Як зробити насвай в домашніх умовах

Насвай, одна з різновидів нюхальною суміші, за законами Російської держави є забороненою і відноситься до наркотичних речовин. Але, незважаючи на заборону, ця тютюнова маса отримала широке поширення. Особливо люблять їм балуватися підлітки і молодь.

Рідко хто в цьому віці замислюється про те, до чого призводить звичка жувати отруйну нікотинову суміш. А адже рецепт насваю, який легко можна запровадити в життя в домашніх умовах, призводить до важких і незворотних дегенеративних наслідків. З чого роблять насвай, в чому небезпека жування тютюну?

Що таке насвай

Батьківщиною нікотинового і досить оригінального речовини є країни Середньої Азії. Насвай має вигляд невеликих липковатых шматочків зеленуватого забарвлення. За своєю консистенцією він схожий на пластилін. Зазвичай насвай має круглою формою і різким, специфічним запахом.

В РФ на підставі закону «Про охорону здоров’я громадян» (№ 15-ФЗ, стаття 19, пункт 8), прийнятого в лютому 2013 року, виготовлення, торгівля і поширення насваю заборонено.

В перекладі з узбецького слово «насвай» звучить, як «повний зрив вежі». Азіатські жителі повально захоплюються жуванням цієї речовини, в Середній Азії суміш виробляють і поширюють абсолютно легально, без вікових обмежень.

Різновиди суміші

Насвай в основному виготовляють кустарним способом, кожна середньоазіатська провінція вносить свою лепту у тютюнової маси. Відомі наступні види жувального азіатського тютюну:

 • ферганський;
 • ташкентський;
 • андижанський.

У різних азіатських провінціях використовуються свої назви жувального тютюну. Атмай, анасвай, насыбай, асмай, пацвай – все це аналоги насвая. Зовнішній вид маси також розрізняється. Це можуть бути кульки зеленуватого забарвлення, коричнево-сірий порошок (його колір може доходити до практично чорного).

Знавці запевняють, що забарвлення готової маси залежить від свіжості компонентів: чим краще сировина, тим зеленішою отримується засіб.

Жувальна маса не виготовляється в умовах виробництва, і багато його шанувальники ламають голову, як зробити насвай в домашніх умовах. До речі, хоча ця речовина називається «жувальним тютюном», його не жують, а розсмоктують, закладаючи за нижню губу або щоку.

За темою:  Місця заборонені для куріння в Росії

З чого зроблений насвай

Спочатку для виготовлення жувальної суміші використовували рослина, один з різновидів дикої коноплі. Сучасні кустарі застосовують більш дешеву сировину: залишки тютюну або махорки. Щоб ще більше здешевити суміш, тютюн замінюють тютюновим пилом найнижчої якості. Як роблять насвай, так дуже просто. До основного інгредієнта додають:

 • сухофрукти;
 • курячий послід;
 • гашене вапно;
 • різні приправи;
 • золу рослинних залишків;
 • гній (частіше використовують верблюжий);
 • рослинна олія низької якості.

Багато кустарні виробники, прагнучи знизити собівартість речовини, додають замість масла клей. Вапно й екскременти птахів і тварин змінюють реакцію середовища слизової ротової порожнини. За рахунок цього активні речовини насваю моментально всмоктуються в кров, що приводить людину в стан приємної ейфорії. Таким чином, насвай можна сміливо називати наркотиком з курячого посліду.

Сухофрукти і приправи додають масі більш приємний смак і запах. Без них жувальний наркотик неможливо використовувати, він миттєво викликає блювотний рефлекс. З отриманої маси формують кульки, повністю готові до вживання.

Що приховує наркотик

Для життя і здоров’я величезну небезпеку становлять токсичні речовини-канцерогени, їх майже завжди можна виявити в складі маси. Щоб у людини назавжди зникло бажання пожувати насвай, досить дізнатися його склад:

 • важкі смоли;
 • величезна кількість нікотину;
 • альдегіди канцерогенних кислот;
 • найнебезпечніша отруйна речовина миш’як;
 • компоненти токсико-органічного походження;
 • солі металів, особливо небезпечними є ртуть, свинець і кадмій.

