Безникотиновый тютюн для кальяну

Неспішне розпалювання тютюну, філософське заглиблення в ароматний дим кальяну йде корінням в глибоке минуле. Ще стародавні індуси багато століть тому віддавалися такий розслаблюючій утехе. На зорі своєї історії кальян використовували виключно для куріння наркотиків. Це дивовижне територій пристрій благополучно дожило до наших днів, правда, зараз його застосовують для згоряння тютюну.

У більшості любителів стародавнього курильного мистецтва кальян асоціюється з м’якою атмосферою злегка ставного відпочинку та неспішних бесід під завісою ароматного диму. Але чи так все однозначно з таким розслабленням? Чи приносить воно шкоду? А якщо використовувати тютюн для кальяну без нікотину, чи це безпечно для здоров’я?

Кальянний відпочинок

Зараз практично у всіх великих і не дуже містах є кальянні, зручні кімнатки з великою кількістю м’яких диванів, симпатичних подушок. Атмосферу створює і приглушене освітлення, яке додає загадковості. Підготовкою курильного посудини до роботи займається професійний кальянщик.

Кальян призначений для паління, як на самоті, так і для отримання «димового» задоволення в компанії друзів.

Зараз з приводу функціонування кальянних йдуть численні запеклі суперечки. Думки сторін розділилися на дві половини: прихильники такого відпочинку не бачать нічого поганого в розкурюванні сумішей, а інші стверджують про шкоду кальяну на організм людини.

2013 рік ознаменувався для Росії набуттям чинності нової постанови, що обмежує тютюнопаління в місцях загального користування. У зв’язку з чим в кальянному світі розвинулася модна тенденція: використовувати безникотиновый тютюн для кальяну. Але пішов шкоди від новомодного використання курильного приладдя?

Лікарями доведено, що навіть у такому вигляді вживання курильних сумішей несе в собі потенційну загрозу здоров’ю. Адже загроза йде безпосередньо від включення до складу замісів різних хімічних штучних добавок і ароматизаторів. Всі включення несуть згубну дію на людський організм.

Безнікотинові суміші для кальяну

Щорічно шанувальників «безпечного» димлення стає все більше. Люди щиро переконані, що дані суміші при відсутності в них нікотину абсолютно нешкідливі. Шанувальники давньої традиції запевняють, що вживання безнікотиновий замісів допомагає позбутися від класичного куріння сигарет, без зайвої шкоди для психіки курця.

Адже, коли людина вирішує повністю і безповоротно кинути палити, він стикається з численними неприємними симптомами. Його відвідує нікотинова ломка. Зате при переході на безнікотинові суміші, курильний ефект залишається, а от нікотин в організм не надходить, що робить більш легше сам процес відвикання від сигарет. Які аргументи наводять прихильники безпеки замісів без нікотину? Перерахуємо їх:

 1. Безнікотинові курильні суміші не виділяють в процесі згоряння отруйні, токсичні речовини.
 2. Ароматизовані добавки до цих пір не до кінця вивчені. Немає жодних вагомих доказів вважати їх канцерогенними, негативно впливають на самопочуття.
 3. Використання аромасмесей навіть корисно для здоров’я, так як вони зігрівають горло і допомагають позбавити людину від кашльового синдрому.

Правда, шанувальники безнікотиновий сумішей все ж попереджають, що в даному випадку заміс зобов’язаний бути тільки першосортного якості. Плюс до всього палити його слід виключно свіжоприготованим, руками професійним кальянником.

На думку прихильників кальяну, якщо пачка з сумішшю вже була відкрита, її вміст перед вживанням слід добре зволожити.

Рада про використання тільки якісних замісів має вагому підставу. У зв’язку із збільшенням любителів ароматної згоряння, різко зросла і кількість підпільних фабрик по виробництву курильних мас. Недобросовісні махінатори замість першосортних тютюнових листків беруть залишки рослинної крихти, застосовують гілки інших рослин і навіть їх прожилочки.

При виробництві безнікотиновий замісів, виробники беруть різні ягідно-фруктові суміші, ретельно їх висушують, а потім додають додаткові ароматизатори. При проведенні технологічних процесів з листя табакорастения видаляються всі шкідливі сполуки.

Шкідливий кальян без нікотину

Але, незважаючи на наведені переконання і, здавалося б, незаперечні переваги, більшість медков, розмірковуючи, шкідливий чи кальян без нікотину для здоров’я, схиляються до думки, що дані суміші також небезпечні. Фахівці спираються на вже доведену затвердження отруйності кальянного пара.

Але чому безнікотіновое ширяння є канцерогенною? Вся справа в компонентах, з яких складається аромазамес.

