Як правильно починати курити сигару

Про те, що куріння сигарет насичує організм людини отруйними канцерогенами, які містить тютюновий дим, відомо всім. Табакозависимость вже давно стала лихом світового рівня. І, звичайно, вживаються всі можливі заходи з боротьби із згубною звичкою. Багато курці намагаються знайти альтернативні способи, переходячи на вейп, сигарети зі зниженим вмістом нікотину. Деякі пробують і сигари.

Не знаючи, як правильно курити сигару (їх ще називають «кубинками» або «гаваною»), курці відразу ж заходяться у важкому кашлі. Це передбачувано, адже процес використання такого продукту не полягає в тому, щоб втягнути в себе побільше чадного диму. Це справжня наука, мистецтво, що вимагає часу і відповідної обстановки. Щоб отримати справжню насолоду від заморських «кубинок», потрібно зрозуміти кілька нескладних правил.

Сигара – ознака благополуччя

В сучасний час куріння сигар набуває все більше популярності. Такий вид тютюнопаління в корені відрізняється від використання звичайних сігареток.

Головне завдання сигар – приносити своєму господареві справжню насолоду від аромату, але не насичувати організм людини отруйних нікотином. В цьому і полягає головна відмінність «кубинок» від звичайних сигарет.

Сигара – це елемент певного престижу, вони покликані стати частиною примітивної моди на куріння, а певним елементом гідного життя, свідченням благополуччя. Кубинські самокрутки – це 100%-ний натуральний продукт. Щоб зрозуміти основні їх відмінності від звичних сигарет, гляньте на цю табличку:

Сигара Сигарета
в наповнювачі мають цільні листя тютюну набиті дрібно нарізаним тютюном, іноді з додаванням тютюнової крихти
повільне тління швидке згорання за рахунок горіння папери
температура диму невисока дим володіє високим температурним режимом

Враховуючи, що заморські самокрутки складаються з цілісних тютюнових листків, вміст нікотину в них максимальний, а ось концентрація смол ідентична звичайним сигаретам. На перший погляд «кубинці» також шкідливі для здоров’я. Але сигари в порівнянні з сигаретами мають величезний плюс – він полягає в принципі куріння.

Сигари не прийнято курити в затяжку, саме з цієї причини в організм людини потрапляє мінімальна кількість смол і нікотину. Це головна і суттєва різниця між ними і сигаретами.

«Кубинці» також можуть сформувати залежність, адже в їх складі є концентрований нікотин. Але коріння цієї пристрасті мають дещо інший вигляд. Це радше психологічне звикання, адже використовують сигари набагато рідше, ніж сигарети.

Доведеним фактом є те, що любителі «гавани» набагато рідше страждають від різних легеневих патологій (ХОЗЛ, бронхіт, онкологія). Цей плюс забезпечується процесом використання курінням сигар не в затяжку. Але в іншому проблеми, які несуть в собі пристрасть до сигар, так само актуальні, як і у випадку зі звичайними сигаретами.

Як вибрати сигару

Перш ніж вивчати, як палити кубинську сигару правильно, давайте підберемо найбільш підходящий для вас виріб. Вся продукція виготовляється за різною рецептурою. Хороші та якісні «кубинці» коштують не дешево, але саме їх краще віддати перевагу для першої проби.

Особливо цінується ручне виготовлення кубинських самокруток. Всі різноманітні марки даних виробів укладаються в три категорії, які класифікують за видами круток.

Назва Опис Коментар
Totelmentoamano повністю виготовлені ручним способом Даний вид продукції читається самим дорогим, ці вироби найвищої якості. Для наповнювача використовуються цільні листя тютюну. Сигари такого рівня ніколи не бувають схожими один на одного.
Hechoamano частково зроблені вручну

Вручну у виробах даного класу виробляють лише обернення листя і покриття самого виробу. Сигарна начинка підрозділяється на три види:

1. Seco.

2. Ligero.

3. Volado.

Наповнювач складається з різаного тютюну, скручують його з допомогою спеціальних машинних установок.

Machine скручені машинним методом Їх начинка може складатися з цілих або нарізаних листя. Багато виробників додатково додають до складу тютюнової маси деякі ароматизатори. Така продукція вважається низькосортної, але і самою доступною за ціною.

Справжні цінителі «кубинок» віддають перевагу першим двома видами. Але більшість обивателів з захватом використовують і продукцію машинної крутки. Вони по праву вважаються найбільш демократичними за ціною. І можуть похвалитися чудовою рецептурою і широким спектром смаку/аромату.

Адже в їх виготовленні використовують від 10 до 40 різних тютюнових сортів. Такі сигари вже повністю готові до використання – вони надрізані або вже мають необхідні отвори.

Як правильно починати курити сигару

Отже, якщо вам пощастило стати власником рідкісної і ексклюзивної «кубинці», зробленої вручну, перш ніж вирішувати, з якого боку курити сигару і насолодитися унікальним ароматом тютюну, слід обрізати головку вироби. На перший погляд, нічого складного, але цей процес вимагає дотримання деяких важливих умов.

У разі якщо сигарну головку обрізати (відірвати, відкусити) неправильно, це зіпсує весь процес. Сигара розвалитися в руках або буде занадто повільно тліти.