Нікотину в складі насвая в 4-5 разів більше, ніж в звичайних сигаретах. Враховуючи, що він дуже швидко всмоктується через слизову ротової порожнини, відчуття ейфорії настає буквально відразу. А максимальна концентрація всіх шкідливих речовин діагностується вже через 3-4 хвилини після початку заходу.

Заради чого вживають азіатську жувальну суміш? Любителі насваю поважають його за такі приємні дії:

 1. Запаморочення (відчуття легкого сп’яніння).
 2. Відчуття приємної ейфорії і повної розслабленості.
 3. Усунення депресивного настрою, легкість і оптимізм.
За темою:  Види сигарет Гламур: жовті, сині, рожеві

Приємний ефект швидкоплинний, вже через 6-7 хвилин відчуття блаженства йде. Але людини покидає лише зовнішнє (відчувається) вплив наркотику. Всередині організму тютюнова суміш продовжує сої руйнівну дію. Ніяке задоволення не зрівняється з виробленими насваем негативними наслідками.

Чим небезпечна суміш

Перш ніж шукати рецепти і вивчати, як приготувати насвай, варто познайомитися з наслідками вживання диво-суміші. Насвай – сильний психотропний, токсичний наркотик. Його регулярне використання повністю руйнує фізичне і психічне здоров’я людини.

Особливо небезпечний наркотик для юного, ще не сформованого організму. Його використання призводить до тяжких наслідків, а саме:

 1. Освіта пекучих, загоюються виразок у ротовій порожнині.
 2. Розвитку сильного пародонтозу і повного руйнування зубів.
 3. Проблемам психічного складу. Великий ризик появи гипервозбудимости, нервової агресивності.
 4. З-за фекалій, що входять до складу насваю, великий ризик заразитися різними паразитарними інфекціями.
 5. Руйнування нормальної функціональності мозку. З’являються галюцинації, погіршується пам’ять, увагу.
 6. Розвитку стійкого відразливого запаху з рота. Кровоточиві виразки тільки додають і підсилюють сморід.
 7. Патологічним руйнувань практично всіх внутрішніх органів людини. В першу чергу страждають печінка, нирки, ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Часто розвиваються онкологічні захворювання.

Насвай дуже швидко викликає залежність і стійке звикання. Його відсутність яскраво позначається на особистості, провокуючи симптоматику сильної ломки. Шлях, на який постає людина, жующий насвай – це дорога, що веде на цвинтар. Навіть разове застосування азіатського наркотику може призвести до фатальних наслідків.

За статистикою 80% випадків розвитку раку ротової порожнини і гортані – це наслідки використання насвая.

До уваги батьків

Батькам підлітка слід знати про зростаючу загрозу. Останнім часом азіатську суміш поширюють практично повсюдно, пропонуючи насвай навіть у школі. Кожному водію варто знати перші тривожні дзвіночки, помітивши які потрібно терміново вести дитину до нарколога. Які симптоми видають любителя насваю:

 1. Звуження зіниць (ефект «міозу»).
 2. Грубе порушення режиму сну/неспання.
 3. Підвищене слиновиділення і поява своєрідної слини зеленого кольору.
 4. Стійкий запах посліду курки, вихідний навіть від одягу. Цей «аромат» буквально просочує тканину, надовго там зберігаючись.
 5. Раптові зміни в настрої підлітка. Мінливість, дратівливість, панічні атаки, емоційна нестабільність, агресивність.
За темою:  ТОП елітних сигарет в Росії

Боротися з такою залежністю дуже складно і довго, як і у випадку лікування від наркозалежності іншого виду. Тільки повна відмова від азіатського тютюну та своєчасне звернення до лікаря гарантує хороший і благополучний результат. Будьте обережні!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00078 sec