоню розслаблена, знаходиться навіть в якомусь медитативному стані і злегка зігнута назад.
За темою:  Марки ментолових сигарет: назви

Беремо сигарету ротом. Тут також не існує стандартів краси. Кожен курець тримає сигаретину ротом при палінні, як йому зручніше: по центру, зліва або справа. Єдино, що слід пам’ятати: якщо ви віддаєте перевагу сигарети без фільтра, в рот йде та частина сигаретки, де зображено логотип компанії.

Прикуриваем. Підкурювати сигаретки можна сірниками або запальничкою. Піднесіть їх до закінчення сигаретки і неквапливо втягуйте всередину себе повітря. Уявіть, що п’єте смачний коктейль з допомогою соломинки.

В процесі прикурювання постарайтеся не захоплювати при втягуванні повітря дим. Це викличе кашльовий напад, що буде вже негарно.

Просто зробіть кілька легких затяжок до тих пір, поки тютюн не почне тліти. Фабрична фасовка тютюну зазвичай робить цей процес простим і швидким. А ось з самокрутками доведеться потрудитися.

Стадія 2: куріння

Після прикурювання потрібно потихеньку втягувати всередину дим. Якщо курець ви недосвідчений початківець, не затягувати глибоко – заробите кашель до сліз навіть помутніння свідомості. Як звикнути до процесу:

 1. Вдихніть злегка дим і на мить утримаєте у роті. Це трохи остудить розігрітий димок і убезпечить слизову горла від можливого подразнення. Але така процедура здатна змінити початковий смак і аромат диму. Багатьом це не подобається, а інші, навпаки, вітають. З часом ви визначитеся самі, як зручніше.
 2. Вийміть сигарету і одночасно зробіть глибокий вдих. Так ви убезпечите себе від подразнення слизової і нападу кашлю.

Якщо раптом вам доведеться диміти травичкою (анаша або марихуана), затримувати дим у роті не можна. Це небезпечно, слід відразу вдихати випаровування в легені.

Є ще один спосіб куріння, оригінальний і незвичайний, під назвою «французький». Для цього потрібно перед тим, як зробити вдих, з рота випустити невелику кількість диму, а потім втягнути димок носом. Ця методика досить складна і потребує тренування.

На замітку. Регулярно куря, людина поступово звикати до самого процесу. Нікотин викликає залежність, і незабаром ви вже не будете відчувати ейфорію, як після першої цигарки. Значить, доведеться палити більше і частіше.

За темою:  Лікування кашлю курця

Як тримати руку при палінні. Ця поза в курильний етикеті вважається особливо важливим. Для положення руки, що тримає сигарету, строгих правил ще не винайшли. Але існують деякі усталені традиції серед курців. Вони різняться в залежності від статі палить особистості:

 • для жінок буде красиво злегка повернути руку в плечовому суглобі і притримувати сигаретку на одній паралелі з ротом (долоня дивиться вгору, рука спрямована трохи назовні);
 • чоловікам простіше згинаючи ногу в районі ліктя, опустити її на рівні грудини, а жменю прикрити.

Видихання диму. Ароматний димок можна випускати через ніс або рот, але після того, як рука з сигаретою займе необхідне і гарне положення. Як краще випускати дим, вирішите самі – визначених правил немає.

Деякі професіонали вміють красиво пускати димові кільця, а інші випускають димок через ніс, вважаючи, що таким чином можна відчути його аромат. Хоча багатьом такий спосіб не по душі через дратівної дії міцного диму на слизову носа.

Струшування попелу. Ще один важливий ритуал в процесі куріння. По мірі тління сигарети на її кінчику залишається сірий стовпчик попелу, і його потрібно періодично струшувати. Способи струшування варіюються в залежності від манери тримати сигарету:

 1. Якщо фільтрової кінчик розташовується в області великого пальця, то від попелу зручніше звільнитися, злегка пристукнув цим пальцем по сигаретине.
 2. Коли сигарета тримається між вказівним/великим пальцем, струшуйте золу слабким клацанням вказівного або безіменного.
 3. Універсальним способом можна звільнятися від попелу, постукуючи сигаретку про краєчок попільнички.