Чадний газ

Він утворюється в процесі використання кальяну, причому незалежно від виду суміші. Головна небезпека – це те, що при дымлении в організм людини смертельно небезпечна речовина проникає у збільшеній кількості. Адже один сеанс кальянного відпочинку триває часом до години, тоді як куріння сигарети укладається в 5-7 хвилин.

Чадний газ – отруйна сполука, не має запаху і кольору. Він зовсім не відчувається людиною. До речі, саме від нього гине велика частина потерпілих при пожежах і задымлениях в закритих приміщеннях.

Як діє це смертельно небезпечне з’єднання? Поступаючи в організм, СО (чадний газ) надає наступний вплив:

 1. Блокує продукування гемоглобіну. У зв’язку з чим відбувається втрата кров’ю здатності переносити по організму кисень.
 2. Результатом стає розвиток тяжкої тканинної гіпоксії.
 3. Руйнуються клітини нервової системи.
 4. Купірує робота серцево-судинних і дихальних органів.
 5. Пригнічується мозкова діяльність людини.

Захоплення ширянням кальяну, причому навіть безникотиновой сумішшю, призводить до ситуації, коли в людський організм виявляється підвищений рівень цього небезпечного з’єднання. Цей процес позначається на загальному стані кальянщика. Людина відчуває:

 • млявість;
 • підвищення артеріального тиску;
 • запаморочення;
 • почервоніння очної слизової;
 • роздратування і сухість слизової.

У разі важкого впливу чадний газ призводить до важкої інтоксикації організму. До найбільш небезпечних наслідків тривалого використання аромакальяна відноситься зупинка дихальної діяльності, кома і смерть людини.

Дешева й низькопробна синтетика

До складу курильних безнікотиновий замісів виробники активно додають недорогі хімічні речовини. Дані сполуки здешевлюють курильну масу, але й несуть з собою багато проблем, викликаючи у парильника:

 • алергічні реакції;
 • досить швидке звикання.

У багато недорогі аромасмеси виробники у великій кількості містять різні отруйні сполуки, солі важких металів. В даному випадку у парильника проявляються всі ознаки важкої інтоксикації:

 • шум і дзвін у вухах;
 • сильне запаморочення;
 • відчуття настала оглушення;
 • тяжкість і пульсуючий біль у голові;
 • нудота, що призводить до рясної блювоті;
 • раптова слабкість, тремтіння в кінцівках;
 • потемніння в очах і напівнепритомний стан.

Звичайно, є висококласні аромазамесы, створені на основі витяжок плодів рослин, ягід, корисних трав. Але дані суміші досить недешеві. Виробникам, для яких єдина мета – це прибуток, виготовляти такі безнікотинові суміші абсолютно невигідно.

Тому кальянний ринок переповнений хімічними аромазамесами з більш вираженим ароматом, яскравим смаком і низькою собівартістю. Як ви самі вважаєте, такий кальян без нікотину шкідливий чи ні?

Щоб дійсно отримати задоволення і не завдати своєму здоров’ю шкоду, при купівлі безнікотиновий сумішей слід віддавати перевагу тільки перевіреним брендам, відмовившись від придбання підозріло дешевих.

Безникотиновая суміш в домашніх умовах

Можна спробувати і самостійно виготовити аромазамес для кальяну. Така курильна маса виходить набагато пахучіше, насиченішим, смачніше, та й безпечніше покупної. Щоб зробити її, використовуйте наступну інструкцію:

 1. Виготовляємо гомогенну (однорідну) суміш з ягід і фруктів.
 2. До маси додаємо придбаний заздалегідь в тютюновій лавці безникотиновый тютюн.
 3. Щоб отримати потрібну в’язкість, необхідно розігріти до рідкого стану на пару мед або цукровий сироп і ввести в загальну масу.
 4. Отриману кашку прибираємо на холод, де тримаємо її добу.
 5. Потім масу слід відправити на сушіння. Перед сушінням її слід ретельно віджати, звільнивши від зайвої вологи і розкласти на дні плоскій ємності.
 6. Після висушування заміс оббризкують гліцеринової добавкою. Гліцерин необхідний для додання пару більшої інтенсивності й густоти.
 7. Ну а тепер настала пора насолоджуватися ароматним ширянням.

Так шкідливі чи ні безнікотинові суміші? Ми постаралися привести аргументи обох сторін. Вивчіть всі «за», «проти» і зробіть висновки. Вам ніхто не буде забороняти парити кальян. Але особи, які піклуються про своє здоров’я і бажають прожити багато років без тривалих походів по лікарях, ніколи не виявляють бажання відвідати кальянну і подиміти навіть безнікотинові замісом.

За темою:  Що гірше кальян чи сигарети

MAXCACHE: 0.38MB/0.00429 sec