Підготовка

Отже, перше, що потрібно зробити, обрізати «кубинку». Саме для таких цілей придумано одне пристосування, зване «катер». Даний механізм поділяється на чотири види:

 1. Ножиці. Вони обрізають голівку на 3 мм, це необхідно, щоб сигара не розгорнулася при курінні.
 2. Гільйотина. Самий популярний препарат, такий катер оснащений лезами і підрізає сигару на 2-3 міліметра.
 3. Пробійник. Стане вдалим рішенням, якщо «кубинка» має прямий конфігурацією. Пробійник не обрізає, а проробляє отвір в ній необхідного діаметра.
 4. V-пробійник. Таке пристосування робить більш глибокий виріз у вигляді отвори.

У разі якщо катера під рукою не виявиться (дістати його часом важче, ніж самі сигари), можна використовувати і підручні засоби. Зробити отвір з допомогою зубочистки, а для обрізання використовувати гострий ніж або лезо.

Фахівці не рекомендують обрізати сигари звичайними ножицями, а також застосовувати шило – так можна абсолютно зіпсувати тютюновий виріб.

Прикурювання

Щоб отримати справжню насолоду ароматним димом, сигару не варто прикурювати бензиновою запальничкою. Інакше доведеться скуштувати неприємний бензиновий присмак. Пам’ятайте, що тютюнові листки стрімко вбирають всі сторонні запахи, тому для розкурювання «кубинці» краще використовувати наступне:

 • кедрову тріску;
 • запальничку на газі;
 • дерев’яні сірники.

Також (з цієї причини) не варто користуватися картонними чи сірниками, свічками. Отже, як правильно раскуривать сигару:

 1. Піднесіть її до полум’я і, рівномірно обертаючи, подкурите з усіх боків.
 2. Щільно затиснувши ротом «кубинку», трохи піднявши над полум’ям, злегка підтягніть дим. Це слід робити з одночасним обертанням вироби.
 3. Коли сигара запалена, пару раз злегка дуньте на тліючий кінчик, щоб жар від тютюну рівномірно розійшовся по сигарному тілу.

Пам’ятайте, що куріння сигари – це справжнє мистецтво, яким треба насолоджуватися вже при самому процесі підготовки її до куріння. Щоб отримати справжнє задоволення, потрібно не менше півгодини, щоб перейнятися процесом і підготувати себе до головного – куріння сигари.

Можна палити сигару в затяжку

Справжні цінителі «кубинок» прекрасно розуміють, що головне в них – не нікотин. Саме з цієї причини їх не курять в затяжку, як звичайні сигарети. На питання, чому курять сигари не в затяжку, є свої пояснення. Так як заморські самокрутки занадто міцні і насичені натуральним тютюном, то при курінні взатяжку вони:

 1. Можуть сильно обпалити легені і гортань.
 2. Наносять подразнення дихальні шляхи.

Дим тютюнового екзотичного вироби просто набирають в рот і через 5-6 секунд випускають. В цьому і полягає справжнє задоволення – не одурманивать мізки, отруюючи при цьому організм нікотином, а насолоджуватися ароматом. Особливо вишуканим стає процес куріння сигар, якщо його поєднувати з чаркою доброго спиртного.

У процесі куріння не варто часто затягуватися, в цьому випадку «кубинка» швидко перегріється і истлеет. Але і не потрібно підносити її до рота дуже рідко – вона може згаснути. А тим більше не слід постійно тримати її в ротовій порожнині, як це роблять герої з гангстерських фільмів. У цьому випадку тютюнові листя розтопляться від слини, і задоволення буде зіпсованим.

Димлячу кубинку не гасять – її просто залишають попільничці для природного згасання. Якщо хочеться ще раз насолодитися димом – її доведеться підкурювати знову. Оптимальний часовий проміжок між затяжками сигари становить близько 0,5—1,5 хвилини. Це дозволить найбільш повно відчути аромат і смак кубинки.

Головне – не дати сигарі повністю охолонути. У такому разі повторне прикурювання (після тривалої паузи) зробить аромат навіть ексклюзивних ручних сигар їдким і неприємним.

Знайте, що якщо «кубинка» гасне дуже часто – це говорить про її низьку якість. У хорошого вироби високого рівня попіл завжди повторює контури сигари або формує плавний конус. Необхідно також розповісти ще про один нюанс. Деякі не знають, як орудувати з рештою зотлілого сигари – її незручно тримати двома пальцями, але викидати шкода.

Для таких цілей створений спеціальний тримач-докуриватель. Це елегантно оформлений пристосування, на який нанизується сигарний залишок і докуривается. Можна використовувати і металеві коктейльні шпажки.

З чим краще курити

За класикою жанру хороші сигари йдуть рука об руку з елітним коньяком. Але з ароматом «кубинці» також будуть ідеально гармоніювати ром, джин або віскі. Міцна сигара вимагає до себе такого ж «міцного» сусіда. Якщо ви користуєтеся виробами м’якими, кращим доповненням до них стане мартіні або шампанське. У разі коли спиртне для курця табу, до «кубинці» ідеально підійде чашечка ароматного, підбадьорливого кави.

За темою:  Скільки нікотин виходить з організму

MAXCACHE: 0.38MB/0.01053 sec