Гасіння сигарети. Коли сигаретина палити, необхідно від неї позбутися, обов’язково гарненько загасивши тліючий залишок. Можна придавити гарячий кінчик про дно попільнички і згасити, обертаючи сигаретку пальцями. На вулиці загасити недопалок можна про краю вуличної попільнички і викинути його в урну. Що робити не можна:

 1. Викидати потушенный недопалок на вулиці під ноги перехожим. Не всім приємно дивитися на залишки куріння.
 2. Викидати цигарки у вікна з квартири. Вам би сподобалося отримати сигаретним дрантям зверху по голові, зіпсувавши красиву зачіску або капелюшок?

Повністю викурювати сигарету? Це справа суто індивідуальна: одні палять повністю до самого фільтра, ризикуючи обпалити губи. А інші лише наполовину і сазу викидають, вважаючи за краще запалити нову і скуштувати свіжий і чистий димок.

Корисні поради

У курців існує негласні правила етикету. Їх слід обов’язково дотримуватися, перебуваючи в суспільстві, де далеко не кожен володіє шкідливою звичкою. Отже:

 1. Якщо хочеться викурити сигаретку, перебуваючи в гостях або на шляху прямування в автомобілі, потрібно запитати дозволу у власника будинку, водія.
 2. Жінкам краще не курити на ходу, це виглядає вульгарно і відштовхуюче. А ось чоловікам можна.
 3. Чоловікові слід подбати про прикуривании, якщо в його присутності вирішила покурити дама. Галантний кавалер зобов’язаний піднести до її сигареті сірник або працюючу запальничку.
 4. Тільки у винятковому випадку можна давати прикурювати свою тліючу сигарету. Це вважається ознакою поганого тону.
 5. Слідкуйте за попелом, не можна допускати, щоб він падав на підлогу або килим.
 6. Якщо сигаретка, забута в попільничці, згасла, вдруге підкурювати недопалок не слід.
 7. Не можна розмовляти, не виймаючи сигаретину з рота.
 8. Категорично забороняється випускати дим в обличчя співрозмовника або оточуючим. Якщо ви, звичайно, не хочете спровокувати скандал з бійкою.
 9. Коли сигарета палити, її слід загасити в попільничці, але не залишати тліти.
За темою:  Як зробити насвай в домашніх умовах

Курця недосвідченого, невмілого видають незграбні рухи, часто виникає кашель. Щоб не схибити, слідкуйте, щоб всі рухи при курінні були розміреними і плавними. Можна спробувати почати курильний процес з ментолових сигарет. Вони слабенькі, а спеціальні аромадобавки надають диму свіжість і почуття прохолоди.

Пам’ятайте, що дим в легеневій системі буде триматися протягом 3-4 годин після куріння. До тих пір, поки він повністю не поглинеться легкими, а частина його не піде природним шляхом при диханні. Тобто запах від куріння залишається надовго.

Курцям-новачкам буде корисно вивчити деякі додаткові рекомендації. Вони допоможуть зробити процес куріння більш приємним і безпечним:

 • не паліть натщесерце (особливо вранці), це спровокує напад нудоти;
 • остерігайтеся стояти з тліючою цигаркою біля легкозаймистих рідин;
 • нікотин підсилює кислотність шлункового соку, що здатне викликати кишкові коліки;
 • куріння з часом притуплює власне нюх і функціональність смакових рецепторів;
 • ніколи не паліть, лежачи в ліжку, можна заснути з непогашену сигаретою і спровокувати пожежу;
 • забороняється купувати сигарети в торгових точках на прохання неповнолітніх – це загрожує великими штрафами;
 • пам’ятайте, що далеко не скрізь дозволено курити, звертайте увагу на заборонні знаки і димите тільки в дозволених місцях;
 • у процесі звикання організму до нікотину, людина може зіткнутися з неприємними ефекти: нудота, блювота, запаморочення, підвищення тиску, тахікардія.

І головне, починаючому курцеві слід знати, що красиво курити сигарети не ознака приналежності до вищого суспільства або свідоцтво власної крутизни. Мода на куріння вже відходить у минуле – зараз росте захоплення на здоровий спосіб життя. Перш ніж братися за сигарету, подумайте, а чи так це потрібно?

MAXCACHE: 0.39MB/0.00897 sec